Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Odp: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: zioombel »

BartP pisze:Hahaha, niewiarygodne, Agricola to jedna z tych gier, które sprawiają, że cały czas kombinuję, myślę na maksa, sprawdzam, co robią przeciwnicy i nie nudzę się nawet przez chwilę ;]. Ciekawy temat.
Ja mam podobnie. Czaha dymi od kombinowania skąd wziac potrzebne rzeczy. Przy Ora et Labora macie też nudy? Tam to w ogole koncze gre zmęczony bardziej niż po pracy.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: Hiu »

Eufrat i tygrys - nie poznalem jeszcze wiekszego suchara. Nawet w RA cos sie dzieje.
Jak ktos wspomnial wczesniej - gry typu competitive jednak z elemented kooperacji - gdzie jeden gracz moze "ograc" cala reszte przegrywajac.
Znaczna czesc ameritraszy - sa pieknie wydane, ale zeby do tego usiasc to trzeba sie zbierac trzy tygodnie i jeszcze ksiazki o auto-motywacji czytac.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: Senthe »

Battlestar Galactica - losowa, za długa, zepsuta. Nie znam serialu, nie widzę w niej żadnej wartości, a moi znajomi z uporem się w to zagrywają
Dominion - prymitywna gra w tasowanie. Dlaczego nie mogę przejrzeć swojej talii?!
Konwój - próbowałam wielokrotnie i odbijałam się jak od ściany. Nie rozumiem, o co chodzi w tej grze. Po prostu nie.
Glory to Rome - jak uwielbiam Innowacje, tak GtR nie znoszę, szczerze mówiąc ciężko powiedzieć dlaczego...
7 cudów - nudne, płytkie, bezsensowne! Ja rozumiem, że ta gra jest ładna, ale żeby to docenić, mogę po prostu na nią popatrzeć, grać już nie muszę!
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
witek
Posty: 254
Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:05
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 14 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: witek »

Bardzo dobre miejsce, zeby wreszcie wylac żółć na Robinsona i Trajana:
&#^$_÷_@€€÷-@*@&@×#;#€#!!!!!?!?!?!?!!!!!
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: asiok »

Przecudny temat! 8)

1. 7 cudów - zdecydowany zwycięzca w tutejszej kategorii - nie dość że nudny jak telenowela to jeszcze koszmarnie losowy...

2. Glory to Rome - toż w pasjansach jest więcej akcji i interakcji....

3. Dominion - grałem raz i NA PEWNO nie zagram znowu

Chyba nic mi tak bardzo nie podpadło jak te wyżej wymienione.

P.S. Po ciężkim dniu w robocie napisałem tą wypowiedź i.... od razu mi lepiej. Dzięki elayeth za założenie tematu!
Awatar użytkownika
kratke
Posty: 27
Rejestracja: 27 gru 2012, 08:24

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: kratke »

Cytadela. Ta gra tak strasznie do mnie nie trafia, że aż nie potrafię zapodać żadnych argumentów, więc po prostu tak, jak powiadał mój dziadek: "z gruntu jej nie cierzpię";)

Edytka:
No i Pokolenia. Gra tak sucha, że na godzinę grania muszę przyswoić minimum 3 litry płynów, inaczej umieram z odwodnienia. Jakim cudem to coś dostało SdJ???
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2013, 10:16 przez kratke, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: BloodyBaron »

moja krótka lista:

1) 51st State: mimo sympatii do wielu niby podobnych gier (R4TG, SJ) - ta zupełnie nie podeszła
2) Tygrys i Eufrat - suchar, suchar, suchar

za to - żeby tą nagonkę nieco tonować :) - Agricola i Dominion są w twardej pierwszej piątce gier najulubieńszych, a Osadnicy są w bardzo bezpośredniej poczekalni.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: jolietjake »

Trolliszcze pisze:
solkan pisze:Chociaż czytając ten temat, nie mam już pewności, że wszyscy ją lubią;)
Właśnie się zastanawiam, jak to możliwe, że ta gra zawędrowała tak wysoko na BGG, skoro najwyraźniej większość ludzi jej NIE lubi.
Wychodzi to tak, że jak gra trafia i ludziom się podoba, to popularność i sprzedaż rośnie. A wraz z nimi rośnie nie tylko liczba kolejnych fanów, ale też tych, którym gra się nie spodobała. Może być ich dużo, ale nadal będą znaczącą mniejszością. To, że akurat tu się trafiło wielu takich co na Agricole marudzi, to nie znaczy od razu, że są większością. Zebranie wielu negatywnych głosów w temacie przeznaczonym tylko do składania negatywnych głosów, a nie w temacie o Agricoli, znaczy tylko i wyłącznie o popularności gry, a nie o tym jak większość ją ocenia.
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: costi »

Eufrat i tygrys - nie poznalem jeszcze wiekszego suchara. Nawet w RA cos sie dzieje.
Z ust mi to wyjąłeś. Podobne odczucia mam odnośnie Goa.

Z gier, których nie cierpię i zdecydowanie odmawiam - wszelkie kolejowe. Jeszcze pół biedy tematyka, ale mechanika w tych grach generalnie mnie mierzi.
Podobne odczucia mam co do TtA, chociaż z dobrym tawarzystwie da się grać i z counterkami. Tylko na Boga, nie w 4 osoby! To nawet w turowym graniu online downtime zabija!
Zmuś współgraczy do sprawniejszego wykonywania ruchów. Nie wiem, ile zwykle gracie, ale 4-osobowa partia zamyka się w trzech godzinach łącznie z setupem.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: prz22 »

hahaha;D Agricola walcząca z osadnikami o tytuł najbardziej nudnej i irytującej gry ever;) bezcenne;D fantastyczny temat;)
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: mckil »

To i ja coś dorzucę:

-Agricola- gra dla mnie bez tego czegoś. Niby zła nie jest ale jakaś taka zupełnie bez polotu i nijaka.
-K2- patrz wyżej.
-Eclipse- patrz wyżej + losowa (i nie mam tu na myśli starć).

