Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Jutro podamy stosowny komunikat.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: schizofretka »

mat_eyo pisze:TAK TAK TAK! Chwała wspierającemu, może po prostu znaleziony został sponsor/wydawca? Przydałby się jakiś komentarz od autorów.
Na nowym progu jest przecież napisane 'pakiet dystrybucyjny'.


Sent from my iPad42 using Tapatalk and a tardis
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: BartP »

Wesprzyj kwotą 28 932 PLN lub więcej
0 wspierających / Nagroda limitowana, zostało: -1
Śmieszne liczby.
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Drakkainen »

RedImp pisze:Jutro podamy stosowny komunikat.
A nie lepiej było jutro zrobić tę akcję i od razu z komunikatem? Zostawiacie pole dla nieprzyjemnych przypuszczeń. Poczekam, tak jak reszta wspierających, ale czułbym się lepiej jakbym wiedział co jest grane za po części moje środki.
Kiran
Posty: 65
Rejestracja: 22 lis 2013, 08:04

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Kiran »

Będę grała :!: :!: :!:
BartP pisze:Cytuj:Wesprzyj kwotą 28 932 PLN lub więcej 0 wspierających / Nagroda limitowana, zostało: -1Śmieszne liczby.
Tak i jeszcze może niech sobie oprócz tych 10% odliczą podatek dochodowy. Brawo za myślenie.
Na FB wspieram.to jest komunikat o poniższej treści:

Pan Lodowego Ogrodu - 100%. Dwie ważne wiadomości

1. Za kwotę blisko 30 tyś zakupiony został pakiet dystrybucyjny KRUCZY CIEŃ (kupna dokonał sklep z grami planszowymi - więcej info już jutro w notce prasowej)

2. Edycja Pana Lodowego Ogrodu na wspieram.to uzyskuje status KOLEKCJONERSKI

Zachęcamy wszystkich, którzy się wahali do zakupu swojej edycji PLO, macie na to jeszcze 12 dni - wydanie gry jest już pewne.
Awatar użytkownika
Kurak
Posty: 91
Rejestracja: 12 wrz 2012, 10:07

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Kurak »

Odnoszę wrażenie, że na tym forum jest jakieś grono sfrustrowanych planszówkowiczów. Co by się nie działo w temacie PLO to zawsze znajdzie się kilku narzekających. To jakiś nowy rodzaj terapii? Zamiast się cieszyć, że znalazł się sklep, który zdecydował się zainwestować w grę, dzięki czemu PLO zostanie wydany to szukacie w tym jakiegoś drugiego dna! Jestem pewien, że jak ktoś decyduje się na wydatek takiej kwoty to jest to decyzja przemyślana.
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: okon »

mam podobne wrażenie


świetna wiadomość będę miał grę gratulacje RedImp
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: schizofretka »

Podziwiam chłopaków, że im się chce, mi by ochota na wydawanie gier w Polsce przeszła po czytaniu forum...


Sent from my iPad42 using Tapatalk and a tardis
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 937
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 32 times
Been thanked: 119 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Koshiash »

schizofretka pisze:Podziwiam chłopaków, że im się chce, mi by ochota na wydawanie gier w Polsce przeszła po czytaniu forum..
34 strony tego tematu to raczej dobra wiadomość dla wydawcy. Zainteresowanie jest. A że z jednej strony wypowiadają się osoby krytykujące słabe strony projektu z nadzieją na ich poprawę, z drugiej zaś wielbiciele kotów w worku, to inna sprawa ;]
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Indar »

Drakkainen pisze: A nie lepiej było jutro zrobić tę akcję i od razu z komunikatem? Zostawiacie pole dla nieprzyjemnych przypuszczeń. Poczekam, tak jak reszta wspierających, ale czułbym się lepiej jakbym wiedział co jest grane za po części moje środki.
A co ma być grane, jakie nieprzyjemne przypuszczenia? Czy to zabroniona wpłata?
Trzeba się cieszyć że wyszło a nie szukać dziury w całym. A Ci co się boją że gra będzie "chodziła" po cenie wyższej niż na wspieram.to mają jeszcze dwa tygodnie na wpłatę.
Nie ma co narzekać, trzeba się cieszyć!
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Ardel12 »

Ja się bardzo cieszę, teraz tylko czekać na przekroczenie kolejnych progów by załapać się na dodatkowe figurki:D

