StarCraft: The Board Game (Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
HenioRP
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2007, 22:42

StarCraft: The Board Game (Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: HenioRP »

Witam, chciałbym wiedzieć, czy ktoś z was wie może więcej o tej planszówce, niż podaje to oficjalna strona FFG.
Jak ma ona wyglądać, do jakiej gry można by ja porównać by uzyskać jakiekolwiek odniesienie?
Jestem szczęśliwym posiadaczem Gry o Tron, czy to będzie w jakimś stopniu do niej podobne czy bardziej do Twilight Imperium?
Czy to nadal Top Secret i nic nie wiadomo?
:D
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: gigi »

gra pewnie bedzie podobna do warcraft: the boardgame
pozyjemy zobaczymy :D
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

chyba jednak nie bedzie...
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jervon »

Ja to myślę, że na pewno nie będzie. FFG podaje, że duży nacisk będzie kładziony na politykę.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Post autor: bogas »

Jervon pisze:Ja to myślę, że na pewno nie będzie. FFG podaje, że duży nacisk będzie kładziony na politykę.
Hmmm.... polityka w Starcrafcie? :shock: to coś nowego. Z tego wniosek, że wersja planszowa będzie zupełnie inna od wersji komputerowej. Chyba, że przez politykę rozumiesz zarządzanie zasobami, podnoszenie rozwoju itp.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Polityka anihilacji przeciwników - od którego zacząć i czym go utłuc. Np. moją polityką może być niszczenie najpierw nacji z "f" w nazwie. Tego bym raczej oczekiwał :lol:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Polaros »

Na bgg pojawiły sie fotki z rozgrywki.
http://www.boardgamegeek.com/images/game/22827
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Ryslaw »

Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Polaros pisze:Na bgg pojawiły sie fotki z rozgrywki.
http://www.boardgamegeek.com/images/game/22827
Premiera zbliza sie wielkimi krokami. Gra jest juz w drukarni i o ile nie bedzie zadnych wpadek w pazdzierniku powinna byc do kupienia...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Hmm, jak dla mnie dużym rozczarowaniem jest wygląd "planszy" (jeśli w ogóle można to tak nazwać). W kontraście z figurkami - marnie. Z kolei system zapowiada się na bardzo ciekawy - wiele upgrade'ów i zdolności jednostek, walka bezkostkowa (tylko przy pomocy kart), gdzie nabyte wcześniej skille i użycie odpowiednich oddziałów wydają się mieć decydujące znaczenie.

Tylko ten wygląd... nie tak to sobie wyobrażałem. Po kilka pól na jedną planetę, dziwne "złączki" (ciekawe jak będzie wyglądało poruszanie się) pomiędzy nimi i ogółem bieda...

No ale może gra nadrobi ciekawymi patentami w warstwie systemowej 8) Ciekawe kiedy rulebook...

BTW, figurki miodzio, no ale sam plastik gry nie czyni :roll:
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Ja poczekam z opiniami, az zagram. A gre bede mial na pewno - nawet jesli tylko na chwile ;-).

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Plansza faktycznie cokolwiek cudaczna, ale może obroni się mechanika. Kojarzy się raczej ze SpaceHulkiem :) Mam nadzieje, że będzie dobrze wyważona, tak żeby gra dawała dużo radochy.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Post autor: Gambit »

Wygląda bardzo ciekawie i intrygująco. Jedno z a must have na mojej liscie.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Post autor: MataDor »

Plansza rzeczywiście nie wygląda jakoś wielce zachęcająco i ciekawie. Ale to zakup murowany jeśli o mnie chodzi, mimo że tematyka SF kompletnie nie kręci mnie w planszówkach. Ciężko złapać mi klimat.
Mam nadzieję że planszowy Starcraft to zmieni :)
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1480
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 74 times

Post autor: TuReK »

Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Saise
Posty: 182
Rejestracja: 19 kwie 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Saise »

