Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Filar
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2013, 19:36
Kontakt:

Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: Filar »

Witajcie,

Ponad 2 lata temu wpadłem na pomysł założenia lokalu przeznaczonego tylko dla graczy, lokalu z dużymi dwupoziomowymi stołami, klimatycznym wystrojem i rozsądnymi cenami.
I tak się właśnie składa, że niecały miesiąc temu odnalazłem ten jedyny lokal, to wymarzone miejsce w którym spotykać się będą gracze z całego Krakowa i okolic.

A teraz czas odsłonić część kart:

- lokal o powierzchni 175 metrów kwadratowych (120 metrów dla planszówek i 65 metrów zaplecza,kuchni).
- 130 metrowy ogródek z grillem, oraz strefą hillout z dużą shishą
- atrakcyjne ceny alkoholi i duży wybór piw
- na początku podstawowa gastronomia (zapiekanki, hot dogi, panini), ale docelowo powiększymy asortyment o pyszną pizzę :)
- ponad 100 tytułów planszówek dostępnych za DARMO dla każdego naszego klienta
- na początku 4 duże TV z konsolami i dużym wyborem gier, docelowo 7 stanowisk dla wielbicieli konsol.
- stylizowany pokój "VIP" dla 6-ciu osób
- dysponujemy również lokalem z oddzielnym wejściem w którym zrobimy nasz własny sklep z planszówkami [do każdego zakupu powyżej 20 zł piwko gratis :) ]
- planujemy w lokalu podciągnąć odpowiednie łącze które umożliwi organizacje turniejów gier oraz własnych rozgrywek (Lol, wow, st oraz wielu innych gier).
- wykupimy również licencję która umożliwi nam na organizację wieczorów filmowych zaczynając od najpopularniejszych tytułów a kończąc na niszowych produkcjach.

Dla kogo ?

- fanów gier planszowych (cykliczne turnieje, nasze własne rozgrywki i tabela osiągnięć),
- fanów dobrego piwa i ciekawych drinków (szeroki wybór piw, shoty podawane w probówkach min. shoty many i życia ),
- fanów gier karcianych (cykliczne turnieje, nasze własne rozgrywki i tabela osiągnięć),
- fanów gier bitewnych (cykliczne turnieje, nasze własne rozgrywki, duże stoły),
- fanów konsol (szeroki wybór gier oraz kontrolerów, nasze własne rozgrywki),
- fanów kina (pokazy filmowe).

Naszym celem jest stworzenie miejsca unikalnego nie tylko pod względem wystroju, wyglądu oraz atmosfery tworzonej przez Was.

Nie mamy jeszcze wymyślonej nazwy dla lokalu ale wiemy na pewno, że wystrój będzie nawiązywał do klimatów postapokaliptycznych (beczki, skrzynie i dużo palet).

Jak tylko wybierzemy nazwę to uruchomimy nasz fan page na którym będziemy Was informować o remoncie który dzisiaj zaczeliśmy :)


Jeśli chcecie nam pomóc albo współpracować z nami przy organizacji eventów to piszcie do mnie :).

Na zachętę wrzucam parę zdjęć. (uwierzcie bardzo pomniejszają lokal):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Reid666
Posty: 309
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Skawina / Kraków

Re: Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: Reid666 »

Inicjatywa oraz opis bardzo zachęcające!

Natomiast zdjęcia zachęcą chyba tylko i wyłącznie fanów klimatów post-apokaliptycznych.
Warto byłoby przedstawić zdjęcia po remoncie, albo chociaż jakiś koncept z programu do modelowania budynków/wnętrz w 3d. Na razie to bardziej odstrasza niż zachęca do wizyty...
Filar
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2013, 19:36
Kontakt:

Re: Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: Filar »

Wizualizacje wrzucimy jak tylko je skończymy.

Zdjęcia które wrzuciłem mają pokazać poszczególne etapy remontu i zakres prac które będą prowadzone w lokalu.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: Bea »

Reid666 pisze: Natomiast zdjęcia zachęcą chyba tylko i wyłącznie fanów klimatów post-apokaliptycznych.
:lol:
Cóż, dużo pracy przed wami, ale myślę, że warto :) Czy planszówki bedą w osobnym pomieszczeniu, czy w tym samym co konsole?

