Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 937
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 32 times
Been thanked: 119 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Koshiash »

Galatolol pisze:Wrzućcie zdjęcia tych scenariuszy Vuko :twisted:
Proszę bardzo:
Spoiler:
W instrukcji jest kilka drobnych błędów. Przykład: "Na torze reputacji umieszczone są okrągłe znaczniki na pierwszym polu toru znaczników inicjatywy. Znaczniki graczy muszą być umieszczone w takiej samej kolejności jak na torze reputacji". Łatwiej zrozumieć co kryje się za tym zapisem w wersji anglojęzycznej. Pozostało również trochę niedomówień utrudniających odbiór zasad. Przykład: nie widzę wyjaśnienia, co oznacza dominacja gracza w regionie - znając inne tytuły mogę bez trudu się domyślić, ale luka jest.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2014, 16:57 przez Koshiash, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mig »

Galatolol pisze: Wrzućcie zdjęcia tych scenariuszy Vuko :twisted:
Proszę: https://www.dropbox.com/s/5fi0k2wygf07o9b/vuko.jpg?dl=0
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: cezner »

Piękne te ilustracje nie są, ale pytanie jak się wpisują w resztę grafik?
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Galatolol »

Mig, Koshiash - dzięki.

Na przekór wszystkim powiem, że mi się nawet nie wydają takie złe i od razu skojarzyły ze średniowiecznymi malunkami. Podobne do tych w Ascension (do których się w końcu przekonałem).
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Lothrain »

cezner pisze:Piękne te ilustracje nie są, ale pytanie jak się wpisują w resztę grafik?
Właśnie o to chodzi, ze nijak.
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: okon »

no nie wiem czy ten kurier taki szybki ja jeszcze swojej nie odebrałem jedyne co mi pozostało to zaciskać zęby i czekać .....

zawsze jakoś tak wychodzi że zawsze trafiam na koniec kolejki
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: DarkSide »

Koshiash pisze: W instrukcji jest kilka drobnych błędów. Przykład: "Na torze reputacji umieszczone są okrągłe znaczniki na pierwszym polu toru znaczników inicjatywy. Znaczniki graczy muszą być umieszczone w takiej samej kolejności jak na torze reputacji". Łatwiej zrozumieć co kryje się za tym zapisem w wersji anglojęzycznej.
A mógłbyś przytoczyć wersję angielską lub podać swymi słowy :)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
lendalian
Posty: 22
Rejestracja: 08 cze 2012, 21:10

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: lendalian »

okon pisze:no nie wiem czy ten kurier taki szybki ja jeszcze swojej nie odebrałem jedyne co mi pozostało to zaciskać zęby i czekać .....

zawsze jakoś tak wychodzi że zawsze trafiam na koniec kolejki

Nie jestes jedyny, ja nie dostalem nawet informacji czy wysłali czy nie, a na maile RedImp nie odpisuje
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: sqb1978 »

Zapewne mają tam teraz młyn jak w ulu. Chyba nie liczysz, że ktoś maile czyta? To musi trochę potrwać.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zakwas »

okon pisze:no nie wiem czy ten kurier taki szybki ja jeszcze swojej nie odebrałem jedyne co mi pozostało to zaciskać zęby i czekać .....

zawsze jakoś tak wychodzi że zawsze trafiam na koniec kolejki
Spoko, też czekam.

A boli mnie najbardziej to, że najpierw rozsyłane były gołe wersje, a ludzie, którzy się zaangażowali we wspieranie i nakupili figurek zostali odsunięci na sam koniec listy wysyłkowej. Najlepiej bym wyszedł, jakbym olał wspieranie i kupił grę normalnie w sklepie - już bym miał.

Achai wspierać nie zamierzam, bo widzę, że się nie opłaca.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Indar »

A moja paczuszka zgodnie z informacją jest już w sortowni DHL w Bielsku B. - pewnie jutro będzie w moich rękach. Wybrałem opcję z mapami i artbookiem, w sumie nie ma jakiegoś dużego opóźnienia. Zresztą, czekałem tyle czasu to dzień czy dwa nie zrobi MI różnicy. Ale rozumiem rozgoryczenie.
Kiran
Posty: 65
Rejestracja: 22 lis 2013, 08:04

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Kiran »

Ja też jutro chyba będę mieć to cacko. Zakwas nic dziwnego, że wysylali pierwsze grę bez dodatków, bo jest to najszybsze i najłatwiejsze. Wyobraź sobie jaka jest liczba kombinacji różnych zawartości paczek: nie wszyscy kupowali komplet figurek, różne rodzaje wzorów koszulek i rozmiarów, gra z autogradem lub bez, etc.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 937
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 32 times
Been thanked: 119 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Koshiash »

