Dungeons & Dragons Board Game

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Arbaal
Posty: 55
Rejestracja: 13 lip 2011, 11:19
Lokalizacja: Kraków / Alwernia

Dungeons & Dragons Board Game

Post autor: Arbaal »

Zastanawiam się nad kupnem jednej z tych trzech gier. Która waszym zdaniem część jest najciekawsza oraz dlaczego? Czy warto kupić jedno pudełko, dwa czy wszystkie trzy?
Dungeons & Dragons: Castle Ravenloft
Dungeons & Dragons: Wrath of Ashardalon
Dungeons & Dragons: The Legend of Drizzt
Z góry dziękuje!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Dungeons & Dragons Board Game

Post autor: Rocy7 »

Jak wejdziesz w rebelu na te gry to w info pokaze Ci sie numer artykulu rebel times o danej grze i z tego co pamietam to w tych artykulach bylo porownanie gier miedzy soba. Na pewno kupno wszystkich 3 bylo polecane jedynie fanatykom D&D a tak to 2 wystarcza. W tym numerze mam porownanie http://www.rebel.pl/e4u.php/1,ModFiles/ ... mes-52.pdf najbardziej polecaja WoA
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Dungeons & Dragons Board Game

Post autor: GoldenDragon »

WoA.
Arbaal
Posty: 55
Rejestracja: 13 lip 2011, 11:19
Lokalizacja: Kraków / Alwernia

Re: Dungeons & Dragons Board Game

Post autor: Arbaal »

Zanim pojawił się pierwszy post w tym temacie, zdecydowałem się na LoD i jestem bardzo zadowolony z tej gry. Przynosi mi oraz mojej dziewczynie i znajomym bardzo dużo zabawy :) Dodatkowo to świetny produkt za niską cenę którą udało mi się załatwić w jednym ze sklepów :)
Jak rozegram wszystkie scenariusze i gra się "wyczerpie" to wtedy pomyślę nad WoA, myślę że będzie warto :)
Trzeciego pudełka już nie chcę ;)
Awatar użytkownika
Shodo
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2011, 11:49

Re: Dungeons & Dragons Board Game

Post autor: Shodo »

No własnie też miałem ten problem z wyborem odpowiedniego pudełka. Też wybrałem Legend of drizzt głównie dlatego, że jestem fanem R.A. Salvatore i przeczytałem wszystkie dostępne w języku polskim ksiażki tego Pana. Strasznie lubiłem czytać o przygodach Wulfgara, Breunora i reszty ekipy.
Pewnie gdyby nie to kupiłbym najbardziej polecaną część czyli Wrath of Ashardalon.

Pozdrawiam z zapomnianych krain :)
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: Dungeons & Dragons Board Game

Post autor: WolekMKB »

ja też myślę o WoA, sam też mam LoD...szukam dalej ciekawego dungeon crawlera,ale pomimo ogromu takich produkcji, nieliczne są warte zakupu i grania...D&D jest dobre,ale też nie rewelacyjne...obawiam się,że przy zakupie drugiego pudełka de facto nic prócz potworów nie ulegnie zmianie...i po paru partiach gra wyląduje na półce...w tej produkcji prócz ładnych kolorowych kart brakuje mi tego elementu RPG, rozwijania postaci, wykorzystywania różnych broni itp...może ktoś ma jakieś ciekawe propozycje...chętnie posłucham...
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Dungeons & Dragons Board Game

Post autor: zbajszek »

Mi LoD nie podszedł, jeśli chcesz rozwój postaci, nowe bronie i tym podobne rzeczy, to może popatrz w stronę Descenta? Z pełnych kooperacji bardzo dobrą produkcją moim zdaniem jest Mice & Mystics (choć tutaj jest wymóg znajomości angielskiego żeby zrozumieć historię). Zarówno w M&M jak i Desencie masz kampanię, masz różne bronie, specjalne zdolności w obu czujesz jak Twoja postać się rozwija (choć w Descencie możliwe że to jest bardziej odczuwalne).
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: Dungeons & Dragons Board Game

Post autor: WolekMKB »

Descenta posiadam i bardzo mi się podoba, ale czasem trudno zagrać w większym składzie, a dodatkowo 1 osoba gra przeciw wszystkim...Mice & Mystic jest ciekawe, nawet zastanawiałem się, ale jakoś nie do końca myszy i inne "gady" w tym klimacie mi podchodzą...ale mogę się mylić...dzięki za informację...pozdrawiam
ODPOWIEDZ