Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: vojtas »

anorak pisze:Jęczybuły! Czas z tym kończyć ;)
Chcesz posłać malkontentów do ziemi?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: tomb »

W kwestii alternatywy w postaci druku na żądanie - na forum Galakty wydawnictwo twierdzi, że ten pomysł nie został zaakceptowany przez FFG (przynajmniej w przypadku WP LCG). Zresztą - to już moje zdanie - nawet gdyby była taka szansa, czy cena pudełka* nie wzrosłaby zbyt drastycznie?

W kwestii odgrywania się na wydawnictwie - mimo moich zastrzeżeń do Galakty, nie zamierzam wymierzać moim lichym portfelem policzka temu, czy innemu wydawcy, bo okoliczności jako takie rozumiem, lecz zabieram się z moimi pieniędzmi na dział anglojęzyczny. Zwłaszcza w przypadku produktów wielododatkowych. Jeśli ktoś chce to nazwać zemstą (lub fochem), to jest on skierowany również w naszą - graczy - stronę. Ja się do utopijnych projektów nie chcę już dokładać.


*DnŻ ponoć uniemożliwia opakowania kart w zwykłe kartoniki, jest możliwość stosowania tylko tych z tworzywa sztucznego.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: pan_satyros »

TomB pisze:\

*DnŻ ponoć uniemożliwia opakowania kart w zwykłe kartoniki, jest możliwość stosowania tylko tych z tworzywa sztucznego.
Nie wspominając o znaczącej różnicy w jakości DNŻ i odcieniu kart.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rastula »

dla zachowania proporcji przypominam, że mówimy o zawrotnej liczbie max 200 "pokrzywdzonych" kolekcjonerów - tak więc ten strzał w stopę Galakty raczej jej nie zabije :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Trolliszcze »

rastula pisze:dla zachowania proporcji przypominam, że mówimy o zawrotnej liczbie max 200 "pokrzywdzonych" kolekcjonerów - tak więc ten strzał w stopę Galakty raczej jej nie zabije :)
Ja nie gram w Netrunnera, a WH 40000 po polsku nie kupię (jeśli wyjdzie). Wpadki wizerunkowe nie ograniczają się wyłącznie do osób bezpośrednio pokrzywdzonych - inni potencjalni klienci, dotąd jeszcze niepokrzywdzeni, po prostu zapobiegliwie nie skorzystają z oferty firmy. A takich strat nie da się w żaden sposób policzyć.

I żeby nie było, że jestem hejterem. Nic nie mam do Galakty, po prostu nie chciałbym mieć kart w dwóch językach.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hsiale »

rastula pisze:dla zachowania proporcji przypominam, że mówimy o zawrotnej liczbie max 200 "pokrzywdzonych" kolekcjonerów - tak więc ten strzał w stopę Galakty raczej jej nie zabije :)
Że nie zabije, to wiadomo. Istnieje tylko jedna rzecz zdolna zabić Galaktę: utrata licencji na Osadników z Catanu. Wcale się nie zdziwię jeśli poza tą jedną pozycją reszta ich (polskojęzycznej) oferty przynosi straty lub w najlepszym wypadku symboliczne zyski. Nie rozumiem tylko, po co pchają się w tyle innych projektów - dla zysku na pewno nie, z pasji chyba też nie (bo wtedy angażowaliby się w promocję tych niszowych tytułów), może dla hazardu ;) tzn. a nuż chwyci jak Inwazja (choć nie wiem, jakie zyski generowała Inwazja, pewnie w porównaniu z Catanem nic istotnego).
Awatar użytkownika
strategos Formion
Posty: 191
Rejestracja: 17 lip 2004, 01:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Android: Netrunner

