[POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Wczoraj jak zwykle było super (ziew...).

Nexus Ops znów stanął na wysokości zadania. Woody rzucił najwięcej jedynek w swoim życiu i zakończył grę na skraju załamania nerwowego, a Zbychu wykonał rajd swojego życia zdobywając w jednej turze aż 8 punktów zwycięstwa (aby wygrać, potrzebnych jest ich 12). Oczywiście to ja miałem wygrać, ale Zbychu o tym nie wiedział, więc wielkodusznie mu wybaczam i obiecuję w rewanżu wypruć mu flaki i wdeptać w ziemię jego żelki, i kazać mu je zjeść, i patrzeć na to wszystko z łagodnym uśmiechem błakającym się na moich ustach.
Gratuluję, Zbigniewie, szczerze - kurna - gratuluję...

Co do Nexusa oczywiscie nie mialem ŻADNYCH wątpliwości, że mnie nie zawiedzie (słowa te kieruję do JEDYNEGO, NIEREFORMOWALNEGO SCEPTYKA, który się jeszcze ostał wśród bardowych bywalców). Pewne obawy żywiłem natomiast względem Beowulfa, w którego zagraliśmy głównie dzięki determinacji Marka/edrache (twierdzącego, że czytał instrukcję) i Demnogonisa (czytającego instrukcję. W czasie gry.) Fenk ju chłopaki! Dzięki waszemu zaangażowaniu poznałem nową, świetna grę.

Klimatu sagi o Beowulfie wprawdzie się przy niej nie uświadczy, ale rozrywka i tak jest przednia - do tego stopnia, że pod koniec wczorajszego spotkania namówiłem jeszcze 4 osoby na drugą partyjkę - i wszyscy byli z niej bardzo zadowoleni (i to nie tylko dzięki niespotykanemu talentowi narracyjnemu Zbycha, który jako jedyny "przerabiał" Beowulfa na studiach i jako jedyny odważył się "przerobić" pewną sędziwa niewiastę, czym wzbudził wielkie uznanie w szeregach bardziej bojaźliwych towarzyszy). No i to właśnie dzięki Beowulfowi Lothar wywalczył sobie przydomek "Krwawy" (tyle mówi legenda... choć niektóre źródła podają, że towarzysze wołali na niego nie "Krwawy", a "Czerwony", a jeszcze dokładniej "Lothar Czerwony Krążek"... ;-) )

Ludzie, grajcie w Beowulfa!
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

rokter pisze:Pewne obawy żywiłem natomiast względem Beowulfa, w którego zagraliśmy głównie dzięki determinacji Marka/edrache (twierdzącego, że czytał instrukcję) i Demnogonisa (czytającego instrukcję. W czasie gry.)
no przecież wytłumaczyłem zasady ;). Co prawda co chwilę pojawiały się nowe ważne reguły gry, ale dzięki temu dałem Wam wygrać ;)
Gra bardzo mi się spodobała i mam zamiar zagrać następnym razem.

Jak pewnie wszyscy wczoraj obecni zauważyli w Bardzie przybyło trochę "nowych" gier. Mam nadzieję, że Lothar nie będziesz miał nic przeciwko liście tytułów? Cytuję Paszko z forum Pyrkonowego:
Paszko pisze:OSADNICY Z CATANU edycja polska
Gracze są osdnikami na niedawno odkrytej wyspie Catan. Każdy przewodzi nowo założonej kolonii i rozbudowuje ją stawiając na dostępnych obszarach nowe drogi i miasta. Każda kolonia dostarcza nam surowców niezbednych do dalszej rozbudowy.


MYSTERY OF ABBEY instrukcja polska
Jest to dedukcyjna gra ,której akcja osadzona jest w pełnym tajemnic średniowoecznym klasztorze.
Jeden z przebywających w nim mnichów jest zabójcą i celem gry jest go zdemaskować.
Gracze wcielają się w detektywów którzy wykorzystując potęge umysłu i sprawność dedukcji spróbują rozwikłać zagadkę.


