Czy kupic Cywilizacje poprzez wieki?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
gerrard434
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2013, 17:58

Czy kupic Cywilizacje poprzez wieki?

Post autor: gerrard434 »

Jak myslicie czy to dobry wybor .Jestem poczatkujacym planszomaniakiem.Prosze tez o pomoc w zasadach i regulach gry
Awatar użytkownika
plokij
Posty: 46
Rejestracja: 14 lis 2010, 20:30

Re: Czy kupic Cywilizacje poprzez wieki?

Post autor: plokij »

Jako początkujący gracz wybierz coś innego
Polecam przeczytać poradnik:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =43&t=6212
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Czy kupic Cywilizacje poprzez wieki?

Post autor: Nataniel »

To kupiłeś, czy myślisz o kupnie?
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 42&t=26764
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Czy kupic Cywilizacje poprzez wieki?

Post autor: Perpetka »

Czy grywałeś w Civkę komputerową?
Czy będziesz miał stałego współgracza/y?
Czy będziesz miał cały wieczór na partię?
Czy chce Ci się inwestować kilkadziesiąt minut w przeczytanie reguł i w kilka mniej satysfakcjonujących rozgrywek wprowadzających?
W co dotychczas grałeś?
gerrard434
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2013, 17:58

Re: Czy kupic Cywilizacje poprzez wieki?

Post autor: gerrard434 »

Mysle o kupnie
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy kupic Cywilizacje poprzez wieki?

Post autor: NTomasz »

odradzam TTA wszystkim :P którzy:
są nowi w planszowaniu
nie lubią miliona zasad (do tego czasem wydających się jako dodane od tak aby było ich ciut więcej)
cenią sobie wygląd wizualny gier
nie maja 2 lat na partię
nie lubią oczekiwać na swoją turę eonów

a już osobiście: dziękuje autorowi tej gry bo dzięki niej dowiedziałem się czego najbardziej nie lubię w grach. Przestoje pomiędzy swoimi turami sprawiają że można wyjść po piwo... na stację benzynową... w sąsiednim województwie :P
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Czy kupic Cywilizacje poprzez wieki?

Post autor: macike »

NTomasz pisze:a już osobiście: dziękuje autorowi tej gry bo dzięki niej dowiedziałem się czego najbardziej nie lubię w grach. Przestoje pomiędzy swoimi turami sprawiają że można wyjść po piwo... na stację benzynową... w sąsiednim województwie :P
Jesteś pewien, że autorowi gry, a nie współgraczom? :)
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy kupic Cywilizacje poprzez wieki?

Post autor: NTomasz »

jeżeli autor wymyślił coś co sprawia że nie mozna nijak zaplanować swojej tury w czasie gry innych bo wszystko płynie, a dodatkowo opcji jest pełno to grajac w pełnym składzie nie ma możliwości aby runda szła szybko... raczej podziękowania do projektanta... współgracze mogą conajwyżej dodatkowo wydlużyć lub trochę przyśpieszyc
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy kupic Cywilizacje poprzez wieki?

Post autor: Sandman »

NTomasz pisze:odradzam TTA wszystkim :P którzy:
są nowi w planszowaniu
nie lubią miliona zasad (do tego czasem wydających się jako dodane od tak aby było ich ciut więcej)
cenią sobie wygląd wizualny gier
nie maja 2 lat na partię
nie lubią oczekiwać na swoją turę eonów

a już osobiście: dziękuje autorowi tej gry bo dzięki niej dowiedziałem się czego najbardziej nie lubię w grach. Przestoje pomiędzy swoimi turami sprawiają że można wyjść po piwo... na stację benzynową... w sąsiednim województwie :P
Cywilizacja to jedna z pierwszych gier jakie poznałem. dzięki niej się mega wciągnąłem w planszówki.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Czy kupic Cywilizacje poprzez wieki?

