Osadnicy: Narodziny Imperium (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Harth »

Jak myślicie czy to że sklepy znają cenę Osadników oznacza że drukarnia zakończyła druk (znają ostateczną cenę gry)? Jeśli tak jest to może pogramy w domach szybciej niż się spodziewamy :)
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Portal Games »

Harth pisze:Jak myślicie czy to że sklepy znają cenę Osadników oznacza że drukarnia zakończyła druk (znają ostateczną cenę gry)? Jeśli tak jest to może pogramy w domach szybciej niż się spodziewamy :)
Wszystko wskazuje na to, że Osadnicy pojawią się w sklepach na początku września.
tejot
Posty: 354
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: tejot »

To może na te kilka "trudnych" dni można byłoby już udostępnić instrukcję, hę? Byłoby czym zabic czas ;-)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: pattom »

tejot pisze:To może na te kilka "trudnych" dni można byłoby już udostępnić instrukcję, hę? Byłoby czym zabic czas ;-)
+1

:-)
dizzit
Posty: 294
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 20 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: dizzit »

tejot pisze:To może na te kilka "trudnych" dni można byłoby już udostępnić instrukcję, hę? Byłoby czym zabic czas ;-)
Za ;)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Banan2 »

Bea pisze:
walkingdead pisze:Kurcze, co tu taki szum?? Zewsząd tylko czytam "kupuję Osadników"...i co? I zaczynam się ostro nad tym zastanawiać :roll:
Jesteście paskudni. :wink:
No, kupuj kupuj! Jeśli Nowa Era przypadła Ci do gustu to Osadnicy są konieczni! Ja też zamawiam. 8)
Hmm, a ja tak czytam sobie ten wątek, no i jestem w kropce :wink: Mam 51. Stan z kilkoma małymi dodatkami, który bardzo lubię i cenię. Wiadomo, że szkielet mechaniki jest z 51. Stanu. Zresztą to widać też po kartach. Gra wygląda na lajtową wersję 51. Stanu. Na grafiki specjalnie nie zwracam uwagi więc jakieś fajne ludki nie robią na mnie wrażenia. Nie za bardzo mam ochotę na zakup gry o tej samej czy prawie tej samej mechanice. Co zyskam kupując Osadników? Jakieś sugestie?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: sqb1978 »

Twoja kobieta nie chce grać w 51. Stan z powodu tematu postapo? I tu wchodzą Osadnicy, cali w bieli ;)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: vinnichi »

Przyjeżdża szwagier i wujek z Ameryki, zagrali by w coś lekkiego, no to ciach, Osadnikiem w twarz :-) to znaczy na stół
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Maxxx76 »

Jarają Cię cukierkowe grafiki i klimat Setlers, osadnicy rządzą :-)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Banan2 »

sqb1978 pisze:Twoja kobieta nie chce grać w 51. Stan z powodu tematu postapo? I tu wchodzą Osadnicy, cali w bieli ;)
Czyli taka .... krucjata albo pielgrzymka :wink: Akurat grafiki, takie czy inne, nie robią na mnie wielkiego wrażenia.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: kaszkiet »

Banan2 pisze: Gra wygląda na lajtową wersję 51. Stanu. Na grafiki specjalnie nie zwracam uwagi więc jakieś fajne ludki nie robią na mnie wrażenia. Nie za bardzo mam ochotę na zakup gry o tej samej czy prawie tej samej mechanice. Co zyskam kupując Osadników? Jakieś sugestie?
Pozdrawiam
Trzewik sam o tym trochę pisał - http://www.gryzcharakterem.pl/zakazom-stop-zakazuje/
Trzewik pisze: “Nie możesz tego zrobić” mówię, gdy gość chce podpisać czwartą Umowę. “Twoja Baza może mieć maksymalnie trzy umowy. Sorry.”
“Nie możesz tego zrobić” mówię dwie minuty później, gdy gość postanawia zaatakować kartę I wcisnąć ją do bazy jako Zdobycz. “Twoja Baza może mieć maksymalnie trzy karty, Umowy albo Zdobycze.” wyjaśniam. Nie jest szczęśliwy. Wygląda na zirytowanego.

Osadnicy: Narodziny Imperium powstali na fundamentach 51. Stanu. (...) Podczas testów, na każde pytanie testera: “A mogę tak?” odpowiadałem “Tak, możesz.”
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: pattom »

...i co z tą instrukcją? Można liczyć, że się pojawi na dniach?
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Harth »

Trzewik powiedział w dzisiaj wydanym reporcie że za 2 tyg będziemy się cieszyć grą w domach. Także już mało czasu zostało na wcześniejsze wydanie instrukcji.

