Gry o pstrykaniu żetonów (zamiennik "Disc Duelers")

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Gry o pstrykaniu żetonów (zamiennik "Disc Duelers")

Post autor: Munchhausen »

Obejrzałem sobie recenzję "Disc Duelers" na kanale The Dice Tower i spodobała mi się idea prostej gry "bitewnej" opartej na pstrykaniu żetonami bohaterów po stole - bez miliona zasad i zapewniająca sporo zabawy nawet tym, którzy nie mają styczności z planszówkami. Ot, sympatyczna rzecz do pogrania na spotkaniu ze znajomymi. Jest jedno ale: o ile sama cena jest niezła (ok. 30$), to odrzuca mnie płacenie kokosów za wysyłkę z USA. Gra raczej nie ma szans na ukazanie się w Polsce, stąd moje pytanie do obeznanych w temacie - wyszło u nas coś podobnego?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gry o pstrykaniu żetonów (zamiennik "Disc Duelers")

Post autor: rastula »

u nas to chyba nie...ale mam dwie propozycje do rozpatrzenia w przyszłości...

takaja ruskaja igra - do nabycia w wersji cywilizowanej w 2014

http://boardgamegeek.com/boardgame/145911/desktopia

i catacombs - które bym kupił gdyby nie jakieś kosmiczne ceny w PL jeśli się pojawi od czasu do czasu

http://boardgamegeek.com/boardgame/57390/catacombs


no i w disc duelers nie pstryka się tylko "flipuje", przewraca żetony z papieru ... w ww. masz "kapsle bojowe" jak się patrzy...
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gry o pstrykaniu żetonów (zamiennik "Disc Duelers")

Post autor: bart8111 »

Trochę podobne chyba będzie Micro Mutants (na mechanice pchełek). Z pstrykanych ale niekoniecznie wojennych to najpopularniejsze chyba są Pitchcar, Crokinole, Carrom. Jest jeszcze Ascending Empires, tam wojny jest chyba nawet sporo, ale gra już trochę bardziej skomplikowana.
ODPOWIEDZ