Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam :D

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: rattkin »

medicus pisze:Ranking top gier w Essen to jedna wielka kpina.

Tego nie widać tu na miejscu, ale jak głosowałem w niedzielę na ich stoisku o godz 12.00 to najlepsza gra miała... nieco ponad 80 głosów. Settlersi na 6 miejscu ponad 60! Po pierwszych dniach w top 10 były gry mające po 20 głosów!!!

Tyle głosów na dziesiątki tysięcy odwiedzających!Tu wystarczy poprosić znajomych królika o poświęcenie minuty na zagłosowanie i z crapem można wejść do dziesiątki. Kompletnie nie patrzcie na te rankingi, albo inaczej - zobaczcie kto przykombinował :)

W 10tce są dobre gry, ale ich kolejność jest przypadkowa.
Nie wspomnę o takich, co brali po kilka kodów i głosowali po kilka razy na swoje gry. W ten sposób zobaczycie w 50tce wiele badziewi, na które robi się sztuczny hype.

Popatrzcie - Age of Soccer na 10 miejscu! Gra okropna i fatalnie wykonana. Myślę, że tu chłopaki z Azji trochę pokombinowali z głosowaniem i uciułali ze 40 głosów

prz22 pisze:Na czym polega fenomen gry Deus, prowadzącej aktualnie w Geek Buzz rankingu? Po szybkim przeglądnięciu instrukcji, nie widzę czym tak szybko mógł porwać tłumy w Essen..;)
Potwierdzam :) Tam nikt nie ma czasu na zawracanie sobie głowy głosowaniem. Tych głosów było naprawdę niewiele, stąd bardzo duże fluktacje. Inna rzecz, że głosowanie takie jest mało miarodajne, ponieważ ludzie głosowali głównie na to, co mogli zagrać i kupić. Po pierwszym dniu, część tytułów zniknęła, więc automatycznie zaczęły spadać w rankingu (nawet jeśli wciaż można było w nie zagrać).
cezaras
Posty: 1925
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: cezaras »

Lord Voldemort pisze:
cezaras pisze:
a rzuciłbyś dwa zdania o Staufer Dynasty??
bo na BGG tylko niemiecka instrukcja :(
miałem nawet ochotę w ciemno zamówić, przed Essen, ale w Planszostrefie mozna było tylko niemieckojęzyczną wersję i odpuściłem....
A to ciekawe, bo byla prezentowana tez na stoisku Z-Mana.
wiem, i nawet dziś już w Polsce można kupić wersję angielską :):):)
ale na stronie Z-Mana jest tylko "rules soon" :):):)
a teraz już się zaparłem, że coś się najpierw dowiem coś o grze nim zamówię :)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: adikom5777 »

Były dziś dwa egzemplarze angielskiej i sprzedały się w godzinę
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: sipio »

cezaras pisze:ale na stronie Z-Mana jest tylko "rules soon" :):):)
a teraz już się zaparłem, że coś się najpierw dowiem coś o grze nim zamówię :)
To zamiast pracować napisałem parę zdań o Staufer Dynasty
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=31966
MisterC pisze:Ja bardzo polecam zagrać przed zakupem. My zagraliśmy i wszystko działało, mechanika poprawna, gra poprawna - dobre euro, a miodu brak :/
Potwierdzam, że warto zagrać przed zakupem bo to porządne euro ale pewnie dla części osób może zbyt mało odkrywcza mechanicznie.
Ja też odczułem nutę zawodu ale może za bardzo się nastawiłem na wielki hit.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Odp: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj si

Post autor: windziarz44 »

Don Simon pisze:Hyperborea wyglada ciekawie - jak bardzo civilization tutaj czuc? Jest poczucie rozwoju i satysfakcjonujaca rozgrywka?
Widziałem spory kawałek rozgrywki. Z resztą z niezłą wtopą bo grę tłumaczył autor a ja z spytałem grających czy fajnie im się gra. Sama mechanika to euro w klimatach fantasy. Jak sam autor powiedział, że mocno to jest zbliżone do Eclipse ale oczywiście umiejscowione w innym settingu. Ludzie raczej zadowoleni a sama gra wygląda obiecująco.
Awatar użytkownika
Platan
Posty: 161
Rejestracja: 03 maja 2008, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 3 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: Platan »

Przepraszam, gdzie można znaleźć większe fotorelacje z targów?
Awatar użytkownika
yakos
Posty: 243
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: yakos »

Zdjęcia z Essen: http://bit.ly/spiel2014

Krótki przegląd zagranych gier:

El Gaucho
Szybka gra w kolekcjonowanie zestawów żetonów z różnymi rodzajami krów.
Kości z zagrody (to tylko gadżet) przydzielamy na zbieranie żetonów krów lub akcje specjalne (w tym sporo z negatywną interakcją).

