Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Tylko, że to nie jest przewaga aż tak wyraźna żeby było trzeba ją wyrównywać w ten sposób. Poza tym w ten sposób FFG niejako zmuszałoby graczy do grania HB na zasadzie - chcesz wygrać z runnerem? bierz jedyną dopakowaną frakcję.

Fajnie, że wzmocnili Shapera. Teraz ktoś zaczynając grę może kupić podstawkę i C&C, bez data packów. Na start będzie miał 3 w miarę wyrównane frakcje runnera. Szkoda, że po drugiej stronie będzie ultramocne HB, dobry Wey, średnie NBN i słabe Jinteki. IMO jedna z tych dwóch ostatnich powinna się znaleźć w C&C.

Btw mam dziwne przeczucie, że w następnym dużym dodatku zobaczymy NBN i Criminala ;)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Banan2 »

mat_eyo pisze:..... i słabe Jinteki. IMO jedna z tych dwóch ostatnich powinna się znaleźć w C&C.
Zgadza się. Wczoraj dwa razy po 0:7 (grając Jintekami). Kto wpadł na pomysł, żeby jako frakcję startową (zalecaną w instrukcji) dać Jinteki ?!
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bea »

Taki nierównomierny rozwój frakcji to jest sposób, żeby ludzie wciąż kupowali dodatki, w poszukiwaniu balansu. Tak, to wielu poprzestałoby na kilku dodatkach.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Bea pisze:Taki nierównomierny rozwój frakcji to jest sposób, żeby ludzie wciąż kupowali dodatki, w poszukiwaniu balansu.
Oczywiście, tego nikt nie kwestionuje. Chodzi o to, że drastyczne ulepszanie i tak już najmocniejszej frakcji nijak nie pasuje do poszukiwania balansu. W takim wypadku bardziej opłaca się NIE kupować C&C właśnie po to, żeby bardziej tego balansu nie zaburzać. Inna sprawa, że i tak nikt tego nie zrobi ;) ja sam już nie mogę się doczekać C&C (a raczej TiK) choć głównie dlatego, że HB od początku najbardziej mi się podobało.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

mat_eyo pisze:Napisałem maila do Galakty, zobaczymy co odpowiedzą.
Dostałem odpowiedź, podobno zobaczyli ten błąd z Alfa Testami Heliona już kilka dni temu i obecnie sprawdzają, czy nie jest za późno żeby to odkręcić.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6471
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 601 times
Been thanked: 950 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Odi »

Ja nie kupię CC, przynajmniej teraz :) Gram NBN i Anarchem, i do moich talii wcisnąłbym może tę nową pułapkę na brain dmg i... nic więcej.

Biorąc jednak pod uwagę CC jako całość, to muszę powiedzieć, że dodatek wydaje się być skonstruowany bardzo fajnie. Można będzie prawdopodobnie spokojnie złożyć działające talie na samej podstawce. Co prawda teoretycznie może brakować kilku kart z małych dodatków, ale tak naprawdę to są detale dla fanów gry. Najważniejszy aspekt gry, czyli ekonomia, została w CC 'napisana na nowo' dla obu frakcji, więc tak naprawdę nie potrzeba kart ekono 'must have' z małych dodatków, żeby talia była efektywna. Wszystko stanowi w miarę kompleksową, zamkniętą całość, którą oczywiście można ulepszać kartami z małych dodatków, ale nie trzeba :)

Moim zdaniem sam pomysł na dodatki w takim kształcie jest znakomity, choć oczywiście też uważam, że pierwszy powinien być dla NBN/Jinteki/Weylanda i Anarcha (no, powiedzmy, że Shaper też może od biedy być). I jakkolwiek teraz CC nie kupię, to za jakiś czas (patrząc na drugi cykl małych dodatków) poważnie się zastanowię, czy zrezygnować z małych, na rzecz kupowania dużych.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

mat_eyo pisze:Szkoda, że po drugiej stronie będzie ultramocne HB, dobry Wey, średnie NBN i słabe Jinteki.
Przypomnę wizję profetyczną, którą miałem jakiś czas temu :wink: :
Andy pisze:W czwartym dużym dodatku, po dopakowaniu w trzech wcześniejszych sześciu frakcji, dopakują siódmą (korporację of course) i dodadzą całkiem nowego runnera. Wtedy otworzą się szeroko wrota do kolejnych czterech cykli data packów, przetykanych dużymi dodatkami nr 5-9. :mrgreen:
Teraz dodam, że ostatnią korporacją dopakowaną w czwartym dużym dodatku, będzie zapewne Jinteki, które stanie się znienacka najsilniejszą korporacją, lejącą wszystkich czterech (wtedy już czterech!) runnerów. Podniesie wtedy ogólnoświatowy krzyk, żeby dopakować jak najszybciej pozostałe frakcje, a FFG ochoczo spełni te marzenia graczy.

W mojej wizji nie dostrzegam tylko odpowiedzi na pytanie, czy do tego czasu światowy kryzys już minie i będzie komu to wszystko kupować. No, chyba że właśnie Netrunner wprowadzi światową ekonomię na trwałą ścieżkę wzrostu. ;)
Odi pisze:Ja nie kupię CC, przynajmniej teraz :)
Odi, nie czaruj! Ile wytrzymasz? Dwa, trzy dni? Tydzień? :P
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: espresso »

Jeśli dobrze rozumiem, to forma wydania C&C jest wyraźnie skierowana do graczy turniejowych, którzy będą kompletować wybrane frakcje. Ja akurat będę grać czysto amatorsko i miałam nadzieję, że zakup podstawki + 2-3 dużych dodatków będzie optymalnym rozwiązaniem (podobnie jak to było w Inwazji), a tu takie rozczarowanie :(
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Do "czysto amatorskiej" gry wystarczy Ci podstawka i np. pierwszy cykl sześciu minidodatków. a jak się wciągniesz, to zdecydujesz co dalej.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: bazyn »

