Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mitrel
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:15

Re: Summoner Wars

Post autor: Mitrel »

FactoryOfIdeas pisze:
Dzięki! Więcej takich decyzji i być może uda się nieco przyspieszyć niektóre z naszych Summonerowych planów ;-)
Będziecie na targach Hobby w poznaniu ?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: mat_eyo »

FactoryOfIdeas pisze:
mat_eyo pisze:Ja też zamówiłem... Miałem tego nie robić, poczekać aż ktoś mi w moim wątku sprzedażowym zaproponuje wymianę. Jednak się złamałem i już zamówiłem, Krasnoludy vs Gobliny. Wolałem ten drugi starter, ale akurat nie mieli go w moim ulubionym sklepie.
Dzięki! Więcej takich decyzji i być może uda się nieco przyspieszyć niektóre z naszych Summonerowych planów ;-)
Nie ma za co! Jeśli gra mi się spodoba, to mój zakup drugiego startera albo chociaż dodatkowej armii macie jak w banku ;)
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

Mitrel pisze:
FactoryOfIdeas pisze:
Dzięki! Więcej takich decyzji i być może uda się nieco przyspieszyć niektóre z naszych Summonerowych planów ;-)
Będziecie na targach Hobby w poznaniu ?
Oczywiście :-) Zapraszam na partyjkę/pogawendkę oraz turniej SW (sobota 15.00-18.00) :-)
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Awatar użytkownika
meshuggah717
Posty: 102
Rejestracja: 25 gru 2012, 23:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Summoner Wars

Post autor: meshuggah717 »

Karit pisze:1. Gobliny - zawsze wygrywały, szarża goblinów wydaje sie bardzo mocnym wydażeniem
Albo nie umiem grać przeciwko goblinom, albo ta talia jest przegięta.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Hehe, wyszłoby, że nie umiesz grać ;-)

Generalnie żadna talia w SW nie jest przegięta i tutaj nie ma wyjątku. Mnie nawet wydaje się, że w naszych rozgrywkach Gobliny wygrywają nieco rzadziej niż pozostałe talie.

Grając przeciwko Goblinom są dwie opcje - albo ruszamy do przodu i blokujemy im miejsca wokół muru przez co nie będą mogli się tak mega szybko mnożyć (Krasnoludy w tym stylu przodują i mogą też przy okazji szybko mur zniszczyć), albo się nieco cofamy, wyciągamy je na swoją połowę, dajemy im się nieco wyszaleć, a czym dalej w las tym Gobliny mają ciężej i maleją ich szanse na wygraną.

Masa słabych jednostek to jest ich największy plus, ale też znaczący minus, bo takie małe "szaraczki" bardzo szybko potrafią naładować przeciwnikowi Stos Magii. Grając przeciwko Goblinom praktycznie w każdej turze powinniśmy ściągnąć z planszy 2-3 karty, co w kilka tur powinno dać nam odpowiednią ilość surowca, żeby odwrócić sytuację na stole.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2013, 17:05 przez Krwawisz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 754
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 111 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pingus »

Jeśli chodzi o początkowe talie to Gobliny mają tam ciężko, grając przeciwko nim proponuję grać bezpiecznie swoim Przywoływaczem i starać się przyzwać sporo championów. ;)
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: xel4 »

Jestem po pierwszych dwóch rozgrywkach, gra jest bardzo dobra balans frakcji jest na wysokim poziomie. Co do planszy was zaskoczę. SPEŁNIA SWOJĄ FUNKCJE!:)

pyt: Czy fajter orkowy, może przez swoją umiejętność przejść całą plansze?
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 754
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 111 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pingus »

xel4 pisze:pyt: Czy fajter orkowy, może przez swoją umiejętność przejść całą plansze?
Po każdej 5tce może się ruszyć o 2 pola i zaatakować ponownie. Jesli będzie rzucał dużo piątek i będzie ktoś do atakowania to tak może wyczyścić wszystko, ale jest to dość mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Kasper »

Na to pytanie padła już odpowiedź w dziale: Zasady - pytania i wątpliwości.
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

O co chodzi z brakiem instrukcji PL online? Nie ma bo się wydawnictwu nie chce i najłatwiej olewać kolejne zapytania w tej sprawie?
I was born too late
And I'll never be like you
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

Karharoth pisze:O co chodzi z brakiem instrukcji PL online? Nie ma bo się wydawnictwu nie chce i najłatwiej olewać kolejne zapytania w tej sprawie?
Niczego nie "olewamy" - nie zauważyłem wcześniejszych pytań o instrukcję. Poproszę o namiary na maila, to wyślę pdf-a. Sama instrukcja pojawi się też na naszej stronie przy najbliższej aktualizacji.

pozdrawiam
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rastula »

poszło PW
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Ja wysłałem wczesniej i szybko otrzymałem, dobra robota, dzękuję.
I was born too late
And I'll never be like you
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

Z uwagi na spora liczbe pytan a takze rozmiary pliku, wklejam tymczasowy link tutaj :

https://docs.google.com/file/d/0B-VTopv ... sp=sharing

plik pojawi sie na naszej stronie po Essen
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rastula »

FactoryOfIdeas pisze:Z uwagi na spora liczbe pytan a takze rozmiary pliku, wklejam tymczasowy link tutaj :

https://docs.google.com/file/d/0B-VTopv ... sp=sharing

plik pojawi sie na naszej stronie po Essen

dziękować :)
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Odp: Summoner Wars

Post autor: przemoo99 »

FactoryOfIdeas pisze:Z uwagi na spora liczbe pytan a takze rozmiary pliku, wklejam tymczasowy link tutaj :

https://docs.google.com/file/d/0B-VTopv ... sp=sharing

plik pojawi sie na naszej stronie po Essen
Dzieki
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: mat_eyo »

