Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Android: Netrunner

Post autor: 77rpm »

Całkiem poważnie - zaczynając wchodzić w Netrunnera nastawiać się na ang czy pl karty ?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Bez różnicy, jak Ci wygodniej. Ja sięgnąłem po polską, łatwiej kogoś wciągnąć. Najzabawniejsze jest to, że najczęściej gram przez octgn a tam jest oczywiście wersja angielska. Nie mam z tym żadnego problemu.
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Android: Netrunner

Post autor: 77rpm »

W sumie racja... łatwiej będzie kogoś namówić na granie...
Jeszcze jedno pytanie do Was - jak trzymacie karty - wszystko koszulka/wszystko protektor ? Same karty w pudle ?
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Talie do grania zakoszulkowane, reszta kart w pudełku bez koszulek.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Wszystko zakoszulkowane, talie do gry w podwójnym deckboxie, reszta w pudełku choć przymierzam się do kupna segregatora.
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Android: Netrunner

Post autor: 77rpm »

Mi podoba się układ każda karta = protektor.
Obrazek

Choć to najbardziej kosztowny układ. Męczy mnie to przekładanie kart do nowej talii, w Inwazji męczyło - albo każda albo każda w koszulkę :)
Eh pozostanie kupić mi podstawkę Pl (miałem ang ale moja Pani nie ruszyła - czekała na Pl :P) i puścić w ruch spiralę nienawiści :wink:
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: pan_satyros »

77rpm pisze:Mi podoba się układ każda karta = protektor.
Choć to najbardziej kosztowny układ.
pan_satyros pisze:
Jelithe pisze: Pytanie z innej beczki, w czym trzymacie karty? W pudełku? Po zakoszulkowaniu mieszczą się wszystkie? Podstawka chyba się zmieści, co nie? No ale co z dodatkami?
Tak pudełko powinno zmieścić, po odpowiednim przygotowaniu, podstawkę i pierwszy cykl w koszulkach.
Ja trzymam karty w pudełku, w koszulkach ultra pro (2,9 za 100 sztuk).
Grając w Inwazję kupowałem wkłady Ultra Pro premium i segregatory, ale ostatecznie jest to dość drogie rozwiązanie, a i każdorazowe wyjmowanie kart z koszulek i wkładanie do segregatora, a tych z segregatora do koszulek było dla mnie męczące.
Odrobina porządku i system zakładek w pudełku, a nie powinno być problemu.

Cenowo wypada to +/- tak:
Segregator (1 na start) (Collectors Card Album) - 25-30 zł
100 wkładów Ultra Pro Platinum - 100 zł (z dostawą na allegro)
2 paczki koszulek 2x2,9 (na karty aktualnie grane) - 5,8 zł
W sumie około 130 zł, za co włożymy 6 wzorów x3 sztuki na jeden wkład (chyba, że ktoś wpycha po 6 sztuk - obustronnie), co daje 18 kart na wkład x 100 wkładów = 1800 przechowanych kart, czyli koszt jednej 0,073gr

Aby zabezpieczyć tyle samo kart koszulkami tej firmy (Ultra-Pro Standard) zapłacimy 52 zł (18 paczek po 100 sztuk), czyli 0,029gr za kartę.
+ trochę tektury na porobienie zakładek w pudełku.

Segregator wygląda świetnie, ale jak dla mnie wypada za drogo jeśli nie myślimy o profesjonalnym graniu.
Po 3 cyklu Inwazji potrzebowałem już 2 segregatorów i nieco ponad 100 wkładów
Jak widać nie taki kosztowny, jeśli nie gramy turniejowy = nie kupujemy koszulek za bajońskie sumy.
BozaLampka
Posty: 8
Rejestracja: 23 lut 2008, 17:02
Lokalizacja: Olsztynek

Re: Android: Netrunner

Post autor: BozaLampka »

pan_satyros pisze:
Segregator wygląda świetnie, ale jak dla mnie wypada za drogo jeśli nie myślimy o profesjonalnym graniu.
Po 3 cyklu Inwazji potrzebowałem już 2 segregatorów i nieco ponad 100 wkładów
Witam.

