Alien Frontiers

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Alien Frontiers

Post autor: Quetzalcoatl »

Mam pytanie - czy gra kończy się natychmiast, gdy któryś gracz postawi ostatnią kolonię, czy też pozostali gracze mają jeszcze po jednej kolejce? Wydaję mi się, ze to pierwsze, w instrukcji stoi: "The game ends as soon as one player places their last colony...".
Pytam, bo ostatni mój współgracz (chwalący się biegłą znajomością reguł) twierdzi, że kolejka jeszcze dobiega do końca.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2014, 16:44 przez Quetzalcoatl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Alien Frontiers - koniec gry

Post autor: Pierzasty »

To co zacytowałeś oznacza, że końćzy się natychmiast.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Alien Frontiers - koniec gry

Post autor: Olgierdd »

Gra się kończy natychmiast, kto pierwszy ten lepszy.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Bea »

Mam pytanie co do używania Lunar Mine. Gra dwuosobowa. Załóżmy, że pierwszy gracz położy kostkę o wartości 1, 2. Drugi gracz następnie dołoży kostkę o wartości 3. Potem pierwszy gracz zdejmie swoje statki. Dwa pierwsze pola w Lunar Mine będą puste. Można tam dalej dokładać statki jeśli trzecie pole jest zajęte?
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Alien Frontiers - koniec gry

Post autor: Hiu »

nie ma nic o kolejnosci kostek na tym polu w instrukcji.
wartosc sie liczy - nie kolejnosc w kolejce (maslo maslane) :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Alien Frontiers - koniec gry

Post autor: Bea »

Hiu pisze:nie ma nic o kolejnosci kostek na tym polu w instrukcji.
wartosc sie liczy - nie kolejnosc w kolejce (maslo maslane) :)
Czyli nadal można dokładać kości o większej wartości rozumiem. Do gry są dodane zasłonki na nieużywane pola (do gry dwuosobowej np) i na jednej z zasłonek na to pole jest narysowana czerona strzałka. Więc może te kostki należy dla porządku przesuwać na lewo? Na razie nic w instrukcji o tym nie znalazłam.
Morkret
Posty: 21
Rejestracja: 23 gru 2008, 11:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Alien Frontiers - koniec gry

Post autor: Morkret »

Bea pisze:
Hiu pisze:nie ma nic o kolejnosci kostek na tym polu w instrukcji.
wartosc sie liczy - nie kolejnosc w kolejce (maslo maslane) :)
Czyli nadal można dokładać kości o większej wartości rozumiem. Do gry są dodane zasłonki na nieużywane pola (do gry dwuosobowej np) i na jednej z zasłonek na to pole jest narysowana czerona strzałka. Więc może te kostki należy dla porządku przesuwać na lewo? Na razie nic w instrukcji o tym nie znalazłam.
Nie jest to uwzględnione w instrukcji, gdyż kolejność w kopalni nie ma znaczenia.
Cytując instrukcję:
Each new ship docked at the Lunar Mine must be equal to or greater than the highest value ship currently docked here.
Kluczowa jest zasada, iż każdy nowo-dokładany statek do kopalni musi mieć wartość równą lub większą od statku o najwyższej wartości, który już się na niej znajduje.

Dla przejrzystości można statki przesunąć w lewo.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Alien Frontiers - koniec gry

Post autor: Bea »

Rozumiem, ale chyba te czerwone strzałki na zasłonkach nie maja innego zastosowania?
jamm1
Posty: 56
Rejestracja: 22 wrz 2009, 08:48
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Alien Frontiers

Post autor: jamm1 »

U mnie zaslonki na pola Lunar Mine nie maja czerwonej strzalki (zadnej strzalki) ale jest zaslonka na pole Terraforming Station i to z taka czerwona strzalka. Cos nalezy nia zaslonic?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Bea »

Czy jeśli ktoś ma kontrolę nad Burroughs Desert i ktoś mu tam kładzie żeton Isolation Field w wyniku czego traci kontrolę nad tym terytorium nie może korzystać z bonusa terytorium oraz dodatkowej kostki, to czy po odrzuceniu tego żetonu musi jeszcze raz zapłacić za odzyskanie kostki?

Edit: chyba w tej sytuacji nie następuje utrata kontroli.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2014, 09:50 przez Bea, łącznie zmieniany 2 razy.
jamm1
Posty: 56
Rejestracja: 22 wrz 2009, 08:48
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Alien Frontiers

Post autor: jamm1 »

Po utracie kontroli kostka wraca na terytorium i moze ja na nowo zakupic gracz ktory uzyska tam przewage, takze poprzedni wlasciciel :-)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Bea »

jamm1 pisze:Po utracie kontroli kostka wraca na terytorium i moze ja na nowo zakupic gracz ktory uzyska tam przewage, takze poprzedni wlasciciel :-)
Ale czy opisana przeze mnie sytuacja to utrata kontroli czy tylko utrata przywileju związanego z terytorium?
jamm1
Posty: 56
Rejestracja: 22 wrz 2009, 08:48
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Alien Frontiers

Post autor: jamm1 »

Co do żetonu Isolation Field to dziala on jak utrata kontroli, a wiec kostka wraca na terytorium.

Ta sytuacja jest opisana w instrukcji: przyklad 2 w tym terytorium :-)
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: locworks »

jamm1 pisze:Co do żetonu Isolation Field to dziala on jak utrata kontroli, a wiec kostka wraca na terytorium.
Nie do końca. Utrata kontroli powoduje utratę punktu zwycięstwa. W tym przypadku nie można tylko korzystać z premii związanej z kontrolą.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8774
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Curiosity »

Do gry jest sporo dodatków: Fraction Packi, Booster Packi, Outer Belt. Które są kompatybilne z 4 edycją podstawki?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alien Frontiers

Post autor: SaszaPL »

Z jednej strony, wedle informacji w tym miejscu, nie ma problemów, a z drugiej w opisie wersji:
BGG pisze:Fourth printing - Comes with a new double sided board which supports both standard D6s and Rocket Dice. Also includes the Alien Frontiers Upgrade Pack plus dock covers for the Rocket Dice. The Fourth Edition also does away with baggies, it now uses various tuck boxes to store its components. Finally, the backing of the Alien Tech cards was slightly altered.
Jedyne pytanie jakie sięnasuwa, to jak bardzo znacząca jest zmiana rewersów kart technologii (chociaż można ten problem rozwiązać dość łatwo - zamiast wykładać 3 karty i obok deck, wykładasz 2, a trzecia pozostaje odwrócona na wierzchu decku).
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
ODPOWIEDZ