Nowy Caylus

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
hagakure
Posty: 40
Rejestracja: 12 lut 2007, 13:51
Lokalizacja: Tarnów

Nowy Caylus

Post autor: hagakure »

jestem ciekaw czy ktoś wie kiedy można się spodziewć nowego graficznie ulepszonego Caylusa, wyglada świetnie, tylko sie zastanawiam, czy bedzie ogólnie dostępny a może to bedzie jakaś edycja limitowana? nie znam sie na szczegółach wydawniczych, ale z przyjemnością zamieniłbym stare wydanie na nowe...
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Masz na myśli limitowana edycję z przeładowanymi (moim zdaniem) grafikami Mike'a Dolye'a (w razie czego Lim-Dul mnie poprawi za pisownię ;) )? Czy jest jeszcze jakaś inna nowa graficznie wersja?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
hagakure
Posty: 40
Rejestracja: 12 lut 2007, 13:51
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: hagakure »

no chodzi mi o to wersję, wiem, że to kwestia gustu i mi tez nie wszystko co robi Doyle sie podoba ale akurat dasign caylusa bardzo mi sie spodobał, a na pewno jest zdecydowanie ładniejszy od oryginalnych bazgrołów.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

to jak, to kwestia gustu, czy na pewno zdecydowanie ladniejszy od bazgrolow? :-D

btw ja nowej wersji bym zdecydowanie nie kupil chyba ze by byla polowe tansza niz orginalna
Awatar użytkownika
hagakure
Posty: 40
Rejestracja: 12 lut 2007, 13:51
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: hagakure »

chodziło mi o to, że dla wielu to co robi doyle jest zbyt przeładowane i moze byc określane mianem "sztuka dla sztuki", mnie na przykład wersja Puerto Rico wogóle sie nie podobała, natomiast styl doyla bardzo pasuje do caylusa, ta wersja jest bardzo klimatyczna i swietnie pasuje. na marginesie dodaję jeszcze że nic nie może być brzydsze od oryginału,a że caylus to według mnie jedna z najdoskonalszych gier w jakie dane mi było grać zasługuje na znacznie lepszą oprawę. niestety wszystkie gry ystarii charakteryzują się grafiką pięciolatka, któremu siękredki połamały...
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Zastanawiam się tylko jakby się grało w to cudo Doyle'a. Bo wydaje mi się, że ceną za piękność jest zmniejszenie czytelności planszy.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Herr JoJoss
Posty: 181
Rejestracja: 03 mar 2005, 15:30
Lokalizacja: Manchester, Warszawa

Post autor: Herr JoJoss »

a mi sie ni w zab nie podoba....
no może poza pudełkiem.... w śrogku to jakaś żenada, ni to ładne ni to przejrzyste, siano....
"Miecz jest duszą samuraja;
Jeżeli ktoś o nim zapomni lub go utraci
nie będzie mu to odpuszczone"
- fragment testamentu szoguna Ieyasu Tokugawa
Awatar użytkownika
hagakure
Posty: 40
Rejestracja: 12 lut 2007, 13:51
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: hagakure »

zgodze sie, ze dla początkujących graczy wygląd mógłby być utrudnieniem przy poznawaniu gry - wszystko jest mniej dosłowne i bardziej abstrakcyjne, mi sie to na przykład zawsze bardzo podoba. ale jeśli ktos przegrał x partii to tylko kwestia "przestawienia" sie na nowy wygląd, jak dla mnie to się opłaca, gdyż caylus w nowej szacie wygląda bardziej dystyngowanie i jest świetnie wpasowany w epokę - wszystko wygląda bardzo "średniowiecznie"...:)
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Ogólnie Doyle robi bardzo ciekawe grafiki, choć nie wszystkie zwracają uwage. Nowy Caylus jest ładny, ale spodziewałem się mimo wszystko czegoś lepszego.
LechGol
Posty: 48
Rejestracja: 22 kwie 2007, 00:20

Post autor: LechGol »

Caylusa powinien malować Menzel -facet od Filarów Ziemi 8)

bo obecna grafa jest żenująco słaba, aż się chce zamknąć oczy...
Wersja Doyla jest jak zwykle "rysowana od linijki" -komputerowy schematyzm zamiast lekkości
ThurnUndTaxis(4-) Carcassonne(4) Jambo(4) WyattEarp(4) Samurai(4-) Fasolki(4-) SchottenTotten(4-) ZaginioneM(4-) Osadnicy(5--) Caylus(5-) LOTR-Konfrontacja(5-) Cytadela(3+)
"Lepiej wyć do księżyca niż szczekać za sforą psów"
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

A widzieliscie plansze Doyla do Samuraia? Totalnie mnie zauroczyła, niestety znalazlem tylko fotki fragmentów :cry:
ODPOWIEDZ