Post autor: mig »

Gra jest bardzo dobra. Ale czas oczekiwania na swoją turę zabija. Inne rzeczy tu wspominane (np. wygląd i czas gry) specjalnie mi nie przeszkadzają, ale ogromny downtime powoduje, ze gra od 2 lat leży na półce. Tylko na 2 osoby nie jest aż tak źle ale sama rozgrywka sporo w takim składzie traci...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Kriss
Posty: 56
Rejestracja: 29 lis 2013, 13:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy kupic Cywilizacje poprzez wieki?

Post autor: Kriss »

mig pisze:Gra jest bardzo dobra. Ale czas oczekiwania na swoją turę zabija. Inne rzeczy tu wspominane (np. wygląd i czas gry) specjalnie mi nie przeszkadzają, ale ogromny downtime powoduje, ze gra od 2 lat leży na półce. Tylko na 2 osoby nie jest aż tak źle ale sama rozgrywka sporo w takim składzie traci...
Czyli nie warto kupować z myślą o grze głównie w dwie osoby?
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: Czy kupic Cywilizacje poprzez wieki?

Post autor: charlie »

W przypadku początkującego gracza absolutnie odradzam Poprzez Wieki. I, co ważniejsze, jeśli nie będziesz miał stałej ekipy do gry na kilka godzin to też odradzam. Gra ma sporą regrywalność, ale trudno jest nauczyć graczy i trzeba regularnie w to grać w stałym gronie.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy kupic Cywilizacje poprzez wieki?

Post autor: Sandman »

Kriss pisze:
mig pisze:Gra jest bardzo dobra. Ale czas oczekiwania na swoją turę zabija. Inne rzeczy tu wspominane (np. wygląd i czas gry) specjalnie mi nie przeszkadzają, ale ogromny downtime powoduje, ze gra od 2 lat leży na półce. Tylko na 2 osoby nie jest aż tak źle ale sama rozgrywka sporo w takim składzie traci...
Czyli nie warto kupować z myślą o grze głównie w dwie osoby?
Zdecydowanie warto. Na 2 osoby Cywka działa genialnie.

Za bgg:
Best Recommended Not Recommended Vote Count

2 28.1% (124) 63.6% (281) 8.4% (37) 442
3 70.9% (338) 27.0% (129) 2.1% (10) 477
4 23.5% (102) 44.0% (191) 32.5% (141) 434
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Czy kupic Cywilizacje poprzez wieki?

Post autor: Szaweł »

To nie lepiej Sid Meier's Civilization? Zdecydowanie lepiej oddaje klimat komputerowej Civki. Wykonanie super, a i można sobie potem rozszerzyć o dodatki.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Czy kupic Cywilizacje poprzez wieki?

Post autor: macike »

Szaweł pisze:To nie lepiej Sid Meier's Civilization? Zdecydowanie lepiej oddaje klimat komputerowej Civki. Wykonanie super, a i można sobie potem rozszerzyć o dodatki.
To lepiej Innowacje... oddaje klimat Civki i jeszcze da się zagrać w rozsądnym czasie (przynajmniej dopóki nie dołoży się 2 dodatków).

U mnie TtA leży i się kurzy na półce. Grana pewnie raz na 3 lata. W najmniejszym stopniu nie żałuję zakupu.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Czy kupic Cywilizacje poprzez wieki?

Post autor: mig »

Sandman pisze:
Kriss pisze:
mig pisze:Gra jest bardzo dobra. Ale czas oczekiwania na swoją turę zabija. Inne rzeczy tu wspominane (np. wygląd i czas gry) specjalnie mi nie przeszkadzają, ale ogromny downtime powoduje, ze gra od 2 lat leży na półce. Tylko na 2 osoby nie jest aż tak źle ale sama rozgrywka sporo w takim składzie traci...
Czyli nie warto kupować z myślą o grze głównie w dwie osoby?
Zdecydowanie warto. Na 2 osoby Cywka działa genialnie.