DarkSide pisze:
Koshiash pisze: W instrukcji jest kilka drobnych błędów. Przykład: "Na torze reputacji umieszczone są okrągłe znaczniki na pierwszym polu toru znaczników inicjatywy. Znaczniki graczy muszą być umieszczone w takiej samej kolejności jak na torze reputacji". Łatwiej zrozumieć co kryje się za tym zapisem w wersji anglojęzycznej.
A mógłbyś przytoczyć wersję angielską lub podać swymi słowy :)
"[... a stack of round player markers in the safe area of the reputation track... ] Next, duplicate this stack of player markers and place them on the left-most helm of the initiative track... should be stack in the same order". W wersji polskiej wyszło z tego masło maślane, a chodzi o umieszczenie identycznych stosów dysków na dwóch różnych torach.
CheshireCat
Posty: 58
Rejestracja: 29 lis 2012, 00:18
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: CheshireCat »

salane pisze:jak nie zagram w ten weekend świat się skończy
DOKŁADNIE XD
czy paczki z dodatkowymi figurkami wysyłane kurierem już zostały wysłane?:>
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Odp: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: hadrian »

CheshireCat pisze:
salane pisze:jak nie zagram w ten weekend świat się skończy
DOKŁADNIE XD
czy paczki z dodatkowymi figurkami wysyłane kurierem już zostały wysłane?:>
Do mnie już jedzie i mam nadzieję że z kompletem figurek ;)
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zakwas »

Kiran pisze:Ja też jutro chyba będę mieć to cacko. Zakwas nic dziwnego, że wysylali pierwsze grę bez dodatków, bo jest to najszybsze i najłatwiejsze. Wyobraź sobie jaka jest liczba kombinacji różnych zawartości paczek: nie wszyscy kupowali komplet figurek, różne rodzaje wzorów koszulek i rozmiarów, gra z autogradem lub bez, etc.
Gry z autografem rozumiem, że muszą iść pierwsze - dostają je pierwsi wspierający i to jest ok. Ale nikt nie mówił, że ma być prosto. Ja czuję się trochę oszukany. Pomijam fakt, że już jesteśmy tydzień opóźnieni względem założonego terminu, ale to jestem w stanie zrozumieć.

Indar pisze:A moja paczuszka zgodnie z informacją jest już w sortowni DHL w Bielsku B. - pewnie jutro będzie w moich rękach. Wybrałem opcję z mapami i artbookiem, w sumie nie ma jakiegoś dużego opóźnienia. Zresztą, czekałem tyle czasu to dzień czy dwa nie zrobi MI różnicy. Ale rozumiem rozgoryczenie.
Ja maila nie dostałem, więc pewnie w ten weekend nici z jakiegokolwiek grania...
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: lacki2000 »

już tak nie narzekajcie na czas dostawy - kurier też człowiek, też chętnie sobie planszę rozłoży i pogra klika partyjek z kolegami w sortowni...
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: xelos80 »

Ja mam grę z autografem i wszystkimi figurami dodatkowymi. I nie mam żadnej informacji o wysyłce.
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: metyu »

ja mam grę ze wszystkim figurkami i dzisiaj dostałem maila o nadaniu paczki, kolejność wysyłki jest pewnie przypadkowa, nie ma co robić afery
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Rocy7 »

mig pisze:Odebrałem (paczkomat), rozpakowałem i:
1. Największym atutem wizualnym gry są figurki (zresztą można się tego było spodziewać). Detale są odwzorowane bardzo dobrze. Na mnie najwięsze wrażenie zrobiły chyba czerwone wieże, ale figurki pudełkowe też są świetne. Taki plastik w fugurkach widze po raz pierwszy - jest mało elastyczny i wydaje się mieć skłonności do kruszenia, zwłaszcza w figurkach gdzie występują cienkie elementy (tzn zamek). Ale generalnie za to wielki plus. Wyglądają nawet lepiej niz we wcześniej udostępnianych materiałach.
Strona z czarnymi granicami faktycznie wydaje się mało grywalna ze względu na słabo widoczne granice obszarów. Druga pod tym względem jest ok, ale d... nie urywa.
3. Pudełko, plansze graczy - spoko. W necie grafiki wydawały się gorsze. Nie jest to żadne mistrzostwo świata, ale można grać bez dyskomfortu.
4. Żetony graficznie ujdą, ale też są dość ciemne.
5. Scenariusz Vuko - ocenę pominę litościwym milczeniem ;)
6. Karty pomocy - jeśli zawierają wszystko co trzeba, to pewnie po 20 rozgrywce, gdy przestanie mnie irytować ta czcionka i to "u", zaczną mi się podobać ;)
+ 1

