Coup (Światowy konflikt)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6456
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 590 times
Been thanked: 943 times

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: Odi »

Cóż, jutro rano zaprezentujemy na GF materiały z gry, która w bieżącej polityce osadzona jest jeszcze mocniej.

Skoro Światowy konflikt wzbudził pewną dyskusję, strach pomyśleć, jakie głosy pojawią się jutro...
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 787 times
Been thanked: 1228 times
Kontakt:

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: mat_eyo »

espresso pisze:W dziale "co kupić" jest mnóstwo wymagań w stylu "byle nie fantasy, tylko bez cyberpunku", więc wcale mnie nie dziwi, że część graczy unika gier o polityce.
Oczywiście masz rację i ja się z tym zgadzam mając w domu przykład takich preferencji - moja żona z założenia krzywo patrzy na gry "o kosmosie i kosmitach". Tylko, że mi nie do końca o to chodziło.

Każdy może mieć swoje preferencje i każdy może powiedzieć, że "polityczny, mi nie pasuje, wolę grać w Coup w oryginale". Natomiast bardziej mi chodzi o stwierdzenia, że nie powinno się robić gry o Putinie. Niby dlaczego? Takie same narzekania jak na WoT - 2001-? gdzie w Stanach można było przeczytać masę komentarzy typu "11.09 zginęło tylu dobrych obywateli, jak można grać w grę, w której gracz wygrywa detonując bombę atomową na terytorium USA"? Otóż można i gra się bardzo przyjemnie. Kontynuując mój poprzedni przykład tak samo można się oburzyć "jak można zrobić grę o zbieraniu poziomek - wielu naszych rodaków jeździ zbierać poziomki za granicę i jest to dla nich ważne źródło utrzymania, przecież to dla nich poniżające, że ktoś gra w taką grę"... Tak samo można wyłożyć każdą grę - Pandemic? Toż to chore ;) codziennie ludzie umierają na te choroby, a ktoś sobie siedzi w domu i tak leciutko w to gra.

Co ciekawe nikt się nie oburzył kiedy powstała humorystyczna gra o polskim sejmie, a były tam mechanizmy ośmieszające nie tyle konkretnych polityków, co urzędy i sam aparat władzy. Taki poważny temat i robić sobie z tego gry? Hańba! :D
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: rastula »

hmmmm


porównanie do Jihad Kontra MC Świat czy Wojny z terroryzmem nie do końca jest trafione bo w tych grach stajesz po stronach konfliktu ( można nawet powiedzieć że wcielasz się w zło ( zależnie od własnych poglądów), trochę jak gra Niemcami w grach wojennych ( niektórzy nie chcą tego robić :)...


w tej grze ogólnie wykonujesz "machinacje" możesz użyć karty Puppin a zaraz potem uderzyć Obarakiem ... tu nie "grasz" Putina ani Merkel - tu ich co najwyżej wykorzystujesz

oczywiście kwestia gustu ale ja bym tej gry nie kupił gdyby była w świecie Resistance czy Władcy Pierścieni ;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: mig »

rastula pisze: oczywiście kwestia gustu ale ja bym tej gry nie kupił gdyby była w świecie Resistance czy Władcy Pierścieni ;)
Oczywiście kwestia gustu. Z tym, że (dla mnie) znaku równości między światem Resistance a WP nie stawiał. WP (podobnie jak np. Star Wars, Star Trek czy od jakiegoś czasu Gra o Tron) jest na tyle mocnym brandem, że trudno ten kontekst "fabularny" pominąć. Resistance (i masa innych uniwersów) to uniwersa niszowe i dla zdecydowanej większości graczy są calkowicie nieznane. W takie gry można spokojnie grać bez jakichkolwiek odniesień. Dla mnie Coup jest tak samo mocno osadzony w jakimś tam świecie jak np. Caylus, czy Filary Ziemi.

Ja nie mam nic przeciw robieniu gier z Putinem, czy Obamą. Nie mam też specjalnych oporów przed wcielaniem się w Kubę Rozpruwacza, Islamskich terrorystów, czy Przewodniczącego Komitetu Centralnego KPZR (choć - jak każdy - mam swoje granice i np. grając w Bohaterów Wyklętych miałem spore dylematy). Tutaj po prostu wydaje mi się, że tematyka raczej zawęża niż poszerza krąg potencjalnych odbiorców - grupą docelową raczej nie są geeki tylko casuale (choć oczywiście znajdą się osoby, dla ktorych taki temat będzie dodatkowym atutem). "Zgrabniej" się po prostu gra w świecie bardziej uniwersalnym (świat Coupa taki imho był). Podobne wrażenie odnieśli wszyscy moi współgracze w ŚK (w sumie już 11 osób, w tym zarówno tacy, którzy zaczynali od ŚK jak i weterani Coupa).
W ŚK pewnie czasem zagram, jak trafi mi się ekipa nowa i niezbyt kumająca angielski (bo niespecjalnie mi się chce robić polskie pomoce gracza do Coupa), ale pewnie w większości gier zostanę przy oryginale.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: Bardias »

