Peloponnes (Bernd Eisenstein)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Peloponnes

Post autor: Leser »

Motyla noga... ja jeszcze Goatów nie zdołałem kupić, a tu kolejne rozszerzenie... =/
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Peloponnes

Post autor: FortArt »

Ta gra jest świetna!
8 ruchów i po partii. Proste reguły. Katastrofy jak "w Roku Smoka", żywienie jak w wielu grach i punktacja za najsłabszy element jak w "Eufrat i Tygrys". Gra i z rywalami (bo licytacje) i przede wszystkim przeciw grze.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Peloponnes

Post autor: Vester »

FortArt pisze:Ta gra jest świetna!
8 ruchów i po partii. Proste reguły. Katastrofy jak "w Roku Smoka", żywienie jak w wielu grach i punktacja za najsłabszy element jak w "Eufrat i Tygrys". Gra i z rywalami (bo licytacje) i przede wszystkim przeciw grze.
Witaj w klubie smakoszy :)
Gra jest zacna, a wszystkie dodatki mają sens.
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Peloponnes

Post autor: jerrymagu »

Vester pisze:
FortArt pisze:Ta gra jest świetna!
8 ruchów i po partii. Proste reguły. Katastrofy jak "w Roku Smoka", żywienie jak w wielu grach i punktacja za najsłabszy element jak w "Eufrat i Tygrys". Gra i z rywalami (bo licytacje) i przede wszystkim przeciw grze.
Witaj w klubie smakoszy :)
Gra jest zacna, a wszystkie dodatki mają sens.
Ha.... Jak czasem duzo czasu potrzeba aby inni zasmakowali tego dania :wink:
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Peloponnes

Post autor: FortArt »

A bo skrywacie tę zacną grę w mroku niewiedzy, tylko dla wtajemniczonych. Żeby ktoś coś napisał, polecił w wątku "Co kupić"...
A tu nic.
Czwarta setka w rankingu BGG, anonimowy autor. No nie było szans.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Peloponnes

Post autor: Vester »

Czwarta setka to bardzo dobra setka. Dla smakoszy. Coś jak małże. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Peloponnes

Post autor: Cin »

Pierwsza partia z Sacrum Expansion... i chyba ostatnia. Dodatek zauważalnie wydłuża rozgrywkę, a mechanicznie wpływ na samą grę ma jakiś taki nijaki.

Przy okazji, pierwszy raz moja ocena na BGG spowodowała zmianę ogólnej średniej oceny o prawie 1,5 punktu :)
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Peloponnes

Post autor: evenstar »

Jak oceniacie regrywalność?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Peloponnes

Post autor: Leser »

evenstar pisze:Jak oceniacie regrywalność?

Bardzo wysoka, a mając na względzie, że dodatków do tej gry jest co niemiara, to nawet większa ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Peloponnes

Post autor: evenstar »

Czy można grać na raz z wszystkimi dodatkami :?:
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Peloponnes

Post autor: maciejo »

evenstar pisze:Czy można grać na raz z wszystkimi dodatkami :?:
Miałem tę grę kiedyś i grałem ze wszystkimi dodatkami jakie miałem o ile pamiętam.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Agistral
Posty: 5
Rejestracja: 06 lis 2019, 10:48
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Peloponnes

Post autor: Agistral »

Kiedyś slyszalam w podcascie "dobry zły ostatni" jak ostatni wspominał, że Peloponnes to dobry nie doceniany tytuł - uwierzyłam - sprawdziłam - miał rację.

Graliśmy z reguły w dwie albo trzy osoby ale ostatnie trzy weekendy było grane w pięć i... Okazało się, że to super gra... Szarpanki, podpuszczanie, eliminacja ostatniego żeby dobrał coś słabego, zemsta i to w krótkim czasie bez zbędnego czekania na kolejki.
Akurat potrzebowaliśmy czegoś dla odmiany od 7cś i miła niespodzianka, że jednak coś potrafi spełnić warunki aby nie było przestojów.

Az przykro, że nie ma Polskiego wydania. Chociaż nic nie wspominacie o tym tytule jak by parzył ogniem słabej gry. Co z wami?

Chcemy kupić duży dodatek - od czego zacząć? Box czy heroes i colonies?
Jak o box wiadomo wszystko bo to zbiór małych dodatków tak o drugim nie za bardzo - grał ktoś w heroes?
ODPOWIEDZ