Android: Netrunner LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
siawq
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2013, 10:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odp: Android: Netrunner - zasady

Post autor: siawq »

mat_eyo pisze:Derez to odrezuj. Czyli po spotkaniu z Cell Portalem trzeba go "wyłączyć".

Po spotkaniu z lodem następuje podejście do kolejnego lodu. Runner może się wtedy odłączyć. Jeśli tego nie zrobi to corp może ten lód zrezować. Wtedy runner przystępuje do spotkania z lodem. Czyli tak, po spotkaniu z Chumem można odłączyć się i nie spotykać kolejnego lodu.
Czy jeśli podprogram Cell Portalu sie odpali a runner się odłączy przez co nie złamie wszystkch podprogramów następnego lodu to dostaje 3 net dmg?

Wysłane z SGSIII za pomocą Tapatalk
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: Banan2 »

Curiosity pisze:No proszę, grałem źle :(
Do tej pory grałem tak, że jeśli nie wyrównasz siły Lodu to podprogramy się odpalają, a Runner kończy skok.
No to ja też grałem źle :(

Dwa pytania:
1. Następująca sytuacja. Runner podchodzi do serwera z dwoma niezrezowanymi lodami:
a) korpo rezuje pierwszy lód,
b) runner podchodzi do lodu (płaci za dodatkową siłę) i niszczy wszystkie podprogramy (też płacąc),
c) runner podchodzi do drugiego lodu, ale ma mało kasy,
d) korpo rezuje drugi lód,
e) runner ma za mało kasy by wyrównać siłę.
I teraz czy e) oznacza, że podprogramy lodu się odpalają? I jeśli na lodzie nie ma "zakończ skok" to po poniesieniu konsekwencji uruchomienia podprogramów runner uzyskuje dostęp do serwera?

2. Składanie talii. Powiedzmy, że korpo i runner mają na kartach tożsamości oznaczenie min. 45 kart. Czy w swoich taliach muszą mieć po tyle samo kart?

Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: donmakaron »

1. Wszystko się zgadza. Drugi ice odpala swoje subrutyny i jeśli nie skończyły skoku, runner może kontynuować run i mieć dostęp do kart w serwerze.

2. Talia korporacji i runnera nie są ze sobą w żaden sposób powiązane. Nie muszą mieć tyle samo kart. Minimalna ilość kart mówi nam po prostu, najzwyczajniej w świecie ile kart minimum musimy mieć w decku i nic więcej.
siawq pisze:Czy jeśli podprogram Cell Portalu sie odpali a runner się odłączy przez co nie złamie wszystkch podprogramów następnego lodu to dostaje 3 net dmg?
NIE! Mylisz ice'y.

Po spotkaniu z Cell Portalem (bez łamania, czyli jeśli odpali się podprogram) runner idzie na początek serwera, a Cell Portal się derezuje. Po tym runner może się odłączyć bez konsekwencji.

Jeśli nie złamie się chuma i odpali się jego subrutyna, a runner się odłączy, to nie spotyka następnego lodu i nie dostaje obrażeń. Chum działa na następny spotkany (encoutered) ice - jeśli nie ma następnego spotkanego ice'a (bo runner się odłączył, albo chum był ostatni w kolejce) to nie ma obrażeń. Gdyby było inaczej najlepiej było by kłaść Chuma ostatniego, runner zawsze dostawałby obrażenia :P
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: Andy »

autoexec pisze:wszystkie wątpliwości na korzyść runnera,
jak tu wygrać korpo :?:
Ja przez pierwsze dziesięć partii miałem odwrotny problem: jak wygrać runnerem? Wygrywały tylko korporacje!

Teraz już sytuacja się wyrównała.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
siawq
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2013, 10:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odp: Android: Netrunner - zasady

Post autor: siawq »

Wielki Donie masz rację. Dzięki za odpowiedź.

Wysłane z SGSIII za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: mat_eyo »

To teraz i ja mam pytanie. Chodzi o kartę z C&C więc kieruję je do bardziej doświadczonych graczy.