mig pisze:W ŚK pewnie czasem zagram, jak trafi mi się ekipa nowa i niezbyt kumająca angielski (bo niespecjalnie mi się chce robić polskie pomoce gracza do Coupa)
Przecież to 5 (może max 10) minut w wordzie :-)
espresso pisze:dla mnie gra osadzona w bieżącej polityce jest z góry skreślona
Z tym, że "polityczność" ŚK jest znikoma, tzn. brak tu jakiegoś konkretniejszego kontekstu. Zasadniczo Coup broni się mechaniką, sam klimat ma raczej marginalne znaczenie (stąd tyle wersji tej gry). Działa tu trochę motyw kamienia-papieru-nożyc i w zależności od wydania posługiwać się będziemy innym słownictwem, ale po 2-3 partiach nie będzie miało znaczenia czy przeciwnik kradnie nam 2 monety kapitanem czy policją.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: espresso »

Bardias pisze:
espresso pisze:dla mnie gra osadzona w bieżącej polityce jest z góry skreślona
Z tym, że "polityczność" ŚK jest znikoma, tzn. brak tu jakiegoś konkretniejszego kontekstu. Zasadniczo Coup broni się mechaniką, sam klimat ma raczej marginalne znaczenie (stąd tyle wersji tej gry). Działa tu trochę motyw kamienia-papieru-nożyc i w zależności od wydania posługiwać się będziemy innym słownictwem, ale po 2-3 partiach nie będzie miało znaczenia czy przeciwnik kradnie nam 2 monety kapitanem czy policją.
Wierzę, że ŚK to dobra gra i wiele osób się przy niej dobrze bawi, ale mając bardzo ograniczony czas na granie, wolę sięgać po tytuły, które wpasowują się w moje gusta zarówno mechaniką, jak i klimatem. Poza tym, RftG tez broni się mechaniką, a sporo osób ją skreśla ze względu na obrazki s-f na kartach (a mniej klimatu niż RftG jest chyba tylko u Felda ;) ).
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: Kolejarz »

Tu ważny jest też kontekst. Coup z bardziej abstrakcyjnym tematem to gra trochę imprezowa, trochę rodzinna, w zasadzie dla każdego. Geeki też się świetnie przy niej bawią. Nie bez powodu takie gry opowiadają zwykle o rozbudowie miasta albo linii kolejowej. W Coup zabójcę trudno jest zastąpić, ale Putin i wyraźne odniesienia do rzeczywistych wydarzeń to krok dalej. Wiadomo, że inny temat sprawdziłby się równie dobrze albo i lepiej. Labirynt był od początku projektowany jako gra o wojnie z terroryzmem i dlatego też nie jest to rodzinna gra dla każdego.
Jesteśmy też w Polsce i wydarzenia na Ukrainie są nam odpowiednio bliższe, niż pochodzącemu z Anglii i mieszkającemu w Stanach autorowi gry. On trochę inaczej na to patrzy i inaczej taka gra wyglądałaby w Stanach. Poza tym nie jest to gra, którą znaleźć można tylko specjalistycznych sklepach, na starcie sprzedawana była w EMPiKach. Mi się podoba koncepcja autora, żeby zmieniać grafiki w różnych wydaniach. Fajnie to działa, wystarczy popatrzeć na inne wydania na BGG. To bardzo dobrze, że gra nie została wydana w Polsce jako Coup Resistance.
Żart o dzwonieniu do Putina w różnych kręgach może być udany, ale nikt nie będzie go opowiadał do znudzenia. To szybka gra, którą rozkłada i tłumaczy się w moment, ma znacznie bardziej istotne zalety, niż ciekawie dobrany i dorosły temat. Nie potrzebna jest groźba telefonu do Putina, żeby gra wywoływała duże emocje. Nie bez powodu był to hit w innych krajach i bez takiego kontrowersyjnego tematu.
Gier o polskiej polskiej polityce było już kilka i przechodziły bez większego echa. To nie też nie jest to samo, miały one satyryczny wydźwięk, grafiki podobne do karykatur z gazet, do takiego tonu jesteśmy przyzwyczajeni, a i różne aferki z naszego podwórka nijak się mają do tegorocznych wydarzeń na Ukrainie. Gry były wydawane przez mniejsze wydawnictwa i dystrybuowane na mniejszą skalę, nie był to też doklejony temat do hitu, na którego wydanie w Polsce czekało wiele osób. W tamtych grach żarty się wypalały, a gra lądowała na półce, bo już niewiele więcej w niej było. W Coup żarty z Putina się skończą i zostanie świetna, często grana gra, która jednak mogła być trochę bardziej neutralna.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: kwiatosz »