Die Staufer
Bardzo solidne euro od Hans im Glueck ciężkości zeszłorocznego Russian Railroads.
Duża zmienność setupu - za każdym razem inaczej rozłożone regiony, bonusy, punktowania i skrzynie.
Minusem w wykonaniu jest tor punktacji do 25, który w czasie gry przechodzi się wiele razy i niewygodnie się dodaje punkty przy przechodzeniu przez 25/0.

Medina
Nowe wydanie gry z 2001 roku. Wykonanie świetne - gotowe miasto wygląda ślicznie, ale sama rozgrywka mało porywająca.

Pandemic: Contagion
Odwrócony Pandemic - gramy jako wirusy walczące (niekooperacyjnie) o zagładę ludzkości. Ciekawe.

Onward to Venus
Tylko jedna runda. Straszna nuda i męczarnia. Największe rozczarowanie targów (spośród zagranych gier).
Wallace po przeprowadzce do Nowej Zelandii chyba zupełnie wyszedł z formy.

Neptun
"Trading in the Mediterranean" z ciekawym ustalaniem siły wiatru co rundę.
Przyjemna rozgrywka, aczkolwiek losowość może dać się we znaki i na dłuższą metę może być nudna - przez trzy rundy powtarzamy ten sam schemat.

Panamax
Jedna runda z tłumaczeniem zasad na bieżąco.
Trudna do oceny po takiej rozgrywce - gra ciężka, wymagająca ogrania, aby zgłębić zależności pomiędzy różnymi mechanizmami.

KiCKeT
Piłka nożna z drewnianymi piłkarzykami do grania na dywanie lub na podwórku.
Mieliśmy dużo zabawy rozgrywając mecz z Francuzami, ale zasady trochę zbyt przekombinowane.
Przy każdej zagrywce pan długo tłumaczył, co i jak wolno zrobić, a czego nie.

Istanbul
Dobre euro.

Ufofarmer
Bardzo zgrabny wariant Memory.

Colt Express
Najbardziej zabawna rozgrywka na targach.
W grze odgrywamy westernowy napad na pociąg. Czuć klimat, a z całej gry można zbudować świetną historię.

La Isla
Lżejszy Feld z dużą dozą chaosu.
Niezbyt dobre wykonanie, jak często w przypadku alei.

Orongo
Czuć rękę Knizii. Gra bardzo dobrze policzona.
Zaskakująco interesująca rozgrywka.
Licytujemy w ciemno muszelkami o prawo pierwszeństwa ruchu i liczbę akcji w danej turze.
Zajmujemy pola na mapie Wyspy Wielkanocnej i stawiamy Moai na brzegu (który to już raz).
W odpowiednim momencie trzeba zalicytować 0, aby zgarnąć pulę muszelek (wydanych przez graczy we wcześniejszych licytacjach).
Pula muszelek w obiegu stale się zmniejsza, ponieważ wydajemy też muszelki zaznaczając pola potrzebne do wystawienia Moai.

Star Realms
Szybki deck builder w klimatach kosmicznych

Wash Dash
Zręcznościowa gra w wieszanie prania
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1151 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: piton »

yakos pisze: Krótki przegląd zagranych gier:
Spoiler:
Super, wielkie dzięki! czekam na więcej takich rzutów okiem :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: Lothrain »

