zakup kolejnej gry dla dwójki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Anicola
Posty: 18
Rejestracja: 11 mar 2013, 11:59

zakup kolejnej gry dla dwójki

Post autor: Anicola »

Witam i znów proszę o pomoc.
Szukam gry dla siebie i męża i mnogość mnie przytłoczyła -sama już nie umiem się zdecydować.
Troszkę już gramy,ale kolekcja jednak mizerna.Lubimy bardzo robinsona,race for the galaxy,agricolę i summoner wars, pokolenia też mogą być. Neuroshime ja uwielbiam,mąż niestety już niekoniecznie:(.
Gry jak small world,zakazana wyspa,wsiąść do pociągu,osadnicy itp,traktuje jako rodzinne i gramy raczej z dziećmi,we dwójkę raczej słabo. Szukam czegoś nowego,koniecznie dobrze działającego na dwie osoby,tematyka ,cena nie ma tu znaczenia.Czas rozgrywki tak do 2 godzin.
Napiszcie co warto kupić,żeby szybko się nie znudziło.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: zakup kolejnej gry dla dwójki

Post autor: Pixa »

Listy z Whitechapel - trzymajaca w napieciu zabawa w lapanie Kuby Rozprowadza. Powinno podejść. Obczaj też grę Suburbia - zabawa w budowanie miasta. No i chwalona nowość - Osadnicy Narodziny Imperium.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: zakup kolejnej gry dla dwójki

Post autor: Maxxx76 »

We dwójkę chętnie gramy w karcianki : Na Chwałę Rzymu oraz Osadników Narodziny Imperium, kościanki: D-Day Dice oraz Znak Starszych Bogów, euro : Rialto, Belfort oraz Lewis & Clark :-)
annajak
Posty: 100
Rejestracja: 03 sty 2014, 02:09

Re: zakup kolejnej gry dla dwójki

Post autor: annajak »

Na 2 osoby śmiało mogę polecić Zamki Burgundii:
- czas gry: ok 1h,
- duuuża regrywalność
- dobrze się skaluje na więcej osób (jakby akurat było więcej chętnych), ale wtedy czas oczekiwania na swoją kolejkę rośnie
- interakcja ogranicza się do podbierania kafelków potrzebnych przeciwnikowi (co dla niektórych jest plusem, dla niektórych minusem),
- są kości, ale niech to was nie zniechęca, bo modyfikatory i mnogość opcji w znacznym stopniu niwelują losowość gry. Niemniej zdarza się, że ostatni pechowy rzut kośćmi przesądzi o porażce/zwycięstwie
- zero klimatu (Feld ;)...
Zresztą co ja się będę rozpisywać... o tej grze napisano już tak wiele i ma wielu zwolenników, nie tylko wśród zapalonych Feld'owców.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: zakup kolejnej gry dla dwójki

Post autor: Fuser.exe »

może Ostatnia Wola?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: zakup kolejnej gry dla dwójki

Post autor: rattkin »

Metallum, Seasons, Tash-Kalar, Tezeusz, Pośród Gwiazd
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: zakup kolejnej gry dla dwójki

Post autor: Lubel »

Hmm, to może Zimna Wojna lub Wyścig do Renu. Ewentualnie z innego rodzaju (tylko nie wiem czy Twojemu mężowi podejdzie) - Dziedzictwo.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: zakup kolejnej gry dla dwójki

Post autor: Bea »

Koniecznie spróbujcie Osadników: Narodziny imperium!