SHADOW OVER CAMELOT instrukcja polska
Gra w której gracze - jako rycerze okrągłego stołu – współpracują ze sobą w celu obrony zamku Camelot.Dążą do zwycięstwa poprzez wykonywanie legendarnych zadań takich jak odnalezienie Graala czy Excalibura.

WAR OF THE RING instrukcja polska
Epicka gra planszowa pozwalająca graczom wniknąć w świat powieści J.R.R Tolkien'a oraz wzięcie udziału w legendarnych wydarzeniach,dramatycznych konfliktach czy wcielenie się w niezapomniane postacie.


CARCASSONE edycja polska
Miasto słynące ze swych unikalnych średniowiecznych fortyfikacji.Gracze zajmują się rozbudową obszaru wokół miasta i przejmowaniem w nich dominacji. Celem gry jest tak dostawiać nowe tereny aby umożliwić sobie zdobycie jak najwiekszej władzy.



DOOM THE BOARDGAME instrukcja ang.
Jeden z graczy dowodzi atakiem najeźdźców, Potworów. Pozostali - Marines - przeszukują
mroczne korytarze i pomieszczenia walcząc z wyłaniającymi się zewsząd potworami rodem z
Dooma - impami, piekielnymi rycerzami, cyberdemonami i innymi. Natomiast dowodzący potworami próbuje zniszczyć Marines wzywając pod swoją komendę legiony potwornych bestii i wysyłając je na przeszukujących bazę komandosów.


ARKHAM HORROR instrukcja polska.
Jest rok 1926. Znajdujemy się w mieści Arkham, stan Massachusetts. Bramy do przerażających światów otwierają się nad miastem , uwalniając zastępy potworów „z piekła rodem”.
Gracze jako grupa badaczy tajemnic spróbują stanąć naprzeciw przeważającym siłom ciemności.


DESCENT instrukcja polska
W całej krainie odważni bohaterowie badają mroczne podziemia ,podróżują do zaginionych miast i zapomnianych ruin.W najciemniejszych zakamarkach świata owi herosi zmierzą się z zabójczymi i przerażjącymi potworami takimi jak szkielety ,piekielne ogary ,giganty ,demony i smoki. Na nielicznych którzy przeżyją czekają sława i bogactwa.


FURY OF DRAKULA instrukcja polska
Jest rok 1898. Osiem lat temu Książę Dracula przybył do Londynu z zamiarem stworzenia armii nieumarłych. Na szczęście, został powstrzymany przez grupę bogobojnych śmiałków, którzy przejrzeli i zniszczyli jego plany wraz z nim samym. A przynajmniej tak im się wydawało...
Fury of Dracula to gotycka gra planszowa o podstępie, zagrożeniu i dedukcji. Czterech graczy wciela się w Łowców polujących na najstarszego z żyjących wampirów, jeden natomiast prowadzi samego Księcia.


JASKINIA TROLA edycja polska
W grze Jaskinia Trolla każdy z graczy kontroluje drużynę odkrywców buszujących po legowisku jaskiniowego trolla. Wykorzystując rycerzy, krasnoludów, złodziei i innych poszukiwaczy przygód, gracze przeszukują jaskinię w poszukiwaniu złota i magicznych artefaktów. Gracze musza uważać, gdyż konkurują nie tylko ze sobą, ale także z brutalnymi orkami, przerażającymi upiorami i samym jaskiniowym trollem!


BEOWULF THE LEGEND instrukcja polska
Legenda o Beowulfie jest jednym z najstarszych dzieł literatury staroangielskiej, datowanym na ok 800 roku naszej ery. Opowiada historię młodego, skandynawskiego wojownika Beowulfa, który wyrusza na wyprawę, aby pokonać potwora imieniem Grendel terroryzującego okolicę. W walce bohater pokonuje także matkę stwora, okrutną Sea-Hag. Po tym bohaterskim czynie Beowulf zostaje królem i przez wiele lat rządzi szczęśliwie swoim ludem.
Gracze konkurują o to, który z nich będzie najsławniejszym bohaterem i zostanie następcą Beowulfa.


