Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Dwntn »

Witam,

Jako że nie było wątku, pozwalam sobie zapoczątkować nowy temat.

Czy ktoś z Was miał już może okazję zagrać w Star Realms ?
Gra reklamowana jest jako szybka karcianka deckbuildingowa traktująca o walkach statków kosmicznych. Jako atut wymieniane są małe rozmiary pudełka które można wszędzie ze sobą zabrać, jednakże dalsza część opisu samego clu gry oraz fakt iż została ona stworzona przez Darwina Kastle (znany gracz Magic: The Gathering z USA) zapowiada re-theme lub grę mocno bazującą na MtG.

Jestem ciekaw Waszych opinii :)

- K.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2014, 17:26 przez Dwntn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Realms - konkurencja dla Race for the Galaxy ?

Post autor: Wolf »

Gra nie ma nic wspólnego z RFTG poza tym że są karty i jest w kosmosie, skąd w ogóle taki pomysł skoro sam piszesz, że to deck building ?
To prosta gra deck buildingowa przypominająca trochę Ascension tylko, że zamiast walki z potworami masz walkę w kosmosie między graczami.

Jak dla mnie nic ciekawego.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Star Realms - konkurencja dla Race for the Galaxy ?

Post autor: mig »

Wolf pisze: Jak dla mnie nic ciekawego.
No, faktycznie tak to brzmi... :(
Czyli jednak konkurencja dla RftG :twisted: ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Star Realms - konkurencja dla Race for the Galaxy ?

Post autor: ahrian »

miałem przyjemność rozegrać partię w Star Realms. podobało mi się bardzo - prosto i na temat. nie jest to na pewno stopień skomplikowania RftG, ale żeby od razu 'nic ciekawego'? karty są dobrej jakości, grafiki ładne, zasady proste; jeśli w Polsce będzie w cenie równie atrakcyjnej co na Zachodzie - brać, nie zastanawiać się.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Star Realms - konkurencja dla Race for the Galaxy ?

Post autor: Rafal_Kruczek »

Dwntn pisze:Witam,

Jako że nie było wątku, pozwalam sobie zapoczątkować nowy temat.

Czy ktoś z Was miał już może okazję zagrać w Star Realms ?
Gra reklamowana jest jako szybka karcianka deckbuildingowa traktująca o walkach statków kosmicznych. Jako atut wymieniane są małe rozmiary pudełka które można wszędzie ze sobą zabrać, jednakże dalsza część opisu samego clu gry oraz fakt iż została ona stworzona przez Darwina Kastle (znany gracz Magic: The Gathering z USA) zapowiada re-theme lub grę mocno bazującą na MtG.

Jestem ciekaw Waszych opinii :)

- K.
Obejrzałame kilka filmików i przeczytałem instrukcje nie słyszałem nic o tej grze do dzisiaj, ale jestem gotowy zeby dac wstępna opinię:
1. Gra nie jest łatwo dostepna w Polsce .
2. Niby podstawka jest tania - 15 USD, ale zeby zagrać na wiecej niz 2 osoby trzeba kupic nastepne, czyli cena zaczyna sie zbliżać do cen "dużych" gier.
3. Gra nie ma prawie nic wspolnego z MtG (a tym bardziej z RFTG). Celem jest wyeliminiowanie wszystkich punktów "zdrowia" przeciwnika, ale mechanizm jest uproszczony, za wygenerowane punkty ataku niszczy sie bazy przeciwnika ( wpierw Outposty) , a po zniszczeniu wszystkich baz ataki wchodza w przeciwnika. Nie znam kart i nie wiem ile subtelności dodają do tego systemu walki, ale wygłada na ektremalnie prosty i bez głebi strategicznej lub/i taktycznej.
4. Z wygladu i maechaniki najbardzeij przypomina Ascension. W Star Realms jest system zdolności sojuszniczych odpalanych gdy mamy jakas jednatkę z danej frakcji i zdolności za odrzucenie - ale to już tez było W Ancension pod innymi nazwami
5. Z chęcia bym zagrał ,ale jak dla mnie gra dla RFTG konkurencja nie jest. Moze to konkurencja dla Ascension, Eminent Domain lub Nightfall. W każdej z nich elemnt deckbuilding nie łączył sie sprawnie w elemnetem pojedynku, tutaj może to sie zmieni?
Awatar użytkownika
Camilus
Posty: 91
Rejestracja: 26 gru 2008, 16:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Star Realms - konkurencja dla Race for the Galaxy ?

Post autor: Camilus »

Można tę grę gdzieś w Polsce dostać? (wersję fizyczną/papierową)
Zastanawiałem się na jakimś prostym deck-builderem, a darmowa wersja SR na pc sprawiła mi sporo zabawy.
Wydaje mi się, że mimo ograniczonej liczby wzorów kart jest tam trochę kombinowania i szukania combosów.