Wczoraj ze sklepu przyszedł mój egzemplarz, więc jeszcze nie grałem tylko rozpakowałem i obejrzałem komponenty. Plansza faktycznie jest cienka, ale to nie problem. U mnie też ma zagięcia nie tylko na liniach składania, ale też w innych miejscach :evil: wychodzi na to, że w wielu egzemplarzach plansza jest krzywo złożona, wielka szkoda...
Mam pytanie do osób już trochę grających. Obejrzałem podczas koszulkowania karty obu frakcji i zauważyłem, że jest mało rodzajów jednostek. 3 w wielu egzemplarzach plus 4 pojedyncze to wydaje się być mało. Jak to wychodzi w praniu, nie przeszkadza w grze? Chciałoby się więcej tych jednostek czy w wirze walki nie zwraca się na to uwagi? Uprzedzając komentarze, że nawet nie wiem co kupiłem, to w żadnej przeczytanej recenzji nic o tym nie było a instrukcja pl pojawiła się w sieci dopiero wczoraj.
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: xel4 »

W mojej opini nie przeszkadza to w ogóle. Armie masz podzieloną na 3 rodzaje jednostek Summonera,championów oraz jednostki podstawowe. Jednostek podstawowych jest najwięcej, bo to trzon armii. Championów masz 3 każdego unikalnego. Gra jest easy to learn, hard to master. Po pierwszej rozgrywce widziałem gdzie popełniłem błędy. Każda kolejna była inna i mimo ustrzegania się poprzednich błędów, pokazywały się nowe dylematy i nowe błędy:) Lecz gra jest na tyle dynamiczna, że często nie ma wystarczającej ilości kart na stosie magii do zagrania nimi.

Słyszałem opinie, że championów jest za mało. Ja uważam że to nadaje klimat, czuć że dowodzimy armią która składa się z paru wyspecjalizowanych w jednym konkretnym działaniu odziałów. Armia to nie 100 różnego rodzajów oddziałów. Tylko parę konkretnych i to dobrze ze sobą współdziałających.
Mitrel
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:15

Re: Summoner Wars

Post autor: Mitrel »

Mniejsza ilość jednostek daje nam możliwość planowania akcji na następna turę wiedząc czego mniej więcej możemy się spodziewać. Przy większej różnorodności zrobiłoby się duże zamieszanie na mapie i przede wszystkim totalny brak możliwości przewidzenia ruchu przeciwnika.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Darboh »

A kto może podpowiedzieć jaką strategię zastosować Elfami Feniksa na Tundrowe Orki? Kilka pierwszych gier rozegranych i niebieskie zawsze były górą. Siłą rzeczy są łatwiejsze w obsłudze, ale w Elfach widzę potencjał do ciekawej gry. Dlatego proszę o podpowiedzi :)
tramwajaz
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2011, 15:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Summoner Wars

Post autor: tramwajaz »

Nie wiem czy moja strategia będzie słuszna ale ja staram się zachować akcje spalenia na czarną godzinę. Do tego wystawiać możliwie mało jednostek i wysysać magię tak by przeciwnik nie mógł wyłożyć najsilniejszego championa. Do tego masz jednostki o koszcie 1 które mają atak 2. Co jest dobrą obroną przeciwko podstawowej jednostce orków, która przyjmuje obrażenia bez rzutu kostką. Zdolność powrotu w okolice muru pozwoli Ci ograniczyć straty jeszcze bardziej. Pamiętaj, że Orki mają drogie jednostki. No i oczywiście twój smok + duch feniksa to jest moc!!! Mimo iż twój mistrz ma bardzo dobre statystyki w ataku nie podpalaj się bo jak się odsłonisz to możesz być martwy w jednym ruchu.

Sorry ale jakoś nie pamiętam z głowy nazw jednostek ale mam nadzieję, że plus minus wiadomo o co chodzi :).
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Darboh »

Dzięki! Wykombinowałem podobną koncepcję - czyli jestem na dobrej drodze :)
Też uważam że z jednostek umiejka wojowników elfów ma najlepsze zastosowanie. 2 wojowników, spalanie i ssanie zostawić i zbierać na szmoka.
Zasadniczo trzeba poznać przeciwnika żeby wiedzieć jak z nim walczyć.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Jest też taka ogólna rada do Summoner Wars - jeżeli przegrałeś partię, a w talii zostało Ci dużo kart, znaczy, że źle grałeś.
Co nie znaczy, że trzeba zawsze jak najwięcej zrzucać na magię, albo jak najszybciej wystawiać jednostki.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Karit »

kaszkiet pisze:Jest też taka ogólna rada do Summoner Wars - jeżeli przegrałeś partię, a w talii zostało Ci dużo kart, znaczy, że źle grałeś.
Co nie znaczy, że trzeba zawsze jak najwięcej zrzucać na magię, albo jak najszybciej wystawiać jednostki.
Ja ostatnio wygrałem partię bo przeciwnik za szybko wykładał karty i już mu nic nie zostało nowego a ja dokładałem kolejne jednostki. Więc w tym temacie to myślę, że złoty środek jest potrzebny - nie za szybko i nie za wolno.

Co do zróżnicowania jednostek IMO uważam że proporcje są idealne, zakładając że każdy ma na planszy wszystkie rodzaje jednostek podstawowych, przywołwywacza i po czempionie, wychodzi już 10 różnych typów jednostek które trzeba ogarnąć.
Oczywiście gar mogłaby mieć wszystkiego więcej (jednostek, planszę itd), ale straciłaby wtedy tą wielka zaletę - szybkość rozgrywki.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Jasna sprawa - wyprztykać się za szybko też nie można, o czym napisałem.
ODPOWIEDZ