[Bydgoszcz] Spotkania

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
psojak
Posty: 4
Rejestracja: 19 lip 2007, 09:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: psojak »

Będę. Mam nadzieję, że zagramy coś szybkiego i nie pospóźnicie się zanadto żebym znowu nie musiał wychodzić w środku rozgrywki :( Reflektuję osadników
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Ok, są pewniaki na jutrzejsze (7.VII.2007) spotkanie:
1. Samurai bo jest zainteresowanie :P , a nam udało się pożyczyć grę od kumpla

2. Konkurencja, bo to nowa, polska gra i dostaliśmy egzemplarz testowy od wydawnictwa. Gra jak na razie bardzo mile zaskoczyła nas jakością wykonania (zwłaszcza w cenie 35 złotych). Prawdziwe karty (nie jakieś prostokątne kartoniki) i prawdziwe kolorowe żetony na grubej tekturze , podobnie zresztą jak plansze.
Oficjalna strona gry: http://www.startzpoleposition.pl/Konkurencja/

3. Biskupin - wiadomo dlaczego - wspieramy lokalnego twórcę i dobre projekty!

Dla nowych graczy :) : spotykamy się we wtorki o godz. 18.00, Wszystko Gra, Bydgoszcz, ul. Gdańska 36 (na przeciwko rywala).
def
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Spotkanie tym razem w odbyło się w gronie nieco mniejszym, bo 5-osobowym. Byli Kacper, PiotrSolo, Paweł "psojak" i wujaw. No i ja oczywiście.

Na początku zgromadzeni grali w Samuraia. Po tym, jak zobaczyłem grę rozłożoną na naszym sklepowym stole, zacząłem rozpytywać obecnych o parametry kamerek w ich komórkach (ja niestety nie posiadam) - wygląda rewelacyjnie! Niestety kamerki o odpowiednich parametrach nie znalazły się. Zabieram się w związku z tym za naprawę swojego aparatu. Oczywiście pewne zamieszanie wywołał na koniec model punktacji - jeśli spełniasz warunek A to wygrałeś, jeśli nikt go nie spełnia , sprawdź którzy z graczy spełniają warunek B, wygrywa ten z nich , który spełnia warunek C - Reiner Knizia przeszedł sam siebie!

Później odpaliliśmy otrzymaną z wydawnictwa Pole Position do testów Konkurencję. To gra młodego twórcy z naszego zaprzyjaźnionego sąsiedniego miasta (Torunia hehe) - Mateusza Pitulskiego , którego nb miałem okazję poznać w lutym. Gra jak już pisałem zaskakuje jakością wykonania - w tej cenie (35 złotych) to rewelacja! Z ostatecznym werdyktem powstrzymam się jeszcze - grałem dopiero 2 razy.

Na koniec NIESPODZIANKA. Na naszym stole wreszcie zagościli Osadnicy z Catanu!!! Niestety nie rozegraliśmy partii do końca - najpierw wykruszył się wujaw, potem Kacper, Pawła już dawno nie było - więc Piotrowi Solo nie pozostawało nic innego, jak tylko w obliczu mojego nieuchronnego rychłego zwycięstwa przyznać mi je natychmiast.

Kolejne spotkanie tym razem wyjątkowo w poniedziałek, 13 sierpnia.
def
wujaw
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: wujaw »

Byłem szczerze zdziwiony jakością wydania Konkurencji.
Kartoniki sklepów świetnej jakości, karty, żetony również.Grafiki to osobny temat.Wydaje mi się, ze powstała "szkoła polska" grafiki planszowej - co gra to karykatury.Szczerze mówiąc przydałoby się trochę urozmaicenia.
Mechanika gry jest prosta, nie wyrobiłem sobie dotąd zdania na jej temat.
Samurai to rewelacja, jak chodzi o większość aspektów gry : grafika, pionki, "wartkość" rozgrywki, szybkie rozstrzygnięcie.
Minusy to przede wszystkim duże znaczenie tego kto za kim siedzi, bo ważne jest wykorzystywania okazji do zagarnięcia pionków.Wczorajszą rozgrywką rządził przypadek.Wygrałem dzięki ostatniej akcji, a wykonałem ją ...bo akurat była moja kolejka :lol: .
Nie wiem jeszcze, jakie możliwości taktyczne niesie Samurai, ale na pierwszy rzut oka gra podoba mi się bardzo.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

wujaw pisze:Minusy to przede wszystkim duże znaczenie tego kto za kim siedzi, bo ważne jest wykorzystywania okazji do zagarnięcia pionków.Wczorajszą rozgrywką rządził przypadek.Wygrałem dzięki ostatniej akcji, a wykonałem ją ...bo akurat była moja kolejka :lol: .
Mi osobiscie wydaje sie, ze nie istnieje minus, o ktorym mowisz. Przeciez nie kazdy gracz stara sie zebrac to samo, nie kazdy ma mozliwosc postawienia kafelka, tak by akurat pasowal i kazdy ma swoja wlasna strategie gry. A konczyc gre warto tylko wtedy, gdy jest to dla Ciebie korzystne (choc tak Ci sie moze tylko wydawac, bo przeciez zdobycze graczy sa tajne). Z moich doswiadczen wynika, ze miejsce, gdzie siedzisz nie ma zadnego znaczenia.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
wujaw
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: wujaw »