Z drugiej strony odwołując się do tematu dyskusji, chyba nie bardzo da się obie gry porównać.
Ale np. do Core Worlds może już tak? Choć CW wydaje mi się nieco bardziej skomplikowane.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Star Realms - konkurencja dla Race for the Galaxy ?

Post autor: BartP »

No i w Core Worlds jest podliczanie punkcików i rozkminianie, czy starczy ci ataku na daną planetę, a interakcja sprowadza się głównie do draftu. Star Realms, z tego co widzę, to deck builder pełen negatywnej interakcji, przecież mamy zabić przeciwnika w końcu. Wydaje się, że z wymienionych jedynie Nightfall jest do niego jak dotąd podobny.

Z chęcią zerknę na tę grę, mimo że nie przepadam za deck buildingiem. Jednakże w takiej formie na 2 osoby widzę spory potencjał.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Star Realms - konkurencja dla Race for the Galaxy ?

Post autor: Krwawisz »

Gralem na Genconie - z Racem nie ma nic wspólnego.

Najbliżej jej właśnie do Ascension - szybka, intensywna gierka w maleńkim pudełku.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Star Realms - konkurencja dla Race for the Galaxy ?

Post autor: Valarus »

Grałem w wersję PC i jest bardzo fajnie. Gra jest rzeczywiście prosta i nie ma za wiele wzorów kart, ale na dwie osoby jest bardzo szybka i niezwykle wciągająca. Gdyby była dostępna w Polsce, też bym kupił - jak na grę przenośną, gdzie partia trwa ok 10 minut, jest warta polecenia.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: Darboh »

Przetestowane na fonie. Bez rewelacji, ale szybkie i bardzo przyjemne. I estetyczne :)
Tez bym się przymierzył do zakupu.
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Star Realms

Post autor: Andreal »

Mi z kolei przypomina mocno Penny Arcade, w sumie Ascension też, mechaniki są dość podobne, ale za dużo na razie nie miałem kiedy pograć.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 694
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 286 times
Been thanked: 86 times

Re: Star Realms

Post autor: MataDor »

Mocno grę męczę na multi na iOS'ie. Też chętnie bym kupił, ale nigdzie jej nie ma w polskich sklepach niestety...
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Realms

Post autor: rzaba »

zamówiłem (na probe) z amerykańskiego amazona - ze wszystkimi kosztami wyszło 18 euro
Bosiu
Posty: 7
Rejestracja: 09 paź 2013, 13:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Star Realms

Post autor: Bosiu »

rzaba pisze:zamówiłem (na probe) z amerykańskiego amazona - ze wszystkimi kosztami wyszło 18 euro
Jak ominąłeś koszt przesyłki? Mi wyświetla 18€ za samą grę + 11€ przesyłki. Razem wychodzi już dosyć drogo...
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Realms

Post autor: rzaba »

goracy towar ;) nie ma juz bezposrednio z amazon.com, moje koszty wygladały tak (jeszcze kilka godzin temu):

Items Ordered Price
White Wizard Games Star Realms Deckbuilding Game
1 of: White Wizard Games Star Realms Deckbuilding Game
Sold by: Amazon Export Sales, Inc.

Condition: New
$14.99

Item(s) Subtotal: EUR 11,74
Shipping & Handling: EUR 6,18
-----
Total before tax: EUR 17,92
Sales Tax: EUR 0,00
-----
Total for This Shipment: EUR 17,92

Kurde, miałem w koszyku 2 szt. ale w ostatniej chwili zmienilem na 1 bo sobie pomyslalem ze najwyzej drugi deck dokupie poźniej...gdzies doczytalem ze na 4 wystarczy jeden
-----
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: Darboh »

Z perspektywy czasu powiem że...

To jest chyba najprostszy i najbardziej dynamiczny db w jaki grałem :) Ale ma cholerstwo to coś że ślęczę przy telefonie w każdej wolnej chwili nad nim. :)

Starałem się wyszukać jeszcze jakiegoś dojścia w miarę sensownego do gry w jakimś zagranicznym sklepie. Kurde nawet na Czechach przesyłka kosztuje tyle co sama gra :)
Ale wnioski takie wyciągnąłem że - w większości sklepów gdzie gra była w przystępnej cenie widnieje napis "out of stock", na jebaju w ogóle chcą jakieś astronomiczne kwoty. Recenzje jak na taką grę także pozbierała bardzo dobre i wygląda na to że jest to gra turniejowa, która to scenę turniejową starają się w USA rozkręcać. Mignęła mi również taka informacja o dodruku. Jeżeli scena turniejowa - wszak twórcy to profesjonalni gracze w MtG - to również jest opcja na nowe karty - w jakiejkolwiek formie. Krótko mówiąc za wielką wodą mają hajpa na SR i tyle. Dla nas nie starcza :)

Ale taka konkluzja mi się nasunęła że tym sposobem karcianki deckbuildingowe zaczeły wychodzić ze swojej niszy :) To już kolejna gra db gdzie stworzona została z myślą o turniejach :) Tylko u nas ciągle widziana niszowo :(
Obrazek
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: pan_satyros »

Jak dla mnie Ascension lepsze. To jakoś strasznie szybko mnie znudziło. \
Brakowało mi kart dostępnych w stałej puli - tutaj mogę liczyć tylko na to co dojdzie w centralnym rzędzie.
Być może również generyczność grafik wpłynęła na odbiór.

