Podcast - 2 pionki

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

Dziękuję i gratuluję;-)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Rafal_Kruczek »

Obawiam się że Trzewik nic nie zarobił na reklamie konkurencji. :twisted: Nie podał właściwego tytułu.
Polska nazwa to "Potwory w Tokio".
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: elprzybyllo »

Ja również muszę przyznać, że top pięć było inspirujące :-)
A co z odcinkiem poświątecznym (przednoworocznym)?
Będzie?
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Banan2 »

Ja mam tylko jedną prośbę: róbcie też wersje do ściągnięcia.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

Przecież jest do pobrania.

http://www.2pionki.pl/odcinek-16/
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Banan2 »

Merry pisze:Przecież jest do pobrania.

http://www.2pionki.pl/odcinek-16/
OK. Dzięki. Już ściągam :) Dwóch odcinków (13 i 14) nie było do pobrania i stąd moja prośba.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
artoro
Posty: 89
Rejestracja: 07 lis 2010, 11:59

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: artoro »

Podcastu końcoworocznego chyba nigdzie nie ma do pobrania i nie ma na Waszej stronie: Odcinek #17 :wink:
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

Oj. Nie ma, fakt. Jutro wrzuce.
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: elprzybyllo »

Już jest jutro i pojutrze nawet. A nawet później.
Ja już się naprawdę stęskniłem...
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Banan2 »

Jest kolejny odcinek - podsumowanie roku 2013. Poprosimy o wersję do pobrania.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: mig »

jak dla mnie to najsłabszy jak dotąd odcinek podcastu. Bardzo słabo technicznie (słuchałem na dość przeciętnym sprzęcie w samochodzie i poza Trzewikiem wszystkich pozostałych bardzo słabo było słychać - a Tycjanowi to chyba nie daliście mikrofonu w ogóle) i przeciętnie merytorycznie (przez godzinkę wymienianka co zostało wydane? - lipa...). Wyjątkowo zabrakło też tego co (dla mnie) było siłą podcastu, czyli soczystych rozmów między Merry i Trzewikiem. Sorry, ale imho koncepcja gości w podcaście całkowicie się nie sprawdziła - rozwaliła cały klimat... :/
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

Mamy jeden wspólny mikrofon, usadowiony w wazonie. Będzie soczyście za tydzień. Jak na dobre małżeństwo przystał, powód do soczystości znajdzie się zawsze ;-)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: rattkin »

mig pisze:Wyjątkowo zabrakło też tego co (dla mnie) było siłą podcastu, czyli soczystych rozmów między Merry i Trzewikiem.
Ja z kolei serdecznie bym sobie życzył, żeby tej soczystości już nie było nigdy, bo trąci niepotrzebnym infantylizmem, który mi przeszkadza. Naprawdę są lepsze miejsca w internecie, jak ktoś koniecznie takiego contentu potrzebuje. Od Merry i Trzewika natomiast oczekuję czegoś faktycznie związanego z grami planszowymi (skoro już oddaję im swoją godzinę czasu), ale nie z pozycji zwykłego ludzia, tylko osób które z grami żyją od dawna, jedna gry projektuje i wydaje, a druga sprzedaje, organizuje konwenty - to są unikalne pozycje, które można dobrze wykorzystać i mało kto jest w stanie do tego doskoczyć. Zamiast tego mamy to nieporzebne wiecznie mitygowanie się, nie mówienie o Portalu, nie mówienie o sklepie, bo może ktoś słucha itdeitepe - i w ten sposób zarzyna się najciekawszą, cechującą treść. Czemu, u licha, w podcaście mówi się kto co wydaje, chociaż to większość słuchających i tak wie wcześniej z internetu, a nie o tym np. jak wygląda projektowanie gier, jak wygląda wydawanie gier, jakie są tendencje sprzedażowe, jak zmieniają się gusta z czasem i ... uch, dziesiątki pewnie jeszcze dobrych tematów.

Szkoda.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Rafal_Kruczek »

Merry pisze:Mamy jeden wspólny mikrofon, usadowiony w wazonie.
Na hasło mikrofon w wazonie zawsze przypomina mi sie genialna scena z "ukrytym gestapowskim mikrofonem" z Allo Allo
Obrazek
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: kdsz »

rattkin pisze:Czemu, u licha, w podcaście mówi się kto co wydaje, chociaż to większość słuchających i tak wie wcześniej z internetu, a nie o tym np. jak wygląda projektowanie gier, jak wygląda wydawanie gier, jakie są tendencje sprzedażowe, jak zmieniają się gusta z czasem i ... uch, dziesiątki pewnie jeszcze dobrych tematów.
Ja lubię część dotyczącą nowości wydawniczych, bo ich na bieżąco nie śledzę w necie i często są to dla mnie nowe informacje. Odnośnie proponowanych przez Ciebie tematów - pełna zgoda. Myślę, że możesz je podrzucić do Merry lub Trzewika w ramach inspiracji. Wysłanie maila czy napisanie postu w tym temacie nic nie kosztuje.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Rafal_Kruczek »