Gram w inwazję i mam zebrane do tej pory wszystkie karty/dodatki, czyli podstawka, 6 cykli i 3 deluxy. Zmieściłem się w 4 segregatorach za 5 zł sztuka, może nie wyglądają tak dobrze jak segregatory robione specjalnie do zbierania kart, ale sprawdzają się dobrze i żadna karta nie ucierpiała od trzymania w tańszym segregatorze. Do tego 60 wkładów ultra pro czyli 60 zł. Karty można bez problemu wkładać obustronnie bez żadnego wpychania. Jak dla mnie koszt nie jest duży a przejrzystość i łatwość znalezienia konkretnej karty o wiele większa.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: RUNner »

Skusiłem się na zakup tej karcianki. Przez rok ze sobą walczyłem, później czekałem na wersję PL i teraz przyszła na mnie pora! Jeszcze nie zagrałem ale coś czuję że tylu maniaków nie może się mylić! Gra ocieka klimatem, mechanika zapowiada się bardzo interesująco. Trochę tych gier karcianych przetestowałem w swoim życiu i wiem, że jeśli są: sprawna mechanika i klimat, to gra musi jest dobra. Z wypowiedzi na forum wynika że długo można się bawić coresetem, co jest dla mnie o tyle ważne że na razie nie zamierzam kupować dodatków, ale plan planem podczas gdy życie wszystko weryfikuje!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Karit »

Mam pytanie do zapisu zasad turniejowych w sprawie koszulek a konkretnie tego fragmentu:
Wszystkie koszulki muszą być identyczne, a wszystkie karty
muszą być w nich umieszczone w ten sam sposób. Jeśli gracz
posiada w swojej talii karty z alternatywnymi grafikami, podczas
turnieju musi korzystać z koszulek z nieprzezroczystym tyłem.
Jak mam rozumieć te alternatywne grafiki? Kupiłem przezroczyste koszulki = przezroczyste z obu stron, czy z takimi mogę grac w NR na bardziej oficjalnych turniejach?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
embi04
Posty: 34
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Android: Netrunner

Post autor: embi04 »

Karit pisze: Jak mam rozumieć te alternatywne grafiki?
chyba chodzi o karty promocyjne czyli nie masz sie czym przejmowac :)
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Chodzi o to że promo karty mają lekko inny odcień, ponieważ były produkowane w ramach Print On Demand - prawdopodobnie inna fabryka miała lekko inną mieszankę kolorów, co zaowocowało innymi odcieniami kolorów.
Obrazek
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
Camilus
Posty: 91
Rejestracja: 26 gru 2008, 16:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Android: Netrunner

Post autor: Camilus »

No i co zrobiliście? Czytam, czytam i w końcu zamówiłem. a niech to! :wink:
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: gafik »

Zamówiłem z kumplem na spółę wersję PL.
On bierze Kształcerzy i Weylanda.
Ja chyba resztę, ale nie wiem jak podzielić te karty?

Umiem grać, ale nie wiem co jest w pudełku?
Czy wszystkie karty są już podzielone na gotowe talie? Czy trzeba sobie je poskładać ze wspólnej puli? Czy jakieś karty luzem zostają?

Później pewnie wynikną dodatkowe pytania.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Karit »

gafik pisze:Zamówiłem z kumplem na spółę wersję PL.
On bierze Kształcerzy i Weylanda.
Ja chyba resztę, ale nie wiem jak podzielić te karty?

Umiem grać, ale nie wiem co jest w pudełku?
Czy wszystkie karty są już podzielone na gotowe talie? Czy trzeba sobie je poskładać ze wspólnej puli? Czy jakieś karty luzem zostają?

