Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: rastula »

Ja mam jeszcze czas,ale już się szykuje na gry od haba

http://www.haba.de/haba/home.htm


szcególnie tańczące jajeczka, mój ogród, i zwierzak na zwierzaku mi się podobają

tylko widzę, że wydania ich gier (np mój pierwszy ogród) mają kilka wersji i te "ekonomiczne" podobają mi się mniej...ale te mniej "ekonomiczne" to "niemiecka jakość" :)
wiola33
Posty: 28
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:46
Lokalizacja: okolice Radomska

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: wiola33 »

Wczoraj przyszla mi gra karciana ,, List milosny,,. Nie byla kupiona z przeznaczeniem do grania z moja 5 latka,ale wyszlo tak,ze gralysmy caly wieczor, a mala nie miala dosc. bardzo jej ta gra przypasowala,wrecz stwierdzila,ze bedzie jej ,,ulubiona,,. Szybko opanowala zasady. Slabo czyta,ale ta umiejetnosc okazala sie nie potrzebna, poniewaz nauczyla sie znaczenia kart na pamiec - nie ma ich wiele. Zaskoczylo mnie to,iz potrafi grac , trzymajac karty w ukryciu ,a do tej pory przy innych grach nie wytrzymywala i musiala sie pochwalic ,tym co ma :) . W tej grze jest pelnowartosciowym graczem. daje rade bez zadnych forow , czy podpowiedzi. :) szczerze polecam, jako gre, do grania z dziecmi.
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: mr.big »

A ja bardzo polecam grę Hungry Monsters

Genialnie prosta. Poradzą sobie nawet 3-latki.
Nasz dzieciak ma już 8 lat i dostał ją na prezent. Graliśmy w nią kilkanaście razy. Jest szybka i dynamiczna.
Dawno się tak nie śmialiśmy przy grze planszowej :D
Przerabialiśmy różne gry dla dzieci, ale ta jest naprawdę fajna tak dla małych dzieciaków jak i dla dorosłych.

Niestety jest dosyć droga. Weszła na rynek chyba stosunkowo niedawno i ciężko ją kupić.

Tu jest filmik producenta tej gry:
http://www.youtube.com/watch?v=fvM0pQEObwo

Pozdrawiam
Krzysiek
Sasame
Posty: 18
Rejestracja: 30 lip 2013, 18:37

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: Sasame »

Zwierzak na zwierzaku, nigdy nie gralam ale z opinii innych uwazam ze moze sie nadawac :) :)
ODPOWIEDZ