Nowy TALISMAN co myslicie?

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Nowy TALISMAN co myslicie?

Post autor: ALF »

Trailer fajny , ale martwie sie o te ilustracje - chyba beda gorsze niz w poprzednich edycjach a juz na pewno niz w naszej Magii i Mieczu. W ogóle czy tam nie bedzie tylko 6 postaci(screeny pokazuja tylko 6) ? No i 3 i najwazniejsze czy jakas polska firma zapowiedziala wydanie polskiej edycji ?

Gdyby ktoś jeszcze nie widział to link :
http://www.blackindustries.com/?templat ... alisman-pr

ALF
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: gigi »

hmm jakis czas temu ktos na tym forum wspominal o polskim wydaniu
Talismana
wiecej informacji jest w tym watku;
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... t=talisman
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Nowy TALISMAN co myslicie?

Post autor: Kretilla »

ALF pisze: W ogóle czy tam nie bedzie tylko 6 postaci(screeny pokazuja tylko 6) ?
postaci bedzie 14, mozesz to sprawdzic na koniec trailera, klikajac na elementy na planszy - masz podana ilosc kazdego elemntu

pozdro
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Post autor: ALF »

nie umiem tego zrobic:D Tylko zaba mi skrzeczy... Ale wierze ci na słowo - 14 to i tak maloo w porownaniu do MiMa.

ALF
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

ALF pisze:nie umiem tego zrobic:D Tylko zaba mi skrzeczy... Ale wierze ci na słowo - 14 to i tak maloo w porownaniu do MiMa.

ALF
Afl, Ty jakiś niemiłosiernie sentymentalny jesteś. Do każdej nowej gry będziesz znajdował stary, cudowny i niezapomniany odpowiednik sprzed 20 lat?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Geko - to Ty nie wiesz, że Magia i miecz była polską nazwą gry Talisman?
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Post autor: ALF »

Tak jak napisal M.Stajszczak siłą rzeczy porównuje bo Magia i Miecz była polską wersją poprzednich edycji Talismanu.


Ale z drugiej strony Geko ma rację ,,, kiedyś to się Grało !! Lepsze te gry robili ...

:D

Alf
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

MichalStajszczak pisze:Geko - to Ty nie wiesz, że Magia i miecz była polską nazwą gry Talisman?
Wiem ale tak się złożyło, że to już kolejna wycieczka sentymentalna Alfa w świat starszych gier (wcześniej Wampir i Fury of Dracula) i już się zaczynam martwić, że popadnie w depresję :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

ALF pisze:nie umiem tego zrobic:D Tylko zaba mi skrzeczy... Ale wierze ci na słowo - 14 to i tak maloo w porownaniu do MiMa.

ALF
czy ja wiem, czy to mało?
więcej niż w Runeboundzie (o Dungeonerze nie wspomne).

A poza tym, Magia i Miecz wydana w Polsce zawierala w sobie od razu jeden dodatek (White Dwarf - stąd taka ilość postaci)


zlitujcie sie i puscie pare.... wyda ktos nowego Talismana w Polsce?
Awatar użytkownika
Saise
Posty: 182
Rejestracja: 19 kwie 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Saise »

Możliwe, że Copernicus to wyda. Im się w sumie najbardziej opłaca, tym bardziej że już mają doskonałe kontakty handlowe z Black Industries.
-- Hubert 'Saise' Spala --
http://grasuch.blogspot.com - reaktywowany blog o planszówkach!
Poziom -1 | Blue City Warszawa | Sklep z grami towarzyskimi Graal
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Szczerze mówiąc myślę, że nie ma co płakać po MiM-ie. Sam spędziłem dzieciństwo nad tą grą (nadal mam wszystkie dodatki), ale nie trzymałbym się jej tak kurczowo - wyglądu, reguł itp. MiM był po prostu polską edycją Talisman 2nd Edition - miałem przyjemność grać w Talisman 3rd Edition, którą chciałem swojego czasu kupić. Rok temu czy jakoś tak był dodruk i ceny trochę spadły, ale jak Games Workshop zapowiedział, że już nigdy więcej nie wyda niczego związanego z Talismanem, to znów poszły w górę - jak widać Black Industries nie ma takich oporów ^^).
Talisman 3rd Edition był bardzo podobny do 2nd Edition, ale moim zdaniem jednak o wiele bardziej zrównoważony i dopracowany...
Czwartą edycję oczywiście kupię bez wahania - byleby nie po polsku - jak czytam tłumaczenia fantastyki (w niektórych książkach, a przede wszystkim w grach komputerowych i planszowych oraz filmach), to mi ciarki po plecach przechodzą. ;-)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Lim-Dul pisze: Czwartą edycję oczywiście kupię bez wahania - byleby nie po polsku - jak czytam tłumaczenia fantastyki (w niektórych książkach, a przede wszystkim w grach komputerowych i planszowych oraz filmach), to mi ciarki po plecach przechodzą. ;-)
Jak Cię znam, to pewnie będziesz chciał wersję niemiecką :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Nie, bez przesady, właściwie wszyscy młodzi Niemcy, z którymi mógłbym grać, znają angielski - w Polsce angielski też jest bardziej rozpowszechniony niż niemiecki, więc wolę brać gry po angielsku - są z mojej perspektywy najbardziej uniwersalne.

