3-5 zaawansowana, dużo interakcji

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

3-5 zaawansowana, dużo interakcji

Post autor: Harth »

Cześć,
Kolejne poszukiwania gry. Poniżej to co bym chciał aby gra oferowała. Po raz kolejny zdaję się na Waszą znajomość planszówek :)

1) Zaawansowana z wieloma możliwościami. Dla grona osób które znają się na grach. Może być trudna do wytłumaczenia.
2) Przedział w jakim chciałbym aby była grywalna to 3-5 (fajnie jak była by też dla 6, ale nie koniecznie).
3) Dużo interakcji. Mogą być wojny, i włażenie komuś w paradę.
4) Bez czarów, duchów demonów. Zakładam że to mocno okroi asortyment :p
5) Ładnie wydana.

Myślałem o:
1) Cyklady: ale czy dobrze się skaluje?
2) Gra o Tron: ale mam już AGoT LCG i chyba chciałbym coś z inną tematyką
3) Twilight Imperium: chyba jednak przy długa. Może miałoby sens poczekać na Burning Suns?

Wszelkie podpowiedzi bardzo mile widziane.

Z góry dzięki wszytkim specjalistom :)
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: 3-5 zaawansowana, dużo interakcji

Post autor: macike »

Mare Nostrum + Mythology Expansion

Innovation + Echoes of the Past + Figures in the Sand (obecnie jest promocja w Asmadi Games), polecam dokładnie to amerykańskie wydanie, bo prosta schematyczna grafika ułatwiająca czytanie stołu, no i nie czeka się na wydanie dodatków ;)
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: 3-5 zaawansowana, dużo interakcji

Post autor: Pixa »

Harth pisze: 1) Zaawansowana z wieloma możliwościami. Dla grona osób które znają się na grach. Może być trudna do wytłumaczenia.
2) Przedział w jakim chciałbym aby była grywalna to 3-5 (fajnie jak była by też dla 6, ale nie koniecznie).
3) Dużo interakcji. Mogą być wojny, i włażenie komuś w paradę.
4) Bez czarów, duchów demonów. Zakładam że to mocno okroi asortyment :p
5) Ładnie wydana.

Myślałem o:
1) Cyklady: ale czy dobrze się skaluje?
Na pewno Cyklady daja mozliwosc wygranej na wiele sposobow - rozwoj ekonomiczny, wojny, inwestycje w filozofow czy dobre uzycie kart potworow mitologicznych. Nie sa jednak szczegolnie ciezka i trudna do wytlumaczenia gra. Taki sredniak pod tym wzgledem. Gra od 3 graczy skaluje sie bardzo dobrze - nawet plansza sie zmniejsza/poszerza. Wydana bardzo ladnie, interakcji mnostwo. Czarow nie ma, ale ja wspomnialem sa potwory mitologiczne. Osobicie lubie te pozycje i polecam.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Sir-Rafał
Posty: 147
Rejestracja: 14 sty 2011, 19:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 3-5 zaawansowana, dużo interakcji

Post autor: Sir-Rafał »

Mare Nostrum też mogę polecić, a do tego Kemeta. Coś mniej wojennego ale ze sporą interakcją - Bootleggers.
Moje planszówkowe nabytki: BGG

Polecam: Blog CIEKAWE GRY
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: 3-5 zaawansowana, dużo interakcji

Post autor: Harth »

Mare Nostrum z tego co widzę jest 'niedostawalne' w Polsce. Myślałem tez nad Kemetem. Waszym zdaniem jest lepszy/gorszy od Cyklad? Na pewno plus dla Cyklad za to że są po polsku. W przypadku Kemeta martwi mnie to że widziałem na forum kilka ofert sprzedaży tej gry a jest dość nowa więc wątpię że się ludziom nudzi...

