Boże Igrzysko: Magnaci (Jaro Andruszkiewicz, Waldek Gumienny)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

Ehh już opłaciłem ppv na galę, a dziś odbieram ze sklepu nowiuteńki telewizor... więc nie, nie przyjdę :D kiedyś na pewno zagram, R2R jeszcze nie zamówiłem, bo to ze względu na odstraszający współgraczy temat gra do sprawdzenia przed kupnem.
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: TTR_1983 »

mat_eyo pisze:Ehh już opłaciłem ppv na galę, a dziś odbieram ze sklepu nowiuteńki telewizor... więc nie, nie przyjdę :D kiedyś na pewno zagram, R2R jeszcze nie zamówiłem, bo to ze względu na odstraszający współgraczy temat gra do sprawdzenia przed kupnem.
nie sądziłem, że ktoś w tym kraju kupuje za ppv :D
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

mulek18 pisze: nie sądziłem, że ktoś w tym kraju kupuje za ppv :D
Dlaczego? Nie każdy Polak woli coś ukraść ;) 40 zł za 4h rozrywki, którą lubię? Nie wspominając, że za te 40 zł może oglądać to kilka osób, gdybym w ten sam sobotni wieczór chciał iść z żoną do kina to w czterech dychach nijak się nie zmieszczę... Oczywiście uważam, że jak na poziom sportowy transmisja powinna być tańsza, ale z tego co wiem polsatowskie ppv sprzedają się bardzo dobrze, czyli jednak ktoś to kupuje.

Kończąc offtop to chciałbym odnieść się do jednego z poprzednich komentarzy, mianowicie, że nie wszystkie karty ustaw to de facto ustawy i żeby zmienić je na wydarzenia. PHALANX nie idźcie tą drogą! Jak dla mnie wysyłanie członków rodu do sejmu żeby zdobyli mi WYDARZENIE jest zamachem na klimat tej gry ;)
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: TTR_1983 »

nie chodziło mi o kradzież, ale o samą chęć kupowania. Mnie to irytuje, bo już raz płacę za tv w której ten sport pokazują.
Sorry za offtop.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: NTomasz »

mat_eyo pisze:
mulek18 pisze: nie sądziłem, że ktoś w tym kraju kupuje za ppv :D
Dlaczego? Nie każdy Polak woli coś ukraść ;)
czy tylko ja czytając to mam odczucie obrzydzenia odnośnie takiego określenia?
jak już to programy ppv są okradaniem widzów którzy to płacą abonament i dodatkowo jeszcze muszą dopłacać za coś co już teoretycznie kupili. porównanie do wyjścia do kina: to jest tak jakbyś kupił bilety a potem okazuje się że trzeba jeszcze dopłacić za używanie fotela na sali...

odnośnie magnatów coby nie było całkowitego offtopu to z ekscytacją oczekuje na momenty łamania progów i dźwięku brzęczących elementów dodatkowych. odnośnie dyskusji na temat porównania formy realizacji magnaci vs PLO to tutaj podoba mi się to dużo bardziej :) jest ten smaczek wyczekiwania że uda się i będzie więcej!
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Hiu »

Moze na to za wczesnie - ale jezeli PLO wyladowalo na KS - to nie widze inaczej z magnatami :) Jezeli gra na podstawie prozy - ktorej nikt nie zna - sprzedala sie - to gra na podstawie takiej prozy jak zycie - spokojnie sprzeda magnatow :) biorac pod uwage, ze 90% KS'ow ludzie kupuja oczami - mysle, ze Magnaci maja funding w pierwsze 5h :)
Dodatkowaka karta KS limited powinna byc mocno rozneglizowana blond krasawica - gdzie zdjecie tej karty powinno byc na gorze strony KS.
Funding w 4h :)
Panowie - tlumaczcie instrukcje :) szukajcie pieknie pasujacych slow - bo nazewnictwo macie niekiedy staropolskie :) Sama okladka zrobila furore... to co bedzie jak zobacza piekna plansze i rewelacyjne karty... sukces murowany! (moze jeszcze jakby sie jakas figurka znalazla to juz wtedy +2 do lansu - ale to juz w streczach) :)
Piekna wizja... mam nadzieje, ze realna.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mig »