Masz doświadczenie, więc pewnie masz rację.Odniosłem po prostu wrażenie, że sytuacja jest korzystna dla gracza siedzącego za osobą grającą nazwijmy to naiwnie :wink: .
Jeszcze parę rozgrywek i przekonam się, czy to prawda.
Ponieważ gra bardzo mi się podoba mam nadzieję, że faktycznie to mały problem.
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Przepraszam że się wcinam ale:

Kolejne spotkanie z planszówkami w Bydgoszczy wyjątkowo w poniedziałek, 13 sierpnia we Wszystko Gra (ul. Gdańska 36).

Myślę że gramy w Samuraia póki można, może by również odświeżyć Colosseum.

Program obowiązkowy (na drugim stole :) ): Konkurencja i Biskupin. Nie ma wykrętów! :twisted:
def
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Patrzcie! Kiedy nie ma Misiołaka, gracze harcuję. Solo wrzucił gdzieś na sieć instrukcję do Biskupina, żebym mógł z marszu wygrywać? ;)
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

reguły są zmienne i ułożone tak że tylko ja mogę wygrać ;P
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Acha, czyli jak każda gra z Twojej kolekcji :)
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Spotkanie w poniedziałek 13 sierpnia w sklepie Wszystko Gra odwołane! Sklep nieczynny w dniach 13-15 sierpnia!

Pomysł przesunięcia spotkania na ponidziałek 13-tego okazał się niefortunny - zmieniły nam się troche plany długoweekendowe i sklep będzie w ten dzień nieczynny (podobnie jak we wtorek i w środę). W związku z tym na kolejne spotkanie zapraszamy we wtorek , 21 sierpnia.
def
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

wiem że to nieodpowiednie forum i że nie pisze sie tu o kolekcjonerskich grach figurkowo-karcianych ( a przynajmniej nie ma takiego subforum :P ) ale jeśli ktoś chciałby zobaczyć to: ( jak na razie zapowiedziało przyjście 4 graczy i 4 kolejnych jeśli zdążą kupić boosterki :) )

Pierwszy nieoficjalny turniej SW Pocketmodel TCG w Bydgoszczy:

Czwartek 17-30 jeśli wyrzucą nas ze sklepu zagramy w barze Wink

Reguły:
Faction pure - gramy statkami tylko 1 frakcji ( imperium, rebelia, CIS ,stara republika )
można mieć tylko po 1 sztuce każdego statku rare i uncommon

deki złożony z 30 kart, flota z 30 * jeżeli komuś będzie brakowało kilku * na pewno znajdzie się ktoś kto pożyczy:)

wpisowe- kilka złotych - składamy sie na boostera/ 2 w zależności od ilości graczy - do podziału wśród wszystkich grających - każdy coś dostanie.

Ponieważ to nieoficjalny turniej to nawet właściciel sklepu o nim nie wie więc cicho sza Wink

Jeśli nie będzie można ułożyć tak dużych flot zagramy na 20 * i 20 kart
psojak
Posty: 4
Rejestracja: 19 lip 2007, 09:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: psojak »

Niestety nie będzie mnie we wtorek 21 sierpnia, szefowa wrobiła mnie w jakąś delegację i będę w Warsziawie. :(
Mam nadzieję że jak wrócę to zamówię w ulubionym sklepie stacjonarnym Filary Ziemi i sobie zagramy na następnym spotkaniu.
"Ten, kto może zniszczyć jakąś rzecz, całkowicie nad nią panuje"
Paul Muad'Dib
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Miałby ktoś ochotę na partyjk Memoir44?
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Gra nie za bardzo przypadła mi do gustu ale mogę zagrać. Mialem więc zasady znam. Podaj kiedy to moze dam radę wpaść na partyjkę. Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

No przecież nie o to chodzi, żeby się zmuszać :) Zresztą zasady są na tyle proste, że możemy je trochę urozmaicić.
Obecnie dysponuję wolnym czasem, więc możemy spotkać się w dowolnym miejscu o dowolnej porze - jeśli tylko masz chęć.
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Spotkanie wtorkowe czyli 21.08 w sklepie Wszystko Gra (ul.Gdanska 36)odbedzie sie wyjatkowo o godz 16.00 z tego wzgledu, ze zaloga sklepu jest niekompletna i spotkanie niestety musi sie wczesniej zaczac i wczesniej skonczyc :?

