Tasowacze do kart

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Tasowacze do kart

Post autor: adalbert »

Mam pytanie o przydatność tych urządzeń; tez w kontekście koszulkowania kart i ich rozmaitych rozmiarów; ktoś używa/ł?
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Tasowacze do kart

Post autor: uday »

Ja używam półtora miesiąca. Mają swoje plusy i minusy, ale generalnie jestem bardzo zadowolony.

- Czasem (do tej pory zdarzyło mi się 3 razy, gram przynajmniej raz dziennie w LOTR LCG) karty się zablokują we wlocie i trzeba je ręcznie przepchać (niewielki problem, żadnych uszkodzeń kart nie stwierdziłem).
- Nie potasuje na raz bardzo dużych stosów. W sumie ręcznie też nie potasuje ;P
- Czasem ciężko wyciągnąć stos potasowanych kart, bo zjeżdżają do środka.
- Jest głośny. Bardzo.
-+ Jeśli chodzi o jakość wymieszania to najlepiej obrazuje to ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=Fre_4nW1SM0. Moja maszynka tasuje trochę gorzej niż ja metodą Riffle Shuffle (porównanie na zwykłych kartach, nigdy bym się nie odważył tak wyginać w rękach my preciouuuus kart z planszówek i karcianek). Dodam, że koszulki w kartach trochę lepiej się ślizgają i normą jest, że maszynka bierze po 1-2 karty na raz (zazwyczaj jedną).
+ Karty w koszulkach w ogóle nie zniszczone.
+ Karty nie wygięte.
+ Tasuje lepiej niż najprostsza metoda (ściąganie? nie wiem jak się nazywa...).
+ Czas tasowania porównywalny z ręcznym tasowaniem.

Generalnie po krótkim czasie doszedłem do wniosku, że na każde dwa tasowania typu Riffle Shuffle, które bym wykonał trzy razy tasuję w maszynce, po każdym razie robiąc 3 kupki i przekładając. Do tej pory sprawdza się bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Tasowacze do kart

Post autor: rastula »

polecam taki tasowacz z napędem ręcznym, działa lepiej niż taki bateryjny, bo można dostosować tempo do śliskości kart ( różne karty różnie działają) i raczej jednak piatnik niż najtańszy "chińczyk", lepsza jakość gumek
ODPOWIEDZ