Za bgg:
Best Recommended Not Recommended Vote Count

2 28.1% (124) 63.6% (281) 8.4% (37) 442
3 70.9% (338) 27.0% (129) 2.1% (10) 477
4 23.5% (102) 44.0% (191) 32.5% (141) 434
Tyle, że te wyniki (na 4 osoby) imho bardziej odnoszą się właśnie do czasu gry i downtime`u (który przy czterech graczach jest bardzo dokuczliwy) a mniej do innych aspektów.
Co do polecania na dwie osoby to ja nie odradzam, bo to i tak dobra gra jest. Ale dwuosobowo część działań militarnych nie ma sensu. Najlepiej jest na 3 osoby - nie ma tych ograniczeń co w grze dwuosobowej a z drugiej strony jest zauważalnie szybciej niż na czterech graczy. Natomiast, jeśli głowną przeszkodą do częstego grania w TTA będzie brak czasu i obawa przed czekaniem na swoją kolej to rozgrywkę dwuosobową jak najbardziej można polecić
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Kriss
Posty: 56
Rejestracja: 29 lis 2013, 13:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy kupic Cywilizacje poprzez wieki?

Post autor: Kriss »

O czas rozgrywki się nie obawiam bo nastawiony jestem na wielogodzinną rozgrywkę, co więcej rozczarowałbym się gdyby trwała np. tylko 30 min. Chodzi o to, że nie wiem czy znajdę trzecią osobę do gry, póki co z naszego najbliższego otoczenia tylko ja i moja dziewczyna jesteśmy zainteresowani planszówkami. ;)
Svartisen
Posty: 176
Rejestracja: 09 wrz 2013, 19:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy kupic Cywilizacje poprzez wieki?

Post autor: Svartisen »

Jeśli zależy Ci na grze cywilizacyjnej oraz na wersji polskiej, poczekałbym, aż ukaże się polskie wydanie Nations. Gra się naprawdę płynnie, zasady są do ogarnięcia, graficznie stoi podobnie. Nie przeczę że TtA to świeta gra, w końcu tysiące użytkowników BGG nie może się mylić oceniając ją tak wysoko. Tyle że zważywszy na średni oczekiwany czas życia, to przy obecnym w tej grze downtimmie, za dużo sobie nie pogram. Mimo że Nations są bardziej osiągalne dla początkującego gracza, to chyba wciąż zbyt trudno jak na początek.
Ashes to ashes, dice to dice...
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1905
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Czy kupic Cywilizacje poprzez wieki?

Post autor: tomuch »

macike pisze:
Szaweł pisze:To nie lepiej Sid Meier's Civilization? Zdecydowanie lepiej oddaje klimat komputerowej Civki. Wykonanie super, a i można sobie potem rozszerzyć o dodatki.
To lepiej Innowacje... oddaje klimat Civki i jeszcze da się zagrać w rozsądnym czasie (przynajmniej dopóki nie dołoży się 2 dodatków).
Z dwoma dodatkami wcale nie jest dłużej (a przynajmniej nie znacząco). Ale grałem tylko w dwójkę z dodatkami, więc nie wiem, jak będzie z inną liczbą graczy.

Civ Sida polecam, na Nations czekam... (ktoś wie coś nowego o terminie?)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Czy kupic Cywilizacje poprzez wieki?

Post autor: macike »

tomuch pisze:Z dwoma dodatkami wcale nie jest dłużej (a przynajmniej nie znacząco). Ale grałem tylko w dwójkę z dodatkami, więc nie wiem, jak będzie z inną liczbą graczy.
No ja na 2 osoby nie gram. Najchętniej 4, a wtedy różnica jest znacząca.

PS
Civka na 2 osoby to nie Civka. Nie ma miejsca na dyplomację. ;)
Parę partii 2p on-line w Innowacje utwierdza mnie w tym przekonaniu. Gra robi się kompletnie wyprana z klimatu Civki.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
ODPOWIEDZ