Szczerze mówiąc i tak pewnie jej nie przeczytam ale skoro dają... :p
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
marioosh
Posty: 150
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:53
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: marioosh »

Nie dziwię się, że nie ma jeszcze instrukcji... Na temat brakującej literki na karcie powstało jakieś 5 stron tego wątku. Jeżeli coś by się znalazło w instrukcji to fala krytyki byłaby nie do ogarnięcia. Gdy każdy dostanie swoją instrukcję w raz z grą dopiero, to nie będzie miał ochoty na włażenie na forum i jęczenie, tylko będzie grać ;)

Swoją drogą liczyłem jednak że na 1 września dostanę grę, ale chyba nici z tego planu :)
Ostatnio zmieniony 27 sie 2014, 12:55 przez marioosh, łącznie zmieniany 1 raz.
Teraz mam podpis zgodny z regulaminem, krótszy niż 4 linijki i bez linku do mojego prywatnego bloga...
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Karit »

marioosh pisze:(...) Na temat brakującej literki na karcie powstało jakieś 5 stron tego wątku. Jeżeli coś by się znalazło w instrukcji to fala krytyki byłaby nie do ogarnięcia. (...)
:D ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Matio.K »

No więc nie mogłem się powstrzymać od wypowiedzi :wink: http://www.plansza.com.pl/2014/08/imper ... 150-z.html
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Portal Games »

marioosh pisze: Swoją drogą liczyłem jednak że na 1 września dostanę grę, ale chyba nici z tego planu :)
Prawie :), grę wysyłamy 3 września...
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Cin »

Matio.K pisze:No więc nie mogłem się powstrzymać od wypowiedzi :wink: http://www.plansza.com.pl/2014/08/imper ... 150-z.html
Nie jestem fanem Portalu. Nie słucham podcastów jego założyciela. Żadnego tytułu przez niego zaprojektowanego nie stawiam wysoko na swojej prywatnej liście. Nie uważam go za świetnego projektanta. Ale po takich tekstach to naprawdę doceniam jego spokój i cierpliwość. I tu kropka, żeby nie odpowiadać hejtem na hejt.

http://demotywatory.pl/4380385/--Dzien- ... ry-projekt
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: vinnichi »

hahahaah!!! będę wysyłał klientom :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Trolliszcze »

Matio.K pisze:No więc nie mogłem się powstrzymać od wypowiedzi :wink: http://www.plansza.com.pl/2014/08/imper ... 150-z.html
Jak na kogoś, kto prowadzi serwis poświęcony planszówkom, masz o ich wydawaniu nikłe pojęcie. W porównaniu cenowym z innymi produktami o podobnej jakości "Settlersi" wypadają znakomicie. Ja kupiłem za 110 w 3Trollach, podstawka byle LCG jest często droższa, a oprócz porównywalnej liczby kart są to zazwyczaj pudła wypełnione powietrzem. "Dominion" kosztuje w tej chwili więcej, a tam są TYLKO karty.

IMHO takie naiwne wypowiedzi podkopują wiarygodność Twojego serwisu. Następnym razem warto byłoby przemyśleć, co się pisze i dokonać rzetelnego porównania.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2014, 20:45 przez Trolliszcze, łącznie zmieniany 1 raz.
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Drakkainen »

Matio.K pisze:No więc nie mogłem się powstrzymać od wypowiedzi :wink: http://www.plansza.com.pl/2014/08/imper ... 150-z.html
Cenę ustala rynek. Gdyby Portal dał cenę za dużą to by gry nie sprzedali. Dali taką że ludzie kupują na pniu.
Ale kolega wyliczył tu sobie że jednak za dużo chcą, bo niedobrze że rodak w końcu wypracował swoją markę i teraz może sprzedawać dobre gry po w końcu dobrych cenach. Lepiej kupić gry za dolary, amerykańskie, dobre. Nie mówię już o tym że kwota 150 zł jest czystą manipulacją gdyż prawie wszędzie Osadników będzie można dostać za mniej niż 130 zł.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Nataniel »

Trolliszcze pisze:IMHO takie naiwne wypowiedzi podkopują wiarygodność Twojego serwisu.
Dopiero teraz? :-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Trolliszcze »

Nie wspomnę o tym, że Matio.K wypisuje jawne bzdury albo kłamie w żywe oczy. "Niewiele ponad setkę kart"? Warto byłoby zerknąć chociaż na tył pudełka, gdzie jest wyraźnie napisane: 220 kart.
Poziom dziennikarstwa godny gimbazy z onetu. Wrrr, ale się wściekłem.

EDIT: Natanielu, nie wiem, dotychczas nie czytałem.
rav
Posty: 60
Rejestracja: 14 sty 2014, 13:49

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: rav »

Myślę, że trzeba pogratulować dla Portalu i Trzewika. Gra w Polsce nie wyszła, a zrobiła już wiele:
-nauczyła nas fizyki, przez dyskusję sprzed paru miesięcy, że Słońce jest za nisko nad Ziemią i cienie na okładce są w różne strony,
-nauczyła nas polskiego i przy okazji została zalana falą hejtów za literówkę,
-ma jedną z najbardziej wyczekiwanych instrukcji, chociaż tak naprawdę większość domyśla się jak grać (po 51. stanie) :P
-zniszczyła jednego bloga, czekamy na następne :D
Jak o czymś zapomniałem to wybaczcie
Awatar użytkownika
m4c14s
Posty: 49
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:47
Lokalizacja: Gdynia

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: m4c14s »

Osobiście jestem lekko rozczarowany tym preorderem. Mając na półce Avalon w drewnie i pamiętając inne premiery Portalu z promosami czy innymi gadżetami, „goli” Osadnicy to mały niedosyt. Oczywiście Narodziny Imperium jest już zamówione, ale Portal przyzwyczaił do „czegoś więcej” oprócz świetnych gier.
ODPOWIEDZ