Kwota dziwna, ale może weszli w jakiś deal z danym sklepem na wyłączność albo inne dodatki. Dla mnie nie ma to znaczenia, ważne że otrzymam tytuł do łapy we wrześniu.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: tekknoboy »

no to jest jeszcze 2 tyg na zastanowienie.
fajnie.
Arbaal
Posty: 55
Rejestracja: 13 lip 2011, 11:19
Lokalizacja: Kraków / Alwernia

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Arbaal »

Myślę, że sporo osób się teraz zdecyduje na zakup tej gry na ostatnią chwilę i kwota jeszcze bardziej pójdzie w górę ;)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: FortArt »

Przewidywana dostawa to nadal sierpień, wrzesień to czas dostarczenia "pakietu dystrybucyjnego" - wtedy ktoś dostanie prawa do dystrybucji, ale czy to oznacza pojawienie się wtedy gry?
Kurak pisze:Zamiast się cieszyć, że znalazł się sklep, który zdecydował się zainwestować w grę, dzięki czemu PLO zostanie wydany to szukacie w tym jakiegoś drugiego dna! Jestem pewien, że jak ktoś decyduje się na wydatek takiej kwoty to jest to decyzja przemyślana.
Dobra, ale co to oznacza? Że pojawił się jakiś wydawca i gra wyjdzie normalnym trybem. Natychmiast powstają trzy pytania
- co będzie zawierała?
- ile będzie kosztowała
- w jakim terminie się ukaże w porównaniu z egzemplarzami kupionymi na wspieram.to?

To raczej kluczowe pytania dla nabywców. Wspierać? Czekać? I mogą wywołać pewną nerwowość, wśród tych, którzy kasę już wyłożyli.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Drakkainen »

Indar pisze: A co ma być grane, jakie nieprzyjemne przypuszczenia? Czy to zabroniona wpłata?
Trzeba się cieszyć że wyszło a nie szukać dziury w całym. A Ci co się boją że gra będzie "chodziła" po cenie wyższej niż na wspieram.to mają jeszcze dwa tygodnie na wpłatę.
Nie ma co narzekać, trzeba się cieszyć!
O rety.. cieszę się że gra zostanie wydana. To naprawdę dobra wiadomość. Kiedy jednak ludzie oprócz hura optymizmu zaczną patrzeć z perspektywy osoby inwestującej w produkt?

Dzisiaj się dowiedzieliśmy że jakiś wydawca zainwestował w grę prawie 30 tys. zł. Czy zrobiłby to gdyby nie nasze wsparcie? Może taka sama sytuacja miałaby miejsce już przy 20 tysiącach wsparcia? Gdybym wiedział że coś takiego jest planowane może wcale nie chciałbym wspierać produkt kolekcjonerski tylko poczekać na normalne wydanie? Nie mam możliwości wycofania pieniędzy a otrzymuję produkt o innym charakterze niż w momencie w którym decydowałem się na kupno.
Dalej. Nie wiem w tej chwili co otrzymają gracze od dystrybutora. Nie obawiam się że dostaną produkt droższy. Dostaną zapewne tańszy. Tańszy dzięki temu że najpierw 150 osób wsparło go drożej. Niestety nie wiemy co dostajemy więcej i w ramach jakiej kwoty.

Wprowadzanie takich zmian jest niepoważne wobec ludzi, którzy w pełni jawnie wsparli swoimi środkami projekt. W tej chwili nie wiedzą czy ich wsparcie było w ogóle potrzebne.

Cieszę się że gra wyjdzie. Tylko naprawdę spójrzmy trochę szerzej. Nic by się nie stało gdyby takie wydarzenie zostało od razu skomentowane i wyjaśnione przez wydawcę. Nie dziwię się że dla osób które miałyby kasę zakupić 5 czy 6 gier byleby wesprzeć produkt to nic nie znaczy. Dla mnie 200 zł znaczy sporo i miło będzie dowiedzieć się że nie straciłem przez przedwczesne okazanie wsparcia.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Rocy7 »

schizofretka pisze:Podziwiam chłopaków, że im się chce, mi by ochota na wydawanie gier w Polsce przeszła po czytaniu forum...
o PLO ablo dobrze albo wcale:P

W sumie patrząc na to co dzieje się na Kickstarterze, gdzie duże firmy sprzedają swoje tytuły, nie z uwagi na brak kasy, ale pewniejsze wysondowanie rynku, nawet jeśli był jakiś "deal" i akcja z super inwestorem była ustawiona nie jestem, aż tak bardzo zaskoczony (choć tłumaczyłoby to mniejsze zaangażowanie twórców w kampanie, jeśli wiedzieli, iż i tak ich cel to jakieś 50% oficjalnego).