Kilka uwag:
Mapa
1) próbne rozstawienie na "jasnej" stronie wskazuje, że nie ma problemu z rozróżnieniem figurek czy kostek wpływu oraz granice między obszarami są wyraźne.
2) góry robią najmniejsze wrażenie, nie dość że wydają się robione techniką kopiuj-wklej to jeszcze są najbardziej powszechnym elementem planszy. Co ciekawe góry na stronie "ciemnej" mają kilka odcieni przez co wyglądają lepiej.
3) Miłym akcentem są miasta i osady rozrzucone na mapie oraz kilka klimatycznych grafik jak
Spoiler:
.

Gest z darmowymi woreczkami strunowymi miły, ale i tak preferuje organizery :)
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2014, 23:46 przez Rocy7, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: DarkSide »

Odebrałem, rozpakowałem, sfociłem.
Pierwsze wrażenia:
- Bardzo starannie wszystko opakowane i zapakowane. Mogę tylko sobie próbować wyobrazić ogrom pracy samego pakowania tego wszystkiego. Pełne przygotowanie jednej kompletnej paczki gotowej do wysyłki to tak na oko 30-40 minut (owijanie w folię, zaklejanie, adresowanie, upewnienie się co dołożyć do konkretnej przesyłki), więc nawet gdyby się tym zajmowały 3-4 osoby, to i tak nie dało się wszystkich obsłużyć naraz.
- Szczegóły na figurkach są niesamowite. Niech żałują Ci którzy nie mają kompletu :twisted: Lodowy Ogród to małe arcydzieło same w sobie. Bardzo dobry pomysł z podzieleniem go by zmieścił się w pudełku, a linia podziału dobrze została pomyślana.
- Poważnie zastanowię się nad zebraniem odpowiedniej kwoty na profesjonalne pomalowanie figurek.
- Ciężko ocenić czy ma figurka Vuko ma dobrą długość miecza czy też miał być dłuższy (załączam zdjęcie)
- Szata graficzna planszy: nie mam uwag krytycznych. Strona mocno kolorowa jest zgodnie z wcześniejszymi zdjęciami nasycona ciepłymi barwami, choć czarny kolor granic między krainami może być słabo widoczny przy gorszym oświetleniu. Strona chłodna jest właśnie taka. Sprawia wrażenie uboższej (ale to kwestia zimniejszych barw), za to z widocznymi białymi granicami. W tym względzie bez zaskoczeń.
- Rozumiem że taki już jest cykl produkcyjny i nie dało się inaczej, ale dla mnie to szkoda papieru i farby drukarskiej na ładowanie do jednego pudła trzech wersji językowych wszystkich elementów piśmiennych (instrukcja, ściągi dla graczy).
- Szczegółową ocenę szaty graficznej zostawię na kiedyindziej, gdy wszystko obejrzę świeższym wzrokiem i przy dziennym świetle.
Zdjęcia:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2014, 11:01 przez DarkSide, łącznie zmieniany 1 raz.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Rocy7 »

DarkSide pisze:Odebrałem, rozpakowałem, sfociłem.
Odebrałem, rozpakowałem, przepakowałem do organizera, sfociłem :P
Spoiler:
DarkSide pisze: - Szczegóły na figurkach są niesamowite. Niech żałują Ci którzy nie mają kompletu :twisted: Lodowy Ogród to małe arcydzieło same w sobie. Bardzo dobry pomysł z podzieleniem go by zmieścił się w pudełku, a linia podziału dobrze została pomyślana.
- Poważnie zastanowię się nad zebraniem odpowiedniej kwoty na profesjonalne pomalowanie figurek.
+1 :)

U Ciebie też przy Lodowym Ogrodzie góra figurki wystaje trochę za bardzo do przodu nad linią podziału?
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: okon »

niech ktoś opisze wrażenia z rozgrywki
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Rocy7 »

okon pisze:niech ktoś opisze wrażenia z rozgrywki
przed środą raczej nie dam rady, a pewnie już do końca weekendu parę osób da znać co i jak :)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Lothrain »

DarkSide pisze: - Ciężko ocenić czy ma figurka Vuko ma dobrą długość miecza czy też miał być dłuższy (załączam zdjęcie)
Twój Vuko ma miecz odpowiedniej długości. Muszę zrobić zdjęcie swojego pałasza to wrzucę.
ODPOWIEDZ