Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2321
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Galatolol »

Mówiąc goldy, prawdopodobnie chodzi o karty Rare, czyli rzadkie - podejrzewam, że w przypadku NR są to te występujące w jednej sztuce w podstawce.

Ja sam zaraz po przeczytaniu oficjalnych nazw stref w NR pomyślałem sobie, że to nie ma prawa się przyjąć.
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hadrian »

Też się spotkałem z określeniem goldy i jestem pewien, że chodziło o kredyty :) Ja mam problem z nazwami stref runnera (garść, sterta?). Przy korporacji jest to dużo bardziej intuicyjne. Nie wyobrażam sobie powiedzieć że używam Archived Memories do cofnięcia sobie czegoś z "cmentarza" :D
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

HQ, R&D i Archiwa szybko się u mnie przyjęły. U runnera jest ciężej, mówię ręka, talia i skasowane (karty).
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bea »

mat_eyo pisze:HQ, R&D i Archiwa szybko się u mnie przyjęły. U runnera jest ciężej, mówię ręka, talia i skasowane (karty).
U mnie jest podobnie z korporacją. Jeśli chodzi o runnera to zdarza się że myli mi się stos ze stertą.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Bea pisze:Jeśli chodzi o runnera to zdarza się że myli mi się stos ze stertą.
I dla tego nie używam polskich nazw, są zwodniczo podobne. Wolę się do nich nie przyzwyczajać. W ogóle myślę, że stertę można było nazwać lepiej. Śmietnik? Kosz (tak jak w komputerze)? Przynajmniej by się nie myliło.
Nomenklatura korpa jest dużo bardziej intuicyjna, czasem tylko używam polskich zamienników, np zamiast na HQ skaczę na kwaterę główną lub siedzibę, zamiast R&D mówię dział badań.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Tycjan »

gafik pisze:Czy jest gdzieś zestawienie dodatków na jednej stronie?
Chodzi mi o coś takiego jak w MtG - spis dodatków, znaczek dodatku, ilość kart, data wydania --->TAKIE COś jak TUTAJ.
To Ci pomoże? http://boardgamegeek.com/geeklist/14710 ... -setlists/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: xel4 »

mat_eyo pisze:
Bea pisze:Jeśli chodzi o runnera to zdarza się że myli mi się stos ze stertą.
I dla tego nie używam polskich nazw, są zwodniczo podobne. Wolę się do nich nie przyzwyczajać. W ogóle myślę, że stertę można było nazwać lepiej. Śmietnik? Kosz (tak jak w komputerze)? Przynajmniej by się nie myliło.
Nomenklatura korpa jest dużo bardziej intuicyjna, czasem tylko używam polskich zamienników, np zamiast na HQ skaczę na kwaterę główną lub siedzibę, zamiast R&D mówię dział badań.
Nawet w instrukcji cześciej używane są określenia HQ R&D itp. Ja obecnie z moją lubą gram w MTG i Netrunnera. Nie mamy problemy z nazewnictwem, jedyna co to mówmy ręka a nie garść;)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Rig się za to przyjął dosyć dobrze wśród graczy. Są talie wolno składające rig, są z turbo-rigiem, są z małym rigiem i dużym rigiem. Jakieś to takie chwytliwe.

Heap i Stack czasem się myli, a w większości przypadków w ogóle nie używa/nie pamięta.

I goldy używane są tylko odnośnie kredytów. Na rare'ki wszyscy mówią jedynki.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: gafik »

Tycjan pisze:
gafik pisze:Czy jest gdzieś zestawienie dodatków na jednej stronie?
Chodzi mi o coś takiego jak w MtG - spis dodatków, znaczek dodatku, ilość kart, data wydania --->TAKIE COś jak TUTAJ.
To Ci pomoże? http://boardgamegeek.com/geeklist/14710 ... -setlists/
O! Bardzo fajne, dzięki :D

A co do symboli, to:

CS ma symbol elektronicznego przycisku "włącz/wyłącz"
GC ma symbol podobny do znaku "WiFi"
C&C ma symbol "Mózg"

Jaki symbol będzie miał Spin Cycle?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Coś, co wygląda jak ikonka mikrofonu: http://netrunnercards.info/card/04002/en.html
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Przypomnę się ze swoim pytaniem, może ktoś coś wie?
Andy pisze:Jak to ma być z Creation and Control? Czy najpierw ma wyjść wersja angielska, a potem w innych językach, czy wszystkie jednocześnie? FFG podaje, że C&C jest "Shipping Now", a data realizacji to "July 29" http://www.fantasyflightgames.com/edge_upcoming.asp

Zaczynam się dopiero przymierzać do rozpakowania pierwszych Data Packów, więc wolałbym, żeby C&C aż tak bardzo się do mnie nie spieszyło. ;)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: pan_satyros »

Ja w celu przeglądania kart/dodatków najczęściej używam: http://netrunnercards.info/
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hsiale »

Andy pisze:Przypomnę się ze swoim pytaniem, może ktoś coś wie?
Andy pisze:Jak to ma być z Creation and Control? Czy najpierw ma wyjść wersja angielska, a potem w innych językach, czy wszystkie jednocześnie? FFG podaje, że C&C jest "Shipping Now", a data realizacji to "July 29" http://www.fantasyflightgames.com/edge_upcoming.asp

Zaczynam się dopiero przymierzać do rozpakowania pierwszych Data Packów, więc wolałbym, żeby C&C aż tak bardzo się do mnie nie spieszyło. ;)
3trolle mają już polskie C&C w przedsprzedaży z podaną datą lipiec/sierpień
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Ano tak. Ale 3Trolle są zupełnie osamotnieni w swych przewidywaniach! No nic, zobaczymy.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bea »

Słyszałam, że przenieśli premierę na połowę sierpnia.

