Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Leser »

Epyon pisze:
Baartoszz pisze:
Epyon pisze:Senthe, proszę, skończ już bo Twoje wypowiedzi są żałosne. Masz NH 2,5 i masę armii, potraktuj to jako kompletny produkt i ciesz się grą. Nikt Ci nie każe kupować 3.0 ani następnych dodatków...
Powiedział Epyon, który posiada wyłącznie podstawkę...
A przepraszam bardzo, co to ma do rzeczy? ;) Sama podstawka mi serio wystarcza i jakoś nie czuję potrzeby dokupowania dodatków. Poza tym na telefonie mam komplet wydanych armii.
A co ma do rzeczy fakt posiadania przez Senthe wszystkich dodatków do rzekomej "żałosności" jej zdania? hmm?
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: prz22 »

Ja dla odmiany skupię się nie na Portalu, czy szukaniu różnic na obrazkach, ale na samej grze. Po przeczytaniu instrukcji do Mephisto jestem zaintrygowany, choć przyznam, że brakuje mi tu niektórych rozwiązań z wersji oryginalnej. Mam świadomość, że to wszystko jest pewnie z korzyścią dla balansu rozgrywki. Tak czy owak, to jednak już trochę inna armia...
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: jolietjake »

prz22 pisze: Mam świadomość, że to wszystko jest pewnie z korzyścią dla balansu rozgrywki. Tak czy owak, to jednak już trochę inna armia...
Z tego co wiem najpierw są pracę nad wyciągnieciem największego funu z rozgrywki, dopiero potem balans armii. Więc może widocznie lepsze rozwiązania zostały zawarte?
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Epyon »

Leser pisze:A co ma do rzeczy fakt posiadania przez Senthe wszystkich dodatków do rzekomej "żałosności" jej zdania? hmm?
Szczerze mówiąc nie wiem. Ja związku między jednym a drugim nie widzę. Nie chodzi o to, ile ktoś w grę zainwestował i dodatków kupił, a o to jaki ktoś reprezentuje żal do wydawnictwa, które miało czelność wypuścić nową edycję z nową szatą graficzną. Tak jak już kiedyś pisałem - równie dobrze Portal mógłby zamknąć całą serię wydawniczą Hexa, ale czy to byłoby lepsze rozwiązanie? Zamiast psioczyć chyba lepiej jest cieszyć się z tego że gra się rozwija, zdobywa nowe rynki i będą kolejne dodatki.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Leser »

Epyon pisze:
Leser pisze:A co ma do rzeczy fakt posiadania przez Senthe wszystkich dodatków do rzekomej "żałosności" jej zdania? hmm?
Szczerze mówiąc nie wiem. Ja związku między jednym a drugim nie widzę. Nie chodzi o to, ile ktoś w grę zainwestował i dodatków kupił, a o to jaki ktoś reprezentuje żal do wydawnictwa, które miało czelność wypuścić nową edycję z nową szatą graficzną. Tak jak już kiedyś pisałem - równie dobrze Portal mógłby zamknąć całą serię wydawniczą Hexa, ale czy to byłoby lepsze rozwiązanie? Zamiast psioczyć chyba lepiej jest cieszyć się z tego że gra się rozwija, zdobywa nowe rynki i będą kolejne dodatki.
Abstrahując od zasadności psioczenia - bo to już istotnie było wałkowane milion razy i na wszystkie sposoby.

Co mi, doświadczonemu graczowi posiadającego całą kolekcję (z raz już wymienioną podstawką ze względu na zmianę edycji) osobiście z tego, że wyjdzie nowe wydanie, gra "zdobędzie nowe rynki" bla bla bla...?? Wobec czego mam pałać niepowstrzymaną radością? Dlatego, że "mogło być gorzej" (zamknięcie wydawania hexa)? Dla mnie moja edycja jest właśnie zamykana.

Serio przejawianego przez niektórych entuzjazmu, czegoś w tej sprawie nie łapię?
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: BartP »

Nie łapiesz. Lepiej marudzić i narzekać na forum, jaki to Portal zły.
trzewik

Re: Neuroshima Hex

Post autor: trzewik »

Giganci rynku, typu FFG gdy robią nową edycję, mają w głębokim poważaniu fanów i tak robią nową grę, by była niekompatybilna z poprzednią edycją i idą do przodu nie oglądając się za siebie. Ja sam doświadczyłem tego już dwukrotnie z firmą FFG, raz przy Descencie, w którym zmieniono wymiar komponentów tak, że wszystkie moje dodatki do Descenta nadają się do kosza oraz przy GoT przy którym zmieniono reguły na tyle, że moje decki kart, w które władowałem furę kasy nadają się do kosza.