mig pisze: Natomiast jestem bardzo ciekawy nowej karty w wydaniu polskim (ONZ). Grał już może ktoś z nią? Na pierwszy rzut oka zmienia sporo i jest dość mocna.
Zacytuję sam siebie z recenzji ;)
"Polskie wydanie zawiera kartę, której nie kojarzę z wersji zagranicznych, czyli ONZ, którą można zastąpić Media. Działanie Mediów polega na przejrzeniu dwóch kart ze stosu i ewentualnej wymianie ręka<=>stos. ONZ natomiast pozwala podejrzeć tylko jedną kartę, ale jej drugie działanie to podejrzenie karty na ręku przeciwnika, po czym można nakazać mu wymienić albo zostawić sobie to co ma. Początkowo nie graliśmy z ONZ, jestem bowiem ortodoksem zasadniczym i nie lubię modyfikacji. Po jednej jednak partii już nie wyobrażam sobie grania bez ONZ. Media owszem, szybko przeglądają talię, ale to tyle. Natomiast ONZ pozwala na dużo więcej decyzji, pozwala na obronę pod koniec partii – jest po prostu kartą zdecydowanie lepszą i bardzo cieszy mnie, że została dodana do polskiego wydania."
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5236
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1842 times
Kontakt:

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: Gambit »

A czy ONZ nie jest odpowiednikiem Inkwizytora z kickstarterowej wersji Coup?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 787 times
Been thanked: 1228 times
Kontakt:

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: mat_eyo »

Nie wiem, czy gdzieś jest wątek z pytaniami odnośnie zasad, jeśli tak to z góry przepraszam. Jedną małą wątpliwość mam, czy po użyciu mediów tasuję talię, czy nie? Bo jest kolosalna różnica między wymieniam do dwóch kart, a wymieniam do dwóch kart i wiem, jakie kolejne dwie zostaną przez kogoś dociągnięte.
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: Kolejarz »

Zawsze tasuje się przy wymianie kart, czy z akcji, czy ze sprawdzenia. Nigdy nie powinno być wiadomo, jaka jest następna karta.
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: Bardias »

Gambit pisze:A czy ONZ nie jest odpowiednikiem Inkwizytora z kickstarterowej wersji Coup?
Tak, to jest kickstarterowy Inkwizytor.
mat_eyo pisze:po użyciu mediów tasuję talię, czy nie?
Tak, zawsze się tasuje.
Kwiatosz pisze:ONZ pozwala na dużo więcej decyzji, pozwala na obronę pod koniec partii – jest po prostu kartą zdecydowanie lepszą i bardzo cieszy mnie, że została dodana do polskiego wydania.
Z drugiej strony daje sporą przewagę informacji i znacząco ogranicza możliwości blefowania. Ja na razie z Inkwizytorem (ONZ) grałem bardzo rzadko i nie mam wyrobionej opinii, ale są głosy mocno krytyczne: http://gfbrobot.com/2014/02/05/variant- ... mbassador/

Wszystko zależy raczej od preferencji graczy, ciężko jednoznacznie ocenić, która karta jest "lepsza".

Mnie w polskim wydaniu boli, że ONZ jest koloru szarego a nie chociażby fioletowego. Zbyt podobny kolorystycznie jest do policji.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: kwiatosz »

Trochę przesada z tym znaczącym ograniczeniem - jak w talii są 3 karty,a sprawdzany ma tylko jedną to jest problem, ale poza tym - niespecjalnie. Media tak naprawdę pod koniec partii praktycznie nic nie dają, plus na więcej osób bym się kłócił, że to one właśnie bardzo limitują blefowanie, a ONZ jest subtelniejszy w tej kwestii.

Edit: we wpisie jest jedna zasadnicza wada rozumowania - zakłada, że sprawdzający ma kartę, którą nie może wygrać, a dla wielu kart to po prostu nie jest prawda. Jeżeli sprawdzany ma zagrażającą kartę, to każe mu się ją wymienić - a przez to, że ONZ ogląda tylko jedną kartę ze stosu (a nie dwie jak media), to znajomość talii jest mniejsza. Znowu jest miejsce na blef. Więc tak naprawdę to "rujnowanie blefu" działa w sporadycznych przypadkach, media pod koniec partii (we wpisie jest mowa o końcówce partii szczególnie) psują możliwość blefu z nie mniejszym stopniu, a często nie dają możliwości obrony (bo w stosie nie ma już dla nas dobrych kart). Będę bronił grania z ONZ zamiast mediów jak Merkel przed protestującymi ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Halmaris
Posty: 116
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: Halmaris »

Idealne koszulki: Ultra Pro Special Sized (65x100mm)
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: RunMan »

