Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

melee pisze:Czasami trzeba trochę szczęścia. Mam 5 punktów i w tej kolejce skończę agendę za 2. Runner ma 3. W ostatnim clicku wchodzi na RnD, bierze 2 karty. Dwie agendy dwójkowe. Miał 0,7% szans :)
I to jest właśnie piękne, że zawsze trzeba grać do końca, gdyż nigdy nie ma sytuacji, że nie ma już szans na wygraną.
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hadrian »

Chodzi o to że grając w Netrunnera przenosimy się w przestrzeń probabilistyczną Świata Dysku i jeżeli jakieś wydarzenie może zajść z prawdopodobieństwem mniejszym niż 1% tzn. że zajdzie na pewno ;)
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

hadrian pisze:Chodzi o to że grając w Netrunnera przenosimy się w przestrzeń probabilistyczną Świata Dysku i jeżeli jakieś wydarzenie może zajść z prawdopodobieństwem mniejszym niż 1% tzn. że zajdzie na pewno ;)
Haha +1 A szanse jeden na milion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.

Wiem, że moda na film Jestem Bogiem już minęła, ale dziś kupiłem sobie kolejne data packi, m. in. Co niesie przyszłość. Tekst na odwrocie pudełka mnie powalił:
"Skok to najwspanialsza gra, a ja ustalam w niej wszelkie reguły." - Magik
normalnie padłem :D
Ostatnio zmieniony 23 lip 2013, 15:06 przez mat_eyo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: gafik »

hadrian pisze:Chodzi o to że grając w Netrunnera przenosimy się w przestrzeń probabilistyczną Świata Dysku i jeżeli jakieś wydarzenie może zajść z prawdopodobieństwem mniejszym niż 1% tzn. że zajdzie na pewno ;)
Czyli prawo "Merfiego" :wink:
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

melee pisze:no jest pewna różnica, runner miał ok. 40% szans, a ty nie potrzebowałeś szczęścia tylko byłeś przygotowany na wygraną. Ja tez byłem a runner miał 0,7% szans na wygraną :)
Różnicę widzę, chciałem tylko dodać od siebie, że działa to w dwie strony ;) Nie zawsze można kontrolować grę i czasem opłaca się poryzykować!
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: RasTafari »

donmakaron pisze:Nie zawsze można kontrolować grę i czasem opłaca się poryzykować!
święte słowa, też tak miałem jak z gafikiem grałem, że albo ja teraz albo on w swojej turze wygra, dwa lody zakryte, coś za nimi zakryte, sześć kasy na wydatki ale co mi tam, lecimy i siadło :mrgreen:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
autoexec
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:20

Re: Android: Netrunner

Post autor: autoexec »

kurde zagrałem kilka partii JINTEKI vs KATE "MAC" MCCAFFREY taliami początkowymi i z jednej i z drugiej strony i widzę że jak korpo nie złapie na początku kart z kasą to ma później ciężko....
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

To dziala zarowno z jednej jak i z drugiej strony, wiec warto kupic zestaw dwójek i mięc więcej kart do ekonomii.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Banan2 »

Ja wczoraj zagrałem po raz pierwszy (talie startowe Jinteki vs Kształcerze). Gra jest rzeczywiście bardzo OK. Sporo blefu, czarowania przeciwnika :wink: Jedyne minusy na razie to: nie rozumieliśmy jak działają niektóre karty (to dość zrozumiałe na początku grania) i niestety uwaga dotycząca wydania: karty są cienkie :( (koszulkowanie jest obowiązkowe).
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: RUNner »

W porównaniu do innych karcianek (które znam), w Netrunnerze gracz ma możliwość korekty nieudanego losowania ręki startowej (pomijam już mulligana bo to jest standard). Może już w pierwszej swojej turze dobrać dodatkowe karty kosztem klików. Korporacja dobiera 1 kartę gratis co turę, więc wykorzystując wszystkie kliki może dobrać 4 karty w turze. Oczywiście nic innego w tym czasie nie zrobi, ale to nie znaczy że stoi na straconej pozycji. Runner może sobie wjechać na otwarty serwer, np. na HQ, ale to nie oznacza że od razu trafi tam na projekt.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: xel4 »

autoexec pisze:kurde zagrałem kilka partii JINTEKI vs KATE "MAC" MCCAFFREY taliami początkowymi i z jednej i z drugiej strony i widzę że jak korpo nie złapie na początku kart z kasą to ma później ciężko....
Niestety bez ekonomii w tej grze nie wygrasz;) Tak samo runner;) a i pamiętaj, że jej możesz pomoć zamiast czekać na drawa możesz go wspomóc klikami. Ekonomie tak samo ten 1 kredyt zawsze lepiej mieć niż nie mieć;)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bea »

Wosho pisze:To dziala zarowno z jednej jak i z drugiej strony, wiec warto kupic zestaw dwójek i mięc więcej kart do ekonomii.
A są jakieś karty do ekonomii które są dwójkami lub jedynkami?
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: RasTafari »

xel4 pisze:Niestety bez ekonomii w tej grze nie wygrasz;)
ergo, trza pompować kasę w dodatki przyspieszające i usprawniające ten proces :lol:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Bea pisze:
Wosho pisze:To dziala zarowno z jednej jak i z drugiej strony, wiec warto kupic zestaw dwójek i mięc więcej kart do ekonomii.
A są jakieś karty do ekonomii które są dwójkami lub jedynkami?
Aesop (1), Account Siphon (2), Bank Job (2), Magnum Opus (2), Melange Mining Corp (2), Security Subcontract (1) chociażby ;)
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hadrian »