Portal jedynie zmienia ilustracje i podrasowywuje kolorystycznie ikony (są teraz 3d, fajniej wygladają). Calość jest nadal kompatybilna, wymiary te same, zasady te same, ikony wyglądają prawie że tak samo, tylko są podrasowane kolorystycznie. Bo dbamy o fanów i nie chcemy robić demolki w linii wydawniczej.

Nie zmienia to faktu, że trolle pokroju Senthe będą z uporem maniaka atakowały jaki to Portal zły w każdym możliwym temacie na forum. Nienawiść jest ślepa. Masakra.

Dziękuję za pozytywne komentarze użytkowników, którzy widzą, że staramy się w Portalu wyrządzić jak najmniej szkód dotychczasowym fanom. Zachęcam do ignorowania trolli, bo debata naprawdę nie ma sensu, nie przekona się ich w żaden sposób.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Senthe »

trzewiku,

Dziękuję, że mimo deklarowanej przeze mnie sympatii do Waszej ekipy, obecności na Portalkonach, kupowania Waszych gier, polecania notek, noszenia przypinek, życzeń powodzenia, bronienia Twoich trollerskich zachowań w różnych miejscach internetu oraz w końcu lat działalności fanowskiej na rzecz NHO, ze zorganizowaniem trzech turniejów i finansowaniem serwera z własnej kieszeni włącznie, nie mówiąc już o takim drobiazgu jak zarżnięty przez Was projekt ONHO, z taką swobodą, tak po prostu nazywasz mnie zwykłym trollem i hejterem.

To czyni moją decyzję o bojkocie wydawnictwa Portal Games znacznie prostszą.

Miło było poznać.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
trzewik

Re: Neuroshima Hex

Post autor: trzewik »

Nikt nie podważa faktu, że jesteś fanką NS HEX. Niestety, trudno też podważyć fakt, że jesteś internetowym trollem - wystarczy prześledzić twoje wypowiedzi o NS HEX - słowa w internecie pozostają, więc trudno się ich potem wypierać, dwa kliknięcia na forum i wyskakują twoje posty, jeden po drugim.

Niestety, bycie fanem NS HEX i bycie internetowym trollem nie wykluczają się.


Wracając do tematu:

Edycja 3.0 NS HEX będzie w 100% kompatybilna z edycją 2.5
Jedyna róznica jest na poziomie ilustracji - takie są wymogi amerykańskiego rynku, by wszystko było bardziej kolorowe, wyraźne, nawiązujące do gier komputerowych. Nowa edycja nie zmienia reguł, stare żetony nie będą banowane na turniejach itp.
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Baartoszz »

trzewik pisze:Niestety, bycie fanem NS HEX i bycie internetowym trollem nie wykluczają się.
Owszem, wyklucza się, polecam lekturę definicji trolla, bo chyba po prostu nie wiesz co to słowo oznacza.

Teraz odwołam się do cytatu z tejże definicji: "Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia"

Nazwanie Senthe trollem, to był trolling czystej maści (jak wskazuje powyższa definicja) i jest po prostu skandalem, żeby na coś takiego pozwalał sobie wydawca gry.

Ciekawe, że jakoś wszyscy inni użytkownicy potrafią ze spokojem przedstawiać argumenty, a jak do dyskusji włączył się trzewik, to ktoś od razu został obrażony. (a sądząc bo użytej liczbie mnogiej nie była to tylko Senthe)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: jax »

"Nadużywanie terminu

Termin troll bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia. Nie każda bowiem kontrowersyjna, poruszająca trudne zagadnienia i mogąca kogoś bulwersować wypowiedź jest formą trollingu."
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
trzewik

Re: Neuroshima Hex

Post autor: trzewik »

Nie będę się spierał o definicję, jeśli działanie Senthe nie jest trollingiem w sensie definicji z wikipedii, niech i trollem Senthe nie będzie. Przepraszam Senthe za nazwanie jej trollem. Kim jest zatem Senthe według słowników nie wiem. Wiem, ze kilka miesięcy temu - po ogłoszeniu planów wydania NS HEX 3.0 - Senthe ogłosiła, że jest to skandal i że Portal nie szanuje fanów i że ona fanką Portalu być przestaje.