Cieszę się, że gra wyjdzie i będę miał szansę w nią zagrać, bo z zapowiedzi i wrażeń graczy wydaje się interesująca.

Zastanawia mnie jedynie zaś, czy jako wspierający dostanę dokładnie to samo, co w wersji sklepowej, bo jeśli tak to cała akcja stanie się czymś w stylu jedynie przedsprzedaży, ciekawe też ile firm pójdzie drogą PLO przy swoich kolejnych tytułach?
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: xelos80 »

Teraz jeszcze 20 tys trzeba zebrać żeby dodatkowe figurki dokupić :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Rocy7 »

Wracając zaś do gry jako takiej, w Chaosie w Starym Świecie (gra często podawana za zbliżoną) występuje wzajemne szachowanie się potęg. Nurge-TZEENTCH, Khorne-Slanesh, co powoduje, iż gdy jedną z potęg gra grasz słabszy, jego "naturalny" przeciwnik roście w siłę. Czy podobne zależności są w PLO?
Awatar użytkownika
Troll z bagien
Posty: 86
Rejestracja: 31 mar 2011, 10:25

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Troll z bagien »

Drakkainen pisze: O rety.. cieszę się że gra zostanie wydana. To naprawdę dobra wiadomość. Kiedy jednak ludzie oprócz hura optymizmu zaczną patrzeć z perspektywy osoby inwestującej w produkt?

Dzisiaj się dowiedzieliśmy że jakiś wydawca zainwestował w grę prawie 30 tys. zł. Czy zrobiłby to gdyby nie nasze wsparcie? Może taka sama sytuacja miałaby miejsce już przy 20 tysiącach wsparcia? Gdybym wiedział że coś takiego jest planowane może wcale nie chciałbym wspierać produkt kolekcjonerski tylko poczekać na normalne wydanie? Nie mam możliwości wycofania pieniędzy a otrzymuję produkt o innym charakterze niż w momencie w którym decydowałem się na kupno.
Dalej. Nie wiem w tej chwili co otrzymają gracze od dystrybutora. Nie obawiam się że dostaną produkt droższy. Dostaną zapewne tańszy. Tańszy dzięki temu że najpierw 150 osób wsparło go drożej. Niestety nie wiemy co dostajemy więcej i w ramach jakiej kwoty.

Wprowadzanie takich zmian jest niepoważne wobec ludzi, którzy w pełni jawnie wsparli swoimi środkami projekt. W tej chwili nie wiedzą czy ich wsparcie było w ogóle potrzebne.

Cieszę się że gra wyjdzie. Tylko naprawdę spójrzmy trochę szerzej. Nic by się nie stało gdyby takie wydarzenie zostało od razu skomentowane i wyjaśnione przez wydawcę. Nie dziwię się że dla osób które miałyby kasę zakupić 5 czy 6 gier byleby wesprzeć produkt to nic nie znaczy. Dla mnie 200 zł znaczy sporo i miło będzie dowiedzieć się że nie straciłem przez przedwczesne okazanie wsparcia.
Dokładnie takie są i moje myśli. Cieszę się, że gra będzie wydana, ale nie bardzo mi się podoba nagła zmiana statutu bez uprzedniego poinformowania.
Adam Kwapiński
Posty: 107
Rejestracja: 01 gru 2011, 10:59
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Adam Kwapiński »

W sumie straszna tajemnica się zrobiła z tego wsparcia. Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że wystarczy sprawdzić listę wspierających. Fakt, że 17.04 pojawił się tam Sosna wskazuje raczej na Wargamera.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: schizofretka »

Jakiego statutu? Jaki charakter wydania? Ktoś wam coś obiecywał? Grę kupujecie, a wybrzydzacie jakbyście robili inwestycję strategiczną w spółkę giełdową. To już nie jest niesmaczne, to jest absurdalne.


