Gry do klubu

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Gry do klubu

Post autor: adam_k27 »

Drako faktycznie przyciąga wzrok. Pomyśl też o 111, gra bardzo tania (jak wszystkie gry IPNu), łatwa, no i walor edukacyjny :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gry do klubu

Post autor: rastula »

RasTafari pisze:Discworlda mam akurat własnego więc go nie wpisywałem ;)

dwuosobówka ok, ale nie drako, imho słaby jest ale z braku laku...co jest jeszcze z dwuosobowych wartego uwagi? ;)

btw abalone czy pentago? ja tam nie przepadam za tego typu logicznymi ciosami więc pytam co wolicie? czy jeszcze coś innego?

wspomniany "the Duke" jest świetny, tańszy "Rój - the Hive"
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Gry do klubu

Post autor: RasTafari »

KubaP pisze:Gry, które wymieniłeś nie powalą na pewno nikogo klimatem, a wiem, że jest sporo ludzi, których to ciągnie.
na stanie mam D2,GoTa i CitOWa więc o klimat się nie martwię ;) MK jest biedne ale ten temat był już poruszany wiele razy a LoW jest słaby, przypomina skrzyżowanie Talismana z pasjansem więc wybacz ale nie :wink: na listę wpisuję gry, które będzie mi się chciało tłumaczyć :lol:

kurczę tak optujecie za tym Drako, że chyba nic mi nie pozostaje jak wciągnąć go na listę pomimo własnych uprzedzeń :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gry do klubu

Post autor: rastula »

dla równowagi powiem, że Drako , jest ok, ale dwie wymienione przeze mnie gry są lepsze...


dorzuciłbym jeszcze jakąś karciankę np Dominion czy Kamień gromu
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gry do klubu

Post autor: rastula »

adam_k27 pisze:Drako faktycznie przyciąga wzrok. Pomyśl też o 111, gra bardzo tania (jak wszystkie gry IPNu), łatwa, no i walor edukacyjny :)


całkiem możliwe że dałoby się z IPN gry załatwić za darmo...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gry do klubu

Post autor: kwiatosz »

Z dominionem w klubie jest taki problem, że często trzeba go stać i tłumaczyć jeszcze przez pół pierwszej partii, plus często się ludzie zniechęcają jeśli się nie zrobi za nich setupu... No ale jak już wezmą to potrafią przez miesiąc być z głowy :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gry do klubu

Post autor: rastula »

kwiatosz pisze:Z dominionem w klubie jest taki problem, że często trzeba go stać i tłumaczyć jeszcze przez pół pierwszej partii, plus często się ludzie zniechęcają jeśli się nie zrobi za nich setupu... No ale jak już wezmą to potrafią przez miesiąc być z głowy :)

no ale tzw learning curve ;) nie jest większy od wielu proponowanych tutaj tytułów... więc chyba się łapie...


tak na marginesie - przy 1000 zł. oczywiście proś o indywidualne ceny/ gratisy , rabaty, skorzystaj też z forum i z czyjegoś wypracowanego rabatu ... to pozwoli ci powiększyć liczbę gier nabytych
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gry do klubu

Post autor: rastula »

RasTafari pisze:
KubaP pisze: jest słaby

nie ulegaj własnym gustom - to nie ty będziesz głównie w te gry grał...

osobiście nie lubię TTR ale z czytsym sumieniem polecam, podobnie z Dominionem ...
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Gry do klubu

Post autor: RasTafari »

taaa, nad dominionem rozmyślałem ale już raczej kasy nie starczy a z drugiej strony TRAINS bym wolał kupić jakby były jeszcze pieniądze, naprawdę fajny deckbuilding, taki na gateway'a idealny :D

ja za też TTR nie przepadam ale wiem, że gra się podoba więc zawieszam osobiste pragnienia na kołku ;)

@rastula
problem jest ze sklepami taki, że tylko kilka ma w ofercie te gry, które tu wymieniamy a nie chce mi się rozbijać tego zamówienia na kilka mniejszych, żeby tylko zaoszczędzić kilka złotych.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gry do klubu

Post autor: Rocy7 »

RasTafari pisze:co jest jeszcze z dwuosobowych wartego uwagi? ;)
Mr Jack Pocket krótka przyjemna jakieś 60 zł
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gry do klubu

Post autor: rastula »

myślę że każdy rozsądny sklep sprowadzi czego akurat nie ma i da dobry rabat / gratis...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gry do klubu

Post autor: kwiatosz »

Avalon albo Resistance też do klubu są fajne bardzo :) Z dwuosobówek Hex jest świetny, tylko strasznie się gubią elementy w warunkach klubowych, mi się ostatecznie znudziło odkupowanie.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gry do klubu

