Love Letter / List miłosny (Seiji Kanai)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Love Letter

Post autor: 7koliberek9 »

Mam pytanie odnośnie Strażniczki, jeśli wyklucza Barona a gracz wskazany nie ma go na ręce ale dochodzi mu podczas dobrania karty to czy może go zagrać?
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Love Letter

Post autor: surmik »

A skąd Ci się wzieło, że nie mógłby? (pytam serio bo zastanawiam się skąd wyciągnęłaś taki wniosek :) )
Ostatnio zmieniony 20 lut 2013, 22:52 przez surmik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Love Letter

Post autor: 7koliberek9 »

Grałam razem z chłopakiem i dziś naszły nas takie wątpliwości :) Przy układzie na ręce Strażniczka + Księżniczka jeśli chcemy się bronić przed ujawnieniem i dotrwać do następnej tury zwykle wykluczamy Barona i Księdza. Zawsze graliśmy że można zagrać taką kartę jak ją dobraliśmy ale zaczeliśmy zastanawiać się czy gramy poprawnie bo to daje możliwości do manipulacji tzn. można mieć na ręce wykluczoną postać, zaprzeczyć, dobrać i zagrać właśnie tą postać wykluczoną i udawać że właśnie ją dobraliśmy :roll: U nas oszustwa nie było bo uważnie patrzymy sobie na ręce :lol: ale w większym gronie to różnie może być.
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Love Letter

Post autor: surmik »

No ale tak samo przecież ktoś może odrzucić księcia zamiast baronowej... Na oszustów się nie poradzi i nie warto znimi grac ;)
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Love Letter

Post autor: 7koliberek9 »

Racja, dzięki za rozwianie wątpliwości :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Love Letter

Post autor: Curiosity »

Wczoraj pierwszy raz zagrałem w świeżo zakupiony "Love Letter" i muszę przyznać, że gra jest REWELACYJNA. Graliśmy w pubie (spotkanie planszówkowe) i właściwie nie było osoby, która by obok tego tytułu przeszła obojętnie. Na początek były żarty z opakowania "- Czy możesz mi podać Love Letter? - Chodzi Ci o tę jakże męską torebeczkę?" ;>

Jak mówiłem, że za grę dałem 30zł to znów było poruszenie. Jak to, tyle kasy za 16 kart?

Ale - jak powiedziałem - już w trakcie pierwszej partii gra zyskała szerokie grono wielbicieli. Banalne zasady (obserwujący nauczyli się ich obserwując grę), szerokie możliwości taktyczne, szybkość rozgrywki - tu w sumie nie ma wad. Grałem w to chyba ze dwie godziny, z różnymi ludźmi, absolutnie KAŻDY mówił, że gra mu się podoba.

LL to pozycja obowiązkowa na czwartkowe grania :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Love Letter

Post autor: staszek »

Ostatnio z braku egzemplarza graliśmy kartami z Belforta i też było fajnie :)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Love Letter

Post autor: Karit »

staszek pisze:Ostatnio z braku egzemplarza graliśmy kartami z Belforta i też było fajnie :)
Które karty z Belforta zastępowały które z LL? :)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Love Letter

Post autor: lacki2000 »

Curiosity pisze:16 kart...
szybkość rozgrywki...
Grałem w to chyba ze dwie godziny...
Im szybsza gra tym dłużej się w nią gra :) 2zł za kartę to chyba sporo, są jakieś droższe karcianki od LL w przeliczeniu na kartę?
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Love Letter

Post autor: rastula »

...ale masz jeszcze woreczek i kosteczki drewnian :lol:
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Love Letter

Post autor: mig »

No i jeszcze piękna sakieweczka ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Love Letter

Post autor: rastula »

Curiosity pisze: LL to pozycja obowiązkowa na czwartkowe grania :)

a wy tam w coś "poważnego" tez gracie :lol: ?, bo może bym kiedyś wpadł z Kemet albo Troyes?
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Love Letter

Post autor: staszek »

Karit pisze:
staszek pisze:Ostatnio z braku egzemplarza graliśmy kartami z Belforta i też było fajnie :)
Które karty z Belforta zastępowały które z LL? :)
Zastanawialiśmy się jak to zrobić i w końcu poszło według tabelki z pomocy gracza-od wieży w dół :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Love Letter

Post autor: Curiosity »

rastula pisze:
Curiosity pisze: LL to pozycja obowiązkowa na czwartkowe grania :)

a wy tam w coś "poważnego" tez gracie :lol: ?, bo może bym kiedyś wpadł z Kemet albo Troyes?
I tak i nie. do Rogera wpadaja czesto ludzie przypadkowi, ktorzy chca w cos zagrac "przy okazji" picia piwa. Ale ja przynajmniej co drugi tydzien gram w Battlestar Galactica, a wczoraj chodzilo Eclipse. Takze: da sie zagrac we wszystko, o ile dasz rade wytlumaczyc.
Sorry za brak polskich liter, pisane z telefonu.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: Love Letter

Post autor: charlie »

Zgadzam się, gra jest świetna. Ogromną jej zaletą jest przede wszystkim dynamiczna i stresująca, a zarazem ultrakrótka rozgrywka. Cały czas się to odczuwa (choć czasami runda jeszcze się nie rozkręca, a już jest koniec - zwłaszcza przy grze dwuosobowej). Ech, te chwile, gdy kisi się Księżniczkę od samego początku i człowiek modli się o Barona - bezcenne :).