Jaki to rejon Krakowa?
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: Brylantino »

Świetna inicjatywa! Oby wszystko wypaliło :) Jak będziecie regularnie organizować jeszcze turnieje w Netrunnera w inne dni, aniżeli poniedziałek to już mnie kupiliście :P
Filar
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2013, 19:36
Kontakt:

Re: Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: Filar »

Bea pisze: Cóż, dużo pracy przed wami, ale myślę, że warto :) Czy planszówki będą w osobnym pomieszczeniu, czy w tym samym co konsole?

Jaki to rejon Krakowa?
Wnęka którą widać na ostatnim zdjęciu zostanie zapełniona planszówkami (znajduje się ona w największym pomieszczeniu w którym będzie 7/8 stołów do gier i bar), w tym samym pomieszczeniu na ścianach będą 3 stanowiska z konsolami.

Jeśli chodzi o rejon Krakowa to do granicy dzielnicy Stare Miasto (wschodniej) jest około 15 metrów :), dokładną lokalizację podamy już za niedługo.
Filar
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2013, 19:36
Kontakt:

Re: Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: Filar »

Brylantino pisze:Świetna inicjatywa! Oby wszystko wypaliło :) Jak będziecie regularnie organizować jeszcze turnieje w Netrunnera w inne dni, aniżeli poniedziałek to już mnie kupiliście :P
O tym pomyślimy jak skończymy remont i będziemy przygotowywać kalendarz imprez :)

Podsumowując ostatnie 2 dni to udało nam się usunąć 90% wszystkich starych instalacji z lokalu (prąd, woda, gaz), oczyścić wszystkie pomieszczenia i wyplewić ogórdek. W tym tygodniu kujemy ściany, montujemy całą instalację elektryczną, skuwamy stare tynki oraz wyburzamy 2 zbędne ściany.

Obrazek
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: FortArt »

Filar pisze: Jeśli chodzi o rejon Krakowa to do granicy dzielnicy Stare Miasto (wschodniej) jest około 15 metrów :), dokładną lokalizację podamy już za niedługo.
Granica od rzeki idzie torami kolejowymi, kawałeczek Lubicz, potem Bosacką, kawałeczek Lubomirskiego i dalej na północ Rakowicką.
Jak na Blich to zabudowa ze zdjęć raczej rzadka, na wschód od Bosackiej jest park i ten kwartał przy Topolowej, zostaje Rakowicka.
Co wygrałem? :)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Filar
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2013, 19:36
Kontakt:

Re: Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: Filar »

Zapędziłeś się za daleko na Północ :D

Podpowiem, że niedaleko naszego lokalu można w nocy zjeść bardzo znane "danie" z nietypowego niebieskiego obiektu gastronomicznego :)
Filar
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2013, 19:36
Kontakt:

Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: Filar »

Wrzucam video które dzisiaj nagrałem :)

http://youtu.be/lzXen1yHzQE
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1334
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 83 times

Re: Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: nahar »

Żebym wiedział gdzie się słynna nyska z Pawiej przeniosła po zbudowaniu tej tam galerii to już by było wiadomo.
Kto tam w Krakowie wie gdzie teraz nyska stoi?

EDIT:
No chodzi o nyskę spod Hali Targowej, czyli gdzieś jesteście na Grzegórzkach.

EDIT:

Podwórko (drugie) przy Józefa Dwernickiego 5.

Kurde - fajna zagadka, a że pod halą się bywało co niedzielę swego czasu (plus te 9 lat w KRK jednak do czegoś zobowiązują) to łatwo było.

Powodzenia - miejscówka bardzo fajna, rzut beretem od Kazimierza, ale brak tego zadęcia, które tam panuje (panowało).

Grzegórzki - świetna dzielnica - dla mnie druga po Starym Podgórzu w KRK.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2013, 21:57 przez nahar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 299
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 96 times
Been thanked: 39 times

Re: Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: Sarna »

pod Halę Targową.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: FortArt »

Hmm. W zeszłym wieku też były pod Halą. Tego jestem pewien bom jadł. Widać to już drugie przenosiny albo ta Pawia to jakiś inny biznes.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1334
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 83 times

Re: Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: nahar »

Hehe.

FortArt: na Pawiej to nyska była jak tam mieszkałem w 99 (róg Warszawskiej i Ogrodowej).