Sent from my iPad42 using Tapatalk and a tardis
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Lord Voldemort »

Adam Kwapiński pisze:W sumie straszna tajemnica się zrobiła z tego wsparcia. Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że wystarczy sprawdzić listę wspierających. Fakt, że 17.04 pojawił się tam Sosna wskazuje raczej na Wargamera.
Ale akurat na ten prog w systemie jest 0 wspierajacych, wiec na liscie raczej go nie ma.
Troll z bagien pisze:
Drakkainen pisze: O rety.. cieszę się że gra zostanie wydana. To naprawdę dobra wiadomość. Kiedy jednak ludzie oprócz hura optymizmu zaczną patrzeć z perspektywy osoby inwestującej w produkt?

Dzisiaj się dowiedzieliśmy że jakiś wydawca zainwestował w grę prawie 30 tys. zł. Czy zrobiłby to gdyby nie nasze wsparcie? Może taka sama sytuacja miałaby miejsce już przy 20 tysiącach wsparcia? Gdybym wiedział że coś takiego jest planowane może wcale nie chciałbym wspierać produkt kolekcjonerski tylko poczekać na normalne wydanie? Nie mam możliwości wycofania pieniędzy a otrzymuję produkt o innym charakterze niż w momencie w którym decydowałem się na kupno.
Dalej. Nie wiem w tej chwili co otrzymają gracze od dystrybutora. Nie obawiam się że dostaną produkt droższy. Dostaną zapewne tańszy. Tańszy dzięki temu że najpierw 150 osób wsparło go drożej. Niestety nie wiemy co dostajemy więcej i w ramach jakiej kwoty.

Wprowadzanie takich zmian jest niepoważne wobec ludzi, którzy w pełni jawnie wsparli swoimi środkami projekt. W tej chwili nie wiedzą czy ich wsparcie było w ogóle potrzebne.

Cieszę się że gra wyjdzie. Tylko naprawdę spójrzmy trochę szerzej. Nic by się nie stało gdyby takie wydarzenie zostało od razu skomentowane i wyjaśnione przez wydawcę. Nie dziwię się że dla osób które miałyby kasę zakupić 5 czy 6 gier byleby wesprzeć produkt to nic nie znaczy. Dla mnie 200 zł znaczy sporo i miło będzie dowiedzieć się że nie straciłem przez przedwczesne okazanie wsparcia.
Dokładnie takie są i moje myśli. Cieszę się, że gra będzie wydana, ale nie bardzo mi się podoba nagła zmiana statutu bez uprzedniego poinformowania.
Zakladam, ze RedImp dostarczy wszystkim wspierajacym dokladnie to, co obiecywalo.
Z Waszych postów odczytuję, że wolelibyście mieć wybór, czy wydawać 175+15 zł na wersję full wypas, czy też ewentualnie mniejsze pieniądze za wersję "standardową". W chwili startu kampanii nie było wersji "tańszej", a teraz może się taka pojawić.

Mam nadzieję, że RedImp odniesie się także do tej kwestii w swoim oficjalnym komunikacie prasowym.

P.S. Łatwo mi się pisze, bo Projektu nie wspieram - ale i tak będę miał z kim grać.
P.S. P.S. Ktoś tu przegrał zakład ;-)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Tycjan »

Zapraszam na bloga gry, gdzie poznacie odpowiedz na pytanie dotyczące wczorajszego zakończenia akcji: "101%, czyli gra zostanie wydana!" - http://panlodowegoogrodu.znadplanszy.pl ... ie-wydana/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Kurak
Posty: 91
Rejestracja: 12 wrz 2012, 10:07

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Kurak »

Nie rozumiem rozżalenia. Każdy dostanie dokładnie to co zostało mu obiecane w pakiecie, który sobie wybrał wspierając projekt więc jak można wypisywać takie głupoty, że "otrzymuję produkt o innym charakterze niż w momencie w którym decydowałem się na kupno". Akcja na wspieram.to to jedyna możliwość na zakup gry w wersji z figurkami. Takiego wydania wyjdzie na rynek określona liczba egzemplarzy. Gdybym sam miał taką kwotę pieniędzy to też wykupiłbym ze 100 egzemplarzy a potem sprzedawał je tym co przespali akcje... za wyższą cenę:P
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

Dobra wiadomość :).
Kamień z serca, że gra jednak zagości na mojej półce i stołach! 8)
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
ODPOWIEDZ