Gracze turniejowi akurat będą kupować wszyatko jak leci.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Hmm ale dlaczego? Skoro masz zamiar kupić podstawkę i 2-3 duże dodatki, gdzie w każdym będą dopakowane dwie inne frakcje, to uzyskasz dużą pulę w miarę zbalansowanych kart.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Fakt. W 3 dużych dodatkach zostanie dopakowanych 6 frakcji. Pozostanie tylko jedna sierotka, którą może dopakują w międzyczasie data packami.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: espresso »

Tak, ale te 2-3 dodatki to wyjdą za kilka miesięcy dopiero. Więc albo muszę poczekać na komplet, albo zgodzić się na pewne "zaburzenie" balansu frakcji. Po prostu w moim przypadku format stosowany w Inwazji bardziej motywował do zakupu amatora (trochę nowych kart dla każdej frakcji w dużych dodatkach + "coś" typu legendy, nowe rasy...). No nic, zobaczymy na jak długo wystarczy podstawka, a później będę się martwić...
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

espresso pisze:trochę nowych kart dla każdej frakcji w dużych dodatkach
To w takim razie odpuść duże dodatki i kupuj małe, będziesz miała trochę nowych kart dla każdej frakcji.

Ja sam kupiłem na razie 3 pakiety danych i chyba mi wystarczy. Postaram się wstrzymać z zakupami do C&C... choć nie wiem czy dam radę, Darwin i Surge kuszą ;)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6471
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 601 times
Been thanked: 950 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Odi »

espresso -> mam zupełnie odmienne wrażenie. Może jeszcze nie teraz, ale za jakiś czas, gdy na rynku będą 2-3 duże dodatki, to będzie w miarę tani i bardzo fajny sposób wejścia w grę, a nawet posiadani pewnej zamkniętej całości.

andy -> Serio teraz nie kupię :) Po prostu nie gram tymi frakcjami i nie mam zamiaru zaczynać (przede wszystkim HB - taki ze mnie hipster :D)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Odi pisze:andy -> Serio teraz nie kupię :) Po prostu nie gram tymi frakcjami i nie mam zamiaru zaczynać (przede wszystkim HB - taki ze mnie hipster :D)
No to Ty jesteś rzeczywiście hardkorowy koksu! Siła! :D

A do tej dyskusji o dodatkach to tylko jeszcze dodam ;), że karty z nich nie są przecież sztywno przypisane do danych frakcji i można je w jakimś zakresie splashować. Nie twierdzę, że warto kupić C@C tylko po to, żeby wzmocnić np. Jinteki, ale niewątpliwie wzmocnić się da.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

31.08 - 1.09 odbędą się mistrzostwa Polski w Netrunnera w Krakowie! Kto będzie? ;)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6471
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 601 times
Been thanked: 950 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Odi »

Andy pisze:
Odi pisze:andy -> Serio teraz nie kupię :) Po prostu nie gram tymi frakcjami i nie mam zamiaru zaczynać (przede wszystkim HB - taki ze mnie hipster :D)
No to Ty jesteś rzeczywiście hardkorowy koksu! Siła! :D
Siła to HB, ja natomiast pracuję nad rzeźbą :wink:
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Brylantino pisze:31.08 - 1.09 odbędą się mistrzostwa Polski w Netrunnera w Krakowie! Kto będzie? ;)
Mam wtedy wyjazd nad morze na ślubną sesję zdjęciową więc (wtedy już) żona chyba mnie nie puści :(
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: waffel »

Niby dodatek dla shapera, ale moim zdaniem Same Old Thing (do wyciągania Siphonów) i Dirty Laundry bardziej wzmocnią Crima niż cała reszta shapera :) dla Anarcha Sahasara i Self Modyfying Code (taka atrapa Personal Workshop z niższym kosztem inf). Przynajmniej ja osobiście mimo że nie gram shaperem bardzo cieszę się z tych kart.
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hadrian »

Same Old Thing jest niesamowitą kartą. Jak będzie leżał na stole, to korp będzie w ciągłej niepewności czy za chwilę nie powtórzy się Siphon, Demolition Run czy Makers Eye. Nie mówię już o Inside Job'ach, które każdemu prezesowi śnią się po nocach ;) Te karty są bardzo sytuacyjne i teraz to runner wybierze czy sytuacja sprzyja atakowi na HQ, R&D czy remote.
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Same Old Thing będzie świetne w Criminalu, tak samo Dirty Laundry, np w połączeniu z Bank Job ;)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bea »

Brylantino pisze:31.08 - 1.09 odbędą się mistrzostwa Polski w Netrunnera w Krakowie! Kto będzie? ;)
Już? Tak szybko? Od razu Polski? Dopiero co odbył się pierwszy mini turniej w Krakowie na którym były raptem cztery osoby. :mrgreen:
Będą wcześniej jakieś eliminacje?
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Bea pisze:
Brylantino pisze:31.08 - 1.09 odbędą się mistrzostwa Polski w Netrunnera w Krakowie! Kto będzie? ;)
Już? Tak szybko? Od razu Polski? Dopiero co odbył się pierwszy mini turniej w Krakowie na którym były raptem cztery osoby. :mrgreen:
Będą wcześniej jakieś eliminacje?
Dobrze! Mam miesiąc na złożenie dwóch decków na turniej, z kart które średnio wiem jak wykorzystać :mrgreen: Na bank się uda :P
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Octgn :D
Z resztą nie przesadzaj, ten Twój NBN już teraz śmiga całkiem nieźle ;)
ODPOWIEDZ