(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Jacyś chętni jutro na Labyrinth?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: ragozd »

ja chętnie poznam Wildcatters, równie chętnie Terra Mystica, Nations, Robinson Crusoe.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Mogę przynieść Terrę. O której moglibyśmy zacząć? (Ja się dostosuję)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
l.a.d
Posty: 191
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: l.a.d »

Będę koło 18, może uda mi się chwilę wcześniej. Wziąłem dzisiaj Zimną Wojnę. Ktoś chętny? Zdecydowanie preferuję graczy znających grę ;-).
Jeśli chętnych będzie brak to ja się z chęcią do czegoś dołączę. See ya na miejscu!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Greed, for lack of a better word, is good.
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: gigi »

Przyjadę po 16:00.Przyniosę jakąś drobnicę;)
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

@ L.a.d. Jax chce w Labyrinth, dla mnie profana to bardzo podobne :wink:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Micelius pisze:@ L.a.d. Jax chce w Labyrinth, dla mnie profana to bardzo podobne :wink:
Labyrinthu nie mam przy sobie.
Ciekawe czy z zapowiedzi mam wnosić, że czeka nas tradycyjna 'Chwilowa' burzliwa dyskusja na doborem repertuaru.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

To może mam przynieść Norymbergę lub Operę? :)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jingowawa »

Dziękuje współgraczom za wczorajsze partie - najpierw zacięta walka z l.a.d-em, który mimo, że przez cały czas był na końcu na torze postaci, przegrał tylko 2 pkt. W roku smoka, i to mimo, że po drodze stracił z 5-6 postaci... Potem fajna partia w lekką, przyjemną grę Kosmonauts i jeszcze na koniec Na chwałę Rzymu - przyjemna gra, ale pewnie byłaby lepsza partia, gdyby karty były potasowane... Ale i tak 3 w sumie bardzo udany wieczór.

Panowie ze stolika obok, jak wrażenia po Helios? Wy to chyba dużo dłużej niż te 60 deklarowanych min. graliście.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Helios fajny- w sumie nie wiem dlaczego, ale mi się podobał.
Nie wiem ile graliśmy, ale sporo czasu zeszło na tłumaczenie-może dlatego wydawało Ci się, że było długo
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

jingowawa pisze:Dziękuje współgraczom za wczorajsze partie - najpierw zacięta walka z l.a.d-em, który mimo, że przez cały czas był na końcu na torze postaci, przegrał tylko 2 pkt. W roku smoka, i to mimo, że po drodze stracił z 5-6 postaci...
Miło słyszeć. Tzn. nie to że l.a.d. przegrał ale że strategia na ostatniego na torze inicjatywy zadziałała (i może nawet przyniosłaby końcowy sukces gdyby 1 postać mniej zginęła).

U mnie z kolei Rise of Empires rozegrany w bardzo szbkim czasie (grubo krócej niż 3 ostatnie 4+ godzinne partie). Było ok, nawet na mapie nie byłem nadmiernie bity (a w tej grze często tak się czuję), ale po iluś tam partiach czy pozostało w tej grze coś jeszcze do eksploracji…?
Wieczór zwieńczyły 2 partyjki w Parade. Prosta inteligentna karcianka, która spodobała się wszystkim grającym. Zaskoczenie in plus. W takie fillerki mogę grać, w wielbłądzie niekoniecznie :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Ja wczoraj odkurzyłem starą grę M.Wallace czyli After the Flood. Gra jest mocno konfrontacyjna, czuć było gęstą atmosferę przy stole. Staszek z Sillue skakali sobie do gardeł, ja tym czasem skupiłem się na zbieraniu punktów tam gdzie oni się nie bili. Skończyło się tak, że nie zagraliśmy ostatniej, piątej rundy ponieważ nie było sensu: po policzeniu 4 rundy prawie ich zdublowałem. Jednak w tej grze nie chodzi o to, aby mieć największą armię i tłuc się o jedno pole. Bardzo lubię After the Flood, wszystkiego jest mało i trzeba odpowiednio zarządzać surowcami (handel jest niezbędny), wysyłać kupców w potrzebne miejsca, każdy ruch się liczy. Natomiast wczoraj nie czułem żadnej presji, poniważ panowie zamiast zdobywać PZty, wyrzynali się wzajemnie pozwalając mi punktować za rozbudowę miast oraz zajęte obszary. Nie bardzo wiedziałem o co chodzi...

Potem Helios, wszyscy grali 1szy raz, trochę zapomniało mi się instrukcji (czytałem zasady 2 tygodnie temu) i choć gra jest prosta miałem problemy z płynnym tłumaczeniem. Jak już zaczeliśmy grać, to poszło szybko (ok. 1h). Gra nie zawiera żadnej interakcjo, o co nam chodziło, bo dosyć mieliśmy jej w AtF :) Każdy ma 3 rundy po 6 akcji, aby zdobyć jak najwięcej pezetów. Można powiedzieć, że gra jest taką łamigłówką i wyścigiem. Jedyna interakcja, to podbieranie postaci oraz kafli akcji, które są ograniczone na każdą rundę. Po pierwszym razie podobało mi się, chętnie powtórzę.

