Gry z możliwością tworzenia kombosów :D

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 479
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 391 times
Been thanked: 330 times

Re: Gry z możliwością tworzenia kombosów :D

Post autor: cactusse »

sirkozi pisze:
cactusse pisze: Mage Knight - kiedyś wydawało mi się, że to są takie miłe taktyczne puzzle, aż do jednej finalnej bitwy z armią Volkare (do rozstawienia której aż brakło nam żetonów), gdzie kolega rzucił "to wy zajmijcie się tymi dwoma smokami, a ja biorę całą resztę..." ;-)
Na czym według Ciebie polegają komba w MK? Na szybko ciężko mi się doszukać tam takich możliwości.

@temat
Magic.
Jeżeli grasz tryb kooperacyjny na wyższym poziomie trudności lub z dodatkiem, to zaawansowane akcje, artefakty i jednostki zbierasz zwykle po kątem finalnej zadymy, czyli całą grę składasz takiego wielgachnego kombosa ;-) .
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Gry z możliwością tworzenia kombosów :D

Post autor: farmer »

Choć dołączę do ustyskiwaczy, iż temat faktycznie jest, powiedzmy, średni ;>,
dorzucę grę, której (w mojej opinii) główny zamysł opiera się właśnie na kombosach - co przejawia się również (ciekawym) sposobem punktowania.

51 Stan i dodatki

Dodatkowo, praktycznie każda gra karciana pozwala, mniej lub więcej, bawić się w komba.
Na pewno każda karcianka, jaką znam :).

W świetle świeżo odbytej partii, mini komba są ładnie zaimplementowane w zwykłym rodzinnym euro, jakim jest Bora Bora.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4131
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Gry z możliwością tworzenia kombosów :D

Post autor: tomb »

farmer pisze:Choć dołączę do ustyskiwaczy, iż temat faktycznie jest, powiedzmy, średni ;>,
dorzucę grę, której (w mojej opinii) główny zamysł opiera się właśnie na kombosach - co przejawia się również (ciekawym) sposobem punktowania.

51 Stan i dodatki
A że jest to mozolne budowanie, stąd tyle nieentuzjastycznych opinii o tej wybornej serii.

A temat słaby, bo jeszcze szerszy zakres problemu zakreślić można już chyba tylko tematem: "Czy znacie jakieś gry?"
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Gry z możliwością tworzenia kombosów :D

Post autor: farmer »

Hehe,
choć wydaje się, iż 51-szy ma sporą rzeszę fanów, ja faktycznie nie zdołałem się do niej przekonać. W sumie, nie wiedziałem dlaczego, ale ładnie to określiłeś: ta mozolność, bezwład... niby dużo można, ale jakos tego nie czułem ;>.
Tak czy inaczej, gra polega na budowaniu silniczka kombiącego ale nie daje to tyle frajdy, jak mogłoby się wydawać (rozstałem się z grą po, bodaj, 5-ciu partiach).

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gry z możliwością tworzenia kombosów :D

Post autor: bart8111 »

Innowacje, Dominion, Race for the Galaxy, Blue Moon, Na chwałę Rzymu, Seasons, GOSU i pewnie jeszcze kilka by się znalazło, jak widać z jakiegoś powodu głównie karcianki :)
Awatar użytkownika
Salgi
Posty: 184
Rejestracja: 17 lut 2009, 21:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gry z możliwością tworzenia kombosów :D

Post autor: Salgi »

Jak kombosy to tylko Mortal Kombat :D
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Gry z możliwością tworzenia kombosów :D

Post autor: sirkozi »

cactusse pisze:
sirkozi pisze:
cactusse pisze: Mage Knight - kiedyś wydawało mi się, że to są takie miłe taktyczne puzzle, aż do jednej finalnej bitwy z armią Volkare (do rozstawienia której aż brakło nam żetonów), gdzie kolega rzucił "to wy zajmijcie się tymi dwoma smokami, a ja biorę całą resztę..." ;-)
Na czym według Ciebie polegają komba w MK? Na szybko ciężko mi się doszukać tam takich możliwości.

@temat
Magic.
Jeżeli grasz tryb kooperacyjny na wyższym poziomie trudności lub z dodatkiem, to zaawansowane akcje, artefakty i jednostki zbierasz zwykle po kątem finalnej zadymy, czyli całą grę składasz takiego wielgachnego kombosa ;-) .
Ja bym tego kombem nie nazwał, bardziej brzmi to jak rozbudowa zasobów. Na tej zasadzie to i w Talizmanie masz kombo, bo expisz całą grę tylko po to, żeby sklepać wszystko na drodze do korony.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Gry z możliwością tworzenia kombosów :D

Post autor: gafik »

Bardzo fajny temat. A tym, którym się nie podoba - nie czytać i pisać zbędnych postów... :roll:

Do tematu: Trains i w zasadzie każdy deckbuilding.

jeszcze CO2
ttqsmastah
Posty: 35
Rejestracja: 07 wrz 2013, 10:04

Re: Gry z możliwością tworzenia kombosów :D

Post autor: ttqsmastah »

Tzolk'in - wszystko się o to opiera, odpowiednie wrzucenie workerów na koła a potem zebranie ich w odpowiedniej sekwencji, każde zdjęcie napędzające następne.

Seasons +1
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gry z możliwością tworzenia kombosów :D

Post autor: Karit »

ttqsmastah pisze:Tzolk'in - wszystko się o to opiera, odpowiednie wrzucenie workerów na koła a potem zebranie ich w odpowiedniej sekwencji, każde zdjęcie napędzające następne.
No nie, z tym to już nie mogę się zgodzić...

Słowo kombo występuje głównie w komputerowych nawalankach (typu Mortal Combat itp.) i oznacza "serię niezablokowanych przez przeciwnika uderzeń, wchodzących w skład jednej kombinacji" (wiki). Więc podciągając to pod planszówki, kombosy to seria zagrań (najczęściej dłuższych niż normalne) przed tura przeciwnika, dająca duży bonus/znacząco zmieniająca sytuacje na planszy. Nie uznałbym tego jako np. seria zdejmowania pionków z kola... Na tej zasadzie można by każdy workerplacment pod to podciągnąć, a nawet planszówkę...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2322
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 915 times

Re: Gry z możliwością tworzenia kombosów :D

Post autor: Galatolol »

Na tej zasadzie można by każdy workerplacment pod to podciągnąć, a nawet planszówkę...
Dlatego ten temat w tak ogólnej formie nie ma większego sensu.
A kombo w planszówkach to chyba po prostu jakakolwiek współpraca dwóch lub więcej kart czy innych elementów dająca nam korzyść.
ODPOWIEDZ