Post autor: strategos Formion »

rastula pisze:dla zachowania proporcji przypominam, że mówimy o zawrotnej liczbie max 200 "pokrzywdzonych" kolekcjonerów - tak więc ten strzał w stopę Galakty raczej jej nie zabije :)
Dla zachowania proporcji dodam ,że niektórzy z nich maja spore kolekcje gier liczone w setkach egzemplarzy ...
"O wojnie" :
"... aby uczynić z niej grę , jednego już teraz tylko potrzeba czynnika , którego wojnie z pewnością nie brak : czynnikiem tym jest przypadek "

Carl von Clausewitz
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Desaix1800 »

Ogólnie Galakta nie jest tak mnogo-nakładowa jak nam się wydaje i stąd zawód wielu w tym i mój bo wszystkim się wydawało że nakład A:N to przynajmniej wielkie tysiace, przeżyję dwu językowe karty, ale czuję się jak 15 lat temu gdy firmy "krzak" wydawały LOTRA CCG, to trochę jak by spolszczyć połowę dialogów w grze komputerowej, Niektórzy mówią że my "gorsi" kupujący wersję pl powiniśmy się cieszyć choć trochę w pl wyszło ale to jak z filmowym "Wiedźminem", powstał ze zmienionym scenariuszem, przemontowany miesiąc przed premierą, z nieopłaconą firmą od efektów specjalnych, , nooo ale powinniśmy się cieszyć , że w ogóle powstał, bo Żebrowski był spoko i Muzyka Ciechowskiego....ale mimo wszystko pozostał tylko nie smak...
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2014, 21:51 przez Desaix1800, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rastula »

error
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2014, 21:38 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rastula »

Trolliszcze pisze:
rastula pisze:dla zachowania proporcji przypominam, że mówimy o zawrotnej liczbie max 200 "pokrzywdzonych" kolekcjonerów - tak więc ten strzał w stopę Galakty raczej jej nie zabije :)
Ja nie gram w Netrunnera, a WH 40000 po polsku nie kupię (jeśli wyjdzie). Wpadki wizerunkowe nie ograniczają się wyłącznie do osób bezpośrednio pokrzywdzonych - inni potencjalni klienci, dotąd jeszcze niepokrzywdzeni, po prostu zapobiegliwie nie skorzystają z oferty firmy. A takich strat nie da się w żaden sposób policzyć.

I żeby nie było, że jestem hejterem. Nic nie mam do Galakty, po prostu nie chciałbym mieć kart w dwóch językach.
no to kupisz po angielsku - pieniądze koniec, końców trafią i tak do tej samej kieszenie - a po drodze mniej ludzi się narobi ( albo zarobi patrząc na to z drugiej strony)... większość ludzi kupi sobie podstawkę PL i nigdy nie zainteresuje się nawet dodatkami ... na forum powstanie kolejny watek pełen oburzenia :) - cykl jak pory roku :)...
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: tomb »

rastula pisze:dla zachowania proporcji przypominam, że mówimy o zawrotnej liczbie max 200 "pokrzywdzonych" kolekcjonerów - tak więc ten strzał w stopę Galakty raczej jej nie zabije :)
A ilu z tych "pokrzywdzonych", jak piszesz, chce zabić Galaktę? Może zacznę pisać, że Galaktę chcą zabić setki/tysiące graczy, którzy nic od nich nie kupują? A może od razu o milionach Polaków?
Ok, jest nas mało - jakoś wydanej kwoty i rozczarowania to nie umniejsza. Ani problemu, czy grać w dwujęzyczną wersję rozwiązać też nie pomaga. Poradź coś, a nie tylko krytyka i krytyka...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rastula »

TomB pisze:
rastula pisze:dla zachowania proporcji przypominam, że mówimy o zawrotnej liczbie max 200 "pokrzywdzonych" kolekcjonerów - tak więc ten strzał w stopę Galakty raczej jej nie zabije :)
A ilu z tych "pokrzywdzonych", jak piszesz, chce zabić Galaktę. Może zacznę pisać, że Galaktę chcą zabić setki/tysiące graczy, którzy nic od nich nie kupują? A może od razy o milionach Polaków?
Ok, jest nas mało - jakoś wydanej kwoty, rozczarowania nie umniejsza, ani problemu, czy grać w dwujęzyczną wersję rozwiązać też nie pomaga. Poradź coś, a nie tylko krytyka i krytyka...