BOOTLEGGERS instrukcja polska.
W grze tej gracze wcielają się w przedsiębiorczych boss'ow , którzy szukają szansy na stanie sie sławnymi poprzez nielegalny handel alkoholem w erze prohibicji.Zdrada , kłamstwa i niepisane porozumienia są normą. Celem gry jest przejecie kontroli nad dystrybucją alkoholu poprzez pieniądze ,korupcje ,wymuszenia ,łapówki dla lokalnych władz oraz przemyt ciężarówek z "bimberkiem".


KINGDOMS instrukcja polska
W grze Kingdoms gracze przyjmują role rywalizujących władców, próbujących się wzbogacić, budując zamki na okolicznych ziemiach.Budując zamki w najbogatszych regionach, jesteś w stanie uzyskać najwięcej złota. ale buduj ostrożnie! Niektóre obszary mogą być opanowane przez smoki, trole lub inne stwory, które są w stanie ogołocić Twoje królestwo ze wszystkich bogactw.


WARCRAFT BOARDGAME edycja polska
Wkrocz do świata brutalnych Orków, tajemniczych Elfów, silnych Ludzi i przerażających Nieumarłych! Wacraft - świat stworzony przez Blizzarda - został przeniesiony na planszę i, co zadziwiające, nie stracił na uroku. Twórcy postarali się, aby nie był to bezmyślny klon gry komputerowej, a żyjąca własnym życiem i rządząca się własnymi zasadami towarzyska gra planszowa.



THROUGH THE DESERT instrukcja polska
W grze każdy z dwóch do pięciu graczy kontroluje grupę nomadów próbujących przejąć kontrolę nad pustynią. Ustanawiając szlaki karawan i przejmując oazy, gracze zdobywają punkty a ich plemiona rosną w siłę.Podstawą strategii jest decyzja jak i gdzie zbudować karawany. W grze masz wiele możliwości zdobywania punktów i kilka dróg do zwycięstwa. Czy zbudować najdłuższą karawanę? A może zdominować oazy? Nie możesz przy tym zapominać o ciągłym obserwowaniu poczynań przeciwników i ich karawan - w przeciwnym wypadku Twoje plemię może zostać odcięte od wartościowych źródeł wody


STRUGGLE OF EMPIRES instrukcja polska
Struggle of the Empires to klasyczna gra Martina Wallace'a. Gracze wcielają się w role przywódców europejskich mocarstw w czasach kolonializmu w osiemnastym wieku. Budując armie i floty, tworząc sojusze i zakładając kolonie, każde z imperiów stara się zostać dominującą potęgą w Europie.


ATTACK ( Z DODATKIEM) instrukcja polska.
Gracze stają się głowami państw. Kierując ekonomią , technologiami i wojskiem starają się przejąć władze nad całym światem . Do naszej dyspozycji są jednostki piechoty , czołgów , artylerii oraz lotnictwa jak również szpiedzy i dyplomaci.


GAME OF THRONES instrukcja polska.
Oparta na bestsellerowej serii "Pieśń Lodu i Ognia" autorstwa George R.R. Martina, Game of Thrones - gra planszowa pozwala graczom przejąć kontrolę nad jednym z wielkich Domów Westeros i zażądać prawa do Żelaznego Tronu. W grze biorą udział rody Lannisterów, Baratheonów, Greyjoyów, Starków i Tyrellów.Mechanika gry oparta jest na systemie niejawnych rozkazów wydawanych jednostkom, które naraz są odkrywane i kolejno wykonywane. Dodatkowo zawarty jest bardzo emocjonujący system licytacji na pola wpływów oraz losowych wydarzeń w świecie gry.


WRÓG U BRAM STALINGRAD edycja polska
Jest rok 1942 .Nadszedł czas na rozstrzygnięcie losów kampanii na froncie wschodnim. Wojska niemmieckie pod dowódzctwem generałów Paulusa i Hotha mają za zadanie zająć miasto. Zgodnie z biegiem historii operacja nie powiodła się a nawet została odnotowana jako jedna z największych porażek wojsk niemieckich. Naszym celem będzie potwierdzenie lub zmniana wersji zdarzeń z tamtych lat.


