Coup (Światowy konflikt)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Coup

Post autor: pingus »

Recenzja z gatunku zachęcających. ;) Fajnie, że pokazałeś trochę polski temat z interesującej strony.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2074
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 140 times
Been thanked: 370 times

Re: Coup

Post autor: walkingdead »

Czy ja sobie sama wymyśliłam datę premiery 12 czerwca czy data gdzieś padła w oficjalnych zapowiedziach?
Kiedy można się spodziewać gry w Empik'u ?
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: Coup

Post autor: Jarek B. »

walkingdead pisze:Czy ja sobie sama wymyśliłam datę premiery 12 czerwca czy data gdzieś padła w oficjalnych zapowiedziach?
Kiedy można się spodziewać gry w Empik'u ?
Gra dzisiaj lub jutro powinna być dostępna w Empiku, a niektóre sklepy planszówkowe prowadzą przedsprzedaż.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Coup

Post autor: Epyon »

I jak, widział ktoś już grę na półkach? Bo nie wiem, czy warto dzisiaj zawitać do Empiku. ;)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Coup

Post autor: mat_eyo »

Właśnie jestem w Empiku, ale w mniejszym mieście i u mnie niestety nie ma :/
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Coup

Post autor: janekbossko »

W piatel ani w sobote w szczecinie nie bylo
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Coup

Post autor: RunMan »

Za stroną Rebela:
Uwaga! Zamówienia przedsprzedażowe będą wysyłane w dniu premiery, czyli 18 czerwca. Później, w okresie od 18 do 30 czerwca gra będzie dostępna wyłącznie w salonach Empik i na empik.com.
czyli wygląda na to, że gra w Empikach dopiero się pojawi. A tak swoją drogą, jeśli ktoś jest chętny na kupno, to wydaje mi się, że ceny oferowane przez sklepy internetowe będą korzystniejsze, nawet po doliczeniu wysyłki, niż te z którymi będzie można spotkać się w Empikach
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Coup

Post autor: Tycjan »

walkingdead pisze:Czy ja sobie sama wymyśliłam datę premiery 12 czerwca czy data gdzieś padła w oficjalnych zapowiedziach?
Gra miała premierę 13 czerwca i z tego co wiem jest już w Empikach, a przynajmniej warszawskich :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: janekbossko »

to warszawska ma jakies chody ;)
Pani w szczecinie mi powiedziala ze premiera jest 17-18 i wtedy bedzie ale...dzs tez sie przejde i sprawdze
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: mat_eyo »

Nawet na stronie nie ma żeby sobie zamówić z odbiorem w swoim salonie :/

http://www.empik.com/foxgames-swiatowy- ... ,zabawki-p

Za to można kliknąć "sprawdź w salonie empik" i zobaczyć gdzie jest dostępny w swojej okolicy. Faktycznie mają w Warszawie.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: mat_eyo »

Zdobyłem, dziś zagrałem pierwsze kilka razów pod rząd. Samo to świadczy o tym, że gra jest niezła. Gra zaskoczyła, spodobała się zarówno znajomym niegrającym jak również mi i żonie. Klimat absolutnie nie był problemem, a wręcz atutem. Graczom podobało się dzwonienie do Putina albo przyjaciół z policji. Grało się naprawdę przyjemnie, szybko i gra sprawia emocje. Oznaczanie kasy na karcie nie jest problemem. Czegóż więcej można chcieć za 40 złotych?
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: bartek_mi »

mat_eyo pisze:Nawet na stronie nie ma żeby sobie zamówić z odbiorem w swoim salonie :/

http://www.empik.com/foxgames-swiatowy- ... ,zabawki-p

Za to można kliknąć "sprawdź w salonie empik" i zobaczyć gdzie jest dostępny w swojej okolicy. Faktycznie mają w Warszawie.
Aktualnie Coup jest w bardzo dobrej cenie w empiku internetowym.
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: mat_eyo »

