WH: Inwazja czy Star Wars LCG? A może obie?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Matrin
Posty: 55
Rejestracja: 07 sty 2013, 11:58

WH: Inwazja czy Star Wars LCG? A może obie?

Post autor: Matrin »

Ostatnio kupiłem karciankę "Gra o Tron HBO" i spodobała mi się koncepcja takiej LCG w pigułce - dostajemy 2 gotowe, zbalansowane talie, zasady podobne do wersji LCG i gotowe. Cena tylko trochę boli, no ale to inna rzecz. Ciągnę już jedną grę LCG (Władca Pierścieni) i nie chcę wchodzić na poważnie w kolejną. Przyszedł mi jednak do głowy pomysł kupienia sobie zestawów podstawowych i odpowiednich dodatków do wymienionych w tytule wątków gier, które byłyby właśnie taką ich wersją w pigułce - relatywnie tanią, ale grywalną i posiadającą jakiś potencjał i regrywalność. Z tego co wyczytałem w obu grach występuje po 6 frakcji, z czego podstawowe talie 4 frakcji są w zastawach podstawowych, natomiast talie pozostałych w dużych dodatkach. Czyli żeby mieć podstawowe talie wszystkich frakcji musiałbym kupić: zestaw podstawowy + Szturm na Ulthuan (dla WH:I), oraz zestaw podstawowy + Krawędź Ciemności (dla Star Wars). Pytania:

- czy talie frakcji z takich zestawów będą zbalansowane? Jeśli jedna frakcja ma wygrywać w większości przypadków to słabo.

- jak oceniacie potencjał na regrywalność takich pakietów? Wiem, że LCG to zawsze niekompletna gra, ale tak jak mówiłem - nie chcę inwestować w pełen pakiet. Albo to co wymyśliłem ma jakiś sens, albo jak nie, to po prostu sobie odpuszczę.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: WH: Inwazja czy Star Wars LCG? A może obie?

Post autor: Brylantino »

Jak zależy Ci na regrywalnym LCG, gdzie małym kosztem masz komplet frakcji, to zobacz sobie na Netrunnera. W podstawce masz już 7 talii, które są naprawdę nieźle zbalansowane i IMO całość jest dużo bardziej regrywalna chociażby od Inwazji (gdzie licząc same podstawowe armie, to chaosem i HE nie pograsz, bo ich talie są żałośnie słabe w porównaniu z innymi).
Matrin
Posty: 55
Rejestracja: 07 sty 2013, 11:58

Re: WH: Inwazja czy Star Wars LCG? A może obie?

Post autor: Matrin »

Netrunner odpada ze względu na klimat. Mnie nie przeszkadza, ale małżonka nie przełknie. Ok, czyli WH:I to nienajlepsza opcja w takim ubogim zestawie. Jak jest ze Star Wars?
Matrin
Posty: 55
Rejestracja: 07 sty 2013, 11:58

Re: WH: Inwazja czy Star Wars LCG? A może obie?

Post autor: Matrin »

Już kupiłem SW LCG, ale brak czasu nie pozwolił mi się jeszcze zapoznać z grą.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: WH: Inwazja czy Star Wars LCG? A może obie?

Post autor: AkitaInu »

Mam Star Wars LCG + pierwszy duży dodatek (Krawędź Ciemności)

Sama podstawka jest bardzo fajna :) przyjemnie się gra i moge z czystym sumieniem polecić. Dodatek wygląda nieźle ale nie graliśmy jeszcze. No i plusem jest też że następny dodatek rozszerza gre na 3 i 4 osoby.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6461
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 594 times
Been thanked: 945 times

Re: WH: Inwazja czy Star Wars LCG? A może obie?

Post autor: Odi »

Sama goła, golusieńka podstawka, to w miarę zbalansowana i grywalna jest TYLKO w Netrunnerze.

Jeśli natomiast absolutnie NR nie wchodzi w grę, lepiej WHI. Tam przynajmniej może być jakiś delikatny deckbuilding, a w SW przy jednej podstawce właściwie nie da rady nic wykombinować.

Natomiast poszukaj na forum WHI ciekawych ofert sprzedaży. Częściej chyba sprzedawane są całe zestawy dodatków, ale może trafią się też jakieś pojedyncze frakcje z dobrym zasobem kart. Lepiej mieć dwie frakcje z pewną pulą kart, niż gołą podstawkę WHI (oczywiście, jeśli dałoby się kupić takie zestawy w cenie podstawki).

edit: heh - nie doczytałem, że już kupiłeś SW :) No to pozostaje życzyć dobrej zabawy! :)
ODPOWIEDZ