Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
piogal
Posty: 103
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:06
Lokalizacja: Poznań/Bydgoszcz
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: piogal »

mulek18 pisze:
mig pisze:6 nowych
Ja z grą nie miałem nigdy styczności, więc chętnie zacznę od zestawów startowych.
Ja dokładnie tak samo :-) Już swoje pudełeczka zamówiłem i mam nadzieję, że będzie tak dobra jak wszyscy mówią..

btw. ile jest w sumie wszystkich frakcji? Bo nie mogę się doliczyć ;-)
Board games are made for FUN, don't you think?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

piogal pisze:
mulek18 pisze:
mig pisze:6 nowych
Ja z grą nie miałem nigdy styczności, więc chętnie zacznę od zestawów startowych.
Ja dokładnie tak samo :-) Już swoje pudełeczka zamówiłem i mam nadzieję, że będzie tak dobra jak wszyscy mówią..

btw. ile jest w sumie wszystkich frakcji? Bo nie mogę się doliczyć ;-)
16 - 6 w Master Set, 2x2 w zestawach podstawowych, 6 jako pojedyńcze paczki.
http://www.plaidhatgames.com/games/summoner-wars
(zakładka Factions)

Do tego dochodzą alternatywne sety tej samej frakcji wydane jako "second summoner" - na tę chwilę zapowiedziano 6.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 754
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 111 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pingus »

Niektóre frakcje z master seta faktycznie wymagają troszeczkę więcej. Sam posiadam master set po angielsku i jeden z zestawów startowych i faktycznie jeśli chodzi o komponenty no to plansza z master setu jest przyjemniejsza nawet sporo, ale za to tę składaną papierową (która jeśli się do niej za bardzo nie uprzedzi nawet daje radę) można zabrać wszędzie.

Sam prawdopodobnie nie skuszę się na wersję PL (żeby nie mieszać języków), ale bardzo kibicuje projektowi i oby jak najwięcej osób spróbowało i polubiło tę grę. Jest to jedna z niewielu gdzie poprzez chociażby odpowiednie dobranie frakcji, gracz casualowy, który zna reguły, ale nie gra non stop może mieć wyrównane szanse z ekspertem.
Mitrel
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:15

Re: Summoner Wars

Post autor: Mitrel »

Ja zakupię wersje polską po premierze. Warunkiem jest dobra jakość komponentów + dobre tłumaczenie. Może pan_satyros zrecenzuje polską wersje i pomoże mi w zakupie :)

Analizując wcześniejsze wypowiedzi zgadzam się co do marnego reklamowania produktu, nie wszyscy korzystają z facebooka na którym robicie zapowiedzi. W porównaniu do portalu czy galakty nie dorastacie im do pięt. Nie sztuka zrobić dobry produkt, lecz sztuką jest go tak wypromować by się sprzedawał :D xD

A tym którym przeszkadza papierowa mata do gry, zawsze można dokupić oddzielnie w wersji ang w reblu za bodajże 50zł tą tekturową lakierowaną.
Awatar użytkownika
gieniowski
Posty: 21
Rejestracja: 12 sie 2011, 19:58
Lokalizacja: Kraków

Re: Summoner Wars

Post autor: gieniowski »

U trzech trolli zmieniła się data wysyłki: 1-2 październik. Więc patrząc na wypowiedzi wydawcy z tego wątku widać że premiera opóźniła się od dwa tygodnie. Może do tego czasu wydawca udostępni w sieci instrukcję PL...
Mitrel
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:15

Re: Summoner Wars

Post autor: Mitrel »

I cenowo nawet dobrze to wychodzi 65 zł :) A z drugiej strony tyle kasy za 70 kart i parę kostek... Miejmy nadzieję że będzie to chociaż przyzwoitej jakości.
Ale sprzedaż najlepiej nie idzie biorąc pod uwagę ilość sztuk jakie zostały w Cube z pre orderów.
Wychodzi na to że sprzedały się razem 3 sztuki startera (pod warunkiem że stan początkowy to 100) ;]
Zwieżak
Posty: 91
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:44

Re: Summoner Wars

Post autor: Zwieżak »

