Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: NTomasz »

no jak sklep podaje x terminów to już wolę aby napisali "jak będzie to będzie"
kiedy ostatnio chciałem zamówić grę w innym sklepie to uzyskałem odpowiedź że czekają na dostawę i kiedy będzie dostępna poinformują mnie drogą mailową. uważam że to lepsza opcja bo właśnie wtedy można uchronić się przed brakiem wyrozumiałości hejterów klientów, oraz przed tym że klient płaci za coś i czeka długo - ale to już tylko opinia hejtera :)
chociaż fakt moja wypowiedz była trochę przesadzona- wynikało to zapewne z ogolnego niezadowolenia z przedłużającego się oczekiwania na opłacony produkt, temperatury powietrza, egzaminów - fakt przepraszam
co do gier pana CH to gralem w prawie wszystkie jego gry- dając im po 2-3-4 szanse podejścia itp czy skoro nie spodobała mi się żadna to mogę "zrazić" się do autora i we własnej opinii uznać że poprostu jego gry są dla mnie słabe :)?
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: conus »

NTomasz pisze:no jak sklep podaje x terminów to już wolę aby napisali "jak będzie to będzie"
kiedy ostatnio chciałem zamówić grę w innym sklepie to uzyskałem odpowiedź że czekają na dostawę i kiedy będzie dostępna poinformują mnie drogą mailową. uważam że to lepsza opcja bo właśnie wtedy można uchronić się przed brakiem wyrozumiałości hejterów klientów, oraz przed tym że klient płaci za coś i czeka długo - ale to już tylko opinia hejtera :)
Tym bardziej ze informacja o terminie, w jakim będzie gra dostępna ma znaczenie przy podejmowaniu dec, w którym sklepie ją kupię.
Ale generalnie trzeba pamiętać, że CCG to zło…
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kaszkiet »

3 Trolle napisały, że startery będą pod koniec czerwca, ale boostery dopiero w połowie lipca.
Chyba poczekam na normalną dostępność tej gry, zanim zacznę w nią inwestować.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

dobra jeszcze raz - bo mam chwilę, żeby znowu trochę pograć, a odpowiedzi bambuko z 17 strony nie kumam.

1. np. jeśli mam HAWKEYE "LONGBOW" - to czy właściwość z karty ( "kiedy wystawiany: zadaj obrażenia równe atakowi wybranemu bohaterowi przeciwnika" ) wystawiając 2 kostki ( lub więcej ) na raz odpalam raz czy więcej ? ( jedna kostka = jedno odpalenie akcji ? )

2. STORM "RO" przerzucam kości przeciwnika, tylko kiedy storm atakuje i są przydzielani blokujący, czy w fazie przeciwnika, kiedy on atakuje, a ja przydzielam blokerów też mogę przerzucić ?
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: waffel »

1. Zasada że bonus z kości zachodzi tylko raz jest przy zdolnościach "when active". Przy "when fielded" tego nie ma, więc Hawkeye strzela po razie za każdą wstawianą kość.

2. W treści karty nie ma nic o tym czyja to tura, więc na koniec każdej fazy blokowania sprawdzasz, kto był engaged z Ro i przerzucasz te kości. Co ciekawe, Ro nadal liczy się jako zablokowana nawet jeśli jej blokerzy zostaną przerzuceni na ścianki nie-postaciowe (stara karciankowa zasada "once blocked - always blocked" chyba potwierdzona w FAQ czy może gdzieś tam na BGG).
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

waffel pisze: Co ciekawe, Ro nadal liczy się jako zablokowana nawet jeśli jej blokerzy zostaną przerzuceni na ścianki nie-postaciowe (stara karciankowa zasada "once blocked - always blocked".
to też było ważne :) dzięki

p.s. a właściwości z kart, gdzie na końcu napisane jest: "now matter how many ... are fielded" też odpala się tylko raz, tak ?
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: waffel »