Później pewnie wynikną dodatkowe pytania.
Jak odpakujesz to musisz tylko dołączyć karty neutralne, wszystko zajmie od 10 do 30 sekund :) Lub paru godzin jak dokladnie chcesz poznać karty ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: pan_satyros »

gafik pisze:Zamówiłem z kumplem na spółę wersję PL.
On bierze Kształcerzy i Weylanda.
Ja chyba resztę, ale nie wiem jak podzielić te karty?
W NR nie da się podzielić zestawu na 2 osoby, jeśli obie biorą i runnera i corpo.
Przed każdą rozgrywką zestawem podstawowym do talli runnera/corpo trzeba wtasować zestaw kart neutralnych.
W pudełku są dwa takie zestawy kart neutralnych - jeden dla runnera i jeden dla corpo.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Odi »

W NR dzielenie frakcji faktycznie nie przejdzie.

Już ewentualnie i w ostateczności można się dzielić na korpo i runnera, ale to trochę kastrowanie gry - zostaje tylko połowa przyjemności.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Ewentualnie za 70 zł dokupić dwa zestawy dwójek, ale to już lepiej odrobinę dopłacić i kupić drugi core set. Pograjcie z kolegą razem i jak wam obu się spodoba to dokupicie drugiego CS a jeśli nie to jeden spłaci drugiego.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Odnośnie drugiego CS-a. Czy jest sens go kupować, jak posiadamy zakupiony zestaw dwójek i część jedynek? Przez 15 minut biłem się z myślami, przy robieniu zamówienia na pozostałe 3 data packi i ciągle się zastanawiałem, czy nie dorzucić jeszcze jednego CS-a, tylko że po co? Jedynym argumentem jaki przychodził mi do głowy to np. jakbym chciał zabrać na jakieś granie więcej niż jedną talię runnerów itp. Ale chyba już lepiej przełożyć tych parę kart w inne koszulki, aniżeli wydawać na to 130 zł. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Jak dobrze poszukać to neutralne karty i wszystkie trójki można kupić za 10 zł. Core set z takim dodatkiem może starczyć dla dwóch przy podstawowych taliach. Kłótnie zaczną się przy deckbuildingu ;)
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Całość mam tylko dla siebie, lepsza połowa nie jest nim zainteresowana ;) Na razie się wstrzymam, jak faktycznie zacznie mi przeszkadzać brak tych dodatkowych kart neturalnych, czy jakiś jedynek, to wtedy sobie zamówię samego CS-a :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: pan_satyros »

Wpadliśmy - dziś druga połówka oznajmiła - "nie chce mi się grać w inne planszówki". Naturalnie podczas OCTGNowej partii NR :D
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Android: Netrunner

Post autor: Vilk »

Zawsze lubię mieć kilka talii. W Netku - dwie runnera i dwie korporacji. Zakupiłem 2 x Core Set i 6 dodatków. Raczej nie mam problemów. Z rzadka muszę przełożyć karty, które w dwóch Core Setach występują łącznie cztery razy, gdy w taliach potrzebuję kompletów po trzy. Sporadycznie zdarza się, że przydałby się jeszcze jeden mały data pack, żeby mieć sześć wzorów danej karty, zamiast trzech. Rozwiązaniem jest składanie na tyle różnorodnych talii, żeby karty w nich nie dublowały się za często i wkładanie podobnie działających zamienników, gdy występuje konflikt interesów.

Podsumowując, do złożenia więcej niż jednej talii na stronę przy użyciu jednego Core Setu trzeba się nagimnastykować i przekładać karty. Ja wolę mieć swobodę, więc pozwoliłem sobie na drugi CS.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: gafik »

donmakaron pisze:Jak dobrze poszukać to neutralne karty i wszystkie trójki można kupić za 10 zł. Core set z takim dodatkiem może starczyć dla dwóch przy podstawowych taliach. Kłótnie zaczną się przy deckbuildingu ;)
A gdzie takie promocje som?
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: djedi gamer »

gafik pisze:
donmakaron pisze:Jak dobrze poszukać to neutralne karty i wszystkie trójki można kupić za 10 zł. Core set z takim dodatkiem może starczyć dla dwóch przy podstawowych taliach. Kłótnie zaczną się przy deckbuildingu ;)
A gdzie takie promocje som?
Właśnie też miałem zamiar się zapytać.
ODPOWIEDZ