Najbardziej klimatyczne gry

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Muldek
Posty: 26
Rejestracja: 28 cze 2011, 01:00

Najbardziej klimatyczne gry

Post autor: Muldek »

Witam, prosto i na temat - chciałbym kupić grę w której głównym atutem jest klimat, liczba graczy nie gra roli, cena do 300zł, najważniejsze by nie było dużego oczekiwania na swoją kolejke jak to w przypadku BSG przy pełnym składzie. Na swoim koncie mam tylko kilka ogranych tytułów i jak do tej pory najwięcej klimaciku uświadczyłem w Runewars :) oraz BSG, potrzebuje gry stricte nastawionej na przygodę/klimat albowiem w Runewars znajomi już nie mają ochoty grać ze względu na mieszankę strategii z przygodą, wszystkich już denerwowało/rozśmieszało gdy cały misterny plan był niweczony przez złośliwie dociągniecie kart losów bitwy czy pór roku, dlatego chciałbym spróbować z grą nastawioną tylko na przygodę. Dobrze jakby gra miała rozbudowane zasady jak Runewars, gdzie czuło się podczas pierwszych rozgrywek troszkę epickości :D

Najbardziej zainteresowany jestem grami ze stajni FFP, Last night on Earth, Fortune and Glory, tylko obawiam się czy nie są za mało rozbudowane a za bardzo losowe :/, liczę na waszą pomoc jak i inne ciekawe propozycje :)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Najbardziej klimatyczne gry

Post autor: sirafin »

Gry od Latającej Żaby są dość losowe, ale trudno im odmówić klimatu i nie docenić wysokiej jakości elementów :)

Najbardziej fabularną planszówką jaką mam, jest Posiadłość Szaleństwa. Bardzo klimatyczna i nastawiona właśnie na budowanie gęstej atmosfery podczas rozgrywki. Idealnie nadaje się jako planszówka, do której dodajemy dodatkową oprawę typu odpowiednia muzyka w tle, rekwizyty itp. Nie jest to "gamers game", nie nadaje się dla osób, które skupiają się na aspekcie mechanicznym i interesuje ich jedynie optymalny mechanizm osiągnięcia warunków zwycięstwa. Ze "strategami" do tego nie siadaj, bo obrzydzą ci każdą sekundę rozgrywki. To tytuł zaprzęgający w ogromnej mierze wyobraźnię a nie tylko chłodną umiejętność analitycznego myślenia. Posiadłość to hybryda planszówki z uproszczoną sesją RPG. Polecam poczytać o grze, może takiego tytułu właśnie szukasz.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Najbardziej klimatyczne gry

Post autor: schizofretka »

Z grami przygodowymi jest ten problem, że te klasyczne fantasy w których odkrywamy jakąś krainę wojownikiem (Talisman, Runebound, Dragon's Ordeal) są w moim odczuciu zazwyczaj co najwyżej średnie. Najlepszą przygodówką od FFG jest jednak Descent, mocno klimatyczny i przygodowy w 2 edycji, ale to półkooperacja. Moją ulubioną w tym gatunku grą jest Merchants & Marauders - klimatyczna, dość rozbudowana (choć nie jak Runewars), z negatywną interakcją.

Warte rozpatrzenia są tytuły niestandardowe:
- Star Trek Fleet Captains (to wbrew pozorom przygodówka), jak ktoś lubi Star Treka;
Oraz kooperacje:
- Arkham Horror (ja ostrzę zęby na następcę - Eldritch Horror)
- Touch of Evil
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Muldek
Posty: 26
Rejestracja: 28 cze 2011, 01:00

Re: Najbardziej klimatyczne gry

Post autor: Muldek »

Też przyglądam się Eldritch Horror :), AH posiadałem i sprzedałem ze względu na zbyt ''pogmatwane zasady'' nikomu poza mną nie chciało się tego ogarniać ze znajomych :D, nadzieja jest w EH gdzie zasady są ponoć bardziej przejrzyste. Uwagę moją przyciągnął też Zombicide, zwłaszcza iż ukazał się 2 sezon. Nie jestem pewien ale są chyba bóle graczy o jakąś zasadę gdzie zamiast zombie gracz musi najpierw ostrzelać kogoś ze swojej drużyny by potem oberwał zombie gdy znajdują się na tej samej linii ostrzału? :D Czy 2 sezon coś poprawia lub wnosi coś nowego do zasad względem podstawki?
Ostatnio zmieniony 19 gru 2013, 16:46 przez Muldek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Najbardziej klimatyczne gry

Post autor: kwiatosz »

Jeśli trzech na czterech graczy lubi klimat zaszczucia, to w Doomie jest go pełno :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Muldek
Posty: 26
Rejestracja: 28 cze 2011, 01:00

Re: Najbardziej klimatyczne gry

Post autor: Muldek »

W M&M słyszałem o długim downtime'ie przy 4 :/ chciałbym grę gdzie jej mechanika by najlepiej oddawała ducha przygody, by wszystko było logiczne i najważniejsze - by dawało sporo fun'u :) losowość może być nawet bardzo duża jeśli ma ona sens. Dlatego jestem ciekawy produktów latającej żaby, mógłby ktoś wskazać który z ich tytułów byłby najlepszy?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Najbardziej klimatyczne gry

Post autor: kwiatosz »

Last Night i A Touch of Evil grałem. To drugie to taka padaka, że zęby mnie czwarty rok bolą. Last Night jest nieco lepsze, ale dalej prostackość mechaniki oraz zerowa decyzyjność grającego zombiakami zabija jakąkolwiek wczutę.

