Essen 2013r.

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Essen 2013r.

Post autor: schizofretka »

Kojarzycie jakieś ciekawe lists of interests na geeku (albo i tutaj)? Nie mam czasu się przekopywać w tym roku przez instrukcje/opisy potencjalnie ciekawych euro (czyli z 50%).
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Essen 2013r.

Post autor: KubaP »

schizofretka pisze:Kojarzycie jakieś ciekawe lists of interests na geeku (albo i tutaj)? Nie mam czasu się przekopywać w tym roku przez instrukcje/opisy potencjalnie ciekawych euro (czyli z 50%).
Tu masz moją, a gust mój znasz, więc się zorientujesz.
Awatar użytkownika
Smok Dragomir
Posty: 189
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:24
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Essen 2013r.

Post autor: Smok Dragomir »

smok też ma kilka pytań odnośnie essen

jeśli ktoś mógłby rozwiać kilka wątpliwości będę wdzięczy
- kwestia dojazdu do essen (smok będzie używać swoich skrzydeł ale jedyne miejsce gdzie pozwolono mu wylądować to niestety lotnisko w Dortmundzie - stąd pytanie jak (po zrobieniu zdjęć z Lewandowskim Błaszczykowskim i Piszczkiem) dostać się do essen ?? - jest jakaś kolejka a jeśli tak to jak się nazywa stacje w essen (gdzieś w pobliżu targów) gdzie należało by wysiąść :)? - jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć jaki to będzie koszt to w ogóle byłoby super

- smok też zastanawia się też czy ma wykupić bilet Trade Visitors (co dają te bilety - oprócz tego że nie czeka się w kolejce ) ?

za wszelką pomoc bardzo dziękuję :)
Świat smoka Dragomira - najlepsze gry planszowe dla dzieci i młodzieży
apfrankowski
Posty: 163
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:05
Lokalizacja: Lublin

Re: Essen 2013r.

Post autor: apfrankowski »

Podpowiem Smokowi w kwestii biletu trade visitor... IMHO nie ma to za bardzo sensu. Wszystko oczywiście zależy od tego w jakie dni Smok będzie, ale w czwartek/piątek wystarczy przyjść pół godziny po otwarciu i już nie ma kolejek, a w sobotę i tak będzie ciężko wygrać z niemiecką dzieciarnią. Poza tym sama kolejka do biletu to jedno, a wejście na hale to drugie... ok, wchodzisz do środka osobnym wejściem, ale na otwarcie hal i tak czekasz razem z tłumem. A zatem ma to sens jak ew. jedziesz autem, bo można kupić bilet z parkingiem przy targach, albo jak masz zamiar ubijać sensowne interesy z wydawcami, bo bilet daje wejście do business lounge (prawdopodobnie, bo ja nie miałem sposobności korzystać). A bilet jest jednak sporo droższy. Podsumowując - samolotem, jako zwykły oglądacz - brak uzasadnienia ekonomicznego.
Wysokich lotów ;)
Awatar użytkownika
Kobi
Posty: 25
Rejestracja: 12 lis 2011, 20:43

Re: Essen 2013r.

Post autor: Kobi »

Ja Smokowi w kwestii dojazdu podrzucę linka do fajnej stronki:
http://efa.vrr.de/vrrstd/XSLT_TRIP_REQU ... ompany=vrr
Jest to coś w rodzaju jakdojade.pl dla całego Zagłębia Ruhry. Z tym, że jest o tyle bardziej wypasiony, że od razu liczy koszt podróży. Uwaga: możliwe, że opłaca się Smokowi kupić inne bilety niż podaje wyszukiwarka (np czteroprzejazdowe), no bo w końcu nie będzie to jedyna podróż komunikacją miejską w trakcie całego wyjazdu. Opis różnych rodzajów biletów dostępny jest tu:
http://www.vrr.de/en/fares-and-tickets/index.html
Awatar użytkownika
Smok Dragomir
Posty: 189
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:24
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Essen 2013r.

Post autor: Smok Dragomir »

Wielkie wielkie dzięki !
Świat smoka Dragomira - najlepsze gry planszowe dla dzieci i młodzieży
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Essen 2013r.

Post autor: Lucf »

Czy ktoś będzie miał wolne miejsce podczas powrotu z Essen , na kupno używanego BLOKUSA 3D? Od lat szukam tej gry - może ktoś jedzie, a nie zamierza robić sporych zakupów. jeśli byłby ktoś chętny (choć już straciłem nadzieję wszelaką) to proszę kontakt na priva.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Essen 2013r.

Post autor: Pasza26 »

Siedzę z markerem i oznaczam stoiska, ktore warto odwiedzic podczas tegorocznego Essen. Czy podpowie ktoś na stoisku jakiego posrednika/producenta mozna zazwyczaj znalezc nieco starsze gry z duzymi obnizkami? W temacie wczesniej wspominano Heidelbergera (czy jakoś tak), ale znalazlem chyba z 7 stoisk zawierajacych tę nazwę.

