Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Maciek Mazgaj
Posty: 81
Rejestracja: 29 gru 2012, 14:11
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Maciek Mazgaj »

3Trolle zrobiły promocję na Czarnych Jeźdźców: http://3trolle.pl/2240-Wladca-Pierscien ... zdzcy.html
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

Jakby taka akcja promocyjna była ze strony Galakty od początku gry to wszystkie dodatki trzeba by było kupować przedpremierowo bo wszystko by schodziło od razu z półek. ;-)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pan_satyros »

Maciek Mazgaj pisze:3Trolle zrobiły promocję na Czarnych Jeźdźców: http://3trolle.pl/2240-Wladca-Pierscien ... zdzcy.html
jeśli ktoś chce mogę zamówić za 73.53 zł ;)
Awatar użytkownika
SmaugP
Posty: 29
Rejestracja: 10 lip 2013, 15:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: SmaugP »

Akcja bardzo fajna i nawet przez chwilę zastanawiałem się nad zakupem dodatku aby wesprzeć polskie wydanie. Mimo wszystko po przemyśleniu sprawy raczej tego nie zrobię. Niestety w WP LCG grałem głównie solo, ponieważ osoby, z którymi grywam w planszówki nie wkręciły się w tę grę :( Gra solo niestety mnie nudzi. O jakiejś większej scenie i regularnych spotkaniach już nie mówię, bo w sumie ta gra niestety przez brak możliwości zrobienia rozsądnego turnieju nie współpracuje z tego typu inicjatywami.

Mimo wszystko trzymam kciuki aby się udało. Jeśli ktoś ma z kim we Władcę grać lub lubi rozgrywkę solo, to warto wspierać tę grę. Klimat, wykonanie kart i grafiki są genialne. Ja grając w WP LCG rzeczywiście czuję się jakbym brał udział w super przygodzie.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

SmaugP pisze:O jakiejś większej scenie i regularnych spotkaniach już nie mówię, bo w sumie ta gra niestety przez brak możliwości zrobienia rozsądnego turnieju nie współpracuje z tego typu inicjatywami.
To fakt, że ta gra w swojej specyfice nie jest skierowana do typowych graczy turniejowych (i między innymi dzięki temu ja tak w nią wsiąkłem). To nie znaczy jednak. że turniejów nie da się zrobić co najlepiej udowodnili chłopaki z forum galakty organizując I oficjalny turniej na tegorocznym Pyrkonie (z fantastycznymi nagrodami). Relację można przeczytać tutaj: LINK
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Przepraszam za post pod postem.

Czy ktoś z graczy Władcy Pierścieni wybiera się na Gramy? Można by zrobić tłumaczenie gry, prezentację Czarnych Jeźdźców lub porostu rozgrywki. Jeszcze jest chwila czasu aby rozreklamować takowe wydarzenie. Przy okazji można by dotrzeć z akcją do nowych ludzi.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: krokodiler »

W Gamiko za 75 :arrow: więc i ja zamówiłem.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

krokodiler pisze:W Gamiko za 75 :arrow: więc i ja zamówiłem.
Już brak :)

W TropemGier została jeszcze jedna sztuka. 3Trolle mają chyba 4. Xjoy, Morgard - ciężko powiezieć ale na stanie jest.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: krokodiler »

wojo pisze:
krokodiler pisze:W Gamiko za 75 :arrow: więc i ja zamówiłem.
Już brak :)

W TropemGier została jeszcze jedna sztuka. (...)
Duch w narodzie wspólnocie WP LCG nie ginie. W Galakcie aż kucną z wrażenia ;)
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

krokodiler pisze:Duch w narodzie wspólnocie WP LCG nie ginie. W Galakcie aż kucną z wrażenia ;)
Mam nadzieję :) Jedyne ryzyko to że sklepy nie zamówią z Galakty po wyprzedaniu ale myślę że w chwili obecnej warto mieć Jeźdźców na stanie :)
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

W sumie to mogliśmy uderzyć właśnie do właścicieli sklepów. 10 sklepów zamówi po 5 sztuk i problem z głowy. Chyba, że nie płacą od razu Galakcie.
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Christoforos »

Co do sklepów, do których pisałem to w akcję włączyły się:

1. http://sklepogr.pl/ info na FB
2. http://casualgaming.pl/ jutro albo pojutrze mają zamówić "Czarnych Jeźdźców" i jak będą u nich dostępni umieścić info na FB
3. http://www.grabaty.pl/ info na FB
4. http://mistrzgry.com/ promocja na CJ (80 zł) + info na FB
5. http://pro-gamer.com.pl/ info w newsletterze do klientów + info na FB
6. http://tropemgier.pl/ info na FB + promocja na CJ + nagroda w konkursie (właśnie ustalamy co nią będzie)
7. http://www.morgad.pl/ info w newsletterze do klientów
8. http://www.am76.pl/ info na FB

Wszystkim sklepom dziękujemy za wsparcie.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Yavi »

Obywatelski obowiązek spełniony - kopia Czarnych Jeźdźców zamówiona! :P
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Heh, a może się jeszcze okaże, że w ogóle przywrócą linię wydawniczą ;)
Awatar użytkownika
ignus
Posty: 129
Rejestracja: 20 lis 2008, 15:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ignus »

mimo że następny u mnie był Khazad Dum to chyba się złamię...

z całą linią wydawniczą miłoby było mieć wszystko po polsku, ale jak pomyślę ile jeszcze przede mną...
"tym gorzej dla faktów"
Mam lub chcę mieć
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Dzisiaj publikuję tyko skrótową aktualizację:

1. Jak widzieliście Christoforos z Board Times skontaktował się ze sklepami i poprosił o wsparcie. Efekt niesamowity!

2. Otrzymałem grafiki od Mariusza Gandzela - na papierze (fotograficznym, ale ja to ignorant jestem więc mogę się mylić) wyglądają jeszcze lepiej niż w internecie. Rewelacja!