rattkin pisze:
mig pisze:Wyjątkowo zabrakło też tego co (dla mnie) było siłą podcastu, czyli soczystych rozmów między Merry i Trzewikiem.
Ja z kolei serdecznie bym sobie życzył, żeby tej soczystości już nie było nigdy, bo trąci niepotrzebnym infantylizmem, który mi przeszkadza.
Ja tam nie mam nic przeciw przedstawianiu sytuacji w której prowadzacy podcast maja przeciwne zdania i je właściwie przedstawiają. Jestem natomiast przeciw "zabiajniu wewnetrznego dziecka" - jak ktoś jest twórcą gier (poza kilkoma bardzo specyficznymi gatunkami) musi mieć wyobraźnię i specyficzny sposób myślenia postrzegany czasami jako niepoważny. Z drugiej strony bycie rodzicem kilkorga dzieci i praca w edukacji pomaga radzić sobie z "infantylizmem" partnera ( a także po częsci własnym). :D
Naprawdę są lepsze miejsca w internecie, jak ktoś koniecznie takiego contentu potrzebuje. Od Merry i Trzewika natomiast oczekuję czegoś faktycznie związanego z grami planszowymi (skoro już oddaję im swoją godzinę czasu), ale nie z pozycji zwykłego ludzia, tylko osób które z grami żyją od dawna, jedna gry projektuje i wydaje, a druga sprzedaje, organizuje konwenty - to są unikalne pozycje, które można dobrze wykorzystać i mało kto jest w stanie do tego doskoczyć.
Polecam dokładne słuchanie 2 Pionków ponieważ te wszystkie elementy już są. Jeśli tego mało to jest sporo zagranicznych pozycji podejmujacych ten temat specyficznie - Boardgame University(wywiady w ciekawymi osobami), Ludology(analiza gier z naukowym podejściem), Plaid Hat Podcast(nagrywany przez osoby współpracujące z Plaid Hat Games) i WIELE innych.
Zamiast tego mamy to nieporzebne wiecznie mitygowanie się, nie mówienie o Portalu, nie mówienie o sklepie, bo może ktoś słucha itdeitepe - i w ten sposób zarzyna się najciekawszą, cechującą treść. Czemu, u licha, w podcaście mówi się kto co wydaje, chociaż to większość słuchających i tak wie wcześniej z internetu, a nie o tym np. jak wygląda projektowanie gier, jak wygląda wydawanie gier, jakie są tendencje sprzedażowe, jak zmieniają się gusta z czasem i ... uch, dziesiątki pewnie jeszcze dobrych tematów.
Ja traktuję 2 Pionki jako idealne źródło informacji o POLSKIM rynku - świeże plotki, systematycznie omawiane nowości. I tak w Polsce wychodzi 30 razy mniej gier niż w USA( lub całym świecie) więc wymienienie tych 100-200 tytułów rocznie(szacuję na podstawie listy gier nominowanych do gry Gra Roku) nie zajmuje tyle czasu(wychodzi od 5 10 tutułow na odcinek). A nawet jak wychodzi po polsku gra która już wyszła wcześniej w innym jezyku to taka informaja jest zapowiedzia " renesansu: gry i lepszej jej dostępności.
Oczywiście dopracowanie formuły podcastu i właściwy dobór proporcji musi trochę potrwać.
A jeśli chodzi o tematy "zawodowe" - no cóż nie każdy w niedziele w okolicach 22.00 chce się rozmawiać o pracy :) . I nie o wszystkim mozna powiedzieć. Podstawowa dyskrecja na temat klientów(sklep), kontrahentów, kontraktów i projektów (firma) jest wymagana.
Podejrzewam Trzewika już od paru miesięcy świerzbiło żeby się pochwalić ze będzie miał grę wydaną przez FGG. :)
Natomiast ogólne odcinki lub działy tematyczne są chyba dobrym pomysłem.
Rumburak
Posty: 96
Rejestracja: 12 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Rumburak »

rattkin pisze:
mig pisze:Wyjątkowo zabrakło też tego co (dla mnie) było siłą podcastu, czyli soczystych rozmów między Merry i Trzewikiem.
Ja z kolei serdecznie bym sobie życzył, żeby tej soczystości już nie było nigdy, bo trąci niepotrzebnym infantylizmem, który mi przeszkadza. Naprawdę są lepsze miejsca w internecie, jak ktoś koniecznie takiego contentu potrzebuje. Od Merry i Trzewika natomiast oczekuję czegoś faktycznie związanego z grami planszowymi (skoro już oddaję im swoją godzinę czasu), ale nie z pozycji zwykłego ludzia, tylko osób które z grami żyją od dawna, jedna gry projektuje i wydaje, a druga sprzedaje, organizuje konwenty - to są unikalne pozycje, które można dobrze wykorzystać i mało kto jest w stanie do tego doskoczyć. Zamiast tego mamy to nieporzebne wiecznie mitygowanie się, nie mówienie o Portalu, nie mówienie o sklepie, bo może ktoś słucha itdeitepe - i w ten sposób zarzyna się najciekawszą, cechującą treść. Czemu, u licha, w podcaście mówi się kto co wydaje, chociaż to większość słuchających i tak wie wcześniej z internetu, a nie o tym np. jak wygląda projektowanie gier, jak wygląda wydawanie gier, jakie są tendencje sprzedażowe, jak zmieniają się gusta z czasem i ... uch, dziesiątki pewnie jeszcze dobrych tematów.