RUNEBOUND edycja polska
Zbierają się wojska mrocznych władców ,pradawne moce budzą się po wielu latach snu i mrożne wiatry spowijają całą krainę. Nadchodzi czas herosów ,którzy chcą stawić czoła niebezpieczeństwu i prezywrócić światło nadziei słabym i bezbronnym.W grze Runebound każdy z was staje się bohaterem ,który dzięki wykonywaniu zadań rośnie w siłę ,zdobywa magiczne przedmioty oraz nowe umiejętności. Dzięki występującym w grze wydarzeniom każda rozggrywka różni się od poprzedniej .


WARRIOR KNIGHTS instrukcja angielska
Królestwo leży pogrążone w nieładzie. Król jest martwy i bez dziedzica ,który zginął z ręki złoczyńcy. Czy z ludu wyłoni się nowy przywódca zdolny zjednać wszystkich poddanych czy też cień anarchii pochłonie całe królestwo?
Każdy z graczy wciela się w postać barona , który przy pomocy swoich najwierniejszych szlachciców, będzie prowadził armie do bitwy. Celem gry jest zdobycie jak największej ilości miast zapewniających nam poparcie przy staraniu się o tron. Takie rzeczy jak wysoki dochód z podatków ,głosy w czasie zebrań rady czy też szerzenie wiary będą dodatkowym atutem. Tylko przebiegła strategia i uważna dyplomacja dadzą baronowi szanse na zwycięstwo.


EL GRANDE instrukcja polska
Czy szukasz gry w której każde posuniecie wymaga dokładnego przemyślenia. gdzie kazda twoja decyzja niesie kilkadziesiąt nowych mozliwości -El Grande to tytuł którego szukałes. Każdy z graczy wciela się w role Grande - zwierzchnika szlacheckiego rodu w renesansowej Hiszpani. Grande posiada do dyspozycji 30 Caballero, których rozmieszcza w regionach kraju lub w Castillo. Dzięki specjalnym kartom akcji wprowadza do gry coraz więcej Cabellero. Wygrywa ten z graczy, który po 9 runach posiada najwięcej Cabellero w wiekszości regionów.
Edycja Decennial (wydana z okazji jubileuszu 10 lecia) zawiera wszytskie wydane do tej pory dodatki: Intrigue & the King, Grand Inquisitor & the Colonies, i Grandissimo


TIGRIS&EUPHARATES instrukcja polska
Gracz wciela się w rządzącego dynastią i młodym państwem władcę, walczącego o kontrolę żyznych terenów pomiędzy dwiema rzekami: Tygrysem, oraz Eufratem. Na nieszczęście bogaci sąsiedzi również upatrzyli sobie te tereny, a walka pomiędzy dynastiami rozgorzała na dobre...
Znakomita gra strategiczna osadzona w czasach starożytnych
Nie wiem czy są tu wszystkie gry i czy wszystkie gry z listy są w Bardzie. Wyboldowałem gry, które widziałem wczoraj.

Do zobaczenia za tydzień w Wielki Czwartek, jeśli będzie spotkanie (a mogłoby nie być?).
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

Tradycyjne dzieki za wczorajsze spotkanie.
Niestety(?) znow uplynelo mi pod znakiem lekkich gier.
Cash 'n Guns
Ta gra zdecydowanie najbardziej podobala mi sie z tych w ktore gralem. Niezly klimat, ciekawa rozgrywka. Po prostu musze ja wyprobowac na znajomych. Czy znajdzie sie ktos chetnych, zeby mi ja pozyczyc (nerki nie dam)?
Spokojnie moge dac jej 7/10
O zoo le mio!
Gra zupelnie nie w moim klimacie. Budowa zoo, przypominajaca domino? Brrr. Rozgrywka nie trwala nawet 10 minut. Powstrzymam sie od oceny.
Cytadela
Ciekawa gra, ale znowu przestoje. Po wykonaniu swojej tury zabójcą lub złodziejem można było skoczyć na piwko i wrócić przed następną turą. Wciąż czekam na pełną klimatu rozgrywkę. Na razie oceny brak
Nottingham
Nie przepadam za grami abstrakcyjnymi, a ta z pewnoscia do takich nalezy. Zupelnie do mnie nie trafila po jednej rozgrywce, ale wole ja niz For Sale :) Raczej nie zagram po raz drugi (chyba ze znowu zwyciezy wola narodu)