W kategorii fillera Love Letter wypada idealnie - zasady proste, gra szybka (zarówno setup jak i rozgrywka), regrywalność spora, bardzo dobrze się skaluje, jest malutka i wymaga mało miejsca. Idealna wszędzie, właściwie od 2 miesięcy się z nią nie rozstaję. Czego chcieć więcej? Nawet klimat jest tu zręcznie dobrany, jak na taką prostą grę.

Jeżeli chodzi o cenę, no to 35 zł za 16 kart to może i rzeczywiście dużo, ale z drugiej strony lepszego fillera w tej cenie nie znalazłem, a gra doskonale rekompensuje każdy wydany na nią grosz. Poza tym, można zawsze zrobić samoróbkę. Ja za swoją dałem 5,80zł i troszkę cierpliwości, a i tak zamierzam kupić oryginał. Polecam.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Love Letter

Post autor: jolietjake »

Są może jakieś informacje ile będzie kosztował polski "List miłosny"?
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Board Game Girl
Posty: 384
Rejestracja: 28 cze 2013, 11:45

Re: Love Letter

Post autor: Board Game Girl »

Zapraszam do obejrzenia mojej minirecenzji Love Letter :)
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Love Letter

Post autor: Przemek Bard.pl »

jolietjake pisze:Są może jakieś informacje ile będzie kosztował polski "List miłosny"?
Na początku przyszłego tygodnia rozpocznie się przedsprzedaż, ale już teraz mogę zdradzić, że poniżej 20 zł :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Love Letter

Post autor: kwiatosz »

I tak powinno być :) Nad kupnem gry za 20 zł nie trzeba tyle deliberować co nad grą za 35, bo za 35 to już jest spory wybór świetnych tytułów.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Love Letter

Post autor: jolietjake »

Przemek Bard.pl pisze:
jolietjake pisze:Są może jakieś informacje ile będzie kosztował polski "List miłosny"?
Na początku przyszłego tygodnia rozpocznie się przedsprzedaż, ale już teraz mogę zdradzić, że poniżej 20 zł :)
Łał, jestem naprawde pozytywnie zaskoczony! Obawialem sie takiej ceny jak za zagraniczna edycje, ktora stosunkowo do zawartosci byla sredniawa i budzila u niektorych oburzenie i znow powracal temat "nalezy mi sie nizsza cena za to, musze spiracic, to wina wydawcy" :D A przy tej cenie to dylematow juz chyba nie bedzie, super!
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: Love Letter

Post autor: charlie »

jolietjake pisze:
Przemek Bard.pl pisze:
jolietjake pisze:Są może jakieś informacje ile będzie kosztował polski "List miłosny"?
Na początku przyszłego tygodnia rozpocznie się przedsprzedaż, ale już teraz mogę zdradzić, że poniżej 20 zł :)
Łał, jestem naprawde pozytywnie zaskoczony! Obawialem sie takiej ceny jak za zagraniczna edycje, ktora stosunkowo do zawartosci byla sredniawa i budzila u niektorych oburzenie i znow powracal temat "nalezy mi sie nizsza cena za to, musze spiracic, to wina wydawcy" :D A przy tej cenie to dylematow juz chyba nie bedzie, super!
Dokładnie, w takim razie wkrótce będę miał 2 oryginały i samoróbkę, z którą nie rozstaję się od dobrych kilku miesięcy :wink:
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Love Letter

Post autor: Przemek Bard.pl »

Cóż jakby nie było w środku mamy 20 kart (naprawdę solidnych) i instrukcję :) Tak jak wspominałem w przyszłym tygodniu rusza przedsprzedaż, na Polconie planujemy premierę gry gdzie będzie dostępna w jeszcze lepszej cenie zapraszam na nasze stoisko ;)
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Love Letter

Post autor: Senthe »

Polskie Love Letter. Z premierą na Polconie. Za 20 zł.

Can... not... resist... :mrgreen:
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Love Letter

Post autor: rastula »

brawo za dobrą cenę !
Awatar użytkownika
pawel1454
Posty: 231
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:11
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Love Letter

Post autor: pawel1454 »

Przemek Bard.pl pisze:Cóż jakby nie było w środku mamy 20 kart (naprawdę solidnych) i instrukcję :)
Nie ma kosteczek? :shock:
ODPOWIEDZ