Szkoda.


Jestem dokładnie tego samego zdania. Przesłuchałem kilka odcinków, ale na więcej już się nie zmuszę. Po prostu odrzuca mnie forma przekazu i po części jego treść. Niestety wspomniany infantylizm "razi w uszy", a przejawia się często dowcipami zrozumiałymi dla niewielu odbiorców, bo dotyczy sytuacji, w których słuchacz nie uczestniczył; komentarzami i wtrętami, które w zamyśle mają ubarwić audycję, jednak sprawiają, że staje się nudna; "soczystymi" (jak dla mnie nudnymi) uwagami itd.
Myślę, że słuchacz wcale nie oczekuje takiej treści od Ignacego Trzewika. Mnie interesuje to, na czym Ignacy zna się najlepiej, czyli właśnie - jak powiedział kolega - "jak wygląda projektowanie gier, jak wygląda wydawanie gier, jakie są tendencje sprzedażowe, jak zmieniają się gusta z czasem". Tu nie chodzi o żadne tajemnice handlowe, ujawnianie nazwisk kontrahentów, zresztą przecież nikt ich nie będzie ujawniał w audycji. Ludzie chętnie posłuchają czegoś, co będzie odróżniać podcast 2 Pionki od innych audycji. Banalizowanie treści spłyca audycję i odstrasza słuchaczy.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Curiosity »

Paradoksalnie, "infantylizm" podcastu Merry i Trzewika spowodował, że jest to jedyny podcast, jakiego w ogóle słucham (i nie mówię tylko o planszówkach, ale w ogóle). Nie twierdzę, że każdy odcinek odsłuchuję regularnie, ale raz na jakiś czas któryś włączę i dobrze się bawię (jak na mnie to i tak ogromny sukces). Zatem - tak trzymać! :P :D
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: kwiatosz »

rattkin pisze:Od Merry i Trzewika natomiast oczekuję czegoś faktycznie związanego z grami planszowymi (skoro już oddaję im swoją godzinę czasu),
Od pięciu minut wymyślam sposoby wytknięcia bezsensu Twojego rozumowania w tym przypadku. Mogę podejść od strony, że podcast chyba Cię nie absorbuje tak, że siedzisz i nic nie robisz przy okazji, albo od strony, że Trzewik i Merry oddają Ci na godzinny podcast pewnie ze 4h nagrywania, montowania etc, a do tego dochodzi czas konieczny do przygotowania się do nagrania - zebranie newsów etc. Sam możesz zbierać newsy, nikt Ci nie broni. Idę o zakład, że zajmie Ci to niewiele mniej czasu niż wysłuchanie części newsowej. Wena mi się tu nie kończy, ale wystarczy rozwodzenia się ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: rattkin »

Eee... chętnie bym podyskutował, ale online to i tak zamieni się w bicie piany, mało kto zrozumie o co chodzi, a reszta na mnie infantylnie naskoczy, jak roślinny kolega powyżej, że "atakuję" prosząc o jakość. Może innym razem. Moje uwagi Pionki dostały już po pierwszych podcastach, więc zrobiłem co mogłem :).

Tymczasem przerzucam się na świetny PH podcast (dzięki Rafal_Kruczek!), o którego istnieniu nie miałem pojęcia. Ludology i University sluchałem, ale mnie nie porwały. Pionkom dziękuję, ale zdecydowanie nie wpisuję się w "tardżet" (ech...).
Ostatnio zmieniony 09 sty 2014, 22:55 przez rattkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: kwiatosz »

Ja nie wytknąłem atakowania (nawet takiego słowa nie użyłem, nie wiem skąd cudzysłów), nawet niespecjalnie o sam podcast i chodzi - tylko o Twoje przyłożenie tutaj kategorii przeznaczania czasu jako zasobu w, moim zdaniem, zupełnie nietrafiony sposób. Samych uwag nie komentuję, bo to są Twoje odczucia i zupełnie nie widzę jakie miałbym podstawy do posiadania lepszej wiedzy od Ciebie nt Twoich odczuć.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: mig »

Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Yavi »

Skoro była ostatnio dyskusja o jakości i tego typu sprawach, to pozwolę sobie na jedną uwagę: telefon komórkowy strasznie przeszkadza. Co jakiś czas słychać buczenie. W przyszłości jeśli możecie przenieście go do drugiego pokoju, lub chociaż połóżcie trochę dalej od komputera.
Tymczasem wracam do słuchania ;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: mig »

Yavi pisze:telefon komórkowy strasznie przeszkadza. Co jakiś czas słychać buczenie. W przyszłości jeśli możecie przenieście go do drugiego pokoju, lub chociaż połóżcie trochę dalej od komputera.
+1
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

Jak nagrywaliśmy to komórka cicho siedziała. A potem okazało się, że jednak buczała. Cóż, uczymy się na błędach. Będzie lepiej;-)
ODPOWIEDZ