Talisman

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ruez
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2014, 23:20

Talisman

Post autor: ruez »

Witam, szukam gry podobnej do "Talisman magia i miecz"
chodzi mi o grę typowo RPG najlepiej osadzoną w czasach fantasy :)
z fajną fabułą i ciekawą rozgrywką
polegającą na rozwijaniu postaci, handlu, magii etc
mysle ze kazdy wie o co chodzi

no i w polskiej wersji jezykowej :)
bardzo proszę o propozycje

dziekuje z góry
pozdrawiam.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Talisman

Post autor: schizofretka »

Nie ma w zasadzie dobrych/bardzo dobrych gier w tym gatunku. Lepsze od Talismanu są Dragon's Ordeal i Runebound, całkiem fajny Dungeoneer i ze względu na bycie karcianką przenośny, ale bez szaleństw. Polecam się raczej przyjrzeć szwędaczom po lochach z Descentem na czele.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Talisman

Post autor: Rocy7 »

Dragons Ordeal ma ciekawa mechanike, wyscig o misje, oraz pewna doze fabuly jednak z jakiegos powodu klimat srednio czuc w trakcie rozgrywki polecam wyprobowac prze zakupem.
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Talisman

Post autor: blacklunthor »

po twojej wypowiedzi odnośnie jakiej gry szukasz to do głowy wpada mi tylko Runebound lub możesz się pobawić w Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords Base Set lub jeszcze Pathfinder Beginers Box - ale to już bardziej typowo RPG będzie a mniej planszówka.

Ogólnie, pograj najpierw sobie w Magie i Miecz :) potem Runebounda a potem Mage Knighta ;)
ruez
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2014, 23:20

Re: Talisman

Post autor: ruez »

najbardziej wlasnie sie przychylam do tego Runebound
tylko pytanie czy ta jest ciekawa.. w sensie czy często się do niej wraca bo np jak miałem przyjemnosc zagrać w Talismana który pewnie jest przez wielu fanatyków gier planszowych uznawany za mało ambitny chciałem zagrać drugi raz i wydawało mi się to wogóle nie nudne

chciałbym kupić planszówke nie na jedną rozgrywke, taką w którą będzie można grać ciekawie zarówno w 2 osoby jak i w 5 osób

a jara mnie levelowanie postaci i zbieranie ekwipunków, magia, handel i oczywiście poza wątkiem fabularnym jakieś możliwe potyczki, które nie opierają się jedynie na losowości (w talismanie często mądre rzucanie zaklęć mogło dać zwycięstwo teoretycznie słabszemu graczowi)
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Talisman

Post autor: Andreal »

Sprawdź jeszcze Relic, praktycznie Talisman, ale z lepszą mechaniką i zmienionym klimatem, świat Warhammer 40k.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 248
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 13 times
Been thanked: 66 times

Re: Talisman

Post autor: Poochacz »

Talisman czy Runebound są to tytuły czysto rozrywkowe i myślenie jest tu ograniczone do minimum. W Talismana też lubię zagrać nawet i dwa razy z rzędu. Runebound? No cóż - na początku mnie wciągnął, losowość jest nieco mniejsza, co z kości ruchu możesz ułożyć ścieżkę którą chcesz podążyć, sam też decydujesz czy wolisz mniejsze lub większe ryzyko przy ciągnięciu kart. Ostatnio jednak wyjęliśmy z żoną po dłuższej nieobecności na stole... i w połowie rozgrywki stwierdziliśmy że wieje nudą. Po prostu każde z nas czekało aż któreś powie "dość". Może to dlatego, że gramy w samą podstawkę bez dodatków, może jednak regrywalność jest niewielka - Runebounda wystawiłem jednak na allegro jeszcze tego samego dnia chociaż było mi szkoda malowanych przeze mnie figurek. Jest jeszcze Dragon Ordeal (gdzie plusem jest układana z kafelków plansza) ale gra wg fanów Talismana ma sporo niedociągnięć i nie wiem czy Ci się spodoba. Moja rada - jeśli zdecydujesz się kupić któryś z tych tytułów, wyczaj jakiś używany egzemplarz w dobrej cenie
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Talisman

Post autor: schizofretka »

Jak Monopoly? ;) A wracając do tematu, to zdecydowanie najlepszą przygodówką tego typu są Kupcy i Korsarze. Zamiast bohatera mamy kapitana i statek, który można upgrade'ować lub wręcz zdobyć nowy, plotki do zweryfikowania, misje do wykonania,załogę do zatrudnienia... Jeśli może być klimat piracki zamiast fantasy to polecam gorąco, z zastrzeżeniem, że reguły są sporo bardziej skomplikowane od Talismana (ale wystarcza w praktyce, że jedna osoba je ogarnie).


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 248
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 13 times
Been thanked: 66 times

Re: Talisman

Post autor: Poochacz »

schizofretka pisze:zdecydowanie najlepszą przygodówką tego typu są Kupcy i Korsarze. Zamiast bohatera mamy kapitana i statek, który można upgrade'ować lub wręcz zdobyć nowy, plotki do zweryfikowania, misje do wykonania,załogę do zatrudnienia... Jeśli może być klimat piracki zamiast fantasy to polecam gorąco, z zastrzeżeniem, że reguły są sporo bardziej skomplikowane od Talismana (ale wystarcza w praktyce, że jedna osoba je ogarnie).
Zwłaszcza jeśli ktoś grał w przeszłości w Sid Meier's Pirates! na PC lub Amidze to z pewnością wie o co chodzi i polubi:)
ODPOWIEDZ