Cały czas nadrabiam zaległości i oglądam filmiki z Essen. I postanowiłem włożyć kij w mrowisko. Jak to jest, że ludzie wkładają masę serca i pracy w przygotowanie świetnej gry, a do głównej imprezy roku, gdzie mogą tę grę wypromować na żywo w BGG, w ogóle się nie przykładają? Taki filmik robi znacznie więcej niż stoisko, czy prezentacja ludziom, którzy mieli okazję przyjechać do Essen. Większa część graczy siedzi i ogląda. Sukces gry może zależeć od tych marnych 10 minut w BGG. Przygotowanie takiej prezentacji powinno być jednym z priorytetów.
I co? I Krzysiek Matusik stworzył fajne gry, z naprawdę ciekawą grafiką, niebanalnymi zasadami, aż chciałoby się grać. Ale przychodzi z marszu, siada, gubi się, język szwankuje. Czy sprzedał gry? Nie. Położył je. Dlaczego chłopie, pytam? Jaro Andruszkiewicz zrobił świetny pokaz Wyścigu do Renu. Ale poszedł. Dominikę doceniam za wszystko co robi dla naszego światka i jej prezentacji nie brakowało z pewnością werwy, ale językowo... Jeśli ma się braki i nie jest pewnym języka, to czasem lepiej wykuć na blachę. Bo trudno się tego słuchało. Chłopaki z Titan Forge zrobili swoją pierwszą grę, a po prezentacji wiem tyle, że ma czołgi z ruchomymi wieżyczkami. Jak można tak podejść do prezentacji na żywo w BGG? Dice Brewing ma w sobie kupę klimatu, a chłopaki zaczęli tłumaczenie na żółtych, czarnych i zielonych kostkach. Nie było słodu, chmielu, tylko kolorowe kosteczki. Na szczęście się ogarnęli i przywrócili grze temat. Może to stres tak ludzi zjada przed kamerą? Nie mówię, że wszyscy muszą znać język perfekcyjnie, ale powinni znać go przynajmniej w kontekście gry, a prezentacja powinna być wcześniej przećwiczona. Na wolną amerykankę może sobie pozwolić chyba tylko Trzewik, ale jest z tego znany i poza akcentem, niewiele mu można zarzucić. A i akcent to właściwie koloryt. Swoje powiedziałem w 1000 poście, teraz dostanę baty.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2014, 23:39 przez Lothrain, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: mig »

Lothrain pisze:(...) Swoje powiedziałem, teraz dostanę baty.
Nie baty tylko lajki :)
chociaż nie wiem czy znaczenie tych filmików dla popularności gry nie jest przeceniane...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: rastula »

zgadzam się z przedmówcą - serio można przygotować 10 minutową prezentację gry na dobrym poziomie


oczywiście to nie jest tylko nasza , polska specjalność - ale czasem żal było patrzeć


mig - przynajmniej dla mnie kanał bgg był chyba najciekawsza formą dostępu do targowych gier
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: mig »

rastula pisze:mig - przynajmniej dla mnie kanał bgg był chyba najciekawsza formą dostępu do targowych gier
Dla mnie oczywiście też. Chodzi mi o to, że decyzje o zakupie (a to jest cel wydawcy) będa w przyszłości przez ludzi podejmowane w oparciu o wiele innych przesłanek niż ta 10 minutowa prezentacja. A takich fanatyków, ktorzy musza mieć grę 3 dni po premierze dużo nie jest ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: medicus »

Jak dla mnie Colt Express to prawie faworyt do SdJ 2015
gra jest po prostu znakomita, piękna, zabawna, z klimatem i z bajerem. Bawiłem się świetnie!

Jedyne co może stanąć na drodze do nagrody to temat gry. Bądź co bądź to gra o bandyckim napadzie z zabijaniem.

Tak czy inaczej Rebel będzie miał świetny hit
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: mig »

medicus pisze:Tak czy inaczej Rebel będzie miał świetny hit
A wydają? wiadomo coś?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1151 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: piton »

mig pisze:
rastula pisze:mig - przynajmniej dla mnie kanał bgg był chyba najciekawsza formą dostępu do targowych gier
Dla mnie oczywiście też. Chodzi mi o to, że decyzje o zakupie (a to jest cel wydawcy) będa w przyszłości przez ludzi podejmowane w oparciu o wiele innych przesłanek niż ta 10 minutowa prezentacja. A takich fanatyków, ktorzy musza mieć grę 3 dni po premierze dużo nie jest ;)
zgadzam się z przedmówcami i wsadzającym kij w mrowisko ;)
wielu prezentujących gry wypadło słabo, ale na swoich zawsze patrzy się bardziej krytycznie :) Coś w tym jest, że to wielka szansa na promocję i zaistnienie w branży, (nie)anonimowy wydawca może się zaprezentować pozytywnie w oczach geeków, a ludzie dają ciała... Może faktycznie trema.