Po lekturze zasad muszę stwierdzić, że gra zapowiada się całkiem ciekawie i tak jakby pachnie GoTem ;) Fajny pomysł ze stackowaniem rozkazów, trochę uproszczony system walk, dobrze przynajmniej, że można sporo modyfikatorów do każdej walki dorobić. Nie wiem, co chcecie od plansz, są funkcjonalne. Oj, podoba mi sie.
-- Hubert 'Saise' Spala --
http://grasuch.blogspot.com - reaktywowany blog o planszówkach!
Poziom -1 | Blue City Warszawa | Sklep z grami towarzyskimi Graal
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1480
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 74 times

Post autor: TuReK »

ciekawe kiedy i po ile bedzie w Polsce
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Post autor: Gambit »

Przeczytałem instrukcję i muszę przyznać, że wygląda bardzo ciekawie. Takie połączenie Warcrafta z Twilight Imperium. Stackowanie rozkazów słodkie i niebzpieczne. Niecodzienne rozwiązanie eventów. Walka niby prosta, ale kombinowania będzie przy niej sporo. W końcu układ skirmishy, będzie miał spory wpływ na końcowy wynik.

No i właściwie przypieczętowałem właśnie fakt zakupu. Sciągnąłem instrukcję, a jakoś zwykle bywa tak, że jak pobieram instrukcję, to grę kupuję...
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Neurocide »

ciekawe kiedy i po ile bedzie w Polsce
Wczoraj zadałem sobie to samo pytanie. Porównałem cenę wydawcy z World of Warcraft. Jest taka sama, więc zapewne I w polsce też tak będzie.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Post autor: Gambit »

Czyli wychodzi jakieś 250+. Z lektury instrukcji wychodzi mi na to, że warto będzie.

Jednak pozostaje pytanie kiedy będzie. FFG piszą o wrześniu, choć na ich forum widać plotki o październiku.

Czemu trzeba tyle czekac na fajne gry?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Gambit pisze:Czemu trzeba tyle czekac na fajne gry?
Bo robi je FFG, które jest chyba jedyną firmą, która ma roczną sumę opóźnień większą niż PKP. I tak samo jak PKP, też z tego tytułu nie ponosi żadnych konsekwencji. Parafrazując: Monopolista to ma klawe życie.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
psycho_l
Posty: 50
Rejestracja: 07 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: psycho_l »

Przeglądałem instrukcję (przyznam że pobieżnie) i trzy rzeczy rzuciły się w oczy:
1. Duża komplikacja, polegająca na masie żetonów, znaczników itd.
2. Co ze scenariuszami, będą jakieś???
3. Miejsca "złączeń zdalnych" wydają się mało czytelne (podobna kolorystyka)

Co o tym sądzicie??? (głównie chciałbym poznac opinię osób które wcześniej się chwalily że czytały instrukcję)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Post autor: Gambit »

psycho_l pisze:Przeglądałem instrukcję (przyznam że pobieżnie) i trzy rzeczy rzuciły się w oczy:
1. Duża komplikacja, polegająca na masie żetonów, znaczników itd.
Nie sądzę, że ta duża ilość żetonów i znaczników jest komplikacją. Zasady są dość klarowne i nie wymagają liczenia olbrzymiej ilości współczynników, czy mieszania znacznikami
psycho_l pisze:2. Co ze scenariuszami, będą jakieś???
W przeciwieństwie do Warcrafta nie są potrzebne. Jeśli dobrze zrozumiałem instrukcję, każdy gracz wykłada dwie losowo wyciągnięte planety. "Galatyka" jest układana jak w TI. Nie ma tu chyba możliwości zbudowania czegoś niezbalansowanego jak w Warcrafcie, więc przygotowane scenariusze nie są koniecznością.
psycho_l pisze:3. Miejsca "złączeń zdalnych" wydają się mało czytelne (podobna kolorystyka)
Mnie się wydaje, że nic takiego nie ma miejsca. Kolory są na tyle różne, że nie będą się mylić. Chyba, że widziałeś wszystkie klocki "zdalnych połączeń"
psycho_l
Posty: 50
Rejestracja: 07 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: psycho_l »

dzięki za info, sprawdzałem w rebelu... jeszcze nie mają :wink:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Post autor: Gambit »

psycho_l pisze:dzięki za info, sprawdzałem w rebelu... jeszcze nie mają :wink:
Hehehe. Fantasy Flight Games też chyba jeszcze nie mają :P
ODPOWIEDZ