Sprawa dotyczy Awakening Center
Powiedzmy, że mamy serwer zdalny broniony przez dwa lody. Instaluję i rezuję AC. Na nim instaluję lód. I teraz pytanie, czy za tą instalację płacę dwa kredyty? W końcu instaluję lód a są już dwa na tym serwerze. Choć z drugiej strony nie instaluję go na serwerze tylko na upgreadzie.

Intuicyjnie wydaje mi się, że nie trzeba płacić, grając na octgn też jeszcze nikt się nie upominał. Choć pewny nie jestem.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: Banan2 »

mat_eyo pisze:To teraz i ja mam pytanie. Chodzi o kartę z C&C więc kieruję je do bardziej doświadczonych graczy.

Sprawa dotyczy Awakening Center
Powiedzmy, że mamy serwer zdalny broniony przez dwa lody. Instaluję i rezuję AC. Na nim instaluję lód. I teraz pytanie, czy za tą instalację płacę dwa kredyty? W końcu instaluję lód a są już dwa na tym serwerze. Choć z drugiej strony nie instaluję go na serwerze tylko na upgreadzie.

Intuicyjnie wydaje mi się, że nie trzeba płacić, grając na octgn też jeszcze nikt się nie upominał. Choć pewny nie jestem.
Opis na karcie:
Awakening Center can host bioroid ice (each piece is installed facedown, ignoring all install costs).
IMHO nie trzeba płacić.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: mat_eyo »

Tak, nie wiem jak mogłem przegapić ten tekst na karcie... :oops:
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: Andy »

Just to be sure:
1. Czy runner może zainstalować na jednym zrezowanym lodzie kilka Pasożytów (oczywiście w ramach posiadanego limitu jednostek pamięci)?

2. Jeśli runner ma zainstalowaną konsolę Grimuar, to czy w momencie instalowania programu Chochlik (wirus) kładzie na nim 3 znaczniki wirusa (czyli 2 chochlikowe + 1 Grimuarowy)?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: zephyr »

1 Tak
2 Tak
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: Andy »

Dzięki x2!
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
autoexec
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:20

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: autoexec »

szybkie pytanie:
http://netrunnercards.info/card/01100/en.html
czy żetony zaawansowania kładziemy z banku czy z puli kredytów?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: Andy »

Z banku. Na tym ten przemyt polega ;)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: Bea »

Kilka pytań aby rozwiać wątpliwości:

1. Konsola: z instrukcji "Runner może mieć w danym momencie zainstalowany tylko jeden sprzęt podrodzaju konsola, zgodnie z tekstem na kartach. Jeśli runner ma już zainstalowaną konsolę, nie może zainstalować drugiej, nawet jakby chciał skasować pierwszą."
Czy jest więc jakiś sposób wymienienia jednej konsoli na inną jeśli mamy taką potrzebę?

2. Czy upgrade (na przykład Akitaro Watanabe) można zrezować tuż przed zrezowaniem lodu gdy runner do niego podchodzi? Bo w schemacie kolejności skoku jest napisane, że najpierw rezujemy lód który runner spotyka a potem możemy rezować też inne karty.

3. Czy jeśli runner zagrywa kartę ujawniającą jedną lub więcej kart to może ujawnić wierzchnią kartę z A&D lub zakrytą kartę z archiwum?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: mat_eyo »

Ad. 1) Nie ma takiej możliwości, dlatego m.in. jest ten zapis w instrukcji i napis "limit 1 konsola na gracza" na karcie.

Ad. 2) Gdzie w instrukcji jest tak napisane? W kroku 2.3 schematu skoku mamy napisane: "Podchodzony lód można zrezować, można uruchamiać zdolności płatne i można rezować karty (oprócz lodu)." Jest to jeden moment (krok 2.3 nie ma już podkroków) więc korp decyduje, które zdolności uruchamia najpierw.