Ogólnie zagrawszy w to, Dominiona i Ascension w wersjach cyfrowych, jakoś straciłem ochotę do fizycznych kopii. Pomijając, że zestaw Ascension wyszedł 18 zł zamiast 600 zł ;p to na tablecie odpada mi irytujące tasowanie.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 751
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 69 times
Been thanked: 106 times

Re: Star Realms

Post autor: pingus »

U mnie na odwrót, Ascension po Dominionie było za płytkie, to mnie przyciągnęło, szkoda, że "realnie" tylko na 2 osoby.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: pan_satyros »

pingus pisze:U mnie na odwrót, Ascension po Dominionie było za płytkie, to mnie przyciągnęło, szkoda, że "realnie" tylko na 2 osoby.
Może dlatego, że to na razie jest gołe, a w Ascension szybko dodałem jeden dodatek, który znacznie poszerza możliwości.
Na dominiona w graficznej edycji cyfrowej czekam.
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Star Realms - konkurencja dla Race for the Galaxy ?

Post autor: Assaultmarine »

Camilus pisze:Można tę grę gdzieś w Polsce dostać? (wersję fizyczną/papierową)
Zastanawiałem się na jakimś prostym deck-builderem, a darmowa wersja SR na pc sprawiła mi sporo zabawy.
Wydaje mi się, że mimo ograniczonej liczby wzorów kart jest tam trochę kombinowania i szukania combosów.

Z drugiej strony odwołując się do tematu dyskusji, chyba nie bardzo da się obie gry porównać.
Ale np. do Core Worlds może już tak? Choć CW wydaje mi się nieco bardziej skomplikowane.


Kontaktowałem się z planszomanią na początku sierpnia - dostałem info, że gra będzie dostępna + zarezerwowałem kopię.

Mam nadzieję, że wkrótce się pojawi.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: Darboh »

Bardziej bym ta grę traktował jak coś w rodzaju fillerka- ze względu na lekkość i szybkość. Chyba że ewentualne dodatki coś zmienią.
Ale chciałbym mieć takiego fillerka :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1802 times
Kontakt:

Re: Star Realms - konkurencja dla Race for the Galaxy ?

Post autor: Gambit »

Assaultmarine pisze:Kontaktowałem się z planszomanią na początku sierpnia - dostałem info, że gra będzie dostępna + zarezerwowałem kopię.
I dopiero teraz o tym mówisz? Wstydź się!
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Star Realms - konkurencja dla Race for the Galaxy ?

Post autor: Valarus »

Gambit pisze:
Assaultmarine pisze:Kontaktowałem się z planszomanią na początku sierpnia - dostałem info, że gra będzie dostępna + zarezerwowałem kopię.
I dopiero teraz o tym mówisz? Wstydź się!
Zgadzam się z tym panem, trzeba było mówić tak od razu!
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Realms

Post autor: rzaba »

rzaba pisze:goracy towar ;) nie ma juz bezposrednio z amazon.com, moje koszty wygladały tak (jeszcze kilka godzin temu):

Items Ordered Price
White Wizard Games Star Realms Deckbuilding Game
1 of: White Wizard Games Star Realms Deckbuilding Game
Sold by: Amazon Export Sales, Inc.

Condition: New
$14.99

Item(s) Subtotal: EUR 11,74
Shipping & Handling: EUR 6,18
-----
Total before tax: EUR 17,92
Sales Tax: EUR 0,00
-----
Total for This Shipment: EUR 17,92

Kurde, miałem w koszyku 2 szt. ale w ostatniej chwili zmienilem na 1 bo sobie pomyslalem ze najwyzej drugi deck dokupie poźniej...gdzies doczytalem ze na 4 wystarczy jeden
-----
No i paczuszka dzisiaj dojechala ;) bardzo male pudeleczko. Zadnych oplat celnych wiec koszt zamknal sie w 17.92 euro
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: Darboh »

ReLelah99 pisze:
Darboh pisze:Bardziej bym ta grę traktował jak coś w rodzaju fillerka- ze względu na lekkość i szybkość. Chyba że ewentualne dodatki coś zmienią.
Ale chciałbym mieć takiego fillerka :)
mi gra nie przypadło do gustu więc nie wiem czy dodatki mogły by tu coś zmienić skoro jestem już uprzedzony
Zgadza się. Tu zostaje już tylko modlitwa.... ;)
ODPOWIEDZ