Hiu pisze: Dodatkowaka karta KS limited powinna byc mocno rozneglizowana blond krasawica - gdzie zdjecie tej karty powinno byc na gorze strony KS.
Rozneglizowane blond krasawice nie sprawdzają się jak na przykładzie Eurowizji widać:) moze trzeba zrobic kartę Henryka Walezego w damskich ciuszkach? ponoć lubił się tak przebierać;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Comandante »

Niestety, my chcemy być wierni Historii a roznegliżowana Gryzelda Zamoyska nie wywoła tego efektu. Chyba, że z brodą ;)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: vojtas »

Magnaci mają fantastyczną oprawę graficzną. Moim zdaniem jakościowo lepszą niż PLO. Niestety (albo i stety) należę do graczy, którzy nie kupią gry, która jest brzydka, choćby miała obłędną mechanikę. :) Co do KS - dzieje I RP są dość hermetycznym tematem i to znacznie bardziej niż PLO - na fantasy popyt się chyba nigdy nie skończy. No ale od czego macie dar przekonywania. Podobnie jak Hiu uważam, że zaspokojenie estetyki na KS jest bardzo ważne. W Polsce crowdfunding jest jeszcze słabiutki, na Zachodzie to siła trudna do przecenienia.
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: aspo »

Comandante pisze:Niestety, my chcemy być wierni Historii a roznegliżowana Gryzelda Zamoyska nie wywoła tego efektu. Chyba, że z brodą ;)
a może Marysieńka Sobieska?
Obrazek
Nie byłem w Wilanowie, ale tu piszą, że to ona. Prawie jak z Eurowizji ;-)
Awatar użytkownika
Sarkiel
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2012, 11:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Sarkiel »

Temat Phalanx i KS był już wałkowany , bodaj w wątku o Teutonach , wygląda na to, że mają oni jakąś niezrozumiałą awersję do KS . Bo w dobie Unii trudno za przeszkodę uznać wymóg posiadania firmy w Wielkiej Brytanii na potrzebę zbierania funduszy. Temat na KS faktycznie nie najlepszy ( nie ma figurek , smoków i zombi itp ) ale spokojnie 20.000 $ by zebrali
p.s też nie wsparłem PLO ze względu na odpychającą dla mnie oprawę graficzną
vojtas pisze:Magnaci mają fantastyczną oprawę graficzną. Moim zdaniem jakościowo lepszą niż PLO. Niestety (albo i stety) należę do graczy, którzy nie kupią gry, która jest brzydka, choćby miała obłędną mechanikę. :) Co do KS - dzieje I RP są dość hermetycznym tematem i to znacznie bardziej niż PLO - na fantasy popyt się chyba nigdy nie skończy. No ale od czego macie dar przekonywania. Podobnie jak Hiu uważam, że zaspokojenie estetyki na KS jest bardzo ważne. W Polsce crowdfunding jest jeszcze słabiutki, na Zachodzie to siła trudna do przecenienia.
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Comandante »

Moi Drodzy,

My do KS nie mamy awersji. My KS uruchamialiśmy, zanim KS się objawił ;)

Prawda jest taka, że w Phalanx na etacie pracuje tylko 1 osoba i to zaledwie od kilku miesiecy. Do tej pory, to było przedsięwzięcie trzech kolegów, po godzinach ;)

Plany są. Tylko się nie wyrabiamy ze wszystkim. Przygotowanie kampanii, to nie takie "w kij dmuchał".

Jeśli ktoś chce pomóc i wie jak, to ludzi do roboty zawsze szukamy! ;)

Piszcie wtedy do Ozy'iego.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

aspo pisze:a może Marysieńka Sobieska?
A może Ludwika Karolina Radziwiłłówna? ;)

Obrazek
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: vojtas »

Niezła niunia! :lol: Szykujcie tego typu karty! ;)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zakwas »

"Podpalonym niczym wiedźma na stosie! Chędożyłbym!"