Ktoś chciał wyrzucać do kosza Carca, proszę sie powstrzymać chętnie je wezmę. :wink:

A i jeszcze jedno żeby nie było bardzo lubię eurosuchary.
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: staszek »

U mnie z absolutnych klasyków-nie trawię absolutnie Agricoli i Carcassone.
Z trochę mniejszych-nudzą mnie Zamki, męczy Trajan a Macao uważam za popsute.
Z ciągu dalszego Uwe, to jak ktoś wcześniej napisał przy Ora et Labora jestem zmęczony zupełnie-tylko ja nie uważam tego za plus.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: Harun »

Głos mój, żony i współgraczy za Dominionem. Nic mnie nie dziwi na bgg tak jak pozycja tego paskudztwa. :lol:
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: Trolliszcze »

staszek pisze:Z trochę mniejszych-nudzą mnie Zamki, męczy Trajan a Macao uważam za popsute.
A co jest zepsutego w tej grze? Pytam całkiem serio, bo rozegrałem sporo partii i naprawdę nie wiem...
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: staszek »

Może być tak,że połowy kart nie ma w grze(oczywiście nie wiemy jakich), a akurat o nie opieramy swoją strategię
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: Trolliszcze »

Aaa, ok. Nigdy nie grałem w Macao jak w grę strategiczną, więc chyba dalej nie będę, żeby mi się nie popsuła :D
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: FortArt »

Mogę grać w party games nawet takie gdzie nie jestem dobry - bo liczy się zabawa. Ale w jedną nie jestem w stanie - Ouga Bouga - to jest jakiś koszmar, nie gra. Zapamiętywanie jakiś okrzyków, paranoja. Odmawiam i nigdy w to nie zagram. Wolę stać i patrzeć niż w to grać.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: Legun »

Chciałbym tylko zwrócić nieśmiałą uwagę, że jeśli jakaś gra pojawia się tu raz za razem, to nie spełnia definicyjnego warunku trafienia do tego wątku :roll:
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: adam_k27 »

Z gier które posiadam jest jedna gra która mnie mocno rozczarowała. Kupiłem za spore pieniądze, bo wszyscy chwalili i po dwóch rozgrywkach leży na półce. Niestety wariant dwuosobowy w tej grze jest doklejony na siłę. Da się zagrać ale... gra się jakoś dziwnie, bowiem wariant dwuosobowy jest tak naprawdę wariantem trzyosobowym w którym jest trzeci wirtualny gracz, którego dwaj niewirtualni gracze na zmianę kontrolują. Z dzieciakami nie pogramy (7 i 9 lat), bo dla nich gra jest jeszcze za trudna. W więcej osób póki co nie mieliśmy okazji zagrać. Grze zamierzam jeszcze dać szansę, aczkolwiek na razie leży na półce. Nie powiem żeby tytuł był słaby, czy beznadziejny, ale w moim odczuciu jakiś mało wciągający, trochę nijaki, mocno poniżej oczekiwań, choć oczywiście bardzo ładnie wydany, no i niestety drogi. Być może zdecyduję się odsprzedać, a może kiedyś w przyszłości gra jeszcze zostanie doceniona. Niektórzy pewnie się już domyślili o czym mowa, oczywiście - 7 Cudów Świata.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: Olgierdd »

51. Stan - nie mogę się przekonać, sama instrukcja mnie odpychała, z rozgrywką nie było lepiej. Często uważana (szczególnie w kolejnych odsłonach) za lepszą wersję Race for the Galaxy i nie mogę zrozumieć dlaczego.

Sabotażysta - ta gra kompletnie nie trzyma się kupy. Nudna i bez sensu. Niby jakaś rywalizacja, niby jakiś blef.. wszystko niby. Nie wspominając o byciu wyłączonym przez całą rozgrywkę.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: farmer »

garg pisze: Wysokie Napięcie - prościej byłoby wrzucić to w Excela i gra by wiele nie straciła, a na pewno byłaby szybsza.
Widać dobrze udało mi się wymazać tą grę z pamięci... tak, wysokie napięcie ląduje u mnie na podium w tej zacnej kategorii :).
Suche, brzydkie, ponure i nudne :?
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: kdsz »

Galaxy Trucker

Irytująca instrukcja ("Patrzcie na mnie! Jestem Vlaada Chvatil, fajny gość z niesamowitym poczuciem humoru! Lubcie mnie!"), psychodeliczna, odpychająca oprawa graficzna i emocje, których w grze planszowej absolutnie nie poszukuję. Koszmar!
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: Leser »

Nie wiem, jak mogłem zapomnieć o grze której fenomenu absolutnie, kompletnie, totalnie nie pojmuję:
Love Letter, alias półgodzinny Czarny Piotruś z wariantem czteroosobowym…

Teraz dopiero moja wątroba czuje się lepiej ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: kwiatosz »

jolietjake pisze:
kwiatosz pisze: Ewentualnie można później zrobić ankietę "najbardziej przeceniane gry wg użytkowników forum g-p" :)
Ale czy w 95% nie będzie się to pokrywało z tym tematem?
Będzie, ale nie będziesz musiał liczyć wystąpień każdej gry na 18 stronach wątku (bo do tego to zmierza) :P
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Gry, które prawie wszyscy lubią... poza mną. ;-)

Post autor: Peter128 »

7 Cudów - nudne, losowe, każdy sobie coś tam łupie, słabe.
GoT - 4h negocjacji to dla mnie za dużo
ODPOWIEDZ