Jest w Bardzie Arkham Horror? Jesli tak, to koniecznie musze w to zagrac.
Koniecznie.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

hamanu pisze:Cytadela
Ciekawa gra, ale znowu przestoje. Po wykonaniu swojej tury zabójcą lub złodziejem można było skoczyć na piwko i wrócić przed następną turą. Wciąż czekam na pełną klimatu rozgrywkę. Na razie oceny brak
Musisz zagrać ze mną. Za każdym razem albo ginę, albo jestem okradany. Nieważne co wezmę. To jest dopiero klimat :)
hamanu pisze:Jest w Bardzie Arkham Horror? Jesli tak, to koniecznie musze w to zagrac.
Koniecznie.
Osobiście odradzałbym grę w Bardzie, ponieważ bardzo dużo traci, kiedy dookoła jest mnóstwo osób. Najlepiej zagrać w spokoju wieczorem z dobrym prowadzącym i bać się Wielkich Przedwiecznych :twisted:. Jeśli będziesz miał okazję jednak zagrać z Bąkiem (no offense ;)) w Bardzie to przygotuj się na super szybką klimatyczną rozgrywkę. Co prawda nie ma klimatu horroru, ale pewien klimat jest :)
Awatar użytkownika
woody
Posty: 14
Rejestracja: 08 wrz 2004, 22:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: woody »

hamanu pisze:Wracajac do watku, ktory byl poruszony wczesniej: zbieram chetnych do gry w Gwiezdnego Kupca. Wymagania: znajomosc zasad.
Na razie mamy trzech graczy: Prozz, Arturius i ja. Jak zbierze sie piatka przytargam GK i pokazemy wszystkim entuzjastom lekkich gier jak sie gra :)
Zgłaszam swój akces
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

hamanu pisze:Cytadela
Ciekawa gra, ale znowu przestoje. Po wykonaniu swojej tury zabójcą lub złodziejem można było skoczyć na piwko i wrócić przed następną turą. Wciąż czekam na pełną klimatu rozgrywkę. Na razie oceny brak
Nic tylko się cieszyć, że nie zagraliśmy w 7 osób! Niestety - okazuje się że nie gra robi klimat a ludzie.
hamanu pisze:Nottingham
Nie przepadam za grami abstrakcyjnymi, a ta z pewnoscia do takich nalezy. Zupelnie do mnie nie trafila po jednej rozgrywce, ale wole ja niz For Sale :) Raczej nie zagram po raz drugi (chyba ze znowu zwyciezy wola narodu)
Mnie też nie wciągnęła, ale wydaje mi się że lekkie dookreślenie scenariusza - tego o co naprawdę chodzi (kim się jest i jaką się rolę spełnia) jest ważne dla wczucia się w rolę i dałoby grze więcej funu. Z tego powodu mam zamiar dać tej grze szansę w innym towarzystwie.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

maluman pisze: Mnie też nie wciągnęła, ale wydaje mi się że lekkie dookreślenie scenariusza - tego o co naprawdę chodzi (kim się jest i jaką się rolę spełnia) jest ważne dla wczucia się w rolę i dałoby grze więcej funu. Z tego powodu mam zamiar dać tej grze szansę w innym towarzystwie.
My gralismy w Nottingham w 4 osoby i wszystkim się podobało (chyba, że ktoś udawał ;-) ) - jedynie czas rozgrywki wydawał się niektórym osobom zbyt długi, jak na tak lekką pozycję (gra zajęła nam ok. 1,5 h - wliczając w to ok. 10-15 minut na dokładne wytłuaczenie instrukcji). Zawiedzionym propunuję iśc za przykładem malumana i dać grze drugą szansę podczas kolejnego spotkania. Wydaje mi się, że naprawdę warto.