:lol:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

facecja z epoki:

"Pewna pani na Kujawach pytała żołnierza, który był więźniem w Tatarach, co by
uczynili Tatarowie z białymi głowami i z pannami zabranymi na Ukrainie,
ponieważ maja swoje żonki. Powiedział, ze jako więźniów obracają do roboty, a
co gładsze i młode, tedy do wszeteczności, tak ze musi i jedna, i druga umrzeć
w tym grzechu. Az ona usłyszawszy to, serdecznie westchnęła, mówiąc: «Panie
Boże, jeśliś mi naznaczył męczeńską koronę, daj mi taka śmiercią umrzeć»"


:) - dziś pruderia większa (nawet w planszówkach :P , wbrew powszechnym mniemaniom :)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Hiu »

bardzo mi sie podoba wasz tok rozumowania... idzcie tym tropem :)
tylko jak przetlumaczyc "...wszeteczności ..."

:)
Awatar użytkownika
yanoo
Posty: 262
Rejestracja: 09 maja 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: yanoo »

Jakbym się nagle namyślił, że chcę Wyścig do Renu, to da się zmienić opcję na wspieramto?
This is Stannis Baratheon. The man will fight to the bitter end and then some.

BGG
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

yanoo pisze:Jakbym się nagle namyślił, że chcę Wyścig do Renu, to da się zmienić opcję na wspieramto?
Oczywiście. Najlepiej prosze wtedy napisz maila przez system i pokierujemy dalej.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

Planujecie wrzucić jakieś zdjęcia/podsumowanie weekendowych pokazów gry, czy trzeba liczyć na posty osób, którym uda się zagrać?
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 226
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: neutrino »

Panowie, wybaczcie, że marudzę, ale... Również zastanawiam się nad dwupakiem Magnaci + Wyścig. Niestety cena nie zachęca, a i na Wyścig trzeba by czekać nieco dłużej. Czy ten pakiet został dobrze przemyślany?

Gesendet von meinem PzKpfw. VI Ausf. E mit 88mm KwK 36 L/56.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

Jeśli myślicie nad dodatkowymi progami do kupienia to powiem, że taką podkładkę pod myszkę z obrazkiem z pudełka brałbym od razu ;)
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Kolejarz »

Zbiórka wygląda super i mega zachęca do wsparcia. Gra zapowiada się świetnie, mechanika prosta, a dająca duże możliwości.
Widać, że nic tu nie jest przypadkowe i zostawione na ostatnią chwilę. Brawo! Moim zdaniem sama tak profesjonalnie prowadzona kampania może stanowić dobrego niusa dla wielu portali, które przecież i tak nie mają o czym pisać. Nie ma co przejmować się liczbą wspierających, trzeba uderzać do mediów.
Powodzenia!
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Coen »

Udało mi się wczoraj zagrać w Magnatów podczas Nocy Muzeów :)
I mogę powtórzyć słowa, które tutaj przed chwilą padły - mechanika prosta, a daje bardzo dużo możliwości.
Gra 5-osobowa zajęła nam łącznie z tłumaczeniem zasad około 70 minut.
Nie było czasu na studiowanie kart i graliśmy tylko nimi na punkty, nie patrząc kto kogo zagrał, a krótki rys historyczny przy każdej postaci jest umieszczony, także dodatkową wiedzę historyczną można podczas rozgrywki przyswoić.
Na pewno przy graniu w grupie znajomych będzie duuużo emocji, my już podczas drugiej rundy usłyszeliśmy tekst "to jest Twoja wojna", a gdzie walka o dobro Rzeczypospolitej :)
Graficznie plansza przedstawia się rewelacyjnie, a był to przecież tylko "ostateczny prototyp".
Po tej jednej rozgrywce nie żałuję wydanych pieniędzy i będę nadal zachęcał innych do zakupu - zbierajmy na drewniane kostki, a jak się uda, to i na domki :D
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

Mam takie pytanie odnośnie progów na wspieram.to. Coraz mocniej zaczynam się zastanawiać nad Wyścigiem do Renu, gdyby zebranie 100% było zagrożone to na pewno bym się na to zdecydował. Na początku akcji załapałem się jednak na pakiet z drukowanym przewodnikiem historycznym i nie chciałbym z niego rezygnować. Czy w razie czego mogę dopłacić Wam jakąś kwotę (jaką?) żeby dorzucić R2R do posiadanego już przeze mnie progu?
Ostatnio zmieniony 18 maja 2014, 19:00 przez mat_eyo, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