Poza tym była też jedna na Reymonta pod Halą Wisły. I trzecia pod Halą Targową.

Teraz chyba już tylko została ta pod halą? Nie wiem bo okolice miasteczka zwiedzałem chyba ostatni raz mniej wiecej w 2005.
A po wybudowaniu galerii to pewnie tych gości z Pawiej przegonili. Tam gdzie jest wejście na wylocie ogrodowej (koło ogrodu siostrzyczek) był taki ultra obleśny parking dla busów. I tam stała ta nyska. Teraz to jest wejście do galerii.
Filar
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2013, 19:36
Kontakt:

Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: Filar »

Brawo Nahar, jak otworzymy to zgłoś się po niespodziankę na barze :).

Tak jak napisał Nahar, lokal znajduje się na podwórku kamienicy przy ul. Dwernickiego 5. (po otwarciu lokalu brama zostanie otwarta na stałe).

Długo zastanawiałem się nad wyborem lokalizacji, mieszkam na Kazimierzu i tutaj szukałem odpowiedniego lokalu ale niestety ceny i powierzchnie lokali skutecznie mnie odstraszyły.

Na szczęście znalazłem lokal na Dwernickiego 5 i od razu wiedziałem, że to jest to.
Bardzo dobra lokalizacja, blisko do rynku i przystanków linii nocnych i dziennych. Lokal ma bardzo duża powierzchnię, odpowiedni układ pomieszczeń (wymogi sanepidu) oraz klimatyczny "ogródek".
Filar
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2013, 19:36
Kontakt:

Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: Filar »

A remont nadal trwa :)

Obrazek

Ciągle nie możemy wymyślić nazwy dla tego miejsca, może macie jakieś ciekawe pomysły ? Piszcie na priv, autor najciekawszego pomysłu może liczyć na 0,7 finlandii i wieczną chwałę :)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2023
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: walkingdead »

Super,powodzenia :wink:
Filar
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2013, 19:36
Kontakt:

Re: Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: Filar »

powoli kończymy kucie ścian w głównym pomieszczeniu :)

Obrazek

Obrazek

Zrobiliśmy porządki na strychu :) Poprzedni właściciele zrobili z niego magazyn śmieci....
Obrazek
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 551 times
Been thanked: 866 times

Re: Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: Galatolol »

Fajnie, że się nie poddajecie :)
Mam nadzieję, że nie zapomnicie o porządnym oświetleniu stołów i odpowiednim ich rozmiarze 8)
Filar
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2013, 19:36
Kontakt:

Re: Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: Filar »

Galatolol pisze:Fajnie, że się nie poddajecie :)
Mam nadzieję, że nie zapomnicie o porządnym oświetleniu stołów i odpowiednim ich rozmiarze 8)
Co do rozmiarów stołów to właśnie pracujemy nad tym, żeby na każdym ze stołów zmieściła się dowolna gra planszowa zaczynając od Osadników z Catanu a kończąc na Twilight Imperium. Planujemy przygotować specjalne 2 poziomowe stoły, tzn na górnym poziomie będzie miejsce na plansze a na dolnym na żetony, karty i oczywiście napoje :)

Każdy ze stolików będzie miał własną lampkę której wysokość oraz jasność będzie można regulować.
Filar
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2013, 19:36
Kontakt:

Re: Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: Filar »

Mamy już nazwę :)

zapraszamy wszystkich do polubienia naszego fan page'a.

https://www.facebook.com/HEXspot
Filar
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2013, 19:36
Kontakt:

Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: Filar »

Na naszym instagramie znajdziecie aktualne zdjęcia z postępów prac :)
A już niedługo wrzucimy wstępne wizualizacje lokalu.

http://instagram.com/hex_spot
Filar
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2013, 19:36
Kontakt:

Re: Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: Filar »

Nowa porcja zdjęć z remontu... jeszcze 2 dni i lokal będzie gotowy do położenia wszystkich instalacji i szpachlowanie ścian :)

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 7226a46f73


Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2013, 13:16 przez Filar, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: Curiosity »

Nie szpachlujcie! Jest fajnie tak, jak jest :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Filar
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2013, 19:36
Kontakt:

Re: Kraków - pierwszy klub tylko dla graczy

Post autor: Filar »

Część cegieł zostawimy odsłoniętych, zaszpachlujemy tylko większość instalacji :)
ODPOWIEDZ