Dobry, odczuwalny klimat ma Robinson, Chaos w Starym Świecie. Kurczę, generalnie jeśli oczekujesz głównie przygody to może warto się erpegami zainteresować? Są indiasy, w których nawet mistrza gry nie ma, tylko wszyscy szyją przygodę.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Muldek
Posty: 26
Rejestracja: 28 cze 2011, 01:00

Re: Najbardziej klimatyczne gry

Post autor: Muldek »

Dzięki ;) przyjże się nieco bardziej temu robinsonowi :) W sumie mam kilka erpegów które się kurzą na półce(neuroshima, warhammer), kupione tylko dla fluffu nie grania :D może jednak warto się tym bardziej zainteresować xD sesje Rpg to dla mnie czarna magia, i nie wiem czy miałbym siły by to ogarnąć.
Awatar użytkownika
Muldek
Posty: 26
Rejestracja: 28 cze 2011, 01:00

Re: Najbardziej klimatyczne gry

Post autor: Muldek »

Myślę także nad mixem karcianki z Rpgiem :-) czyli Pathfinder, grał już ktoś? Warto kupić?
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Najbardziej klimatyczne gry

Post autor: schizofretka »

Przy sprawnych graczach wcale nie musi być downtime'u w M&M. No i z czystych przygodówek miałem z niej właśnie najwięcej funu.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
plokij
Posty: 46
Rejestracja: 14 lis 2010, 20:30

Re: Najbardziej klimatyczne gry

Post autor: plokij »

dziwne że nikt nie zaproponował Descenta: Wędrówki w mroku
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Najbardziej klimatyczne gry

Post autor: Curiosity »

Gears of War: Gra Planszowa.
Aczkolwiek pożądane jest, abyś znał konsolowy pierwowzór. Inaczej fun jest jednak mniejszy.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Najbardziej klimatyczne gry

Post autor: djedi gamer »

Jeśli Runewars Ci podpasowal to bierz Wojnę o pierścień. Na BGG thematic rank No 1.
Jeśli chcesz klimatu to zacznij od tego tytułu.
Ja na drugim miejscu pod tym względem stawiam na wspomnianą Posiadłość szaleństwa.
Awatar użytkownika
Muldek
Posty: 26
Rejestracja: 28 cze 2011, 01:00

Re: Najbardziej klimatyczne gry

Post autor: Muldek »

Planoszówka wybrana – fortune and glory :mrgreen:

Następne do kupienia będzie carnival zombie lub 3 sezon Zombicide jak wyjdzie :-)

Wszystkim wielkie dzięki za porady, wesołych świąt ;-)
Awatar użytkownika
alvaro
Posty: 59
Rejestracja: 07 sie 2012, 09:29
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Najbardziej klimatyczne gry

Post autor: alvaro »

ja bym Ci polecil Robinsona :)
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Najbardziej klimatyczne gry

Post autor: Brylantino »

plokij pisze:dziwne że nikt nie zaproponował Descenta: Wędrówki w mroku
Bo klimatu tam nie zaobserwowano...
Koperty
Posty: 88
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:25
Been thanked: 3 times

Re: Najbardziej klimatyczne gry

Post autor: Koperty »

Dla mnie najbardziej klimatyczne gry w jakie gralem duzo do tej pory to Automobile Wallacea klimat pionierow motoryzacji , generalnie zalezy co kto lubi zimna wojna jest dla mnie klimatyczna A distant plain o afganistanie klimat bliskiego wschodu i terroryzmu (zawsze lubie filmy ogladac jak sie dzieje watek na bliskim wschodzie) Scythe, high frontier
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Najbardziej klimatyczne gry

Post autor: misioooo »

Darkest Night :) Kooperacja, trzeba zawsze wspólnie kombinować (choć jak dla mnie to najlepiej gra się solo i prowadzi wszystkich 4 bohaterów). Z dodatkiem dającym karty Mystery - klimatu są gigatony i każda gra to niezłą opowieść.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Najbardziej klimatyczne gry

Post autor: Gromb »

misioooo pisze:Darkest Night :) Kooperacja, trzeba zawsze wspólnie kombinować (choć jak dla mnie to najlepiej gra się solo i prowadzi wszystkich 4 bohaterów). Z dodatkiem dającym karty Mystery - klimatu są gigatony i każda gra to niezłą opowieść.
+1 jak ty mnie misioooo rozumiesz.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Najbardziej klimatyczne gry

Post autor: Curiosity »

Litości, to jest topic sprzed 4 lat! W tym, czasie powstało sporo innych, aktualniejszych tematów, z bardziej aktualnymi grami.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