Dungeon Twister 2: Prison vs. Dungeon Twister CG

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
PRUT
Posty: 8
Rejestracja: 13 gru 2013, 16:54

Dungeon Twister 2: Prison vs. Dungeon Twister CG

Post autor: PRUT »

Witam
Już od jakiegoś czasu targa mną chęć zakupienia którejś z dwóch tytułowych gier.
Czy ktoś ma/miał jakieś doświadczenia z tymi grami??
Jakieś podpowiedzi/sugestie którą zakupić??
Problem polega na tym że:
- DT 2:Prison ma figurki oraz "wariant solo" (super. świetnie, extra :D tak lubię)
- "karcianka" to mnogość postaci i cena, która przemawia na jej korzyść (super, świetnie, extra :D o to mi chodzi)
Co wybrać??
Pomóżcie.
Wszelakie konstruktywne opinie mile widziane ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon Twister 2: Prison vs. Dungeon Twister CG

Post autor: bart8111 »

Miałem pobieżne doświadczenie z Dungeon Twister 2: Prison, zagrałem w kilka scenariuszy wprowadzających i mi osobiście nie podszedł, na tyle, że nawet nie chciało mi się sprawdzać pełnej gry. Jest to w zasadzie czysta gra logiczna, takie szachy - dużo liczenia potencjalnych ruchów, na swoją kolejkę trzeba było długo czekać (i to mimo tego, że to były scenariusze wprowadzające, które są jakieś 4 razy mniejsze niż pełna gra). W instrukcji nawet było napisane, że gra bez ograniczenia czasowego może się dłużyć i dlatego sugerują 2 minutowy limit na turę. Ale po pierwsze żadna klepsydra z tego co pamiętam nie była dołączona, a po drugie przy pełnej grze to trochę wątpię żeby w 2 minuty dało się zrobić jakieś sensowne ruchy, bardziej by to chyba przypominało blitz z szachów.
Ostatecznie doszedłem do wniosku, że zamiast w tego Twistera wolę już sobie zagrać w jakiegoś abstrakta typu szachy czy go, gdzie klimatu jest mniej więcej tyle samo (czyt.: zero) a jest mniej przerostu formy nad treścią i ilość ruchów do przeliczenia jest jakoś bardziej do ogarnięcia. No ale może się jeszcze wypowie jakaś osoba, która grała w to więcej niż ja.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Dungeon Twister 2: Prison vs. Dungeon Twister CG

Post autor: schizofretka »

Nie grałem w CG, i po wstępnym napaleniu zrezygnowałem. Sytuacja na planszy w oryginale i tak nie jest łatwa do ogarnięcia rzutem oka, a w CG dokładanie kart w odpowiedniej orientacji by wskazać w którym rejonie karty lochu się ona znajduje to jakaś porażka.

Tak że polecam zdecydowanie Prison,z zastrzeżeniem, że to takie ultra taktyczne fantasy szachy. Wielki mózgotrzep i ciężko się zmieścić w 1.5h.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ODPOWIEDZ