Ja też bardzo kibicuję projektowi i wydawcy. Mam zakup gry w planach. Rzecz w tym, że wolałbym zacząć od Master seta, a później ewentualnie dokupić nowe zestawy. Wydaje mi się, że zestawy startowe miały większą rację bytu w sytuacji, gdy mało znane wydawnictwo wychodziło z nowym projektem na świecie i te zestawy stanowiły próbę - mniej kosztowną, zatem obarczoną mniejszym ryzykiem. Obecnie sytuacja jest zupełnie inna, bo przecież to uznana gra, czołówka BGG, więc to ryzyko jest mniejsze. Ale oczywiście mi łatwo to pisać, bo nie moje pieniądze.
A pomysł zakupu sztywnej planszy extra jest kompletnie bez sensu, skoro w przyszłości można jednak liczyć na Master set po polsku.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: ajfel »

Zakup sztywnej planszy zupełnie bez sensu nie jest, nawet jeśli w przyszłości kupisz Master Set.
Wariant 4osobowy gry wymaga dwóch plansz (o ile rzecz jasna bierzesz pod uwagę takie rozgrywki).
Z autopsji wiem, że granie na dwóch planszach - jednej sztywnej, a drugiej miękkiej nie jest fajne.
Sam posiadam jedną planszę premium (z Master Seta), ale zakup drugiej rozważam.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Też chętnie bym sobie kupił drugą sztywną planszę, ale niestety cena jest absurdalnie wysoka.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Na Untold Boardgames świeżutka notatka prasowa na temat premiery podstawek i dodatków :

http://www.untoldboardgames.pl/2013/09/ ... moner.html
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

Zwieżak pisze:Wydaje mi się, że zestawy startowe miały większą rację bytu w sytuacji, gdy mało znane wydawnictwo wychodziło z nowym projektem na świecie i te zestawy stanowiły próbę - mniej kosztowną, zatem obarczoną mniejszym ryzykiem. Obecnie sytuacja jest zupełnie inna, bo przecież to uznana gra, czołówka BGG, więc to ryzyko jest mniejsze. Ale oczywiście mi łatwo to pisać, bo nie moje pieniądze.
Oczywiście masz rację, ale tylko po części. Po pierwsze, Summoner Wars to w Polsce wbrew pozorom nie aż tak bardzo znana marka. Mamy nadzieję, że szybko ulegnie to zmianie :-) Po drugie, to nie była kwestia ryzyka, tylko raczej dostępnych środków.. Nawet jeśli udałoby się je pozyskać, to mieliśmy wybór dużego ryzyka i wypuszczenia master seta z 6 frakcjami (i później długiej ciszy wydawniczej) bądź nieco mniejszego ryzyka w postaci Starterów i Dodatków. Dzięki temu, że wybraliśmy tę drugą opcję - do końca roku będziecie mieli możliwość pogrania dziesięcioma frakcjami, a nie sześcioma. I całkiem możliwe, że na sztywnej planszy, którą planujemy wydać osobno, dla osób zainteresowanych.
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Awatar użytkownika
Macok
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: NeoGliwice 3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Macok »

Posiadam wersję angielską ale muszę powiedzieć że z całego serca życzę sukcesu z PL i zdecydowanie grę polecam.
Wiem, że to brzmi trochę jak wiadomość sponsorowana, ale grę uważam za jedną z lepszych z mojej kolekcji. Jedyny mankament to niedostosowane sloty na karty w koszulkach a przy takiej ilości manipulowania kart (i to przez obu graczy) to dla mnie mus.
Spoiler:
Owned
Konik_Stepowy
Posty: 49
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:35
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Konik_Stepowy »

Czy jest szansa, że gra w wersji polskiej do wypróbowania/kupienia pojawi się na Gratislavii?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Macok pisze: Jedyny mankament to niedostosowane sloty na karty w koszulkach a przy takiej ilości manipulowania kart (i to przez obu graczy) to dla mnie mus.
Jakie sloty? Chodzi Ci o wypraskę Master Seta? (której niestety w nowszej edycji już nie ma)
Mitrel
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:15

Re: Summoner Wars

Post autor: Mitrel »

FactoryOfIdeas pisze:Dzięki temu, że wybraliśmy tę drugą opcję - do końca roku będziecie mieli możliwość pogrania dziesięcioma frakcjami, a nie sześcioma. I całkiem możliwe, że na sztywnej planszy, którą planujemy wydać osobno, dla osób zainteresowanych.
Wydaje mi się to trochę naciągane biorąc pod uwagę szybkość wydania pakietów startowych.
To jest jednak dodruk czterech dodatków, a z tego co wczytałem to macie zamiar wydać jeszcze tego roku "aktualizacje" wcześniej wydanych fakcji ;] Ja się ciesze bo wiem że inwestując w wersję polską nie muszę się martwić o dokupowanie dodatków w innym języku, ale czy Wasze zapowiedzi są faktycznie wykonalne?
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

