Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Darboh »

http://boardgamegeek.com/boardgame/1466 ... lding-game

Że Obcy to raz. Że deckbuilding to dwa. Że przystępna cena za 600 kart to trzy. No i kooperacja.
Czyli w moim rankingu konkurent do Shadowruna na liście zakupowej.

Jako że mechanicznie związane z Legendary pytanie do znawców tejże.
Jest li to zwykły deckbuilding czy też coś ciekawiej ujęte?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Gambit »

Generalnie mechanika deckbuildingowa w Legendary, to moim zdaniem standard gatunku. To co wyróżnia tę grę, to właśnie dołożenie do niej scenariuszy, podział na punkty rekrutacji i punkty ataku, osobny deck z kartami, z którymi się walczy dla punktów zamiast kupować je do decka. Samo budowanie, to po prostu sprawdzenie, które karty z HQ pasują nam do kombosów (zwykle kupowanie kart tego samego bohatera jest dobrym pomysłem) i trzymanie się tej ścieżki.

Jak chcesz poglądowo recenzję Legendary, to proszę tu:
https://www.youtube.com/watch?v=t6EsjDaLtLU
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Darboh »

Dzięki :) Rulebooka dopiero będe ogarniał.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: KubaP »

Nie obchodzi mnie mechanika. Come to daddy!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Gambit »

KubaP pisze:Nie obchodzi mnie mechanika. Come to daddy!
Też mam to na liście zakupowej. Nie dość, że Obcy, to jeszcze Legendary. Podwójna moc drenażu portfela.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Wallenstein »

Dla mnie mechanika wygląda fajniej niż w Legendary - są drobne modyfikacje.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Darboh »

Filmik Grey Elephanta z Gen Conu
https://www.youtube.com/watch?v=mx6P-_A82aU
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Dwntn »

Czy ktoś orientuje się na kiedy jest przewidziana data premiery tej gry ? Kilka sklepów zagranicznych i krajowych ma ten tytuł wciąż jako pre-order albo coming soon natomiast na stronie wydawcy widnieje jako IN STOCK, tylko brak wysyłki do Polski :?

Biorąc pod uwagę kilka filmów na youtube z tzw. unboxingiem, gra raczej już wyszła, ale z dostępnością coś ciężko.

Pozdrawiam,

- K.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Darboh »

Dwntn pisze:Czy ktoś orientuje się na kiedy jest przewidziana data premiery tej gry ? Kilka sklepów zagranicznych i krajowych ma ten tytuł wciąż jako pre-order albo coming soon natomiast na stronie wydawcy widnieje jako IN STOCK, tylko brak wysyłki do Polski :?

Biorąc pod uwagę kilka filmów na youtube z tzw. unboxingiem, gra raczej już wyszła, ale z dostępnością coś ciężko.

Pozdrawiam,

- K.
Są sklepy gdzie jest in stock.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Dwntn »

Darboh pisze:
Dwntn pisze:Czy ktoś orientuje się na kiedy jest przewidziana data premiery tej gry ? Kilka sklepów zagranicznych i krajowych ma ten tytuł wciąż jako pre-order albo coming soon natomiast na stronie wydawcy widnieje jako IN STOCK, tylko brak wysyłki do Polski :?

Biorąc pod uwagę kilka filmów na youtube z tzw. unboxingiem, gra raczej już wyszła, ale z dostępnością coś ciężko.

Pozdrawiam,

- K.
Są sklepy gdzie jest in stock.
Owszem są, ale żaden nie wysyła do Polski (choć niektóre wysyłają do Czech :roll:). Wysłałem maile do kilku z zapytaniem czy wyślą do Polski. Ewentualną alternatywą pozostaje eBay, ale koszt wysyłki będzie opłacalny przy zakupie 2-3 sztuk.

Pozdrawiam,

- K.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Darboh »

Faktycznie, nie zwróciłem na to uwagi. A pytałeś tutaj? :
Cena wybebesza jak alienowy noworodek, ale coś może wiedzą więcej?

Na ebayu już szukałem i co ciekawe nie moge znaleść - poza jakimiś promkami.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Dwntn »

Darboh pisze:Faktycznie, nie zwróciłem na to uwagi. A pytałeś tutaj? :
Cena wybebesza jak alienowy noworodek, ale coś może wiedzą więcej?
Wysłałem zapytanie, czekam na odpowiedź.
Darboh pisze: Na ebayu już szukałem i co ciekawe nie moge znaleść - poza jakimiś promkami.

LINK do wspomnianiej wcześniej aukcji. Przyznam że zastanawiam się nad zakupem z tego źródła, ale przydałaby się jeszcze jedna osoba do wspólnego zamówienia celem offsetu kosztów wysyłki.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Gambit »

Dwntn pisze: LINK do wspomnianiej wcześniej aukcji. Przyznam że zastanawiam się nad zakupem z tego źródła, ale przydałaby się jeszcze jedna osoba do wspólnego zamówienia celem offsetu kosztów wysyłki.

Pozdrawiam,

- K.
Chyba już jedna sztuka tylko została :(
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Gambit »

Unboxing Legendary Encounters. Recenzja in progress...a sama gra kopie w zęby jak mało która. W porównaniu z nią, reszta serii Legendary (nawet Villains) to gry dla małych dzieci :P
https://www.youtube.com/watch?v=hH7FaYbR3Vc
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: KubaP »

Nie miałem jeszcze swojego egzemplarza w rękach, ale arty wydają mi się dość... infantylne. Wiem, wiem, to w końcu tylko karcianka i kart jest dużo, ale...
Awatar użytkownika
drapichrust7
Posty: 79
Rejestracja: 09 gru 2010, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: drapichrust7 »

Grafiki są ... zróżnicowane. Wygląd obcych wiernie przeniesiono z filmów, a sama gra ma ograniczenie wiekowe 17+.