Na koniec dwa chwilerki: Parade oraz Pędzące Wielbłądy. Tutaj rządził Sillue, który w obu partiach pokazał dominację. Dzięki za kolejny udany wieczór.
jax pisze:... W takie fillerki mogę grać, w wielbłądzie niekoniecznie :)
nie znasz się i tyle :-p
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

adikom5777 pisze:Natomiast wczoraj nie czułem żadnej presji, poniważ panowie zamiast zdobywać PZty, wyrzynali się wzajemnie pozwalając mi punktować za rozbudowę miast oraz zajęte obszary. Nie bardzo wiedziałem o co chodzi...
Daj się pozabijać nawzajem swoim wrogom :) W Sigismundusie w piątek też zadziałało ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

jax pisze:
adikom5777 pisze:Natomiast wczoraj nie czułem żadnej presji, poniważ panowie zamiast zdobywać PZty, wyrzynali się wzajemnie pozwalając mi punktować za rozbudowę miast oraz zajęte obszary. Nie bardzo wiedziałem o co chodzi...
Daj się pozabijać nawzajem swoim wrogom :) W Sigismundusie w piątek też zadziałało ;)
da się nawet wspólny mianownik tych dwóch partii znaleźć ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

sillue pisze:da się nawet wspólny mianownik tych dwóch partii znaleźć ;)
a i owszem :mrgreen:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Z tego co kojarzę, nawet dwa wspólne mianowniki, które nie zawsze (jak np. w S.A. ) się zabijają :)
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jingowawa »

jax pisze:
jingowawa pisze:Dziękuje współgraczom za wczorajsze partie - najpierw zacięta walka z l.a.d-em, który mimo, że przez cały czas był na końcu na torze postaci, przegrał tylko 2 pkt. W roku smoka, i to mimo, że po drodze stracił z 5-6 postaci...
Miło słyszeć. Tzn. nie to że l.a.d. przegrał ale że strategia na ostatniego na torze inicjatywy zadziałała (i może nawet przyniosłaby końcowy sukces gdyby 1 postać mniej zginęła).)
2, bo przy jednej byłby remis punktowy, a więc wygrałbym dzięki torowi postaci.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1192
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 259 times
Been thanked: 295 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: siepu »

Czy ktoś już planuje coś na poniedziałek? Będę i chętnie pomóżdżę.
Kaldrin
Posty: 4
Rejestracja: 03 lip 2013, 11:24

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Kaldrin »

Chciałbym dziś przyjść, oprócz dołączenia się do czegoś mogę przynieść Chaos w starym świecie ze szczurem lub Hexa ze wszystkimi dodatkami oprócz neodżungli, byliby jacyś chętni?
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 111 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: pingus »

Wreszcie się nie zapowiedziałem to udało się przyjść :)

Dzień samych dobrych gier:
Parada świetna, dodatek do Galaxy Truckera bardzo fajny (dla mnie ta gra to patrzenie jak rozwala się Twój piękny statek), 2 * Greed (super gra, tylko kiedy jakiś dodatek) i na koniec fajny wynik w Hanabi na 3 osoby.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Nie pozostaje mi nic innego dodać do komentarza pingusa. W sumie zgadzam się ze wszystkim.

Dodatkową atrakcją była mini-gra pt. 'w co dziś zagramy-chyba w to-jednak nie-zmiana koncepcji-lepiej w tamto-a tak naprawdę to w tamto-stop, mam lepszy pomysł-w tamto'. Ta mini-gra gra miała też rozbudowany element LARPa, który ciągnął się przez cały poniedziałek i angażował w czasie rzeczywistym kilku uczestników (thank God for mobiles!) Mistrz gry: staszek. Szacun za rozmach i zaplanowanie tak rozbudowanej rozgrywki.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

jax pisze:Nie pozostaje mi nic innego dodać do komentarza pingusa. W sumie zgadzam się ze wszystkim.

Dodatkową atrakcją była mini-gra pt. 'w co dziś zagramy-chyba w to-jednak nie-zmiana koncepcji-lepiej w tamto-a tak naprawdę to w tamto-stop, mam lepszy pomysł-w tamto'. Ta mini-gra gra miała też rozbudowany element LARPa, który ciągnął się przez cały poniedziałek i angażował w czasie rzeczywistym kilku uczestników (thank God for mobiles!) Mistrz gry: staszek. Szacun za rozmach i zaplanowanie tak rozbudowanej rozgrywki.
pomyliłeś nazwę gry, i mini to ona też nie była...

"w co dziś zagracie-w ten kibel nie gram-to ja nie przychodzę-może w to-może przyjdę-grajcie w tamto, a my w to" :mrgreen:
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1192
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 259 times
Been thanked: 295 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: siepu »

Kurcze, jak zawsze po tragicznych rozgrywkach w moim wykonaniu mam gigantyczną żądzę rewanżu. Panowie, proszę o Homesteaders w piątek lub poniedziałek (moje otwarcie było gorsze od pasa, w połowie gry ot tak mimochodem kupiłem sobie budynek za 5 długów).
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Macek »

siepu pisze:Kurcze, jak zawsze po tragicznych rozgrywkach w moim wykonaniu mam gigantyczną żądzę rewanżu. Panowie, proszę o Homesteaders w piątek lub poniedziałek (moje otwarcie było gorsze od pasa, w połowie gry ot tak mimochodem kupiłem sobie budynek za 5 długów).
Nie ma co robić scen, generalnie to wszyscy zagraliśmy genialną partię :-) ja zmieniający pomysł na życie co dwie tury, Piotrek przepłacający za budynki i Staszek, który chciał udowodnić, że gra jest zepsuta i da się wygrać nic nie budując :lol:
Chętnie powtórzę ale ze zmienioną zasadą dot. licytacji
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 407 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Macek pisze: Chętnie powtórzę ale ze zmienioną zasadą dot. licytacji
Ciekaw jestem, z jaką graliście? :)
ODPOWIEDZ