Acha - jeśli chodzi o osnowę to przedstwawia się ona mniej więcej tak:

Szeryf Nottingham kompletnie spłukał się z kasy i jesli nie zdobędzie szybko pieniędzy na łapówki, nie uda mu sie utrzymać na stołku przez kolejny rok. Dlatego wysyła w teren swoich zauszników (czyli graczy), którzy wszelkimi sposobami mają nabić mu kabzę. Ten z nich, który okaże się najgorliwszym sługusem i dostarczy najwięcej mamony, ma zaklepaną funkcję zastępcy szeryfa na przyszłoroczną kadencję. Nic dziwnego, że działalność popleczników szeryfa nie ogranicza się do względnie legalnych interesów (jak łupienie pospólstwa), ale również do okradania się nawzajem.

I co? Prawda, że od razu chce się grać? :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Post autor: Harun »

Trochę się tego zebrało:
1. Jak zwykle dzięki za spotkanie, jak zwykle było bardzo miłe
2. Rokterku, czyżbyś słowa o żelkach kierował do mnie? I dlaczego od razu takie epitety jak niereformowalny sceptyk?! Wystarczy, że tylko paskudne żelki zmienisz na kosteczki, heksy z rubium, czy czymś takim na mapę Hiszpanii, podwyższony heks na wieżę - i od razu możemy siadać do gry.
3. Swoją drogą - rozumiem jednak jak się czujesz, bowiem sam poczułem się bardzo źle, kiedy hamanu poniżył o zoo le mio! A to taka przyjemna gra! I jeszcze dołożył Cytadeli... A mogłem go wcześniej zabić w cash and guns!
4. Dzięki (zwłaszcza dla Marka) za Beowulfa - super, bardzo satysfakcjonująca gra.
5. Dzięki też dla Bartka za Battlelore. Po dłuższym namyśle dam jej kiedyś jeszcze szansę.... no dobrze to było akonto prima aprilis - nie dam jej już szansy,
6. Co do deklaracji Prozza o San Marco. Już dawno bym Cię poprosił o jej przyniesienie. Myślę, że trochę działamy jak dzieci we mgle. Może zrobimy gdzieś listę gier będących w naszym posiadaniu?
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: demnogonis »

hehehe, zaluje ze nie mialem czasu na wiecej

neuroshima byla jak zwykle zabawna

w Beowulfa zagral bym z checia jeszcze raz , a moze i sie pokusze i poczytam conieco o nim. ma ktos jakas lekturke do pozyczenia ? :twisted:
prozz
Posty: 55
Rejestracja: 09 sty 2007, 15:50

Post autor: prozz »

Harun: co do listy gier to jestem za. Moze jakies male Wiki klubowe?

San Marco przyniose o ile sam dojde (na 90% jestem bo nie planuje nie byc :) Moze w koncu uda sie z Goa...
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

Czy w najblizszy czwartek bedzie dostepna War of the Ring?
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

jest war of the ring na sklepie.


EDIT: ...otwarty
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

jestem takze jak najbardziej za lista gier.

Zaczalem nawet robic arkusz w spreadsheets.google.com, ale nie wiem czy wszyscy chcieliby sie rejestrowac w googlu, zeby moc edytowac. Na razie wrzucilem gry swoje i gry z Barda. Zwykli smiertelnicy moga zobaczyc arkusz tutaj: http://spreadsheets.google.com/pub?key= ... VgylLusEFw, natomiast zarejestrowani uzytkownicy googla tutaj: http://spreadsheets.google.com/ccc?key= ... VgylLusEFw.

Niestety, zeby moc edytowac arkusz musialbym zaprosic zarejestrowanych uzytkownikow. Jezeli odpowiada Wam taka forma, to dajcie mi swoje maile na PW.

Oczywiscie jest to bardzo wczesna wersja. Mozna dolozyc duzy innych kolumn jak dostepnosc (czy akurat pozyczylismy komus gre i komu), ocene BGG, ocene wlasna, link do recenzji, opisu, itd.