Troszkę czasu już minęło odkąd zaczęłam grać w NR więc mogę się pokusić o małe podsumowanie: żadna gra (dosłownie żadna), w którą grałam do tej pory nie generuje u mnie tylu emocji! Gdy gram w Netka czasami poziom adrenaliny sięga zenitu. Gra pod tym względem jest genialna! Widzę jednak, że jak tak dalej pójdzie dostanę nerwicy ;)
Ma tez tak ktoś?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: pan_satyros »

Bea pisze: Ma tez tak ktoś?
np. ja - o czym wspominałem pod koniec recenzji ;)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Stwierdzam u siebie pewien rodzaj "uniesienia" :wink: towarzyszący graniu w ANR. Pomijając gry historyczno-wojenne (bo to u mnie odrębna kwestia) podobne odczucia miałem poprzednio przy wsiąkaniu w RftG.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

U mnie nadal miano najbardziej emocjonującej rozgrywki należy do partii Pandemica, w której dociągając końcowe karty choroby drżały mi ręce ;) jednak Pandemic po jakimś czasie się znudził a Netrunner wręcz przeciwnie. Wcześniej nawet przez myśl mi nie przyszedł pomysł, żeby jechać 120 km w jedną stronę tylko po to, żeby zagrać w grę. A teraz, no cóż... jadę :D Netrunner uzależnia!
Grając przypominają mi się emocje z rozgrywek w MtG i Dar Eden, czyli w moim przypadku szczęśliwe czasy okołolicealne.
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: jules »

Polska Kronika Gier recenzuje Android: Netrunner, zapraszam do oglądania :)
http://youtu.be/vOojV3FqQuE
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

mat_eyo pisze:Wcześniej nawet przez myśl mi nie przyszedł pomysł, żeby jechać 120 km w jedną stronę tylko po to, żeby zagrać w grę. A teraz, no cóż... jadę :D Netrunner uzależnia!
Sam siebie też nigdy nie podejrzewałem, że jako dorosły mężczyzna pojadę z Wrocławia do Bydgoszczy na turniej gry karcianej (weź to wytłumacz rodzinie i znajomym!), a przypomnę tylko, że rekordzista jechał do Bydgoszczy z Suwałk przez Warszawę! Sam przy netrunnerze też miewam silne emocje. Blef jednak robi swoje, tak samo obserwowanie i próba wyczucia przeciwnika. Nic tak nie cieszy jak agenda zascorowana na niebronionym serwerze i nic tak nie denerwuje jak wjazd runnera po agendę, mimo że wcześniej instalowaliśmy iks serwerów i nie wydawał się ani trochę nimi zainsteresowany - dlaczego akurat skusił się na czwarty/piąty/szósty?! Do tego netrunner jest wymagającą łamigłówką i przez to dużo bardziej satysfakcjonujący od innych karcianek, w których nie musisz się zastanawiać co przeciwnik wrzucił do decku, jaki ice może zrezować za 5/8/15 kredytów, ile punktów wpływów już widziałeś i na co zostało miejsce we wrogiej talii. Tutaj wszystko ma znaczeni i czasem aż łeb pęka od myślenia!
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Darboh »

Potwierdzam. Ja to nazywam adrenalinowym transem netrunerowym.
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: xel4 »

Tylko trzeba uważać, aby nie doszło do przeładowania serwera;)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: melee »

Czasami trzeba trochę szczęścia. Mam 5 punktów i w tej kolejce skończę agendę za 2. Runner ma 3. W ostatnim clicku wchodzi na RnD, bierze 2 karty. Dwie agendy dwójkowe. Miał 0,7% szans :)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

A czasami trzeba trochę szczęścia w drugą stronę. Runner ma 6 punktów, ja 4. Kładę agendę i robię jeden advance. Runner atakuje RnD, bo wie, że i tak nie wygram w tej kolejce, a agenda skitrana jest w niezłym bunkrze. W talii 5 agend na 25 pozostałych kart, atak z RnD Interface, więc dobierze dwie. Spora szansa na wygraną, zwłaszcza ze jak coś strashuje to stać go na ponowny wjazd po kolejne karty. Ale los chciał, że żadnej agendy nie było. Olewa resztę tury biorąc kredyty. Moja kolej i 3 punktowa agenda zrobiona dzięki Biotic Labor - wygrałem ;)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: melee »

no jest pewna różnica, runner miał ok. 40% szans, a ty nie potrzebowałeś szczęścia tylko byłeś przygotowany na wygraną. Ja tez byłem a runner miał 0,7% szans na wygraną :)
ODPOWIEDZ