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że pisałem to 2 tygodnie temu? Od tego czasu gra jest w dobrej cenie zarówno w salonach jak i na stronie ;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: mig »

Czy ktoś może wie skąd takie dziwne terminy premier w salonach empiku i planszówkowych sklepach internetowych?
W Empikach jest już od ponad tygodnia a w sklepach internetowych cały czas jest oczekiwanie na premierę. A ta zapowiadana była na 18 czerwca. O co chodzi? Czyżby Foxgames, podobnie jak pod koniec 2013 roku, faworyzowało Empiki kosztem reszty sklepów?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: RunMan »

Faworyzuje nieprzypadkowo, w którymś z wywiadów z szefem wydawnictwa była informacja mówiąca o współpracy sieci z wydawnictwem - wszystkie gry FoxGames będzie można kupować w Empikach, są one odpowiednio eksponowane oraz pojawiają się w salonach wcześniej na wyłączność, dopiero po jakimś czasie można kupować je w innych sklepach. Wywiad do znalezienia na GamesFanatic
orri
Posty: 20
Rejestracja: 02 maja 2013, 10:03
Has thanked: 1 time

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: orri »

Przydałaby mi się rada. Zaraz po polskiej premierze kupiłem Resistance Avalon. Początkowo gra bardzo mi się podobała, rozegrałem ok. 15-20 partii, jednak ostatecznie zauważyłem, że całe to blefowanie i ciągle kłamanie nie do końca mi odpowiada. Cieszyłem się kiedy wylosowałem zwykłą dobrą postać i mogłem skupić się tylko na odgadywaniu kto jest złym. Skończyło się na tym, że gra leży od paru miesięcy na półce.

Czy myślicie, że Światowy Konflikt - z występującym w nim blefem - ma szanse mi się spodobać?
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: bartek_mi »

mat_eyo pisze:Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że pisałem to 2 tygodnie temu? Od tego czasu gra jest w dobrej cenie zarówno w salonach jak i na stronie ;)
wiem ale pierwsze widze ponizej 30 zeta....
jak pisales bylo za 35 z tego co pamietam

A ze foxgames wchodzi ostro w empiki? czemu tu sie dziwic? foksal to potentat wydawniczy i male firemki "growe" powinny sie bac jak tylko wspomnieli o tym, ze wchodza w planszowki
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Odp: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: Olgierdd »

orri pisze:Przydałaby mi się rada. Zaraz po polskiej premierze kupiłem Resistance Avalon. Początkowo gra bardzo mi się podobała, rozegrałem ok. 15-20 partii, jednak ostatecznie zauważyłem, że całe to blefowanie i ciągle kłamanie nie do końca mi odpowiada. Cieszyłem się kiedy wylosowałem zwykłą dobrą postać i mogłem skupić się tylko na odgadywaniu kto jest złym. Skończyło się na tym, że gra leży od paru miesięcy na półce.

Czy myślicie, że Światowy Konflikt - z występującym w nim blefem - ma szanse mi się spodobać?
Jeśli nie podchodzi Ci Resistance, to Coup również może nie chwycić.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: mig »

Żadne zaskoczenie, że Foxgames wchodzi w Empiki - zresztą nie tylko on, bo gry wielu wydawnictw można tam spotkać. Tym bardziej, że - o ile dobrze kojarzę - pomiędzy Foksal a Empikami są powiązania kapitałowe. Tyle, że gdy pod koniec roku debiutowały pierwsze gry Foxgames i były dostępne tylko w Empikach, to (tak kojarzę), padały zapewnienia, że to jednorazowe działanie i że wszystkie kolejne gry będą dostępne w tym samym czasie. Co oczywiście nie wyklucza innych specjalnych form promocji sprzedaży w ramach Empików (osobne wyspy, promocje cenowe itd).

Żadnych informacji o różnych terminach premiery nie było. Co więcej - wg zapowiedzi premiera była zapowiedziana na 18 czerwca (wysyłana do sklepów miała być 13 czerwca).