Jeśli wcześniej w treści karty masz "while active" to bonus (bo zazwyczaj to będzie jakiś stały bonus, nie jednorazowy strzał) liczy się raz, i to niezależnie czy na karcie w nawiasie przypomniano o tej zasadzie czy też nie. Chyba tylko na kartach "while active" pojawia się ten zapis? Jeśli na "when fielded" też to nie wiem, musiałbym całą kartę przeczytać :)
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

waffel pisze:. Chyba tylko na kartach "while active" pojawia się ten zapis?
racja - tzn. nie czy na wszystkich tak jest, ale na tych co ja mam tak właśnie jest.
Awatar użytkownika
Owczy
Posty: 29
Rejestracja: 07 paź 2009, 17:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Owczy »

Dla wszystkich, którzy jeszcze nie dotarli na grupę MDM na facebooku link:
https://www.facebook.com/groups/1376748382614168/

Chcemy zrobić turniej 28 czerwca w Katowicach. Zapraszam :)
Tylko spróbuj :>
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

słyszał ktoś, albo sam rozkminiał nad jakimś wariantem solo ? :roll: przydałby mi się
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: RunMan »

Odkopię nieco temat.

Prosiłbym o poradę, czy w moim przypadku warto kupić tę grę. W pewnym sklepie brakuje mi kilkudziesięciu zł do darmowej wysyłki i Starter pozwoliłby na wypełnienie luki. Na pewno przydałaby mi się jeszcze jedna gra dla 2 graczy, a dziewczyna lubi i bezpośrednie pojedynki i turlanie kostek, więc gra powinna chwycić. Ja fanem losowych gier nie jestem, ale po przeczytaniu instrukcji i obejrzeniu kilku filmów myślę, że akurat losowość w wydaniu tej gry by mi podeszła, no i dodatkowym plusem jest niewątpliwie temat. Przeszkadza mi to, że bez wykupienia kilkudziesięciu boosterów gra może nie być zbytnio satysfakcjonująca. I teraz pytanie - czy jeśli na kupno kilku(nastu) boosterów zdecydowałbym się dopiero po jakimś czasie (najpewniej w terminie pojawienia się dodruku Agentów Molocha), to warto interesować się tym tytułem? Czy sama podstawka pozwala na przyjemną grę z perspektywą na więcej po kupnie boosterów, czy sam Starter to raczej takie demo, które nudzi się po 5 partiach? Czy w tej cenie warto kupić, jeśli nie mam kolekcjonerskiego zacięcia i nie zamierzam kupować setek gravity feedów?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1837 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

Moim zdaniem jedna podstawka na dwie osoby, to wyrzucanie kasy. Takie trochę lizanie loda przez szybę. Nie nagracie się i zawsze będzie niedosyt.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: waffel »

Również uważam że co najmniej 100 zł przydałoby się wydać w sumie (czyli 50+ zł na boostery). Nieważne czy trafisz "mocne" karty, po prostu jak będziesz miał mało kostek to nie poskładasz grywalnych talii.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: RunMan »

No tak do 100zł to jestem skłonny wydać, może nie jednorazowo, ale sukcesywnie bym te boostery kupował. Moje pytanie jest takie, czy ten miesiąc - dwa da radę pograć zestawem startowym, czy bez boosterów w ogóle do gry nie podchodzić
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1837 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

RunMan pisze:No tak do 100zł to jestem skłonny wydać, może nie jednorazowo, ale sukcesywnie bym te boostery kupował. Moje pytanie jest takie, czy ten miesiąc - dwa da radę pograć zestawem startowym, czy bez boosterów w ogóle do gry nie podchodzić
Z jednym zestawem startowym nawet nie podchodź do tej gry we dwójkę. Jeśli nie kupujesz na razie boosterów, to kupno dwóch zestawów startowych jest bardzo mocno zalecane. Chyba, że chcesz się szybko grą znudzić, bo nie będziesz mógł normalnie w nią pograć.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

To niestety prawda, ale też nie do końca. Ja dostałem starter w pierwszej kolejności i grałem na nim z moją dziewczyną parę gier. Czy się da? Da się. Czy warto? Warto, zwłaszcza jeśli drugą osobą jest ktoś kto nie grał wcześniej w Magica czy inne LCG/CCG. Jednak wcześniejsze posty są prawdziwe, jeżeli mechanika ci się spodoba, niedosyt na pewno będzie i żeby się pobawić sam starter to ciut za mało, jak zresztą we wszystkich CCG/CDG.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: RunMan »

Okej, w takim razie chyba odpuszczam sobie grę, dziękuję bardzo za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Rafal_Kruczek »

RunMan pisze:Odkopię nieco temat.

