Małżeńska gra

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leander
Posty: 43
Rejestracja: 02 gru 2012, 15:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time

Małżeńska gra

Post autor: Leander »

Przechadzałem się dziś po stoiskach wydawców na targach książkowych i rzuciło mi się w oczy coś, co nazywa się "Małżeńska gra". Twarde pudełko, 320 sztywnych kart, na pierwszy rzut oka przyzwoicie wydane, ale... nie do końca jest to gra. A może inaczej - jest to gra, bo, jak wiemy, dobra gra czegoś uczy, a ta jest nastawiona właśnie na naukę, a może nawet terapię. Takie karciankowe narzędzie do budowania relacji w związku i uczenia się współżycia. Miał ktoś w rękach?
Więcej tu: http://pismozblizenia.pl/index.php?opti ... &Itemid=24
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Małżeńska gra

Post autor: jerrymagu »

My ją mamy i graliśmy. to bardziej dialog małżonków niz typowa gra. Ja sobie to chwalę bo dzieki niej bardziej poznaję Kobiete mojego życia :D
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Awatar użytkownika
jagoda
Posty: 19
Rejestracja: 06 lut 2013, 23:00

Re: Małżeńska gra

Post autor: jagoda »

Może ktoś by mógł napisać coś więcej :-) cena nie jest niska.. więc chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej.
Jestem ciekawa czy rzeczywiście te rozmowy.. czy jest to dobry produkt? Czasami w przypadku takich "zadań", "rozmów" pytania są dość infantylne.. (nie mówię że mają być filozoficzne), ale czy w miarę naturalnie przebiegają takie "wspomagane" rozmowy.. bo takie inspiracje do rozmów wydają się być ciekawym pomysłem..
Awatar użytkownika
dumspirospero
Posty: 194
Rejestracja: 01 gru 2008, 11:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Małżeńska gra

Post autor: dumspirospero »

Małżeńską grę należy potraktować raczej jako pomoc do owocnej rozmowy. Nie ma tu mowy raczej o zabawie, a raczej o pogłębieniu więzi i relacji małżeńskiej. Cena jest spowodowana ręcznym składem całości, ale wydaje mi się, że jest OK.
Małżeńska gra nie jest oparta na zadaniach ani pytaniach. Raczej wybieramy (losujemy) temat i w ramach tego tematu wybieramy odpowiednie karty, które w jakiś sposób pokazują nasz odczucia / przemyślenia.
Dodatkowo jak na randce wybieramy też karty z komplementami.
Oczywiście całość służy bardziej jako inspiracja do dialogu, ale mimo to jest to dobra i ciekawa inspiracja.
Osobiście: bardzo bardzo polecam wszystkim parom małżeńskim

Tu troszeczkę więcej informacji: http://pismozblizenia.pl/index.php?opti ... &Itemid=24
jagoda pisze:Może ktoś by mógł napisać coś więcej :-) cena nie jest niska.. więc chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej.
Jestem ciekawa czy rzeczywiście te rozmowy.. czy jest to dobry produkt? Czasami w przypadku takich "zadań", "rozmów" pytania są dość infantylne.. (nie mówię że mają być filozoficzne), ale czy w miarę naturalnie przebiegają takie "wspomagane" rozmowy.. bo takie inspiracje do rozmów wydają się być ciekawym pomysłem..
Awatar użytkownika
jagoda
Posty: 19
Rejestracja: 06 lut 2013, 23:00

Re: Małżeńska gra

Post autor: jagoda »

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie taka bardziej subtelna forma jest dla mnie interesująca. Z chęcią zapoznam się bliżej :-)
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Małżeńska gra

Post autor: jerrymagu »

Dokladnie jest tak jak napisał Przedmówca. Niesamowitym jest to jak nasze problemy/uwagi/wnioski były zbieżne. Temat można wybrać. To jest taka pomoc do dialogu, kart jest sporo więc troche partii spokojnie można zagrać. Co najważniejsze można sie dowiedzieć co drzemie w niedźwiedziu :mrgreen:
My dostaliśmy ją na prezent. Gra leży na półce w dużym pokoju :) bo jest wyjątkowa w kontekście realnego świata i problemów rodzinnych.
Jest warta ceny, zdecydowanie jest warta. I to chyba jedyna gra nie kooperacyjna gdzie z perspektywy czasu zwycięzcą jest każdy :idea: :!:


Pozdrawiam
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
jambis
Posty: 2
Rejestracja: 03 gru 2014, 13:10

Re: Małżeńska gra

Post autor: jambis »

Witam,

Wybaczcie za odkopywanie starocia.

Zastanawiam się, czy ta gra nada się dla małżeństwa w kryzysie.

Z góry dzięki za opinie.
dixie
Posty: 44
Rejestracja: 29 lip 2014, 09:35

Re: Małżeńska gra

Post autor: dixie »

Zdecydowanie się nadaje. Jak żadna inna. Testowaliśmy to z żoną i dla nas to była jedynie ciekawostka, którą pewnie kiedyś przerobimy sobie na coś hm... bardziej rozbudowanego, bo takie "Poważne Dialogi Małżeńskie" prowadzimy sobie mniej więcej co miesiąc (no staramy się), więc wiemy ile wysiłku kosztuje zaczęcie dialogu, a przede wszystkim nauki słuchania. Ta gra kładzie właśnie na to duży nacisk. Może nawet trochę wydawać się przesadzony (mieliśmy niezły ubaw :lol: ), ale potwierdzamy, że tak się powinno zaczynać, żeby były jakieś trwałe efekty rozmowy.
To nie jest przepis na dialog, a raczej twórcza inspiracja i nauka pierwszych kroków, co już pisali przedpiścy, więc łatwo to dostosować do swoich potrzeb, a dalej to już pójdzie 8)
Polecamy wszystkim młodym małżeństwom i tym, które mają jakiekolwiek kłopoty z komunikacją. Dobry dialog, to początek końca kryzysu :D

Wykonanie jak na home made całkiem solidne. Nie mieliśmy zastrzeżeń. Zwłaszcza pancerne pudełko się przydaje :lol:
jambis
Posty: 2
Rejestracja: 03 gru 2014, 13:10

Re: Małżeńska gra

Post autor: jambis »

dixie pisze:Zwłaszcza pancerne pudełko się przydaje :lol:
:lol:

Dzięki za opinię :)
ODPOWIEDZ