(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
annajak
Posty: 100
Rejestracja: 03 sty 2014, 02:09

[Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: annajak »

Valarus pisze: W Chaos przyszło mi grać Nurglem i szło bardzo dobrze, ale cóż z tego, skoro Ania zrobiła nam prawdziwy pokaz, jak powinno się grać Rogatym Szczurem, wygrywając miażdżąco i bezapelacyjnie, prowadząc zarówno na kole jak i w punktach zwycięstwa. Gdzie była firma deratyzacyjna Khorn w tym czasie to ja nie wiem;) Mam nadzieję Aniu, że się podobało, bo chcę rewanżu! Szale za to anstępnym razem damy Khorna, to może będzie jej się wygodniej grało. No i ta synergia z kolorem włosów... :D

Chciałbym jeszcze przeprosić za moje tłumaczenie gry – to wszystko jest dla mnie tak oczywiste, że niestety kręci mi się terminologia:/

– TI –
Ustawiliśmy się na przyszły piątek. Godzina? 18?
Pewnie ze sie podobało :), bardziej niz ruskie koleje, gdzie moje suwaki jakos nie chcialy sie przesuwac, bo ani silniczka, ani doraznych punktow nie ogarnelam ;). Rewanz w Chaos bardzo chetnie :).
Jak sie okazało kluczem do sukcesu szczura było usytuowanie szczurzych norek z dala od wszystkich, a szczególnie od Khorna ;). Bycie ostatnim ma swoje plusy. Niby mało punktujace regiony, ale punktujace co rundę i pozwalające bezkarnie mnożyć szczury i na maxa wykorzystywać karty akcji.

Tłumaczenie było super, a moje narzekanie na terminologie wynikało glownie z lenistwa, bo przeciez co jest co i co robi jest ładnie rozpisane na "ściągach" dla graczy.

TI: może 19?

Ten czwartek: Dominacja Gatunków bardzo chętnie. W Le Havre tez mogę spróbować, ale chyba już macie komplet. No i liczę, ze Michal przyniesie Cywilizację skoro już ją odzyskał.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
Majek10
Posty: 782
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Majek10 »

annajak pisze:
Ten czwartek: Dominacja Gatunków bardzo chętnie. W Le Havre tez mogę spróbować, ale chyba już macie komplet. No i liczę, ze Michal przyniesie Cywilizację skoro już ją odzyskał.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jak dla mnie może być DS, TtA lub Nations.
Awatar użytkownika
Dr Bobaz
Posty: 437
Rejestracja: 10 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Dr Bobaz »

Ja też chętnie zagram we wszystkie wymienione wyżej tytuły. Przede wszystkim DS. Jak będziecie uczyć to zagralbym też w TtA.
Jako że le havre najlepsze jest na 3 osoby to jakby było chętnych na dwa stoły to też przyniosę swój egzemplarz bo też chętnie w to zAgram.

TI: może być 18, Ale na 19 jest mniejsze prawdopodobienstwo że się nie spóźnię ;). Mogę kogoś zabrać po drodze bo będę jechał autem (jak co to ew. Mogę trochę przekroczyć dozwoloną prędkość;p).
I co z jedzeniem? Będziemy coś jedli, nie?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Embrace Eternity!
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Też chętnie zagram w DS, szykuj się Hancza na tłumaczenie.
annajak pisze:Pewnie ze sie podobało :), bardziej niz ruskie koleje, gdzie moje suwaki jakos nie chcialy sie przesuwac, bo ani silniczka, ani doraznych punktow nie ogarnelam ;). Rewanz w Chaos bardzo chetnie :).
Good, good :twisted:
Dr Bobaz pisze:TI: może być 18, Ale na 19 jest mniejsze prawdopodobienstwo że się nie spóźnię ;). Mogę kogoś zabrać po drodze bo będę jechał autem (jak co to ew. Mogę trochę przekroczyć dozwoloną prędkość;p).
19 może być. No i jak już się tak odgrażasz tym transportem, to ja się chętnie zabiorę :mrgreen:
Awatar użytkownika
mitbol
Posty: 459
Rejestracja: 27 sty 2014, 12:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mitbol »

Jeśli byłaby okazja dołączyć się do powtórki z chaosu w starym świecie to ja bardzo chętnie. widziałem ostatnio jak graliście i podobało mi się :)
Awatar użytkownika
Dr Bobaz
Posty: 437
Rejestracja: 10 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Dr Bobaz »

No gra szczurem by ania była wręcz popisowa ;D.
To chyba mamy komplet na ds. ;D. Na 1830?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Embrace Eternity!
Awatar użytkownika
Majek10
Posty: 782
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Majek10 »

Dr Bobaz pisze:
To chyba mamy komplet na ds. ;D. Na 1830?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Nie da rady szybciej?
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

no glupio mi wystawiac do wiatru Punnego i Szale ale jesli bedzie ekipa na DS to ta gra jest dla mnie wyjatkowa

ekipe na le havra latwiej znalesc, w dowolnym terminie mozna, a na DS to przez 2 lata szukalem i teraz nagle jest z kim, nie moge odmowic taka okazja
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

hancza123 pisze: ekipe na le havra latwiej znalesc, w dowolnym terminie mozna, a na DS to przez 2 lata szukalem i teraz nagle jest z kim, nie moge odmowic taka okazja