Wątek zresztą już nieco bezprzedmiotowy, bo widzę, że w pierwszych sklepach internetowych jest już dostępna. :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: Jarek B. »

mig pisze:(...) gdy pod koniec roku debiutowały pierwsze gry Foxgames i były dostępne tylko w Empikach, to (tak kojarzę), padały zapewnienia, że to jednorazowe działanie i że wszystkie kolejne gry będą dostępne w tym samym czasie
I zgodnie z tymi zapewnieniami wszystkie nasze dotychczasowe tegoroczne nowości (a już trochę ich było) wchodziły od razu na cały rynek. "Światowy konflikt" jest pierwszą grą objętą 2-tygodniową wyłącznością dla Empiku. I nie jest to nic wyjątkowego ponieważ wielu wydawców daje niektóre swoje gry na wyłączność do wybranych sieci (Empik, Matras i inne).
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: mig »

Jarek B. pisze:
mig pisze:(...) gdy pod koniec roku debiutowały pierwsze gry Foxgames i były dostępne tylko w Empikach, to (tak kojarzę), padały zapewnienia, że to jednorazowe działanie i że wszystkie kolejne gry będą dostępne w tym samym czasie
I zgodnie z tymi zapewnieniami wszystkie nasze dotychczasowe tegoroczne nowości (a już trochę ich było) wchodziły od razu na cały rynek. "Światowy konflikt" jest pierwszą grą objętą 2-tygodniową wyłącznością dla Empiku. I nie jest to nic wyjątkowego ponieważ wielu wydawców daje niektóre swoje gry na wyłączność do wybranych sieci (Empik, Matras i inne).
Ok. Przyjmuję do wiadomości :)
Oczywiście nie jest to jakaś wielka nowość na rynku wydawniczym, ale akurat w światku planszówkowym, chyba takie działania wcześniej chyba nie występowały. Nawet w wydawnictwach, które dysponują własnymi sklepami różnica była jedno-dwudniowa (jeśli w ogóle była) i zazwyczaj wynikała tylko z logistyki.

Tak, czy inaczej cieszę się, że już ŚK jest dostępne w normalnych planszówkowych sklepach i z czystym sumieniem mogę go zamawiać :)

A tak przy okazji, taki model premier (wcześniejsza empikowa) planujecie teraz jako regułę, czy tylko okazjonalnie?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: Jarek B. »

mig pisze:[(...) w światku planszówkowym, chyba takie działania wcześniej chyba nie występowały.
Występowały wcześniej, występują obecnie i zapewne będą występować w przyszłości.
mig pisze:[(...)A tak przy okazji, taki model premier (wcześniejsza empikowa) planujecie teraz jako regułę, czy tylko okazjonalnie?
Regułą jest wprowadzanie gier na cały rynek w tym samym momencie. Tylko niektóre będą miały wyłączność w wybranych sieciach sklepów.
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: syfon »

A jak ta nieszczęsna tematyka się sprawia, miał już ktoś okazję?
Duża różnica w jakości rozgrywki gdy gramy putinami i obamami?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: mat_eyo »

Jak dla mnie super, gra się bardzo fajnie. Chyba, że ktoś podchodzi do tematyki śmiertelnie poważnie, u mnie wszystkie moje teksty typu "trzymam w ręku telefon z wykręconym numerem do mojego kumpla Putina, na pewno chcesz mnie sprawdzić?" kwitowane były śmiechem ;)
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: bartek_mi »

syfon pisze:A jak ta nieszczęsna tematyka się sprawia, miał już ktoś okazję?
Duża różnica w jakości rozgrywki gdy gramy putinami i obamami?
Nie gralem w Coup, przerobka mi sie nie podobala, w grze jest git. Na facjaty nie zwracalismy uwagi tylko na nazwy kart a te sie sprawdzaja bardzo dobrze.
Mozna kupowac :)
Dice Hate Me :(
ODPOWIEDZ