Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Co prawda na forum obowiązuje słuszny zakaz używania brzydkich wyrazów, ale jest okazja, więc sobie spuszczę ciśnienie.

Wiadomość jest naprawdę mocno rozczarowująca. Taka polityka rozwiązuje moje jakiekolwiek dylematy w sprawie ewentualnej wersji polskiej nadchodzącego Doomtown.

Leczę się z pedantyzmu i już wiele rzeczy mi w grach nie przeszkadza, ale mieszanie wersji językowych ma jeden problem - słowa kluczowe. Gram z córką i gdy zaczynaliśmy, młoda była w wieku, gdy angielski jeszcze odpadał, teraz zaś pojawi się kłopot z odwoływaniem się jednego terminu do dwóch jego wersji. Może będzie ok, może nie. Pewnie kwestia wprawy, ale zastanawiam się, czy odebrać ze sklepu nieopłacony "Głos Isengardu" - bo cykl Ring Maker nie wyjdzie i talie spotkań trzeba będzie mieszać.

Rozumiem kwestie finansowe, ale Galakta pozostawia po sobie w mojej pamięci nieciekawe wspomnienia. Są wystarczająco regularni, a do dziś można było polegać na ciągłości oferty. Niestety współpraca z klientem jest mizerna:
- czy mogą poprawić karty źle przetłumaczone i wrzucić w wersji do wydruku na stronie? - nie mogą;
- czy mogą określić prawdopodobieństwo dodruku? - nie mogą;
- dlaczego ominęli najnowsze FAQ (któreś tam z kolei)? - brak odpowiedzi;
- czy mają w planach wszystkie dodatki w dnż (czy w ogóle, a nie na kiedy)? - brak odpowiedzi.

PS Najchętniej wymieniłbym wersję PL na EN. Bo na kupno nowej nie ma szans, za duża dopłata.
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: 7koliberek9 »

Ciekawe czy dodatki nie mogłyby być wydawane w systemie druku na żądanie :? Tak bardzo mi szkoda :( Uwielbiam WP i myślałam że zbiorę piękną kolekcję przygód w Śródziemiu a tu du...

Nie przeszkadza mi mieszanie wersji językowych ale tłumaczenie setek kart to bariera nie do przebicia :!:
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Don Simon »

No, ale jak ktos kupil gre bo byla po polsku (bo angielski za trudny), to jak by jej w ogole nie bylo to chyba by mial gorzej?

Ergo - lepiej, ze wydali chociaz czesc po polsku, bo tej zabawy, ktora mieliscie (i ktora miec mozecie ciagle) Wam nikt nie odbierze.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: mig »

Don Simon pisze:No, ale jak ktos kupil gre bo byla po polsku (bo angielski za trudny), to jak by jej w ogole nie bylo to chyba by mial gorzej?

Ergo - lepiej, ze wydali chociaz czesc po polsku, bo tej zabawy, ktora mieliscie (i ktora miec mozecie ciagle) Wam nikt nie odbierze.
+1
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: AkitaInu »

Don Simon pisze:No, ale jak ktos kupil gre bo byla po polsku (bo angielski za trudny), to jak by jej w ogole nie bylo to chyba by mial gorzej?

Ergo - lepiej, ze wydali chociaz czesc po polsku, bo tej zabawy, ktora mieliscie (i ktora miec mozecie ciagle) Wam nikt nie odbierze.
+10 :)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Don Simon pisze:No, ale jak ktos kupil gre bo byla po polsku (bo angielski za trudny), to jak by jej w ogole nie bylo to chyba by mial gorzej?

Ergo - lepiej, ze wydali chociaz czesc po polsku, bo tej zabawy, ktora mieliscie (i ktora miec mozecie ciagle) Wam nikt nie odbierze.
Niby tak, ale byli tacy, co grę i tak by kupili, ale chcieli sobie ułatwić. Dramatu nie ma, ale rozczarowanie jest.
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: godpuppet »

Ja tam problemów z językiem nie mam - także obcym - a wolę wersję polską, bo wcześniej będę mógł zagrać z dzieciakami. To nie Stone Age, gdzie wsio rawno w jakim jest języku (sam mam niemiecki SA, a w tym języku gier nie toleruję), tekstu jest dużo i ma kluczowe znaczenie.

Kiepska sprawa, bo Caleb Grace się moim zdaniem świetnie nadaje na prowadzącego serię LOTR - bardzo mi się podobają jego pomysły, podejście i kierunek w którym gra zmierza. A tu klops...

Może chociaż Galakta wyda do końca dodatki z cyklu Saga? Ukazują się co pół roku, odtwarzają książkę (lub film, co kto tam woli), chętni by się na pewno znaleźli, zwłaszcza, że są już Czarni Jeźdźcy.

Ot takie mam jedno jedyne marzenie... No może jedno z dwóch, bo jeszcze piosenkę pana Koracza o zdrowiu bardzo bym chciał usłyszeć!
All work and no play makes Jack a dull boy!
Zwieżak
Posty: 91
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:44

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zwieżak »

godpuppet pisze:Ja tam problemów z językiem nie mam - także obcym - a wolę wersję polską, bo wcześniej będę mógł zagrać z dzieciakami. To nie Stone Age, gdzie wsio rawno w jakim jest języku (sam mam niemiecki SA, a w tym języku gier nie toleruję), tekstu jest dużo i ma kluczowe znaczenie.

Kiepska sprawa, bo Caleb Grace się moim zdaniem świetnie nadaje na prowadzącego serię LOTR - bardzo mi się podobają jego pomysły, podejście i kierunek w którym gra zmierza. A tu klops...

Może chociaż Galakta wyda do końca dodatki z cyklu Saga? Ukazują się co pół roku, odtwarzają książkę (lub film, co kto tam woli), chętni by się na pewno znaleźli, zwłaszcza, że są już Czarni Jeźdźcy.