Post autor: rastula »

pakiet:

stół, kartka, ołówek, qwirkle cubes, 4 piwa , paluszki :lol:
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Gry do klubu

Post autor: RasTafari »

jak 4 puszki piwa i paluszki no to zdecydowanie Resistance :mrgreen:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gry do klubu

Post autor: rastula »

RasTafari pisze:jak 4 puszki piwa i paluszki no to zdecydowanie Resistance :mrgreen:

to miało być w innym wątku :) hahah - ale nawet przypasowało


a qwurke cubes swoją drogą - super gra :D
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Gry do klubu

Post autor: syd3r »

Jenga, albo jej tańszy odpowiednik bez napisów na klockach.
Nieśmiertelne Jungle speed.

Może zrób chociaż jeden krok w kierunku przygody i fantasy? Summoner Wars? Talisman?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gry do klubu

Post autor: mig »

Qwirkle, Speicherstadt, Pedzace zolwie, Mały książę, Augustus, Neuroshima Hex
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Diaboliq
Posty: 35
Rejestracja: 28 sie 2013, 14:43
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Gry do klubu

Post autor: Diaboliq »

Ja bym polecił Kamień gromu(gra bardzo dobra i "duża" a da się wyrwać praktycznie za bezcen) jest dość łatwy i przyjemny, polska wersja nie ma dodatków ale to chyba nie przeszkadza bo do takiego klubu nie jest to wymagane. Ja sam zaczynałem od NS hex. Może jeszcze jakaś karcianka(ale nie deckbuilding)? "Na chwałę rzymu" nauczyłem się po pierwszej grze, cena też bardzo przystępna, a gra na prawdę wciągająca
szaleniec
Posty: 184
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:35
Lokalizacja: Kępno

Re: Gry do klubu

Post autor: szaleniec »

Witam!

Muszę Ci powiedzieć że my też prowadzimy w naszej mieścinie Klub już prawie od roku i mamy takie dwie grupy: party-gamersów i strategów;) Ci pierwsi grają prawie tylko i wyłącznie w Jungle speed, Dobble, Pictureka, Ligretto czy Tabu! a ta druga grupa gra w Descenta, RuneWars, Cywilizację.
Od pewnego czasu namawiamy ich na zmianę trochę klimatu i jak pokazujemy im gry w troszkę innym typie to zaczynają się wkręcać: Świat Dysku, Robinson, Smallworld, Seasons i ostatnio tłumaczyłem im Dziedzictwo - też się podobało:)
Carcassonne pokazywaliśmy ale jakoś nie umieją się przecisnąć przez tą grę, niby im się podoba ale zawsze wybierają inne tytuły! Zrobiliśmy jeszcze turniej w Pitchcara przez kilka miesięcy to im się podobało - no jak były nagrody to jak miało się nie podobać;)

U nas jest problem tego typu że ludzi w sumie jest mało, niecałe 20 osób! I wiek - przeważnie gimnazjum i kilku 8-12 latków! Chociaż i tacy młodzi zasiadają do cięższych tytułów, nie boją się skubańcy:)

No a na starcie dobrze sprawdziły się Talizman, Super Farmer:), Kolejka i Jenga aha no i Ubongo 3d (ale to drogie)!

Z nowości mamy Dziedzictwo i Letnisko które też podobno się podobało (byłem akurat w innej sali)!

Też dostaliśmy kasę na gry ale to były takie dwie transze po 200zł więc bez szału i za to kupiliśmy wcześniej wspomniany Pitchcar, Smallworld, Ligretto oraz Jungle Speed - tak żeby każda grupa była zadowolona!
Póki co nie zgubiliśmy jeszcze żadnych żetonów, bardzo pilnujemy ludzi i zaraz jak coś spadnie to muszą podnosić a gry składają sami (a niech się nauczą;), radzę po każdym spotkaniu zaglądać pod stoły:)

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Awatar użytkownika
game_maniac
Posty: 124
Rejestracja: 12 wrz 2013, 19:51
Lokalizacja: Józefosław k/Warszawy

Re: Gry do klubu

Post autor: game_maniac »

Czy gry zostaly juz zakupione? Jesli tak to chetnie uslysze jakie gry kupiles i jakich grup wiekowych sie spodziewasz w swoim klubie.

A pytam bo sam prowadze maly klubik (przychodzi ok 10-15 dzieciakow na spotkanie w wieku 5-12 lat).

Z mojego doswiadczenia wynika jednak, ze wprowadzenie kazdego ambitnoejszego tytulu nalezy solidnie przepyslec :(

Ale moze Ty masz bardziej zaawansowanych graczy :D
ODPOWIEDZ