Przyjąłem ta deklarację ze smutkiem.

Niestety, następnie, przez kolejne miesiące przy każdej najmniejszej wzmiance o NS HEX 3.0, a nawet bez takiej wzmianki (vide wypowiedź Senthe w wątku o RftG (sic!)) Senthe natychmiast się pojawia i powtarza w kółko jak mantrę, że Portal nie szanuje fanów (co jest krzywdzące, nieprawdziwe i obraża działania firmy [vide wydanie właśnie dwóch (!) fanowskich dodatków do naszych gier]) oraz że nowa edycja jest niekompatybilna (co jest nieprawdą, bowiem Portal celowo zachował całą specyfikację produkcji gry, by właśnie była kompatybilna).

Nie wiem jak według wikipedii nazywa się działanie polegające na ustawicznym powtarzaniu w kółko jednej deklaracji przy każdej możliwej okazji. Kolejne wypowiedzi Senthe są kopią pierwszej wypowiedzi: "Portal je be i nie szanuje fanów" Jakakolwiek próba dyskusji z Senthe donikąd nie prowadzi.

Może trollem nie jest. Ale na pewno nie jest to standartowe zachowanie użytkownika internetu.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Trolliszcze »

trzewik pisze:Nie wiem jak według wikipedii nazywa się działanie polegające na ustawicznym powtarzaniu w kółko jednej deklaracji przy każdej możliwej okazji.
Upierdliwością? MSPANC.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Senthe »

W skrócie.

Wycofuję się z twierdzeń, że "to skandal" czy coś takiego sprzed paru miesięcy. Wynikły one ze sporych emocji i niedostatecznego przemyślenia tematu. Jestem skłonna przyznać, że faktycznie podchodzę do tematu za bardzo idealistycznie - w sumie potwierdzają to przykłady innych wydawców. Najwyraźniej rynek jest bardziej brutalny, niż sądziłam, i to, co jawi mi się skandalem, jest na porządku dziennym. (Co nie zmienia faktu, że to okropne i w idealnym świecie nie powinno mieć miejsca.)

Potwierdzam też, że wspieranie fanów przez Portal istnieje (w moim przypadku wyglądało jak 0+, czyli w sumie nienajgorzej, nie licząc ONHO, która chyba po prostu miała pecha).

Podtrzymuję natomiast twierdzenie, że zmiany estetyczne Hexa 3.0 uderzają w starych graczy, nawet jeśli Portal dołożył starań, by zminimalizować wizualne szkody, np. przez zachowanie rozmiaru żetonów. A mnie interesy tych graczy niestety obchodzą bardziej niż interesy Portalu. Ok, wymogi rynku i w ogóle, ja to wszystko rozumiem, tylko co one mogą obchodzić ludzi, którzy już dawno Portalowi zapłacili? Z czego mają się niby te osoby cieszyć?


Zachowanie trzewika zszokowało mnie bezpardonowym pojazdem personalnym. Przyznaję, że moja gorzka ironia (przejawiająca się w, nie wiem, trzech postach?), wynikająca głównie z frustracji i częściowo z niedoinformowania, była niepotrzebna i trollerska. Taka była też nagła napaść trzewika chwilę po tym, jak pod koniec ostatniego posta stwierdziłam, że nie będę się w ten sposób więcej wypowiadać. Mam nadzieję, że jesteśmy kwita.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: garg »

To ja tylko tak krótko - zapytałem o tę kompatybilność wersji 2.5 i 3.0 z niewinnej ciekawości i bez żadnych podtekstów. Po prostu chciałem się upewnić, że będę mógł w razie czego dokupić nową armię do starej podstawki (a nie jak np. w Osadnikach z Catanu, gdzie trzeba kupować od razu wszystko).