Zmiana nastapila niespodziewanie za co przepraszamy!

Do zobaczenia jutro!
def
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Na spotkaniu ostatnim wtorkowym stawili się:
cdc9 + cdc9junior, PiotrSolo, Misiołak, Dawid + Kajetan + Paweł + Szymon (fani Magic the Gathering).
Na początku na dużym stole Pani odpaliła Samuraia. Wygrał Szymon (fan Magic the Gathering) za co wielka mu chwała. Równocześnie na małym stole odbyła się rozgrywka Neuroshimy Hex i Gheosa. Na koniec spotkania, na dużym stole wspólnie rozegrano Wysokie Napięcie.

W najbliższy wtorek (28 sierpnia) zapraszamy na planszówki już od godziny 17.00. Gramy w co popadnie Ze swojej kolekcji chętnie zaprezentowałbym Keythedral, bo chyba większość bywalców jeszcze w to nie grało, a warto!

A tak na marginesie, to w sobotę 25 sierpnia sklep będzie nieczynny prosimy więc o powstrzymanie konsumpcyjnego pędu do poniedziałku.

Reasumując: Sklep Wszystko Gra!, Bydgoszcz ul. Gdańska 36, wtorek 28 sierpnia gramy!

Info dla wszystkich oczekujących na Shoguna - jeszcze 2 tygodnie= 14 dni - zamieszczam 14 kresek, aby sobie codziennie skreślać:
IIIIIIIIIIIIII
def
psojak
Posty: 4
Rejestracja: 19 lip 2007, 09:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: psojak »

Witam.
Pojawię się we wtorek mam nadzieję punkualnie. Przyniosę Filary Ziemi. Na razie zapoznałem się z zasadami :idea: . Uważam, że gierka jest niezła. Mam nadzieję, że również Wam przypadnie do gustu. Pozdrawiam
"Ten, kto może zniszczyć jakąś rzecz, całkowicie nad nią panuje"
Paul Muad'Dib
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Filary Ziemi to się chyba pod - nomen omen - ziemię zapadły ;)
psojak
Posty: 4
Rejestracja: 19 lip 2007, 09:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: psojak »

Niestety filary utknęły wczoraj w pracy pomimo, że:
- zapowiedziałem wcześniej w domu, że wychodzę na 17
- zorganizowałem moją mamę żeby zajęła się moją córką.
Szefowa okazała się siłą wyższą i dotarłem do Wszystko Gra tylko po to żeby się wytłumaczyć, że nie będę (już uskuteczniano Puerto Rico).
W domu już zapowiedziałem, że za tydzień we wtorek ponowne podejście do Filarów Ziemi.
Na razie pozostaje mi samotne czytanie instrukcji. Mam tylko nadzieję, że po takim "rozgrzaniu" nie zawiodę się samą rozgrywką. Chociaż wszelkie znaki na niebie i ziemi (i w instrukcji) mówią że będzie dobrze. 8)
"Ten, kto może zniszczyć jakąś rzecz, całkowicie nad nią panuje"
Paul Muad'Dib
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

w sobotę 1 września jak zwykle jest spotkanie bydgoskiego fanklubu star wars a że przy okazji można zagrać w planszówki, to już chyba wiecie ;)
Po raz ostatni spotykamy się w pegazie, oficjalne rozpoczęcie o 16, ale jeśli nie interesuje was star - wars to przyjdźcie ciut później tak przed 19
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Dziś wtorek, więc zapraszamy rzecz jasna na planszówki do Wszystko Gra!
def
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Kkrótki raporcik:
Już krótko po 17tej wpadł Paweł z Filarami Ziemi. Poza tym Kosmita, PiotrSolo i ja. Szybkie tłumaczenie zasad i wiooo budujemy katedrę. Gra całkiem całkiem , z chęcią zagram jeszcze parę razy. Wygrał największy oszuchista Piotr Solo.

Później Kosmita i Misiołak usiedli przy stoliku obok i zaczęli bawić się Doom Trooperem, co z całą surowością potępiamy.

W międzyczasie dotarł Sępol i wraz z Piotrem Solo zaczęliśmy grać w Arena Maximus, zdążyliśmy zrobić jednak tylko pół okrążenia.
def
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Kolejne spotkanie we Wszystko Gra (Bydgoszcz, ul. Gdańska 36) już w kolejny wtorek, 11 września!

Startujemy już o 17-tej. Oczywiście jeśli ktoś przyjdzie o 18 , też się na coś załapie. Wśród atrakcji nowy pełnowymiarowy stół do gry. Ja tak nieśmiało polecałbym combo - budujemy mury katedy w Filarach Ziemi, a póżniej wyposażamy katedrę w Keythedral...
def
ODPOWIEDZ