Halmaris pisze:Idealne koszulki: Ultra Pro Special Sized (65x100mm)
A zakoszulkowane karty mieszczą się w pudełku?
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: Bardias »

Ja mam koszulki maydaya 65x100, są idealne (tak samo jak do standardowego coup) i razem z koszulkami karty bez problemu mieszczą się w pudełku.
Awatar użytkownika
Halmaris
Posty: 116
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: Halmaris »

RunMan pisze:
Halmaris pisze:Idealne koszulki: Ultra Pro Special Sized (65x100mm)
A zakoszulkowane karty mieszczą się w pudełku?
Wchodzą bez problemu.
Bencao
Posty: 13
Rejestracja: 01 lip 2010, 15:19

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: Bencao »

Dzis pogralem i gra jest sporo slabsza niz myslalem. W koncu dochodzi do sytuacji ze albo jestes w slabszej pozycji i musisz zaryzykowac albo i tak masz za malo.danyvh i musisz zaryzykowac co prowadzi do tego ze wynik zalezy od rzutu moneta (odczuciowo) no szkoda bo jako fan sabotazysty i resistance.myslalem ze bedzie szybkieni fajne;/
TTR_1983
Posty: 3933
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: TTR_1983 »

zagrałem pierwszy raz i ....o co kaman w tej grze? Toż to jakieś badziewie jest. Hm...niby światowy hit, ale za cholerę nie wiem co w tym fajnego jest. Cieżko będzie mnie namówić (i osoby ze mną grające) żeby jeszcze raz w to zagrać. No chyba, że coś źle robiliśmy.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2053
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 126 times
Been thanked: 350 times

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: walkingdead »

Miała okazję zagrać w "Światowy konflikt" i jestem zawiedziona. Być może, oczekiwania bazujące na pozytywnych komentarzach były za duże. Zupełnie nie czułam klimatu, zero emocji, szybka wygrana. Mam nadzieję, że przy większej liczbie osób gra nabiera rumieńców.
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: Teokrata »

to jest prosta gra towarzyska na 4-6 graczy, na mniej nie polecam...
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: Epyon »

Gra nie jest najgorsza, to tylko lekki chwilerek za 4 dychy. Jest nad czym pomyśleć, niektóre role są dość ciekawe, ale fakt faktem że taki The Resistance pod względem (re)grywalności zjada Coupa na śniadanie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: kwiatosz »

Ale też Resistance potrafi godzinkę potrwać, a Coup to 15 minut.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: mig »

Epyon pisze:fakt faktem że taki The Resistance pod względem (re)grywalności zjada Coupa na śniadanie.
Wszystko kwestia gustu. Ja zagrałem w Resistance kilka razy i raczej dobrowolnie już nie usiądę do niej. No, może z jakąś szczególnie dobraną ekipą. Natomiast w Coup (a nawet - o zgrozo - w Światowy Konflikt) partyjki nigdy nie odmówiłem i nie zapowiada się, żebym w najbliższym czasie to zrobił. Wczoraj, po kilku cięższych pozycjach, usiedliśmy do Coupa na "zwyczajowe trzy partyjki". Ostatecznie oderwaliśmy się z wielkim bólem od gry o 1:54 w nocy, po 23 czteroosobowych partyjkach :) I skończyliśmy tylko dlatego, że żony zaczęły wydzwaniać ;) Dla mnie to jeden z fajniejszych konfrontacyjnych fillerków ever.

Graliśmy wczoraj w polską mutację i używaliśmy karty ONZ zamiast karty Media. I rozgrywka sporo na tym zyskała. Wcześniej karta Ambasadora/Mediów wydawała się najsłabszą w talii i raczej pozbywano się jej dość szybko. Opcja podejrzenia (i wymiany) karty innego gracza jest dużo mocniejsza. A pod sam koniec rozgrywki, kiedy ktoś zostaje z jedną kartą na ręku, to jest wręcz mordercza.
Nadal uważam, że ładniejsze i bardziej intuicyjne są karty oryginalne, ale przyznaję, że po kilkudziesięciu grach w Światowy Konflikt, nawet do okropnej ikonologii i mylących kart pomocy można się przyzwyczaić :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Bencao
Posty: 13
Rejestracja: 01 lip 2010, 15:19

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: Bencao »

nie no, nie przyrownujcie resistance do coupa, glebia strategii jest diametralnie inna i zaangazowanie w swoj blef. no chyba ze w ressitance gramy z samymi tragicznymi graczami to wtedy robi sie z tego coup.
choc musze przerobic jeszcze karte ONZ ktora podglada cudza karte, bo to moze zmienic rozgrywke, najwyzej zagram jeszcze raz i nawet jak sie nei uda to i tak bedzie to warte 25 zl za gre..
ODPOWIEDZ