A może macie jeszcze jakieś propozycje?
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: 3-5 zaawansowana, dużo interakcji

Post autor: Pixa »

Poszukaj na Forum (po temacie) słów Kemet i Cyklady - był niedawno watek czym się roznia i co jest lepsze.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: 3-5 zaawansowana, dużo interakcji

Post autor: Harth »

Poszukałem i na prowadzenie chyba wysuwa się Kemet. Ale może Macie jeszcze jakieś propozycje? Zakładam że sporo jest podobnych gier :p
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: 3-5 zaawansowana, dużo interakcji

Post autor: Rocy7 »

Harth pisze: 3) Twilight Imperium: chyba jednak przy długa. Może miałoby sens poczekać na Burning Suns?
Wszelkie podpowiedzi bardzo mile widziane.
Z góry dzięki wszytkim specjalistom :)

Burning Suns spelnia warunki zwlaszcza interakcji oraz zlozonosci ale poczekasz do listopada (specjalista od modelowania 3D nie wyrobil sie z 70 roznymi modelami na czas). Dodatkowo wersja z figurkami bedzie dosc limitowana (Ilosc egzemplarzy) poza KS.
Mozemy zagrac przez Zun Tzu jak chcesz mechanike poznac.

W Kemecie doswiadczenie daje przewage poza tym moga wystapic problemy z balansem miedzy mocami.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: 3-5 zaawansowana, dużo interakcji

Post autor: macike »

Harth pisze:Mare Nostrum z tego co widzę jest 'niedostawalne' w Polsce. Myślałem tez nad Kemetem. Waszym zdaniem jest lepszy/gorszy od Cyklad?
W Cyklady nie grałem. Kmeta grałem raz, nie podobał mi się.

Warto MN poszukać. Niemiecką podstawkę daje się dostać dosyć tanio z drugiej ręki, ale fakt na rozszerzenie trzeba polować.

BTW a Eclipse?
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: 3-5 zaawansowana, dużo interakcji

Post autor: Harth »

macike pisze: Warto MN poszukać. Niemiecką podstawkę daje się dostać dosyć tanio z drugiej ręki, ale fakt na rozszerzenie trzeba polować.

BTW a Eclipse?
Myślałem o Eclipse. Klimatycznie bardzo mi odpowiada. Bardzo mi się podoba system ulepszania jednostek (sentyment do RPG). Z tym że niestety moim zdaniem jest po prostu brzydka. Twoim zdaniem warto mimo to się nią zainteresować?
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: 3-5 zaawansowana, dużo interakcji

Post autor: Munchhausen »

Hmm... Może Szogun? Ponoć niebawem wraca na nasz rynek, więc powinien być do dorwania w przystępniejszej cenie. Negatywna interakcja, mnogość decyzji, brak elementów paranormalnych oraz piękne wydanie - wszystko jest. Tylko w szóstkę nie da się grać.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: 3-5 zaawansowana, dużo interakcji

Post autor: galthran »

Harth pisze: Myślałem o Eclipse. Klimatycznie bardzo mi odpowiada. Bardzo mi się podoba system ulepszania jednostek (sentyment do RPG). Z tym że niestety moim zdaniem jest po prostu brzydka. Twoim zdaniem warto mimo to się nią zainteresować?
Bez przesady z tą brzydotą :) Fakt, nie wydaje tego FFG ale gra jest solidnie wykonana, mechanika świetna i jest krótsza od TI, a skoro szukasz coś w stylu TI, to jest to moim zdaniem wybór idealny. Do tego, jeśli masz zastrzeżenia do figurek statków, to wyszedł dodatek z nowymi statkami - Ship Pack One - rośnie koszt, ale możliwość upiększenia rozgrywki jest.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: 3-5 zaawansowana, dużo interakcji

Post autor: Dellas »

Ze swojej stron mogę polecić Chaos w Starym Świecie (z dodatkiem gra jest od 3-5). Na planszy bardzo dużo się dzieje, interakcja w innymi graczami jest wręcz wpisana w treść gry. Wszystkie strony konfliktu są bardzo różne od siebie. Gra trwa do 2.5h i jest pięknie wykonana.
ODPOWIEDZ