Ad. 3) Wystarczy zajrzeć do instrukcji:
"Ujawnienie
Niektóre efekty ujawniają jedną lub więcej kart. Zasadniczo
ujawnić można tylko niezrezowane, zainstalowane karty, chyba
że zdolność stwierdza inaczej."
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: bazyn »

mat_eyo pisze:Ad. 1) Nie ma takiej możliwości, dlatego m.in. jest ten zapis w instrukcji i napis "limit 1 konsola na gracza" na karcie.
Jeżeli uda Ci się pizbyć pierwszej konsoli to proszę bardzo. Na pewno takim sposobem jest Aesop.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: melee »

Mogłoby to być co prawda lepiej opisane w zasadach, ale wydaje mi się, że po Aesop'ie można zagrać nową konsolę. Być może pojawia się na ten temat wzmianka w FAQ. Miałem też dziś wątpliwość co się dzieje z programem z Personal Workshop, gdy przychodzi jego kolej na instalację. Wydaje mi się, że nie ma wyboru i runner musi go zainstalować, nawet jeśli będzie musiał strashować inny program, bo brakło mu pamięci. Hmm?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: Bea »

melee pisze:Mogłoby to być co prawda lepiej opisane w zasadach, ale wydaje mi się, że po Aesop'ie można zagrać nową konsolę.
W instrukcji pisze, że nie może instalować drugiej, nawet jakby chciał skasować pierwszą. Na mój gust to niczym nie może skasować pierwszej...
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: mat_eyo »

Na Aesopie JEST NAPISANE "sprzedaj dowolną zainstalowaną kartę". Natomiast w instrukcji JEST NAPISANE, że jeśli tekst na karcie jest w sprzeczności z zasadami ogólnymi to karta ma pierwszeństwo.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: Bea »

Źle się wyraziłam. Wydaje mi się, że można ją skasować, ale nie można ponownie instalować drugiej, niezależnie od tego czym i kiedy się pierwszą skasowało.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: mat_eyo »

Hmm to już coś innego. Napisane jest tylko limit jednej konsoli na gracza. Natomiast nie wiem czy dotyczy to rigu, całej partii albo całego decku? Według mnie powinno to się interpretować tak, że limit 1 konsoli = tylko raz podczas partii można zainstalować konsolę. Jeśli dotyczyłoby to tylko posiadania jednej konsoli w rigu to w zasadzie wystarczyłby znaczek unikatowości przy nazwie. Skoro dodali zapis o limicie jednej konsoli to domyślam się, że chodziło o coś więcej. Nie ma tego natomiast ani w instrukcji ani w FAQ więc jak na razie można tak grać (czyli sprzedać konsolę u Aesopa a później zainstalować następną).
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: melee »

Akurat to pytanie jest mało istotne dla gry, bo dość trudno mi wyobrazić sobie granie na dwie konsole i zmienianie jej w ciągu gry. Ale wg mnie chodziło o posiadanie jednej konsoli w danym momencie i po strashowaniu Aesop'em można zagrać drugą.
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Android: Netrunner - zasady

Post autor: bazyn »

melee pisze:Akurat to pytanie jest mało istotne dla gry, bo dość trudno mi wyobrazić sobie granie na dwie konsole i zmienianie jej w ciągu gry. Ale wg mnie chodziło o posiadanie jednej konsoli w danym momencie i po strashowaniu Aesop'em można zagrać drugą.
Tak. Tak samo jest z regionami. Czy uważacie ze jeden region na serwer oznacza ze jak taki san san spadnie to nie można zainstalować innego?

Zresztą iinstrukcja mówi że nie można mieć naraz zainstalowanych dwóch kart o typie konsola. Nic zupełnie nie mówi o zakazie instalowania, gdy raz, kiedyś tam miało się już zainstalowaną inną. Nie dopisujmy sobie zakazów :)
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: donmakaron »

mat_eyo pisze:Jeśli dotyczyłoby to tylko posiadania jednej konsoli w rigu to w zasadzie wystarczyłby znaczek unikatowości przy nazwie.
Nie do końca. Można by wtedy mieć zainstalowane dwie różne konsole (Desperado i Deppelganger).

W tym zakazie chodzi o to, że konsole to mocne karty i korzystanie z dwóch na raz (takich samych czy różnych) było by zbyt mocne. Tym trzeba się kierować przy interpretacji zasad. Jeśli strashujemy lub zostanie nam strashowana konsola (są już przecież dwie karty korporacji umożliwiające trash hardware'u), można zagrać kolejną.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8782
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2691 times
Been thanked: 2368 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: Curiosity »

Jestem całkiem pewny, że limit kart dotyczy tych zainstalowanych. W talii, a nawet na ręce można mieć do 3 takich samych kart.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