Inne gry w które ja lubię grywać z mężem to: Alien Frontiers, Lords of Waterdeep, Tzolkin, Lewis & Clark, At the Gates of Loyang, Caverna.
Z lżejszych i krótszych: Splendor, Dominion.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: zakup kolejnej gry dla dwójki

Post autor: janekb »

+1 Zamki i Rialto.
Anicola
Posty: 18
Rejestracja: 11 mar 2013, 11:59

Re: zakup kolejnej gry dla dwójki

Post autor: Anicola »

Dziękuje za podpowiedzi. Problem z tym,że większość tych gier jest na mojej długiej liście,a jak wiadomo wszystkiego mieć nie można:(.
Poważnie pomyśle nad osadnikami,zamkami Burgundii i może splendorem hm...
Awatar użytkownika
beerbear87
Posty: 96
Rejestracja: 11 mar 2014, 17:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: zakup kolejnej gry dla dwójki

Post autor: beerbear87 »

A moze x-wing gra figurkowa? Ewentualnie jeżeli uda sie złapać to Pan Lodowego Ogrodu?
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: zakup kolejnej gry dla dwójki

Post autor: Perpetka »

Lubicie to co ja, więc podsunę moje hity: Netrunner, Osadnicy: Narodziny Imperium, Cywilizacja poprzez wieki i Innowacje.
Czekam na Glass Road PL.
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 46
Rejestracja: 26 sie 2014, 00:35
Lokalizacja: Kraków

Re: zakup kolejnej gry dla dwójki

Post autor: Peter »

Ja ostatnio z dziewczyną zagrywam się w Battlelore 2nd Edition.
Z początku sam myślałem, że przez ograniczoną ilość scenariuszy i jednostek szybko stracę zainteresowanie, ale jest wprost przeciwnie. Świetne figurki, ciekawa rozgrywka, masa taktycznych opcji. Scenariusze można modyfikować aż do 47 (o ile mnie pamięć nie myli) unikalnych bitew, plus ciekawy tryb kampanii jeśli macie ochotę i czas na zorganizowanie większego maratonu.
Jeśli jesteście fanami Summoner Wars, to raczej na pewno przypadnie Wam do gustu. My sami wcześniej graliśmy właśnie głównie w SW i kiedy już powoli zaczynało nudzić, Battlelore idealnie wpasował się w powstałą lukę.

Jedyny problem to fakt, że FFG jak nie FFG niespecjalnie pędzi z dodatkami, a ja już nie mogę doczekać się nowych armii (do tej pory wyszło tylko uzupełnienie do już obecnych stron konfliktu).
lechulysy
Posty: 38
Rejestracja: 03 gru 2012, 09:34

Re: zakup kolejnej gry dla dwójki

Post autor: lechulysy »

Jakiś czas temu miałem podobny dylemat i zakupiłem kilka pozycji z czego mogę polecić:
Trajana jako alternatywę dla Zamków Burgundii

moim zdaniem wady Zamków przy grze w 2 osoby:
- mało kafli - czasami ten kto rozpoczyna rundę zabiera 2 kluczowe kafle i jest "pozamiatane"
- kości - losowość, którą można poprawić pracownikami, ale to kosztuje
- wygrywające plansze - dostajesz 9 wariantów plansz (po 1 sztuce) i niestety niektóre z nich są "wygrywające" - przetestowaliśmy w różnych wariantach, także grając z małymi dziećmi i nie dało się na nich przegrać bez chęci przegrania oczywiści, tak więc od razu trzeba sobie wydrukować po 2 egzemplarze żeby była wyrównana rozgrywka

zalety Trajana:
- brak kości - są zastąpione mechanizmem Mankali co dla mnie ma znaczenie bo mogę zaplanować kolejne ruchy

nie zmienia to faktu, że małżonka uwielbia Zamki i nie lubi Trajana bo kości decydują niejako za nią co może zrobić :)

Polecam tez Puerto Rico - na dwie osoby jest super, na więcej też o ile ta trzecia nie robi "głupich" zagrywek.
Anicola
Posty: 18
Rejestracja: 11 mar 2013, 11:59

Re: zakup kolejnej gry dla dwójki

Post autor: Anicola »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi
Już zakupiłam innowacje,osadnicy:narodziny imperium oraz król i zabójcy - bo od dawna chciałam mieć tę grę.
W dalszej kolejności czekają właśnie zamki Burgundii,pomyślę na Trajanem i five tribes,bo muszę ją mieć:).
ODPOWIEDZ