Bea pisze: A są jakieś karty do ekonomii które są dwójkami lub jedynkami?
Oczywiście ;)
Runner:
-Magnum Opus
-Bank Job
-Account Siphon
-Desperado
-Modded

Corp
-Melange Mining Corp
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hsiale »

Komplet kart z Creation and Control: http://www.cardgamedb.com/index.php/net ... d-control/
autoexec
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:20

Re: Android: Netrunner

Post autor: autoexec »

RUNner pisze:W porównaniu do innych karcianek (które znam), w Netrunnerze gracz ma możliwość korekty nieudanego losowania ręki startowej (pomijam już mulligana bo to jest standard). Może już w pierwszej swojej turze dobrać dodatkowe karty kosztem klików. Korporacja dobiera 1 kartę gratis co turę, więc wykorzystując wszystkie kliki może dobrać 4 karty w turze. Oczywiście nic innego w tym czasie nie zrobi, ale to nie znaczy że stoi na straconej pozycji. Runner może sobie wjechać na otwarty serwer, np. na HQ, ale to nie oznacza że od razu trafi tam na projekt.
nie dosyć że nie zrobi nic innego to jeszcze 4 karty musi zrzucić w fazie odrzucenia...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: RUNner »

autoexec pisze:
RUNner pisze:W porównaniu do innych karcianek (które znam), w Netrunnerze gracz ma możliwość korekty nieudanego losowania ręki startowej (pomijam już mulligana bo to jest standard). Może już w pierwszej swojej turze dobrać dodatkowe karty kosztem klików. Korporacja dobiera 1 kartę gratis co turę, więc wykorzystując wszystkie kliki może dobrać 4 karty w turze. Oczywiście nic innego w tym czasie nie zrobi, ale to nie znaczy że stoi na straconej pozycji. Runner może sobie wjechać na otwarty serwer, np. na HQ, ale to nie oznacza że od razu trafi tam na projekt.
nie dosyć że nie zrobi nic innego to jeszcze 4 karty musi zrzucić w fazie odrzucenia...
Zgadza się. Tyle że jak ktoś szuka konkretnej karty lub kart to musi się chwytać przysłowiowej brzytwy. Gorzej jak dobierze w ten sposób same projekty... ale to chyba mało prawdopodobne (co nie oznacza że niemożliwe :D).
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
autoexec
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:20

Re: Android: Netrunner

Post autor: autoexec »

ale co by nie mówić to gra jest MEGA, nie mogę się doczekać każdej kolejnej partii (dwójka małych dzieci- więc o czas na grę bardzo ciężko)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: zedd »

Andy pisze:
hsiale pisze:Komplet kart z Creation and Control: http://www.cardgamedb.com/index.php/net ... d-control/
Ajeszcze lepiej tu: http://netrunnercards.info/find/?q=e%3A ... _locale=en
O kurczę... Ależ tam kombosy i jak ekonomia hula... Jak wyjdzie to zdecydowanie HB i Shaper zdominują meta.
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: xel4 »

Które według was dodatki są najatrakcyjniejsze? Które warto kupić na początek?:)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Zależy od frakcji, którą najczęściej będziesz grał. Poza tym ile chciałbyś kupić na początek? Ja gram HB/Criminal i kupiłem Cyber Exodus, Co niesie przyszłość i Cień ludzkości.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Ja na początek kupiłem wszystkie. :mrgreen:

Lada dzień wprowadzamy pierwsze dwa - lecimy wg kolejności wydania.

Na BGG są spory o atrakcyjność data packów, dominują najwyższe oceny dla nrów 1 i 5-6. Ale są też zwolennicy pozostałych numerów, więc koniec końców okazuje się, że trzeba brać wszystkie. ;)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

No tak, najlepiej oczywiście mieć wszystkie i jeśli ktoś się wciągnie to będzie do tego dążył. Na początek najlepiej jednak obejrzeć w necie co zawier poszczególny dodatek i pod tym kątem wybierać. Albo brać chronologicznie, pierwszy jest całkiem fajny ;)

Btw właśnie pierwszy raz pokonałem korpa przez przewinięcie decka o.O grałem Whizzardem na Darwin/Crypsis a przeciwnik Jinteki, które uniemożliwia robienie skoków na serwer zdalny jeśli nie zrobi się najpierw skok na serwer centralny. Miałem problemy z kredytami, poza tym jak już trochę "odpasłem" Darwina to przeciwnik używał trzech klików na zlikwidowanie wirusów więc przy okazji leciały też datasuckery, medium itd. Ze względów na problemy z ekonomią nie robiłem w ogóle wjazdów na serwery zdalne bo nie było mnie stać na dwa skoki w turze. I tak się bujaliśmy, to ja coś wykradłem lub skasowałem z HQ/R&D to przeciwnik zapunktował projekt. W moim ostatnim skoku skasowałem przedostatnią kartę z R&D, przeciwnik popełnił błąd bo zrezował LÓD przez co później zabrakło mu kredytów na rozwijanie projektu. Swoją ostatnią turę przeklikałem (dociągnąłem 4 karty) i wygrałem. W sumie dziwienie smakuje takie zwycięstwo, całą końcówkę byłem przekonany, że przegram ;)
ODPOWIEDZ