Napiszcie co o tym myslicie.

prozz - Wiki tez byloby niezle, ale akurat nie mam czasu, zeby nad tym posiedziec i zobaczyc jak to dokladnie dziala a konto na google jest takie fajne :)
prozz
Posty: 55
Rejestracja: 09 sty 2007, 15:50

Post autor: prozz »

mozna by zrobic wspolne konto na googlepages.com, poki co spreadsheet starczy. wpisze swoje gry jak bede mial moment.
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

prozz pisze:mozna by zrobic wspolne konto na googlepages.com, poki co spreadsheet starczy. wpisze swoje gry jak bede mial moment.
musialbys podac mi tylko swoj e-mail, na jakim jestes zarejestrowany na google, zebym mogl Cie zaprosic - inaczej bedziesz mogl tylko przegladac :/
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Post autor: Harun »

Edrache dodał moje gry do listy. Dzięki Edrache!
prozz
Posty: 55
Rejestracja: 09 sty 2007, 15:50

Post autor: prozz »

a san marco czekalo... :) widze ze tam szogun figuruje... hmm, przyniesiesz?
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Harun pisze:Edrache dodał moje gry do listy. Dzięki Edrache!
moje też. i też dziękuję. i do zobaczenia.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

rokter pisze:
Harun pisze:Edrache dodał moje gry do listy. Dzięki Edrache!
moje też. i też dziękuję. i do zobaczenia.
nie ma za co :) Jeśli ktoś też chce dodać swoje gry a nie chce się rejestrować na googlu to dajcie znać

Jakaś sesja trwa, czy może jeszcze święta, bo w Bardzie pustki :(. Musiałem wyjść po 21:00 i do tej godziny (oprócz WoWowców) rozgrywana była dwuosobowa Wojna o Pierścień, poza tym Neuroshima Hex i Land Unter. Wychodząc zostawiłem 6 Nimmt! a później nie wiem co się działo. Może za tydzień gęstość planszówek będzie wyższa :)
prozz
Posty: 55
Rejestracja: 09 sty 2007, 15:50

Post autor: prozz »

po prostu wiosna przyszla :)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

edrache pisze:
[Jakaś sesja trwa, czy może jeszcze święta, bo w Bardzie pustki :(.
Od 21.30 pojawiło się jeszcze jakichś 5-6 osób (włącznie z niżej podpisanym). Myślę że od przyszłego tygodnia znów się zagęści.

acha - czy ktoś mógłby tutaj na forum udzielić szybkiego kursu edytowania tej listy dostępnych gier? Tzn. rejsteruje się na google i co dalej?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

rokter pisze:acha - czy ktoś mógłby tutaj na forum udzielić szybkiego kursu edytowania tej listy dostępnych gier? Tzn. rejsteruje się na google i co dalej?
Teraz musisz przesłać swój adres mailowy do mnie, prozza lub malumana, żebyśmy mogli Cię zaprosić do edycji (niestety jest to wymagane i uciążliwe) - wysłałem Ci przed chwilą zaproszenie na maila, z którego dostałem listę Twoich gier. Jak już dasz się zaprosić to chyba wszystko będzie jasne :)
W razie czego to jestem przez jakiś czas na tym dokumencie i w zakladce Discuss możemy porozmawiać :)
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

rokter pisze:czy ktoś mógłby tutaj na forum udzielić szybkiego kursu edytowania tej listy dostępnych gier? Tzn. rejsteruje się na google i co dalej?
Jeśli właściciel arkusza (edrache) doda Cię do osób, które mogą go edytować, to wchodzisz przez link:
http://spreadsheets.google.com/ccc?key= ... VgylLusEFw
i edytujesz jak w zwykłym Excelu.