3. Liczba deklaracji zakupionych Czarnych Jeźdźców:
- forum gry planszowe.pl: 14
- forum galakta: 13
(ponadto: sklep casualgaming ma zamawiać w Galakacie). Robi nam się bardzo zdrowa rywalizacja między forami :)

4. Teksty:
- Tekst nr 1 o Czarnych Jeźdźcach prawie gotowy. Dzisiaj tylko zrobię do niego zdjęcia i mam nadzieję pójdzie do publikacji jutro
- Wielki fan gry, Lekt postara się napisać tekst o przygotowaniu autorskich kart do WP:LCG (w szczególności PAKu - nie wiesz co to jest: rzuć okiem)
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Solkar
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2009, 13:50

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Solkar »

Dodatek Czarnych Jeźdźców kupiony , na xjoy.pl mam nadzieje że doliczy się do ogólnej puli Galakty.
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: krokodiler »

Na razie obejrzałem sobie karty z CzJ i... jestem trochę rozczarowany. Tom Bombadil znowu się nie załapał (tak jak w filmie), w ogóle nie ma też epizodu w Starym Lesie i na Kurhanach. Nie ma też Obieżyświata... Glum, glum...
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

krokodiler pisze:Na razie obejrzałem sobie karty z CzJ i... jestem trochę rozczarowany. Tom Bombadil znowu się nie załapał (tak jak w filmie), w ogóle nie ma też epizodu w Starym Lesie i na Kurhanach. Nie ma też Obieżyświata... Glum, glum...
Bombadila bezpośrednio nie ma - trochę trudno by go mechanicznie byłoby go wprowadzić. Kurhanów niby nie ma, ale jest sztylet z Westernesse więc są duchem :)
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: krokodiler »

wojo pisze:
krokodiler pisze:Na razie obejrzałem sobie karty z CzJ i... jestem trochę rozczarowany. Tom Bombadil znowu się nie załapał (tak jak w filmie), w ogóle nie ma też epizodu w Starym Lesie i na Kurhanach. Nie ma też Obieżyświata... Glum, glum...
Bombadila bezpośrednio nie ma - trochę trudno by go mechanicznie byłoby go wprowadzić. Kurhanów niby nie ma, ale jest sztylet z Westernesse więc są duchem :)
Jakby był Stary Las, to byłby i Bombadil...
Ale gdzieś mi się chyba obił o oczy jakiś custom quest ze Starym Lasem. A z Kurhanami to jakiś na pewno jest, jak pamiętam...
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Tak jest quest z kurchanami. Jeden z najwyżej ocenianych custom scenariuszy: LINK. Jego autor obecnie pracuje w FFG min. nad Władcą.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: krokodiler »

Wygląda miodnie. Ale Bombadila dalej nie ma ;)
Jak gość pracuje dla FFG to może jakiś quest na bazie swojego customa stworzy już oficjalnie.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

krokodiler pisze:Wygląda miodnie. Ale Bombadila dalej nie ma ;)
Jak gość pracuje dla FFG to może jakiś quest na bazie swojego customa stworzy już oficjalnie.
Co do Bombadila to nie tylko Tobie go brakuje: LINK. Może FFG uzupełni brak w scenariuszu na Gen Con? Galakta jest skłonna tłumaczyć dodatki na życzenie, więc gdyby to miało się tak ukazać to pewnie będzie PL bez względu na resztę linii wydawniczej.

Część pomysłów z wcześniej wspomnianego scenariusza (np. walka/obrona przy użyciu siły woli) trafiła już do gry. W szczególności do scenariusza, który powstał na Gen Con w zeszłym roku, a teraz jest dostępny w systemie druk na żądanie: Stone of Erech
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: krokodiler »

Jest też wzmianka (od Caleba Grace'a) o tym, dlaczego nie ma Obieżyświata, chociaż powód jak dla mnie naciągany: ... it didn’t make sense to give players a second version of Aragorn. - e tam, mógłby być jako sprzymierzeniec, tylko z zastrzeżeniem, że nie można wybrać go jako bohatera. I klimatycznie uzasadnione.
Skoro jest Wichrowy Czub, to aż się prosi Obieżyświat, bo bez niego to biedne małe hobbity skończyłyby wędrówkę właśnie tam ;)
To już nawet bardziej zrozumiały jest brak Bombadila: nie ma w sumie w CzJ scenariusza, w którym - by być w zgodzie z książką - mógłby się pojawić.
Awatar użytkownika
ignus
Posty: 129
Rejestracja: 20 lis 2008, 15:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ignus »

Miałem się opierać, ale wymiękłem. Kupiłem Czarnych Jeźdzców.

Jadę dzisiaj odebrać.
"tym gorzej dla faktów"
Mam lub chcę mieć
ODPOWIEDZ