Albo wzrok mi niedomaga albo to prawda - nie bedzie Wizards of the Coast :/

P.S. Na FB tworcy Cthulu Wars wrzucili taki pościk: "Come play Cthulhu Wars and meet Sandy Petersen at the German board game show SPIEL '13 in Essen, Germany. Green Eye Games will be sharing booth # 2A134 with our friends from the RuneQuest Gesellschaft e.V. in HALL 2."
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Essen 2013r.

Post autor: lacki2000 »

Czy jak już będziecie na Essen to możecie powiedzieć tym projektantom i producentom, żeby np. przez następny rok nie wydawali nowych gier bo nie mam pieniędzy nawet na te starsze nie mówiąc o tegorocznych?
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Essen 2013r.

Post autor: adalbert »

Czy wybiera się ktoś ze Szczecina?
kosmokrator
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:05

Re: Essen 2013r.

Post autor: kosmokrator »

Jade autem do Essen z krk szukam wspoltowarzyszy podrozy koszt tam i z powrotem 320 od osoby. Chetnych prosze o kontakt na email: kanar00.ster@gmail.com post jest tez na blablacar.pl
kosmokrator
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:05

Re: Essen 2013r.

Post autor: kosmokrator »

MisterC pisze:Czy ktoś wybiera się do Essen na sam weekend, ma wolne miejsce w samochodzie i przejeżdża przez okolice Wrocławia?

No i oczywiście, czy byłby skłonny zabrać ze sobą współpodróżniczkę?
Ja szukam towarzyszy podrozy i moge zgarnac cie z wrocka.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Essen 2013r.

Post autor: jolietjake »

Razem z moim kolegą mieszkającym w Holandii (konkretnie w Maastricht) wybierałem się do Essen i z jego samochodu oraz mieszkania w czasie essenowego weekendu mieliśmy korzystać. Ale jako, że konserwatywni holendrzy i pocięte nożem opony pokrzyżowały nam plany, a bilety samolotowe już kupione, to piszę z prośbą o rady/pomoc!
Czy ktoś może będzie w piątek rano jechał do Essen przez Dortmund?
Czy ktoś może będzie w piątek (wieczorem) oraz w sobotę (rano/wieczorem) kursował mniej więcej na trasie Essen-Maastricht?
Jakieś porady o plan B? Polecacie jakieś konkretne rozwiązania komunikacyjne w tamtych rejonach? Myślicie, że jacyś couch-surferzy się w Essen jeszcze znajdą albo jakiś car-pooling na wspomnianej trasie?
Byłbym wdzięczny za pomoc wszelaką! :wink:
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Essen 2013r.

Post autor: Franek Strzała »

ktos wogole ma ochote w sobote wieczorem potestowac nowe nabytki? Mieszkam w hotelu Mercure na Bismarcstr. jakies 3 stacje tramwajem od targow.
pozdrawiam
Franek

Mój Harem!!!
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Essen 2013r.

Post autor: kolderek »

a ja z prośbą: przygarnij kropka :-)

mam kupiony bilet samolotowy z Pyrzowic do Dortmundu ok 6 rano w piątek (i z powrotem ok. 8 w niedzielę). szukam noclegu z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. miałem spać u rodziny kumpla ale się rozchorował na płuca (odma) i nie może latać. może ma ktoś tani nocleg? :-)
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Essen 2013r.

Post autor: jolietjake »

kolderek pisze:a ja z prośbą: przygarnij kropka :-)

mam kupiony bilet samolotowy z Pyrzowic do Dortmundu ok 6 rano w piątek (i z powrotem ok. 8 w niedzielę). szukam noclegu z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. miałem spać u rodziny kumpla ale się rozchorował na płuca (odma) i nie może latać. może ma ktoś tani nocleg? :-)
O widzę, że nie dość podobny problem, to jeszcze razem lecimy :D Daj znać jak może coś znajdziesz, bo jeśli nie znajdę dobrego połączenia z Maastricht to rowniez bede szukal na ostatnią chwilę noclegu (albo ławki na dworcu :wink: )
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Essen 2013r.

Post autor: Moniczka.s »

Wie ktoś jak wygląda jedzenie na konwencie? Ze względów zdrowotnych muszę uważać na spadek cukrów i w miarę w porządku się odżywiać, więc cały dzień na batonikach odpada.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
tiktuk
Posty: 43
Rejestracja: 09 lis 2011, 11:59
Lokalizacja: Białystok

Re: Essen 2013r.

Post autor: tiktuk »

Ktoś wie czy BGG zapisuje gdzieś SPIELowe prezentacje gier?
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Essen 2013r.

Post autor: lacki2000 »

tiktuk pisze:Ktoś wie czy BGG zapisuje gdzieś SPIELowe prezentacje gier?
hmm myślę, że warto o tym podyskutować :D :mrgreen:
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Essen 2013r.

Post autor: Moniczka.s »

Franek Strzała pisze:ktos wogole ma ochote w sobote wieczorem potestowac nowe nabytki? Mieszkam w hotelu Mercure na Bismarcstr. jakies 3 stacje tramwajem od targow.
Jesteśmy w Essen pierwszy raz, trochę nie wiemy co robić. Jakby była taka możliwość, chętnie byśmy wpadli w sobotę. Ogólnie chętnie umówilibyśmy się z kimś na halach albo poza.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
ODPOWIEDZ