PS: skróciłem link do obejrzenia arkusza na:
http://www.skocz.pl/Bard_Gry

drugiego linka (do edycji) nie ma potrzeby robić, bo w dolnym prawym rogu jest link do edytowania.

pozdrawiam, m.
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

maluman pisze:Jeśli właściciel arkusza (edrache) doda Cię do osób
Ty (i wszyscy już zaproszeni) też możesz zapraszać w zakładce Collaborate. Nie wiem jak to u Was wygląda, ale u mnie trzeba wybrać:
Invite people:
as collaborators

i wpisać maile do zapraszania. Wysyłajcie wszystkim jak leci (zawsze można kogoś zbanować ;))
maluman pisze:PS: skróciłem link do obejrzenia arkusza na:
http://www.skocz.pl/Bard_Gry

drugiego linka (do edycji) nie ma potrzeby robić, bo w dolnym prawym rogu jest link do edytowania.
Skrót jest zdecydowanie bardziej czytelny i łatwiejszy do zapamiętania tylko nie wiem jak długo będzie w bazie danych (możliwe, że czas jest nieograniczony). Edycji nie zauważyłem wcześniej, ale fajnie, że jest :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

War of the Ring jest na tyle wciagajace, ze w najblizszy czwartek znowu pewnie spedzimy kilka godzin turlajac kostki i probujac zdobyc/odbic Helmowy Jar i inne twierdze srodziemia.
Zasady sa dosc proste, jednak ich mnogosc, a przede wszystkim mnogosc opcij podczas gry sprawiaja, ze dopiero po 2-3 rozgrywkach gra rozwija skrzydla.
Ostatnia rozgrywka, ktora udalo sie doprowadzic do konca wygladal mniej wiecej tak:
Juz od pierwszych dni druzyna pierscienia ruszyla szybkim marszem i niewiele czasu zajelo jej dotarcie do Lorien. Uniknela przy tym odkrycia, gdyż Sauron skupil sie na dowodzeniem wojskami, w rezultacie czego najpierw Helmowy Jar, a potem Lorien zostaly oblezone.
Tymczasem druzyna nadal maszerowala naprzod, zostawiajac w Lorien Gimlego, a Legolasa wysylajac do Bree w celu poderwania do walki hobbitow i straznikow z polnocy. Walki o Helmowy Jar i Lorien trwaly. Dzielna obrona obu twierdz i brak szczescia Saurona powodowaly, ze straty tego drugiego byly olbrzymie, a twierdze wciaz niezdobyte. Druzyna zblizala sie do Minas Tirith, gdy smiertelnie ugodzony zostal Gandalf Szary, a Obiezyswiat wraz z Boromirem ruszyli sciezka umarlych i wyladowali w Pelargirze. Tam nastapila koronacja Aragorna.
Saruman i Sauron rzucali do boju wciaz nowe armie, gdy niespodziewanie w Fangornie pojawil sie Gandalf Bialy i wraz z Entami zaatakowal Isengard, powodujac ,niestety, tylko niewielkie straty wsrod Uruk-Hai.
Sytuacja w Helmowym Jarze stawala sie coraz trudniejsza dla obroncow, Lorien bronilo sie resztkami sil. Jednak wraz z nadejsciem kolejnego dnia zabrzmialy traby sprzymierzonych i pod twierdza ciemnosci w Morii pojawila sie armia hobbitow i straznikow polnocy pod wodza Legolasa. Przystapiono do oblezenia. Niestety- zlowieszczy krzyk Nazguli odciagnietych od oblezenia Lorien przeszyl umysly oblegajacych i zmusil ich do ucieczki. Wkrotce ugodzony orkowym ostrzem padl Gimli, a wraz z nim Lorien. Chwile pozniej do nogi zostali wybici obroncy Helmowego Jaru.
Sauron ruszyl na Minas Tirith.
Nadeszla godzina Gandalfa Bialego. Pod jego wodza oddzialy Rohirrimow z Edoras szybko wyzwolily Helmowy Jar z rak ciemnosci. W tym czasie oddzialy broniace Osgiliath opuscily posterunek pod naciskiem hordy Haradrimow i umknely do twierdzy Minas Tirith. Druzyna Pierscienia wkroczyla do Mordoru, wlewajac nowa nadzieje w serca Wolnych Plemion. Sauron spojrzale ze smutkiem na pozycje druzyny, ale nie zalamal rak, lecz dzielnie podjal szturm na Minas Tirith, ktory szybko zamienil sie w paniczny odwrot.
W koncu dzielni hobbici dotarli do Orodruiny i zniszczyli pierscien.
Rewanz w nastepny czwartek!
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2007, 15:03 przez hamanu, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Zablokowany