Gra na wczasy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
dgbm
Posty: 54
Rejestracja: 14 cze 2011, 20:19
Been thanked: 2 times

Gra na wczasy

Post autor: dgbm »

Szanowni forumowicze,

wyjeżdzam niebawem na tygodniowe wczasy z sympatią i dwójką znajomych, a że wreszcie będzie czas, chcielibyśmy w coś pograć. Problem polega na tym, że ja i znajomi gramy najchętniej w Orę, Terrę Mysticę, CO2, i Pory Roku, a sympatia zasadniczo gra w cokolwiek sporadycznie. Co więcej, miejsca nie będziemy mieli szczególnie dużo.

Moje pytanie zatem brzmi: czy mógłbym prosić o doradzenie jakiegoś tytułu wagi średniej, grywalnego w cztery osoby, nie szczególnie trudnego, ale też takiego, który nie sprowadza się do czystej losowości? Znajomi mają Munchkina, ale to już dla mnie trochę za dużo, na przykład ;).

Z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Gra na wczasy

Post autor: Epyon »

Może jakaś karcianka - Race for the Galaxy, Innowacje. Albo Neuroshima Hex (oczywiście raczej bez pudełka).
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra na wczasy

Post autor: Pasza26 »

Wez cos pod piwo - jungle speed albo palce w pralce.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra na wczasy

Post autor: Pixa »

Jungle Speed - kupa zabawy tym bardziej po pijaku :D No i jest tania - kolo 30 zł. Z drozszych tytulow fajnie na 4 osoby gra sie w Osadnikow. Proste reguly, troche negatywnej interakcji i tez mnostwo dobrej zabawy.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
MarcinG
Posty: 265
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:41

Re: Gra na wczasy

Post autor: MarcinG »

+1 dla Jungle Speed
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra na wczasy

Post autor: Perpetka »

-1 dla Jungle Speed, 4 osoby to trochę za mało, a poza tym kolega szuka czegoś "mądrzejszego".

Jakieś typowe gatewaye - Stone Age, Kolejka, cokolwiek wymienionego w wątku "gry które tłumaczy się w 5 minut"?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gra na wczasy

Post autor: kwiatosz »

Time's Up - ostatnio grałem świetne partie czteroosobowe i ten wariant jest absolutnie grywalny :) Najlepiej grać zmieniając pary w kolejnych rozgrywkach moim zdaniem. Podejrzewam, że są to też idealne warunki do wyciągnięcia z plecaka Tichu :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
adone
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2013, 17:45

Re: Gra na wczasy

Post autor: adone »

To może ja pozwolę sobie na sugestię, po wczorajszej parti myślę, że na wyjeździe fajnie sprawdzi się Kolejka. Nie jest może aż tak mała ale zasady bardzo przystępne, nie jest szalenie mózgożerna a jednocześnie daje pole do kombinowania, jest interakcja, czas rozgrywki jakieś 40 min. No i cena fajna.

Z innej beczki może Robinson choć tutaj sporo elementów i rozgrywka wymaga pełnego zaangażowania. Fajna gra ale jeśli wcześniej nie mieliście kontaktu to zdecydowanie kolejka bedzie pewniakiem ;)
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Gra na wczasy

Post autor: Lubel »

Ja w zeszłym roku na wczasy wziąłem Ticket to Ride : Europa oraz K2. W tym roku biorę K2, Czarne Historie, Palce w Pralce i jak kupię to Avalon. Aczkolwiek znajomi namawiają mnie jeszcze, żebym wziął Szoguna (jak ja go zmieszczę do małego auta), bo ostatnio Szogun właśnie na topie w ekipie z którą jadę.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Gra na wczasy

Post autor: Hipke »

Bier chłopie Hanabi. To jest niezwykle mała gabarytowo gra, ale za to dość duża pomysłem i grywalnością ;)
Może na SdJ nie zasługuje, ale naprawdę jest fajna- taka właśnie na wakacje! Ja ją na pewno zabieram.

Z innych jeszcze polecam Carcassonne, Slavike, K2 (super na wyjazd, ale zajmuje troche wiecej miejsca) i oczywiscie The Resistance, ale tutaj musielibyscie sie z kims jeszcze zaprzyjaznic, bo na min. 5 osob :)

Aha, jeszcze Tabu! Tez dobra imprezowo-wakacyjna gra, zwlaszcza po kilku piwkach ;)

Pozdrawiam i milych wakacji! :)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gra na wczasy

Post autor: FortArt »

dgbm pisze:Co więcej, miejsca nie będziemy mieli szczególnie dużo.

Moje pytanie zatem brzmi: czy mógłbym prosić o doradzenie jakiegoś tytułu wagi średniej, grywalnego w cztery osoby, nie szczególnie trudnego, ale też takiego, który nie sprowadza się do czystej losowości? .
Mykerinos,
Taluva,
Thurn und Taxis,
Kraków AD 1325,
Manila


jeśli miejsca zupełnie skąpo to karcianki np Trucizna, Sticheln, No Thanks

na lekkie granie Love Letter

PS. Zadziwiają mnie koledzy uznający "Palce w pralce" za tytuł wagi średniej, bardzo chciałbym wiedzieć co uznajecie za lekkie :)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Gra na wczasy

Post autor: piwoslaw »

Proponuję 5 sekund :) mój numer jeden ostatnio z gier imprezowych
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gra na wczasy

Post autor: kwiatosz »

FortArt pisze: PS. Zadziwiają mnie koledzy uznający "Palce w pralce" za tytuł wagi średniej, bardzo chciałbym wiedzieć co uznajecie za lekkie :)
Pewnie do określenia stopnia ciężkości gry używają stopnia zmęczenia psychicznego po partii - wtedy PwP jest przynajmniej średnie, a może nawet jest zjadaczem mózgów ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
dgbm
Posty: 54
Rejestracja: 14 cze 2011, 20:19
Been thanked: 2 times

Re: Gra na wczasy

Post autor: dgbm »

Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie, nie spodziewałem się aż takiego odzewu, niezwykle mi miło :).

Padło sporo tytułów, ale na pewno coś wybiorę - jeszcze raz dzięki, i pozdrawiam !
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Gra na wczasy

Post autor: Tolis »

PO grach wymienionych w 1 poscie, wydaje mi sie ze kolega oczekiwal troche bardziej skomplikowanych gier niz zaproponowane, ale jednak nie zajmujace za duzo miejsca na stole.
Szczerze mowiac ciezko znalezc takie gry, pewnie na wczasach jakis stol bedzie dostepny, pozwole sobie zaproponowac:
- Egizia - Dolina królów
- Blokus
- Ingenious
- W roku Smoka
- 51. Stan, Nowa Era, Winter
Tak naprawde musisz sam zdecydowac ktora plansza sie nadaje.
krzychszp
Posty: 22
Rejestracja: 23 lip 2012, 02:06

Re: Gra na wczasy

Post autor: krzychszp »

Ze swojej strony polecam:
- Innowacje
- Letnisko
- Piraci Karaibska Flota
- Rattus

Nie są to ciężkie tytuły ale trochę pogłowkować trzeba (zwłaszcza w Innowacjach). Zajmują mało miejsca.
Udanego zakupu życzę :)
ODPOWIEDZ