Ot takie mam jedno jedyne marzenie... No może jedno z dwóch, bo jeszcze piosenkę pana Koracza o zdrowiu bardzo bym chciał usłyszeć!

Wyjąłeś mi to wszystko z ust. +100
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Andy »

godpuppet pisze:Może chociaż Galakta wyda do końca dodatki z cyklu Saga?
Nie wyda, wyraźnie to napisali. Wchodzi w grę tylko druk na żądanie.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: godpuppet »

Andy pisze:Nie wyda, wyraźnie to napisali. Wchodzi w grę tylko druk na żądanie.
no to ja żądam druku reszty Sagi! :)

a serio już, będę ich bombardował mailami w tej kwestii, bo ta propozycja wydaje mi się dość rozsądna - aczkolwiek nie znam wyników sprzedaży "Czarnych Jeźdźców" i analiz sprzedażowych, a one będą decydujące a nie zdanie fanów czy nasze propozycje ;)
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

Ja też domagam się dokończenia Sagi w wersji PL, nawet gdybym miał oddać za to swą pięknie wyciosaną nogę drewnianą ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Desaix1800 »

Szkoda że gracze A:N nie mają tyle szczęścia. ...koniec i już tu przynajmniej jakaś szansa

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pan_satyros »

Desaix1800 pisze:Szkoda że gracze A:N nie mają tyle szczęścia. ...koniec i już tu przynajmniej jakaś szansa

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka
Jaka szansa? Przecież Galakta w obu przypadkach wyraziła się jasno.
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: godpuppet »

no właśnie, to tylko nasze pobożne życzenia... :)

czekam na odpowiedź Galakty, ale nogami nie przebieram z niecierpliwością...
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Andy »

Odpowiedź padła jeszcze przed zadaniem pytań. Nie ma na co czekać.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: jules »

Czyżby SW LCG bylo najlepiej sprzedajacym sie LCG po polsku czy tez czekamy na "dobre wieści"?
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pan_satyros »

jules pisze:Czyżby SW LCG bylo najlepiej sprzedajacym sie LCG po polsku czy tez czekamy na "dobre wieści"?
Najpewniej ostatni cykl jest już spolszczony i gotowy do druku. Wydawca nie powie, że po jego zakończeniu zamyka linię.
Obstawiam, że Galakta wyda taki komunikat dopiero gdy jakaś część nakładu się sprzeda.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Andy »

Być może umowa z FFG obejmuje wydanie dwóch pełnych cykli dodatków?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: TTR_1983 »

Ciekawy jestem czy gdyby znalazło się jakieś polskie wydawnictwo, które chciałoby kontynuować wydawanie AN i WP po polsku to byłaby taka opcja? Raczej wątpię, bo musiałoby się to pewnie wiązać z przejęciem praw do całej serii.
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: 7koliberek9 »

Don Simon pisze:No, ale jak ktos kupil gre bo byla po polsku (bo angielski za trudny), to jak by jej w ogole nie bylo to chyba by mial gorzej?

Ergo - lepiej, ze wydali chociaz czesc po polsku, bo tej zabawy, ktora mieliscie (i ktora miec mozecie ciagle) Wam nikt nie odbierze.
To prawda, nikt mi tego nie odbierze. Jednocześnie czuję się tak jakbym dostała pierwszy tom WP po polsku, przeczytała, napaliła się na kolejne a tu klops - następne tylko po angielsku. Jak się już w coś wejdzie to chciałoby się to dokończyć tym bardziej że klimat gry i przygody są świetne. Wielki niedosyt i rozczarowanie :(
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gaseki »

7koliberek9 pisze:Jednocześnie czuję się tak jakbym dostała pierwszy tom WP po polsku, przeczytała, napaliła się na kolejne a tu klops - następne tylko po angielsku. Jak się już w coś wejdzie to chciałoby się to dokończyć tym bardziej że klimat gry i przygody są świetne. Wielki niedosyt i rozczarowanie :(
To pogadaj z ludźmi, którzy się na książki warhammerowe (chyba 40K) napalili ;) W oryginale wyszło 28 książek, u nas 5, i z tego co wiem, to już reszta nie wyjdzie.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Odp: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Olgierdd »

gaseki pisze:
7koliberek9 pisze:Jednocześnie czuję się tak jakbym dostała pierwszy tom WP po polsku, przeczytała, napaliła się na kolejne a tu klops - następne tylko po angielsku. Jak się już w coś wejdzie to chciałoby się to dokończyć tym bardziej że klimat gry i przygody są świetne. Wielki niedosyt i rozczarowanie :(
To pogadaj z ludźmi, którzy się na książki warhammerowe (chyba 40K) napalili ;) W oryginale wyszło 28 książek, u nas 5, i z tego co wiem, to już reszta nie wyjdzie.
Prawda :( tylko liczby są inne: polskich książek jest ok. 15 (z czego tylko 3 w pełnej serii), angielskich ponad setka.

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gaseki »

Oj, się zakręciłem i niedopowiedziałem. Chodziło mi o głośną sprawę Herezji Horusa.
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gregvip »

gaseki pisze:Oj, się zakręciłem i niedopowiedziałem. Chodziło mi o głośną sprawę Herezji Horusa.
Teraz to wydaje Fabryka Słów więc może pozostałe się ukażą
Born to play
Moja kolekcja
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pattom »

gregvip pisze:
gaseki pisze:Oj, się zakręciłem i niedopowiedziałem. Chodziło mi o głośną sprawę Herezji Horusa.
Teraz to wydaje Fabryka Słów więc może pozostałe się ukażą
http://fabrykaslow.com.pl/aktualnosci/z ... imperatora
ODPOWIEDZ