Masz moje pozwolenie :twisted:
punny1900
Posty: 68
Rejestracja: 25 lut 2014, 18:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: punny1900 »

to przyjdę na 18 z kawałkiem i popatrzę - w warhammera pykałem ale figurkowego może mnie ten też wciągnie . A tak kogoś bym miał kto ze mną by zagrał no i cholerstwa nie trzeba malować chociaż. Jak przyniesiesz la havre to sobie obczaję bo prezent dla brata muszę kupić i w ramach podzięki nie naśle na ciebie Festusa 8)
gabione
Posty: 147
Rejestracja: 01 sie 2011, 12:51

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: gabione »

A my z Marcinem w Le Havre bardzo chętnie możemy zagrać, nie martw się, Szała:)
punny1900
Posty: 68
Rejestracja: 25 lut 2014, 18:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: punny1900 »

spokojnie ja w la havra bardzo chętnie zagram (jako że w niego nie grałem będę łatwym celem będę miał ze sobą jedną lub 2 osoby jeżeli to nie problem) natomiast warhammer zawsze jest dla mnie bardzo fajny, do dziś nie zapomnę pytania plastyczki czy chcę zostać malarzem bo tak ładnie maluję - odpowiedź z klasy nie on maluję armie chaosa w warhammera :x
lubiedak
Posty: 132
Rejestracja: 19 sie 2013, 22:20
Been thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: lubiedak »

Ja też chetny na Le Havre/Agricola/Chaos w Starym Świecie;-)
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

lubiedak pisze:Ja też chetny na Le Havre/Agricola/Chaos w Starym Świecie;-)
:D
punny1900
Posty: 68
Rejestracja: 25 lut 2014, 18:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: punny1900 »

to zmawiamy się na 18 z groszami na la havre? najpewniej bedę z brackim więc będzie komplet :D
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Jeśli nic nieprzewidzianego się nie wydarzy to powinienem być koło 18. Przygarniecie mnie do czegoś? ;)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

Ja będę dopiero koło 20, ale nie musicie czekać. :)
punny1900
Posty: 68
Rejestracja: 25 lut 2014, 18:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: punny1900 »

mnowaczy pisze:Jeśli nic nieprzewidzianego się nie wydarzy to powinienem być koło 18. Przygarniecie mnie do czegoś? ;)
Zobaczymy - zawsze możesz mnie przekupić :)
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

co ja się będę rozpisywał, Dominant Species to najlepsza gra, satysfakcja 10!

no może 9,8 bo przez Majka nie wygrałem a przez Bobaza nie było nawet srebra, uwzięli się na moje ssaki pajęczaki jakieś i inne komary

fajnie że mam z kim w DS! :D
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

obudziłem się z myślą że chyba graliśmy niezgodnie z zasadami, sprawdziłem instrukcję no i faktycznie. ja pierniczę no kolejny raz. to już jest wstyd :roll:

płytki punktowaliśmy według zasad z El Grande.. tak mi się coś wydawało że gra nieco dyskryminuje ssaki i że jest nieco niezbalansowana...

za dużo gier już poznałem, no nie ogarniam tej ilości informacji, sorry!
annajak
Posty: 100
Rejestracja: 03 sty 2014, 02:09

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: annajak »

hancza123 pisze:
płytki punktowaliśmy według zasad z El Grande..
To teraz tłumaczenie dla tych co w El Grande nie grali poproszę ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

remisy powinno się jednak roztrzygać na korzyść gatunku wyżej w łańcuchu pokarmowym, to w El Grande tak jest że remis to obaj punkty za drugie miejsce :oops:
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Markus »

Dr. Markus radzi: "wszyscy czytamy instrukcje do DS" :-)
Tak jeszcze zapytam: spadały wam z planszy znaczniki miesa, ziarna itp. Dzieki temu mamy male zamieszanie :-) w dominacji jakosciowej?
Niestety nadmiarposiadanych gier i instrukcji do zapamietania potrafi przytłoczyć


Wczorajsza partyjka w terra mystica była bardzo sympatyczna. Gra Wydaje sie byc dosyc szybka jak na swoj ciezar. Diagnoza: do dalszych rozgrywek.

Fajnie ze ostatnio królują na stolach ciezkie mizgozery
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

No tak, to ja też trochę punktów do tyłu byłem. Nie żeby to coś zmieniało, i tak byłbym ostatni, ale jak Ty możesz tyle grać w tę grę i wciąż nie wiedzieć? Wstyd Panie Hancza, wstyd:P

Jeżeli chodzi o ogólnie podsumowanie wieczoru - gier było mało ale za to bardzo treściwe, bo załapałem się na DS i Chaos. Dominant Species jest rzeczywiście bardzo, bardzo fajne. Worker placement połączony z area control, z mnóstwem możliwośc i myślenia. Ostatecznie obalam też mit, że gra jest jest super duper ciężka. Zasady są proste (chociaż różnica między dominacją w kosteczkach a dominacją w przystosowaniu jest dosyć pokrętna), myślania jest ogrom, ale o wiele większe paraliże miałem w Age of Steam, gdzie ciągle mi wisiało nad głową ryzyko bankructwa, jak się pomyle chociażby o jedną kosteczkę. Zdecydowanie zagram ponownie, tym razem bardziej świadomie :wink:

A potem był Chaos. Niestety końcówka odbyła się w wersji przyspieszonej, co jednak i tak nie zmieniłoby wyniku gry - Ania ma już na swoim koncie drugie z rzędu zwycięstwo, well done! Jeszcze się odgryzę :evil:

Smutną wiadomością dnia był rozpad ekipy na dzisiejszy wieczór z TI. Istnieje jeszcze jakaś mglista nadzieja, że się uda, no ale...
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

O Terra Mystica Marcus już napisał, teraz czekamy na opis historycznej partii Ygdrassila...Wolf?
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
ODPOWIEDZ