odnoszę się do cytatu o "strzale w kolano" - zresztą jeśli śledzicie wątki na tym forum to co chwilę wybuchają takowe "wyrazy oburzenia" - przoduje tutaj Portal ( a właściwie jego "miłośnicy"). i co? i nadal wydaje gry (i to całkiem niezłe)...

i proszę nie odwracać ogonem, że to ja krytykuję bo to śmieszne...

rozwiązanie problemu? są 3 - grać mieszanymi , albo sprzedać pl i kupić ang... albo konsekwentnie się "obrazić" i grać w coś innego... ja na szczęście mam jeszcze kilka gier do pogrania mimo tej epokowej decyzji Galakty :)
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Problemy pierwszego świata...

Obrazek
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rastula »

Brylantino pisze:Problemy pierwszego świata...

jesteś brutalny w swej szczerości - ale pomyślałem o tym samym :)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

rastula pisze:dla zachowania proporcji przypominam, że mówimy o zawrotnej liczbie max 200 "pokrzywdzonych" kolekcjonerów - tak więc ten strzał w stopę Galakty raczej jej nie zabije :)
Twoja troska o Galaktę dorównuje jak widać pogardzie dla skrzywdzonych graczy. To po prostu cecha Twojej osobowości, czy jakiś osobisty interes?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: TTR_1983 »

Wystarczy już tych żali. Decyzji i tak nie zmienią. Każdy, kto ma wersję PL zrobi jak zechce. Jedni sprzedadzą PL, inni dokupią ENG. Jeszcze inni będą grali tym co mają. Będą inne fajne gry LCG. Na Netrunnerze się świat nie kończy.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

mulek18 pisze:Będą inne fajne gry LCG.
W wersji PL? Masz zamiar kupować? :D
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
strategos Formion
Posty: 191
Rejestracja: 17 lip 2004, 01:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Android: Netrunner

Post autor: strategos Formion »

mulek18 pisze:Wystarczy już tych żali.
Bo co zrobisz tym co krytykują ? :lol:
"O wojnie" :
"... aby uczynić z niej grę , jednego już teraz tylko potrzeba czynnika , którego wojnie z pewnością nie brak : czynnikiem tym jest przypadek "

Carl von Clausewitz
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Trolliszcze »

rastula pisze:no to kupisz po angielsku - pieniądze koniec, końców trafią i tak do tej samej kieszenie - a po drodze mniej ludzi się narobi ( albo zarobi patrząc na to z drugiej strony)... większość ludzi kupi sobie podstawkę PL i nigdy nie zainteresuje się nawet dodatkami ... na forum powstanie kolejny watek pełen oburzenia :) - cykl jak pory roku :)...
Jeśli jest tak jak mówisz, to czemu nie dymać ludzi otwarcie? Całkiem serio pytam.
W końcu "większość ludzi i tak kupi samą podstawkę".
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: vojtas »

strategos Formion pisze:
mulek18 pisze:Wystarczy już tych żali.
Bo co zrobisz tym co krytykują ? :lol:
Jak to co? Do piachu. ;) A poważnie - wiele krytycznych głosów w tym wątku było wyważonych i popartych merytorycznymi argumentami, często również osobistym doświadczeniem - jeśli ktoś z Galakty to przeczytał i wyciągnie z tego wnioski, to znaczy, że było warto. Bo tu nie chodzi o to, by nie wydawać gier po polsku czy też wydawać po polsku bez względu na bilans. Chodzi o to, by szybko poprawić to, co faktycznie można w miarę szybko. Mówię oczywiście o promocji produktów i komunikacji ze społecznością.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: RUNner »

rastula pisze:dla zachowania proporcji przypominam, że mówimy o zawrotnej liczbie max 200 "pokrzywdzonych" kolekcjonerów - tak więc ten strzał w stopę Galakty raczej jej nie zabije :)
A znasz takie prawo marketingowe które mówi że "jeden niezadowolony klient to dwudziestu utraconych potencjalnych klientów"? Rozumiem że w polskiej rzeczywistości to błahostka?