Z odpowiedzi twierdzącej jestem zadowolony i dalej nie drążę tematu :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: jolietjake »

No z Catanem to wyjątkowo chamsko dowalili. Wszystko jest kompatybilne, rozmiary hexów identyczne, wszystko by grało, ale... zmienili malutkie łączenia ramek. Na lepsze? Nie, poprostu na ciutciut inne. W grze to nic nie zmienia, jest to wyraźna, specjalna przeszkoda dla chcących połaczyć starą i nową edycję. Sorry za lekki offtop.
Joliet Jake na BGG
trzewik

Re: Neuroshima Hex

Post autor: trzewik »

@garg
No i coś narobił ;)

@senthe
Potwierdzam.
Zakopujemy topór.
Mój atak był personalny, ataki na Portal także odbieram personalnie. Od lat na maxa dbamy o fanów naszych gier, bo sami jesteśmy fanami, każdy weekend praktycznie jesteśmy na konwencie gdzie gramy z ludźmi, spotykamy się z nimi, rozdajemy autografy, publikujemy twórczość fanów jako oficjalne materiały, udostępniamy pliki, by fani mogli robić fanowskie dodatki, rozdajemy rok rocznie produktów na konkursy dla fanów za wiele tysięcy zlotych, publikujemy masę darmowych materialów w formacie PDF - naprawdę, twierdzenie, że nie dbamy o fanów to jest coś tak gigantycznie niesprawiedliwego i krzywdzącego, że masakra - stąd moja strata cierpliwości i obrona naszej pollityki.

Wracając do tematu - mamy dla fanów NS HEX fajne niespodzianki przygotowane na premierę NS HEX 3.0. Ale o tym na razie cicho sza! :)
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Furia »

trzewik pisze:Wracając do tematu - mamy dla fanów NS HEX fajne niespodzianki przygotowane na premierę NS HEX 3.0. Ale o tym na razie cicho sza! :)
Ja i moja niecierpliwość.
Kiedy coś na ten temat będzie wiadomo? :D
trzewik

Re: Neuroshima Hex

Post autor: trzewik »

Po Essen.

Na razie mamy operację Essen, czyli Dziedzictwo, Tezeusz, Wyprawa H.M.S. Beagle., Mephisto.

Po zakończeniu tej operacji rozpoczynamy operację Neuroshima Hex 3.0 oraz Tajemnicze Domostwo. Kto śledzi nasze premiery i widzi jakie rzeczy szykujemy w ramach przedsprzedaży, ten może się domyślać jakie niespodzianki przygotujemy z okazji nowej edycji NS HEX 3.0 :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: kwiatosz »

jolietjake pisze:No z Catanem to wyjątkowo chamsko dowalili. Wszystko jest kompatybilne, rozmiary hexów identyczne, wszystko by grało, ale... zmienili malutkie łączenia ramek. Na lepsze? Nie, poprostu na ciutciut inne. W grze to nic nie zmienia, jest to wyraźna, specjalna przeszkoda dla chcących połaczyć starą i nową edycję. Sorry za lekki offtop.
OT, ale się podłączę - przetestowałem żeglarzy - wystarczy położyć ramki od drewnianej wersji odwrotnie (do góry nogami, no nie wiem jak to inaczej określić) - porty są nakładane, więc to nie przeszkadza. Trzeba co prawda uciąć zaczepy od żeglarzy, ale jeśli się kupuje do grania, a nie na sprzedaż, to to nie przeszkadza. Jak inne dodatki to nie wiem.

Co do zmian w Hexie - druga edycja jest ładniejsza, ale mniej klimatyczna od drugiej - mam wrażenie, że to jakoś każdemu umyka, że najlepiej mieć pierwszą wersję :P
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: powermilk »

druga edycja jest ładniejsza, ale mniej klimatyczna od drugiej
coś w tym zdaniu chyba nie tak ;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: kwiatosz »

Nie jest, bo rysunki są po prostu ładniejsze w drugiej edycji - ale są cukierkowe (w podstawce przynajmniej), a w pierwszej edycji są bardziej surowe, bardziej "przykurzone" i wyglądające jak ponure post-apo.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: mig »

kwiatosz pisze:Nie jest (...)
oj, chyba jest ;)
powermilk pisze:
druga edycja jest ładniejsza, ale mniej klimatyczna od drugiej
coś w tym zdaniu chyba nie tak ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: kwiatosz »

:mrgreen: Tak to jest jak się przez GTA i Diablo nie dosypia.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: grzemek »

czyli wychodzi na to, że druga jest ładniejsza od drugiej bo druga jest ładniejsza od pierwszej ale mniej klimatyczna ;)

nie moge się doczegkać NH 3.0, poniewaz nie grałem do tej pory w poprzednie wydania w wersji planszowej. Chyba nie ma co sie martwic jak wyjdzie kiedyś 4.0 a nawet jakby to tylko na lepsze wychodzi ze ciągle cos z tą grą sie dzieje:)
ODPOWIEDZ