Przy zakupie warto zachować paragon - częstym problemem zgłaszanym na BGG są braki kart (w moim przypadku ponad 50). UperDeck dosyła ubytki (przesyłka do Polski szła 6 tygodni) ale prosi o skan paragonu.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Wallenstein »

Jak wygląda sprawa regrywalności tego tytułu? Czy mieszanie objectivów zdjae egzamin, czy jest trochę naciągane?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Gambit »

Wallenstein pisze:Jak wygląda sprawa regrywalności tego tytułu? Czy mieszanie objectivów zdjae egzamin, czy jest trochę naciągane?
Regrywalność jest w porządku. Mieszanie celów wydaje się sztuczne tylko jeśli jesteś purystą Obcego. Nie jest to może poziom kombinacji bohaterowie-villaini-scheme ze zwykłego Legendary, ale i tak jest dobrze.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Dwntn »

Wallenstein pisze:Jak wygląda sprawa regrywalności tego tytułu? Czy mieszanie objectivów zdjae egzamin, czy jest trochę naciągane?

Regrywalność jest spora, biorąc pod uwagę fakt że mamy do dyspozycji 4 podstawowe scenariusze, każdy z których można ograć na wiele sposobów zanim odkryje się optymalny deck do każdej roli w grze (jest ich bodaj 12 jeśli mnie pamięć nie myli).
Długość jak i poziom trudności każdego scenariusza można modyfikować dodając zasady zaawansowane (gracz grający Alienem, ukryte cele - "agendas") lub poprzez modyfikowanie "grubości" decku przez dodanie większej/mniejszej ilości kart Alienów z Drone Deck'a.

Jak już granie w ten sposób się znudzi, można zacząć mieszać Cele z różnych scenariuszy i/lub mieszać postacie w Barracks Deck, po czym ponownie wprowadzać do takiej rozgrywki urozmaicenia jak opisano powyżej.

Suma summarum, jest naprawdę sporo kombinacji, żeby nie wspomnieć o samym fakcie że gra do łatwych nie należy (stopień trudności znacząco wzrasta wraz z ilością graczy). Upper Deck pracuje już nad kolejnym boxem - Legendary Encounters: Predators, który wprowadzi potwory i objectivy znane z trylogii Predatora. Oba zestawy będzie można ze sobą mieszać. Pozostaje jeszcze temat cross-overów z serii Aliens vs. Predator, które choć dla fanów były świętokradztwem, w przypadku Legendary Encounters zapewnią IMO ciekawe rozszerzenia gry jakimi będą nowe lokacje, potwory i postacie. Wymieniając dalej można by się zapowietrzyć, bo tematycznie gra ma ogromny potencjał do rozszerzeń ;)

Pozdrawiam,

- K.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2014, 12:19 przez Dwntn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: godpuppet »

wczoraj stwierdziłem, ze nie mam czego sobie zażyczyć na gwiazdkę - dziś trafiam na ten temat i grę, która kompletnie niezauważona prześliznęła się obok mnie. Przypadek? Nie sądzę... :D

Marzyłem o takiej grze od lat (chyba od czasu wydania polskiego "Obcego", no może od samoróbki "Aliens"). Jestem zgrzany jak mój syn na SW:Imperial Assault:)

Kocham to forum!
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Krionah »

Jaki rozmiar mają karty, ewentualnie jakie koszulki polecacie do tej gry?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: adikom5777 »

standard 63,5x88
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: godpuppet »

grubas w czerwonym wdzianku się spisał i LE:Alien wylądowąło u mnie pod choinką.

segregowanie, koszulkowanie i sprawdzanie czy wszystko jest zajęło mi ok. 2 godzin - taka gra w grze jeszcze przed rozpoczęciem właściwej... byłem uprzedzony, więc nie było to ani trudne, ani frustrujące - może i dlatego, że egzemplarz się trafił kompletny.

Mata super. Karty przyzwoitej jakości, grafiki piękne (w większości) i klimatyczne, ale ja lubię komiksy z obcymi. Fotosy z filmu zniósłbym równie dobrze.

Teraz muszę tylko doczekać, aż żona wyzdrowieje, to ją namówię na testową rozgrywkę. No i oczywiście nabrałem ochoty na filmy :)
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Dwntn »

godpuppet pisze: Teraz muszę tylko doczekać, aż żona wyzdrowieje, to ją namówię na testową rozgrywkę.
Legendary Encounters świetnie się skaluje i bardzo dobrze nadaje się do gry solo (można dołożyć więcej kart z Drone Deck aby wydłużyć/zwiększyć trudność rozgrywki). Proponuję zatem parę próbnych rozgrywek bez innych graczy dla przyswojenia zasad. LE:A mocno czerpie z mechanik innych gier tj. Nightfall, Thunderstone/Domminion, Ascension. Osoby nie zanzajomione z tymi tytułami tudzież nie grające w deckbuildery mogą mieć problem z załapaniem zasad na początku (choć gra nie należy do skomplikowanych - jej trudność polega na odpowiednim przygotowaniu drużyny oraz decku do sprostania wymogom scenariusza - czyli mniej więcej tak jak przy Władcy Pierścieni LCG).

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: godpuppet »

dzięki za podpowiedź, ale jestem ograny w karciankach i zasady nie sprawią mi problemu - są moim zdaniem proste - ewentualnie (jak zwykle) interakcje między kartami.

Także nie będę grał sam, żeby nie czytać kart i nie psuć sobie klimatu odgrywania filmu - jestem od lat fanem serii. jak zginiemy w okrutny sposób - to nawet lepiej :D
All work and no play makes Jack a dull boy!
ODPOWIEDZ