Nie mam pretensji do Galakty o wycofanie się z wersji polskiej. Na temat praw biznesu napisano tutaj wystarczająco dużo. Mnie zdenerwowało niedokończenie sagi oraz najnowszego cyklu. Nie trzeba było tego w ogóle wydawać, albo uczciwie zaznaczyć że może być problem z dalszym ciągiem przygód. Być może gracze by się wtedy zmobilizowali? Ja sam nie kupiłem sagi bo chciałem nabyć całość.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: kwiatosz »

RUNner pisze:
rastula pisze:dla zachowania proporcji przypominam, że mówimy o zawrotnej liczbie max 200 "pokrzywdzonych" kolekcjonerów - tak więc ten strzał w stopę Galakty raczej jej nie zabije :)
A znasz takie prawo marketingowe które mówi że "jeden niezadowolony klient to dwudziestu utraconych potencjalnych klientów"? Rozumiem że w polskiej rzeczywistości to błahostka?
Mam wrażenie, że to jednak odnosi się do nieco bardziej konkurencyjnej działalności - a tymczasem jeżeli ktoś chce kupić spolszczoną grę FFG to niespecjalnie ma wybór oprócz Galakty.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Odi »

Nie jest to wyłącznie kwestia 200 osób posiadających dodatki.
Do tego dochodzą ci, którzy mają podstawkę i planowali w przyszłości kupić jakiś konkretny cykl, albo np 'iść w same duże'.

Gracze posiadający angielską wersję również nie mają się z czego cieszyć, albowiem likwidacja polskiej wersji językowej oznacza prawdopodobnie zmniejszenie całej sceny netrunnerowej i ograniczenie dopływu nowych osób.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Trolliszcze »

Nie ma chyba o czym gadać, rastula jest z opcji "ale przecież wszystko jest w porządku" i przekonać się nie da. Swoją drogą, jako przedsiębiorca z pewnością życzyłbym sobie wielu takich klientów jak on. Bo nie widzę przeszkód, żeby z premedytacją nastawić się wyłącznie na czysty zysk, na zasadzie: robimy nowe LCG po polsku, bo chwilowo jest hype, to się sprzeda, a jak tylko spadnie sprzedaż dodatków, zamykamy linię. A on by mi jeszcze dziękował za szeroki wachlarz produktów i bronił mnie przed "hejterami".

Jedna rzecz "hejtować", inna konstruktywnie krytykować. Sorry rastula, ale nie rozróżniasz tych dwóch rzeczy. Widać wiosna, słonko, kwitnące kwiatki i ćwierkające ptaszki za mocno uderzyły Ci do głowy. Clou problemu nie jest to, że Galakta zrezygnowała z nierentownego produktu - tego akurat nikt nie krytykuje. Po prostu niektórzy uważają, że BYĆ MOŻE dało się to zrobić lepiej, żeby tych strat nie było. Ale jak tego nie kumasz, to wciągaj sobie dalej zapach kwiatków. Ach, ta wiosna!
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: bubu »

syd3r pisze: Popatrz sobie na swoje karty po polsku, potem popatrz na karty po angielsku i sam oceń czy jest dla ciebie nadzieja:
http://www.cardgamedb.com/index.php/net ... -spoilers/
Pomysł dobry- dzięki. Ale raczej popatrzę na karty, których nie znam- te znane to przecież "jasne, że bym sobie przetłumaczył, to takie proste"
ODPOWIEDZ