Zgadzam się z migiem, że mimo wszystko te filmy nie przełożą się na mega sukces danej gry. Ja tam spokojnie poczekam, aż ktoś zrobi profesjonalny film i puści na BGG :D Jak czegoś nie skumałem z filmu, a dana gra mnie zainteresowała, to zazwyczaj i tak czytam instrukcję.

edit:
hajp na dziki zachód się zaczyna ;) mmm....bandyci :mrgreen: <ja już chcę>
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: rastula »

piton pisze:
edit:
hajp na dziki zachód się zaczyna ;) mmm....bandyci :mrgreen: <ja już chcę>

ja właśnie chrupnąłem jedne pociąg w planszomani ;) - chyba jednak mam słabą wolę ;D
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: Rune »

rastula pisze:
piton pisze:
edit:
hajp na dziki zachód się zaczyna ;) mmm....bandyci :mrgreen: <ja już chcę>

ja właśnie chrupnąłem jedne pociąg w planszomani ;) - chyba jednak mam słabą wolę ;D
Niech Was licho pochłonie! Jeszcze dzisiaj rano przed nakręceniem przez Was hajpu, pytałem o Colt Express w planszomani i był w cenie 119,00, a teraz już 129 zł. Biorę ale odstrzelę Wam tyłki :P
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: palladinus »

Rune pisze: Niech Was licho pochłonie! Jeszcze dzisiaj rano przed nakręceniem przez Was hajpu, pytałem o Colt Express w planszomani i był w cenie 119,00, a teraz już 129 zł. Biorę ale odstrzelę Wam tyłki :P
Nie zawiedziesz się, w tunelach to się dopiero dzieje ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: rastula »

Rune pisze:
rastula pisze:
piton pisze:
edit:
hajp na dziki zachód się zaczyna ;) mmm....bandyci :mrgreen: <ja już chcę>

ja właśnie chrupnąłem jedne pociąg w planszomani ;) - chyba jednak mam słabą wolę ;D
Niech Was licho pochłonie! Jeszcze dzisiaj rano przed nakręceniem przez Was hajpu, pytałem o Colt Express w planszomani i był w cenie 119,00, a teraz już 129 zł. Biorę ale odstrzelę Wam tyłki :P

ale przy 119 nie ma rabatu a przy 129 jest więc na jedno wyjdzie ;) bierz śmiało - jeśli jeszcze jest ;)
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: TTR_1983 »

mig pisze:
medicus pisze:Tak czy inaczej Rebel będzie miał świetny hit
A wydają? wiadomo coś?
zapewne się skuszą, bo współpracują z tym wydawnictwem. Poza tym tylko instrukcja jest do przygotowania.
co do jednego z przedmówców i opinii o wykonaniu La Isli- niestety zgadzam się. Macałem i jest dość koszmarnie. To nie te czasy, żeby tak robić gry.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: Rune »

rastula pisze: ale przy 119 nie ma rabatu a przy 129 jest więc na jedno wyjdzie ;) bierz śmiało - jeśli jeszcze jest ;)
No i wziąłem razem z ostatnim egzemplarzem Neptuna, bo jakoś tak nam po drodze było ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: rastula »

Rune pisze:
rastula pisze: ale przy 119 nie ma rabatu a przy 129 jest więc na jedno wyjdzie ;) bierz śmiało - jeśli jeszcze jest ;)
No i wziąłem razem z ostatnim egzemplarzem Neptuna, bo jakoś tak nam po drodze było ;)

kowboje głębin po prostu ;)
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: Palmer »

palladinus pisze:
Rune pisze: Niech Was licho pochłonie! Jeszcze dzisiaj rano przed nakręceniem przez Was hajpu, pytałem o Colt Express w planszomani i był w cenie 119,00, a teraz już 129 zł. Biorę ale odstrzelę Wam tyłki :P
Nie zawiedziesz się, w tunelach to się dopiero dzieje ;)
Potwierdzam, że warto. Zagrałem 3 szybkie rundy w wariant podstawowy i było przyjemnie, a gra ma również bardziej kontrolowany wariant.
Sold out w sobotę rano o czymś świadczy ;)

Ciekawe czy wydania po essenowe będą posiadały plakat/mapkę, która daje +3 do klimatu.
Awatar użytkownika
yakos
Posty: 243
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: yakos »

medicus pisze:Jak dla mnie Colt Express to prawie faworyt do SdJ 2015
gra jest po prostu znakomita, piękna, zabawna, z klimatem i z bajerem. Bawiłem się świetnie!

Jedyne co może stanąć na drodze do nagrody to temat gry. Bądź co bądź to gra o bandyckim napadzie z zabijaniem.

Tak czy inaczej Rebel będzie miał świetny hit
Gwoli ścisłości, to w tej grze jest strzelanina na całego, ale nikt nie ginie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: rastula »

yakos pisze:
Gwoli ścisłości, to w tej grze jest strzelanina na całego, ale nikt nie ginie.

co? odwołuję zamówienie ... ;)
ODPOWIEDZ