Prosiłbym o poradę, czy w moim przypadku warto kupić tę grę. W pewnym sklepie brakuje mi kilkudziesięciu zł do darmowej wysyłki i Starter pozwoliłby na wypełnienie luki. Na pewno przydałaby mi się jeszcze jedna gra dla 2 graczy, a dziewczyna lubi i bezpośrednie pojedynki i turlanie kostek, więc gra powinna chwycić. Ja fanem losowych gier nie jestem, ale po przeczytaniu instrukcji i obejrzeniu kilku filmów myślę, że akurat losowość w wydaniu tej gry by mi podeszła, no i dodatkowym plusem jest niewątpliwie temat. Przeszkadza mi to, że bez wykupienia kilkudziesięciu boosterów gra może nie być zbytnio satysfakcjonująca. I teraz pytanie - czy jeśli na kupno kilku(nastu) boosterów zdecydowałbym się dopiero po jakimś czasie (najpewniej w terminie pojawienia się dodruku Agentów Molocha), to warto interesować się tym tytułem? Czy sama podstawka pozwala na przyjemną grę z perspektywą na więcej po kupnie boosterów, czy sam Starter to raczej takie demo, które nudzi się po 5 partiach? Czy w tej cenie warto kupić, jeśli nie mam kolekcjonerskiego zacięcia i nie zamierzam kupować setek gravity feedów?
Tak. Powtórzęz za swoja recenzją
Starter to "demo" ale kart w srodku jest 24. Co przy załozeniu wykorzystania 4 postaci w partii. oznacza że poznanie wszystkic postaci moze zajac 6 partii. To czy się po tych 6 -10 partiach sie znudzi mocno zalaży od tego czy sie gra spodoba.

Mi się nie znudziła przez kilka tygodni przez które czekałem na przyzjście 20 boosterków.Kości ze startera i 20 boosterków wystaczają do urozmaiconego drafta.Rozważam zakup kolejnej podstawki, żeby zagrac na 4 graczy - 2 partie naraz lub jakies zasady multi - ale pewnie z serii Uncanny x-man, żeby nie dublować kosci.

Z drugiej strony do stwierdzenia ze gra się NIE PODOBA starter wystarczy. Żadna liczba kosci i kart z boosterów nie zmieni opinii opini kogos komu nie spodobal sie starter.
Moim zdaniem niewiele ryzykujesz. Gra nie jest droga, a obecnie jest posukiwana - więc nie byłby problemów ze zbyciem jej na rynku wtórnym - lub podarowaniem jakiemuś miłośnikowi komiksów...
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kolderek »

a gdzie to można kupić? :-)
Awatar użytkownika
Owczy
Posty: 29
Rejestracja: 07 paź 2009, 17:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Owczy »

Niestety na razie są dostępne tylko boosterki i wszyscy czekają na drugi rzut sarterów. Wersje kiedy będą startery są różne. Jakoś z początkiem lipca coś powinno się pojawić :)
Tylko spróbuj :>
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Harth »

Dostałem informację że startery przyszły do hurtowni ale tylko 30% zamówionych...
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pan_satyros »

DM wyjdzie również w pudełku typu "Quarriors"
http://deviramericas.com/categoria/wizk ... x/?lang=en
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Darboh »

Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: yosz »

Przedsprzedaż . Będzie dostępne w sierpniu
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Darboh »

yosz pisze:Przedsprzedaż . Będzie dostępne w sierpniu
Sorki, chodziło mi że już jest w przedsprzedaży - w sensie że w Polsce już w ofercie.
ODPOWIEDZ