Jako ze wszystkie zapowiedziane dodatki juz "sie robia" to TAK - jest to wykonalne :-)
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Mitrel
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:15

Re: Summoner Wars

Post autor: Mitrel »

W takim razie ja swoje startery zamówię na pewno :)
Swoją drogą, drodzy koledzy same trzymanie kciuki i czekanie na rozwój sytuacji nie wystarczy by projekt wypalił, wypadało by zamówić po starterze ku chwale ojczyzny :D
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

FactoryOfIdeas pisze:I całkiem możliwe, że na sztywnej planszy, którą planujemy wydać osobno, dla osób zainteresowanych.
Czy znacie szacunkową cenę w jakiej byłaby sprzedawana? Mam już SW po angielsku, ale nie pogardziłbym drugą sztywną planszą.
Mitrel
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:15

Re: Summoner Wars

Post autor: Mitrel »

70zł ang, -10zł za braku cła i -5 zł np w 3trollach.
55zł na 80% :)
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

kaszkiet pisze:
FactoryOfIdeas pisze:I całkiem możliwe, że na sztywnej planszy, którą planujemy wydać osobno, dla osób zainteresowanych.
Czy znacie szacunkową cenę w jakiej byłaby sprzedawana? Mam już SW po angielsku, ale nie pogardziłbym drugą sztywną planszą.
To może zapytam inaczej, ile bylibyście w stanie - tak realnie - zapłacić za sztywną planszę? Tylko proszę o odpuszczenie sobie odpowiedzi w stylu "10zł" ;-)
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

FactoryOfIdeas pisze:
kaszkiet pisze:
FactoryOfIdeas pisze:I całkiem możliwe, że na sztywnej planszy, którą planujemy wydać osobno, dla osób zainteresowanych.
Czy znacie szacunkową cenę w jakiej byłaby sprzedawana? Mam już SW po angielsku, ale nie pogardziłbym drugą sztywną planszą.
To może zapytam inaczej, ile bylibyście w stanie - tak realnie - zapłacić za sztywną planszę? Tylko proszę o odpuszczenie sobie odpowiedzi w stylu "10zł" ;-)
Na Rebelu sztywna plansza jest po 70 PLN czyli 20 PLN mniej niż zestaw startowy (mowa o wersji angielskiej) - za samą planszę, bez niczego więcej jest to cena bardzo wysoka.
Bez wahania kupiłbym ją za 30 PLN, za 40 raczej też bym się zdecydował. Za 50 już na pewno nie.
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: TTR_1983 »

35-40 zł. Cena do przyjęcia.
Mitrel
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:15

Re: Summoner Wars

Post autor: Mitrel »

Za 40 kupił bym na pewno.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Rafal_Kruczek »

FactoryOfIdeas pisze:
kaszkiet pisze:
FactoryOfIdeas pisze:I całkiem możliwe, że na sztywnej planszy, którą planujemy wydać osobno, dla osób zainteresowanych.
Czy znacie szacunkową cenę w jakiej byłaby sprzedawana? Mam już SW po angielsku, ale nie pogardziłbym drugą sztywną planszą.
To może zapytam inaczej, ile bylibyście w stanie - tak realnie - zapłacić za sztywną planszę? Tylko proszę o odpuszczenie sobie odpowiedzi w stylu "10zł" ;-)
10,99 :) .
A na poważnie, plansza jakości takiej jak z master set za 45-50 mogła by być.
A ile by kosztowałaby składana/zwijana mata?
Zwieżak
Posty: 91
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:44

Re: Summoner Wars

Post autor: Zwieżak »

FactoryOfIdeas pisze:
kaszkiet pisze:
FactoryOfIdeas pisze:I całkiem możliwe, że na sztywnej planszy, którą planujemy wydać osobno, dla osób zainteresowanych.
Czy znacie szacunkową cenę w jakiej byłaby sprzedawana? Mam już SW po angielsku, ale nie pogardziłbym drugą sztywną planszą.
To może zapytam inaczej, ile bylibyście w stanie - tak realnie - zapłacić za sztywną planszę? Tylko proszę o odpuszczenie sobie odpowiedzi w stylu "10zł" ;-)

Do 30 zł na pewno, do 40 zl może, powyżej chyba jednak nie
ODPOWIEDZ