P.S. Jak graliście w MiM-a, to graliście według standardowych (bezsensownych) zasad, że u bohatera za pokonanych wrogów można zwiększyć tylko siłę, a nie moc? (By potem taki potwór z mocą 12 w kosmicznej otchłani wyskoczył i zjadł nas na śniadanie ;-)
W trzeciej edycji to właśnie zmienili i wprowadzili punkty doświadczenia do wydania na różne cechy.
Czwarta edycja ma być takim połączeniem zasad z trzeciej i planszy z drugiej.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2007, 19:47 przez Lim-Dul, łącznie zmieniany 1 raz.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Post autor: ALF »

Nad gazeta Magia i Miecz(znaliscie ?) to moze i warto by plakac. Nad gra mysle faktycznie ,ze nie. Lubilem albo nawet kochalem te gre, ale jej obecna niedostepnosc na allegro i drazniaca archaicznosc i ... a zreszta chocby nie wiem z kim i jak w nia grac to nie wroca tamte dni:( nigdy

W ogole mysle ,ze nawet nie bede czekal na tego nowego Talismana. Ilustracje słabe , spolszczenie pewnie za rok , karty juz widze ,ze blyszczace brrrrrr jak ja tego nie lubie.


rozgoryczony ALF

PS. mój ostatni odcinek jest w poniedzialek na TVN7 o 19
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
Awatar użytkownika
Harald
Posty: 36
Rejestracja: 17 sie 2006, 22:54
Lokalizacja: Opole

Post autor: Harald »

ALF pisze: Lubilem albo nawet kochalem te gre, ale jej obecna niedostepnosc na allegro
Nie wiem co autor ma na myśli pisząc o niedostępności na Allegro, wystawiana jest regularnie, sam w chwili obecnej sprzedaję tam zestaw podstawka 1 ed. + 2 dodatki. Linku nie podam tutaj, bo to byłby chyba offtop :wink:
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Post autor: ALF »

No np. dla mnie jest juz niedostepna. Krew mnie by zalala jakbym mial zaplacic 200 zloty za uzywane , wymietoszone kartki papieru. Skoro stare zdekompletowane gry chodzą po 300złoty, drozej niz nowe ze sklepu to jest to defiicyt.

ALF
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
Awatar użytkownika
Harald
Posty: 36
Rejestracja: 17 sie 2006, 22:54
Lokalizacja: Opole

Post autor: Harald »

Chyba trochę przesadzasz. Przed chwilą podstawka poszła za 100 zł. Ja wystawiam gry, które są kompletne i nie sądzę, aby cena osiągnęła 300 zł. Wystarczy przejrzeć zakończone aukcje...
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Cenę 300 czy nawet 400 złotych osiągają zestawy, złożone z podstawy i 4 lub nawet 5 dodatków
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Post autor: ALF »

Dobra , dobra. Mozliwe :) Chodzi mi o to ,ze Magia stala sie drozsza niz nowe gry - pachnace, swiezoscia i w folii(a sprzedawane egzemplarze byly raczej w swoim czasie regularnie grane) A fanem antyków nie jestem. Mysle ,ze mozemy juz zakonczyc temat bo jest chyba bezcelowy.
Skoro sprzedajesz Haraldzie kompletne magie to jestes wyjatkiem:)


ALF
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

Saise pisze:Możliwe, że Copernicus to wyda. Im się w sumie najbardziej opłaca, tym bardziej że już mają doskonałe kontakty handlowe z Black Industries.
rozumiem, ze to czyste przypuszczenia... czy moze cos jest na rzeczy...


chcialbym sobie sprawic jakas gre przygodowa, zebym mogl grac z moim szescioletnim synkiem - w sumie to mam od dawna zaplanowanego runebounda - kilka razy mialem kase juz odlozona.. ale zawsze cos bylo wazniejszego... w koncu skonczyl sie naklad i teraz grzecznie czekam na wznowienie...

ale gdyby byla nowa Magia i Miecz to na pewno wybralbym MiMa... juz gralem z synkiem w MiMa (niestety pozyczonego, moj komplet przepadl gdzies lata temu) - i dziecko bylo zachwycone. Poza tym, qmple jak slyszą "MiM" to się sami z piwem pchają do gry :D
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Wallenstein »

Jak by tak zamienić kolejność
qmple jak slyszą "MiM" to się sami z piwem pchają do gry
i dziecko bylo zachwycone
:lol:
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

Wallenstein pisze:Jak by tak zamienić kolejność
qmple jak slyszą "MiM" to się sami z piwem pchają do gry
i dziecko bylo zachwycone
:lol:
:D :D :D

hehe, jak gram przy piwku z kumplami to przewaznie dziecko juz spi
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Post autor: ALF »

Moonmanie : sa jeszcze runeboundy , wczoraj w empiku widzialem w Katowicach , jakims sklepie internetowym : wilczek zdaje sie tez i tak dalej


ALF
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

ALF pisze:Moonmanie : sa jeszcze runeboundy , wczoraj w empiku widzialem w Katowicach , jakims sklepie internetowym : wilczek zdaje sie tez i tak dalej
dzieki, ten sklep wiczek znalazlem (http://www.wilczek.poznan.pl) ale jakos nie wzbudzil mojego zaufania... probowalem zaGGadac sprzedawcow, ale bez odpowiedzi.. chcociaz jeden status jest caly czas Z/W to od wczoraj zero odpowiedzi - pozniej sprawdzilem, ze obrazek jest 'staly' http://www.wilczek.poznan.pl/img/gg.gif - i nie podaje statusu - to mnie skutecznie zniechecilo...

wie ktos, gdzie jeszcze w necie mozna nabyc Runebounda w cenie ok. ~140 z przesylka?
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Post autor: ALF »

Popatrz po empikach jesli Ci zalezy. Przedwczoraj widzialem w Katowicach , z 10dni temu jak bylem w Czeladzi to tez byl i to chyba ze 2 sztuki. Mysle ,ze juz nowy egzemplarz tylko i wylacznie w empiku jest do dostania.


ALF
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
ODPOWIEDZ